LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ATSAKOMYBĖS IR FUNKCIJŲ PASKIRSTYMO TARP INSTITUCIJŲ, ĮGYVENDINANT NACIONALINĘ VIDAUS SAUGUMO FONDO 2014–2020 M. PROGRAMĄ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2015 m. sausio 27 d. Nr. 1V-60
Vilnius
Vadovaudamasis 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 514/2014, kuriuo nustatomos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo ir policijos bendradarbiavimo, nusikalstamumo prevencijos, kovos su juo ir krizių valdymo finansinės paramos priemonės bendrosios nuostatos (OL 2014 L 150, p. 112), 21 straipsnio a punktu ir 25 straipsnio 2 dalimi ir įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. rugsėjo 11 d. nutarimo Nr. 826 „Dėl Vidaus saugumo fondo administravimo“ 2 punktą:
1. T v i r t i n u Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant nacionalinę Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programą, tvarkos aprašą (pridedama).
2. N u s t a t a u, kad konkretūs padaliniai atlikti šio įsakymo 1 punktu patvirtintame tvarkos apraše nustatytoms atsakingos institucijos funkcijoms bus paskirti Vidaus reikalų ministerijos Vidaus audito skyriui nustačius jų atitiktį Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 1042/2014 dėl papildomų reglamento (ES) Nr. 514/2014 nuostatų dėl atsakingų institucijų skyrimo, valdymo ir kontrolės pareigų ir dėl audito institucijų statuso bei įsipareigojimų (OL 2014 L 289, p. 3) priede nustatytiems skyrimo kriterijams.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro
2015 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. 1V-60
ATSAKOMYBĖS IR FUNKCIJŲ PASKIRSTYMO TARP INSTITUCIJŲ,
ĮGYVENDINANT NACIONALINĘ VIDAUS SAUGUMO FONDO 2014–2020 M.
PROGRAMĄ, TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant nacionalinę Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programą, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato institucijų, atsakingų už nacionalinės Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos (toliau – Programa) įgyvendinimą, funkcijas ir atsakomybę.
2. Apraše vartojamos sąvokos:
2.1. Atsakinga institucija – institucija, pagal 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 514/2014, kuriuo nustatomos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo ir policijos bendradarbiavimo, nusikalstamumo prevencijos, kovos su juo ir krizių valdymo finansinės paramos priemonės bendrosios nuostatos (OL 2014 L 150, p. 112) (toliau – reglamentas Nr. 514/2014), 25 straipsnio 1 dalies a punktą ir 26 straipsnio 2 ir 3 dalis bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. rugsėjo 11 d. nutarimo Nr. 826 „Dėl Vidaus saugumo fondo administravimo“ (toliau – nutarimas Nr. 826) 1.1 papunktį paskirta vykdyti atsakingos institucijos funkcijas.
2.2. Audito institucija – institucija, pagal reglamento Nr. 514/2014 25 straipsnio 1 dalies b punktą paskirta vykdyti audito institucijos funkcijas. Pagal nutarimo Nr. 826 1.3 papunktį audito institucija yra Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vidaus audito skyrius.
2.3. Bendrojo finansavimo lėšos – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, numatytos atsakingai institucijai atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimuose, projektams, kuriems skirtos Vidaus saugumo fondo (toliau – fondas) finansinės paramos lėšos, bendrai finansuoti.
2.4. Fondo finansinės paramos lėšos – Europos Sąjungos (toliau – ES) lėšos, skirtos Programai vykdyti.
2.5. Galutinio likučio mokėjimo prašymas – Europos Komisijos nustatytos formos dokumentas, kurį atsakinga institucija rengia ir teikia Europos Komisijai, kaip nustatyta reglamento Nr. 514/2014 40 straipsnio 1 dalies a ir b punktuose.
2.6. Informacinė Europos Sąjungos 2014–2020 metų fondų valdymo sistema (toliau – SFC 2014) – vadovaujantis (ES) reglamento Nr. 514/2014 24 straipsnio 5 dalimi, Europos Komisijos sukurta elektroninio keitimosi duomenimis sistema.
2.7. Išvada dėl išlaidų tinkamumo – įgaliotosios institucijos nustatytos formos, suderintos su atsakinga institucija, įgaliotosios arba atsakingos institucijos parengtas dokumentas, kuriame nurodomos tinkamos ir netinkamos išlaidos ir kuriuo remiantis atsakinga institucija rengia mokėjimo paraišką Lietuvos Respublikos finansų ministerijai dėl fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo projekto vykdytojui.
2.8. Įgaliotoji institucija – institucija, pagal reglamento Nr. 514/2014 25 straipsnio 1 dalies c punktą ir nutarimo Nr. 826 1.2 papunktį paskirta vykdyti funkcijas, kurias jai deleguoja atsakinga institucija. Įgaliotoji institucija yra viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.
2.9. Kvietimas teikti paraiškas – įgaliotosios institucijos siūlymas pareiškėjams atsakingos institucijos nustatytomis sąlygomis teikti paraiškas dėl projektų finansavimo.
2.10. Metinės sąskaitos – atsiskaitomųjų finansinių dokumentų už ataskaitinius metus rinkinys, kuris teikiamas kartu su metinio likučio mokėjimo prašymu Europos Komisijai.
2.11. Metinio likučio mokėjimo prašymas – Europos Komisijos nustatytos formos dokumentas, kurį atsakinga institucija rengia ir teikia Europos Komisijai, kaip nustatyta reglamento Nr. 514/2014 44 straipsnio 1 dalyje.
2.12. Paraiška dėl projekto finansavimo (toliau – paraiška) – atsakingos institucijos nustatytos formos dokumentas, kurį pildo ir įgaliotajai institucijai teikia pareiškėjas, siekiantis gauti fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšas projektui finansuoti.
2.14. Pažeidimas – Lietuvos Respublikos ir (ar) ES teisės aktų nuostatų pažeidimas, padarytas veikimu ar neveikimu, dėl kurio atsirado ar galėjo atsirasti valstybės ir (ar) ES biudžeto nuostolių.
2.15. Pažeidimo tyrimas – įgaliotosios institucijos (kai prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje ir dėl įgaliotosios institucijos techninės paramos lėšų panaudojimo – atsakingos institucijos) atliekamas projekto vykdytojo ar kitų institucijų ir (ar) įstaigų pateiktos informacijos, duomenų ir dokumentų tikrinimas, patikra vietoje, prašymas paaiškinti įtariamo pažeidimo aplinkybes ir (ar) kiti veiksmai, kuriais siekiama ištirti įtariamą pažeidimą.
2.16. Programos veiksmų įgyvendinimo planas – dokumentas, kuriame visam programavimo laikotarpiui nustatomas fondo finansinių paramos lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų paskirstymas, informacija apie planuojamas veiklas, galimus pareiškėjus, projektų atrankos būdus ir kita susijusi informacija.
2.17. Projekto sutartis – atsakingos institucijos nustatytos formos trišalė sutartis, pasirašoma atsakingos institucijos, įgaliotosios institucijos ir pareiškėjo (išskyrus dvišales sutartis, pasirašomas atsakingos institucijos ir pareiškėjo dėl projektų, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje), kurios pagrindu pareiškėjui skiriamos bendrojo finansavimo ir (ar) fondo finansinės paramos lėšos ir kurioje nustatomas jų dydis, mokėjimo ir naudojimo tvarka, projekto įgyvendinimo, atskaitomybės ir kitos sąlygos.
2.18. Projekto vykdytojas – pareiškėjas, pasirašęs projekto sutartį su atsakinga ir įgaliotąja institucijomis (kai projektų, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje – tik su atsakinga institucija) ir atsakingas už projekto įgyvendinimą.
2.19. Tinkamos finansuoti išlaidos – projekto išlaidos (arba jų dalis), kurios atitinka projektų išlaidų ir finansavimo reikalavimus nustatančių ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas ir (ar) kituose teisės aktuose išdėstytus išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimus ir kurių atitiktis šiems reikalavimams yra pripažinta atsakingos arba įgaliotosios institucijos.
3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos reglamente Nr. 514/2014 ir 2014 m. liepos 25 d. Komisijos deleguotame reglamente (ES) Nr. 1042/2014 dėl papildomų reglamento (ES) Nr. 514/2014 nuostatų dėl atsakingų institucijų skyrimo, valdymo ir kontrolės pareigų ir dėl audito institucijų statuso bei įsipareigojimų (OL 2014 L 289, p. 3) (toliau – reglamentas Nr. 1042/2014).
II SKYRIUS
ATSAKINGOS INSTITUCIJOS FUNKCIJOS
4. Atsakinga institucija atsakinga už Programos valdymą ir įgyvendinimą pagal patikimo finansų valdymo principus. Atsakinga institucija atlieka šias funkcijas:
4.1. tiesiogiai palaiko visus ryšius su Europos Komisija ir teikia jai visą oficialią informaciją, naudodamasi SFC 2014; praneša apie oficialų atsakingos institucijos paskyrimą, bendradarbiauja su ES valstybių narių atsakingomis ir kitomis institucijomis;
4.2. atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto sudarymą reglamentuojančius teisės aktus, planuoja fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšas atsakingos institucijos programose, kurios yra strateginio ir (ar) metinio veiklos plano dalis, ir jose numatomi asignavimai atsakingos institucijos tikslams pasiekti;
4.3. užtikrina patikimą ir veiksmingą fondo finansinės paramos valdymą, prižiūri, kad fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšos būtų panaudotos tinkamai ir laiku;
4.4. užtikrina, kad, rengiant, įgyvendinant, stebint ir vertinant Programą, būtų bendradarbiaujama su kompetentingomis valstybės institucijomis ir įstaigomis, prireikus – su tarptautinėmis organizacijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, socialiniais partneriais ir kitomis institucijomis;
4.6. kuria fondo valdymo ir kontrolės sistemą, prižiūri jos veikimą, rengia ir derina su įgaliotąja bei audito institucijomis valdymo ir kontrolės sistemą reglamentuojančius teisės aktus ir jų pakeitimus ir juos tvirtina;
4.7. atlieka Stebėsenos komiteto sekretoriato funkcijas, teikia Stebėsenos komitetui informaciją, reikalingą jo funkcijoms atlikti;
4.8. prireikus sudaro komisijas ir darbo grupes, skirtas padėti atsakingai institucijai užtikrinti tinkamą fondo finansinės paramos valdymą;
4.9. rengia ir tvirtina Programos veiksmų įgyvendinimo planą, projektų atrankos ir vertinimo, išlaidų tinkamumo finansuoti, projektų įgyvendinimo priežiūros, fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšomis apmokamų išlaidų pripažinimo tinkamomis, šių lėšų mokėjimo ir jų apskaitos, neteisėtai išmokėtų fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išieškojimo ir kitas fondui administruoti būtinas tvarkas;
4.10. siunčia kvietimus teikti paraiškas projektams, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai bus atliekami saugumo srityje, vykdo šių projektų paraiškų vertinimą ir projektų atranką;
4.12. derina projektų sutartis ir jų pakeitimus bei rengia sutartis dėl įgaliotajai institucijai skiriamos techninės paramos ir dėl projektų, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje, ir jų vėlesnius pakeitimus;
4.13. teikia Lietuvos Respublikos finansų ministerijai, kuriai Europos Komisija perveda fondo finansinės paramos lėšas, mokėjimo paraiškas dėl fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo mokėjimo paraiškoje nurodytam gavėjui, vadovaudamasi Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2000 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. 195 „Dėl Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklių patvirtinimo“;
4.14. rengia ir teikia Europos Komisijai metines ir galutinę Programos įgyvendinimo ataskaitas ir kitą Europos Komisijos prašomą informaciją, kaip nustatyta reglamento Nr. 514/2014 54 straipsnyje, laikydamasi nustatytų terminų;
4.15. rengia ir teikia Europos Komisijai Programos vertinimo ataskaitas, kaip nustatyta reglamento Nr. 514/2014 57 straipsnyje, laikydamasi nustatytų terminų;
4.16. rengia ir per Europos Komisijos nustatytus terminus teikia Europos Komisijai Programos metinio ir galutinio likučio mokėjimo prašymus, kaip nustatyta reglamento Nr. 514/2014 40 ir 44 straipsniuose;
4.17. užtikrina fondo finansinės paramos lėšų, bendrojo finansavimo lėšų ir kitų susijusių nacionalinių bei ES finansinių priemonių nuoseklumą ir papildomumą;
4.18. tikrina ir tvirtina projektų, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje, deklaruotų išlaidų bei įgaliotosios institucijos patirtų ir deklaruotų techninės paramos išlaidų tinkamumą ir teikia atitinkamai projekto vykdytojui ar įgaliotajai institucijai išvadą dėl išlaidų tinkamumo;
4.19. patikrina, ar projektų, kurių prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje, prekės įsigytos, paslaugos suteiktos bei darbai atlikti, o įgaliotosios institucijos techninės paramos išlaidos iš tiesų buvo patirtos ir atitinka ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas;
4.20. užtikrina, kad būtų įdiegta kompiuterizuota apskaitos įrašų apie kiekvieną vykdomą projektą registravimo bei saugojimo sistema ir kad būtų renkami finansų valdymui, stebėsenai, kontrolei bei vertinimui reikalingi įgyvendinimo duomenys;
4.21. užtikrina, kad projekto vykdytojai ir kitos pagal Programą finansuojamų projektų įgyvendinime dalyvaujančios įstaigos tvarkytų atskirą projekto išlaidų buhalterinę apskaitą;
4.22. įtarusi pažeidimą ar sukčiavimą dėl fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų panaudojimo arba gavusi informacijos apie galimą pažeidimą iš kitų šaltinių, šią informaciją vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka praneša įgaliotajai institucijai;
4.23. apie įtariamą nusikalstamą veiką, susijusią su fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų gavimu ir panaudojimu, vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos;
4.24. atlieka tyrimą dėl įtariamo pažeidimo, kai prekių, paslaugų ar darbų viešieji pirkimai atliekami saugumo srityje, ir dėl įgaliotosios institucijos techninės paramos lėšų panaudojimo; apie nustatytus pažeidimus ir sukčiavimo atvejus praneša Europos Komisijai ir nuolat ją informuoja reglamento 514/2014 5 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka;
4.25. išieško iš projektų vykdytojų ir įgaliotosios institucijos nepanaudotas ar netinkamai panaudotas fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšas;
4.26. užtikrina, kad nepriklausomi vertintojai, atliekantys Programos vertinimą pagal reglamento Nr. 514/2014 56 straipsnį ir 57 straipsnio 1 dalį ir formuluodami vertinimo nuomonę, gautų visą reikalingą informaciją apie Programos valdymą;
4.27. nustato procedūras, kuriomis užtikrinama visų su išlaidomis, sprendimais ir kontrolės veiksmais susijusių dokumentų audito seka ir jų saugojimas;
4.28. užtikrina, kad audito institucija, atlikdama auditus ir formuluodama audito nuomonę, gautų visą reikalingą informaciją apie taikomas valdymo ir kontrolės procedūras;
4.29. vykdo informavimo ir viešinimo veiklą, informuoja projektų vykdytojus, visuomenę, Stebėsenos komitetą, valstybės institucijas ir įstaigas apie Programos remiamus veiksmus, projektus, jiems skirtas sumas, apie Programos įgyvendinimą, pažangą bei rezultatus;
4.30. vykdo administracinius patikrinimus ir patikrinimus vietoje pagal reglamento Nr. 514/2014 27 straipsnį;
4.31. atsižvelgia į audito institucijos nustatytas problemas ir pateiktas rekomendacijas dėl taisomųjų ir prevencinių priemonių, užtikrindama veiksmų plano, kad būtų atkurtas veiksmingas valdymo ir kontrolės sistemos veikimas, parengimą ir vykdymą, arba, kai nesutinka su audito institucijos nustatytomis problemomis, pateikdama išsamų pagrindimą, kaip nustatyta reglamento Nr. 1042/2014 4 straipsnio u punkte ir 14 straipsnio 5 dalyje;
III SKYRIUS
ĮGALIOTOSIOS INSTITUCIJOS FUNKCIJOS
5. Įgaliotoji institucija atlieka šias funkcijas:
5.1. užtikrina atsakingos institucijos jai deleguotų funkcijų įgyvendinimą, įgyvendina atsakingos institucijos nustatytus reikalavimus ir teikiamas rekomendacijas, susijusias su vykdomų užduočių ir deleguotų funkcijų įgyvendinimu;
5.3. rengia ir su atsakinga institucija derina paraiškų vertinimo gaires, siunčia kvietimus teikti paraiškas, vykdo finansuotinų projektų paraiškų vertinimą;
5.4. gavusi atsakingos institucijos sprendimą dėl projektų finansavimo, rengia ir su atsakinga institucija derina projektų sutartis ir jų vėlesnius pakeitimus;
5.6. tikrina ir tvirtina deklaruotų išlaidų tinkamumą finansuoti (išskyrus atvejus, kai tai atlieka atsakinga institucija) ir teikia atsakingai institucijai ir projekto vykdytojui išvadą dėl išlaidų tinkamumo;
5.7. patikrų vietoje metu patikrina, ar projektų prekės yra įsigytos, paslaugos suteiktos ir darbai atlikti ir kad projekto vykdytojų deklaruotos išlaidos iš tiesų buvo patirtos ir atitinka ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas, išskyrus atvejus, kai tai atlieka atsakinga institucija;
5.8. pagal kompetenciją dalyvauja atliekant Programos stebėseną, teikia atsakingai institucijai informaciją, kurios reikia metinei ir galutinei Programos įgyvendinimo ataskaitoms, metinio ir galutinio likučio mokėjimo prašymams Europos Komisijai ir (ar) kitiems dokumentams parengti;
5.9. rengia ir derina su atsakinga institucija fondui administruoti būtinas tvarkas, reikalingas užtikrinti tinkamą jai deleguotų užduočių vykdymą, ir šias tvarkas tvirtina;
5.10. dalyvauja kuriant valdymo ir kontrolės sistemą ir rengiant valdymo ir kontrolės sistemą reglamentuojančius teisės aktus, projektų atrankos ir vertinimo, išlaidų tinkamumo finansuoti, projektų įgyvendinimo priežiūros, fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšomis apmokamų išlaidų pripažinimo tinkamomis, šių lėšų mokėjimo ir jų apskaitos, neteisėtai išmokėtų fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išieškojimo ir kitas fondui administruoti būtinas tvarkas;
5.11. įtarusi fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų panaudojimo pažeidimą, įskaitant sukčiavimą, arba gavusi iš kitų šaltinių informacijos apie tai, atlieka įtariamo pažeidimo tyrimą (išskyrus atvejus, kai tai atlieka atsakinga institucija) ir apie tai vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka informuoja atsakingą instituciją;
5.12. sukuria duomenų rinkimo informacinę sistemą ir ją administruoja, kaip nustatyta reglamento Nr. 1042/2014 4 straipsnio f dalyje;
5.13. pagal kompetenciją konsultuoja projekto vykdytojus, teikia valstybės institucijoms, įstaigoms, Stebėsenos komitetui, pareiškėjams ir projekto vykdytojams informaciją apie projektų įgyvendinimą ir vykdymą;
5.14. užtikrina, kad pagal kompetenciją rengiami ir gaunami dokumentai, reikalingi audito sekai ar nepriklausomam ekspertiniam vertinimui užtikrinti, būtų tinkamai saugomi ir prieinami turintiems teisę juos tikrinti ar gauti asmenims;
IV SKYRIUS
AUDITO INSTITUCIJOS FUNKCIJOS
6. Audito institucija atlieka šias funkcijas:
6.1. įvertina, ar būsima atsakinga institucija atitinka reglamento Nr. 1042/2014 priede nustatytus skyrimo kriterijus, parengia ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui, kaip skiriančiajai institucijai (toliau – skiriančioji institucija), pateikia audito ataskaitą su audito rezultatais, išvadomis ir nuomone;
6.2. užtikrina, kad būtų atliekamas valdymo ir kontrolės sistemos auditas (sistemos auditas) bei tinkamų finansuoti išlaidų, nurodytų metinėse sąskaitose, imties auditas (finansinis auditas);
6.3. užbaigusi sistemos ir finansinius auditus, nustatytus faktus pateikia skiriančiajai institucijai ir nurodo, ar, jos nuomone, atsakinga institucija tebeatitinka skyrimo kriterijus;
6.4. remdamasi atliktais sistemos ir finansiniais auditais, vykdo atsakingos institucijos atitikties skyrimo kriterijams stebėseną Programos įgyvendinimo laikotarpiu ir, jei atsakinga institucija nebeatitinka skyrimo kriterijų, šią informaciją nedelsdama praneša skiriančiajai institucijai, teikdama audito ataskaitą;
6.5. kiekvienais metais pateikia nuomonę Europos Komisijai dėl atsakingos institucijos metinėse sąskaitose nurodytų išlaidų teisėtumo ir tvarkingumo ir dėl įdiegtos valdymo ir kontrolės sistemos veikimo tinkamumo, kaip nustatyta 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 966/2012 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių ir kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 (OL 2012 L 298, p. 1), 59 straipsnio 5 dalyje;
6.6. atlikdama sistemos ir finansinius auditus, pakartoja kai kuriuos atsakingos institucijos atliktus administracinius patikrinimus arba patikrinimus vietoje; dėl pakartotinio audito veiklos patikrinimo masto audito institucija nusprendžia remdamasi pačios atliktu rizikos vertinimu;
6.7. jei atlikus sistemos ar finansinius auditus nustatomi esminiai valdymo ir kontrolės sistemos veikimo trūkumai, audito institucija įvertina šių trūkumų finansinį poveikį ir poveikį veiklai ir teikia atitinkamas rekomendacijas atsakingai institucijai dėl taisomųjų ir prevencijos priemonių bei stebi, kaip atsakinga institucija įgyvendina šias priemones, ir įvertina, ar vykdomas veiksmų planas, kad būtų atkurtas valdymo ir kontrolės sistemos veikimas, kaip nustatyta reglamento Nr. 1042/2014 14 straipsnio 5 dalyje;
6.8. užtikrina, kad visą informaciją, susijusią su atliktais auditais, atsakinga institucija praneštų Europos Komisijai;
V SKYRIUS
STEBĖSENOS KOMITETO FUNKCIJOS
7. Stebėsenos komitetas atlieka šias funkcijas:
7.1. stebi ir vertina Programos įgyvendinimą ir pažangą, padarytą siekiant Programos tikslų, nagrinėja Programos įgyvendinimo rezultatus, teikia rekomendacijas atsakingai institucijai dėl Programos įgyvendinimo tobulinimo;
7.3. svarsto ir teikia rekomendacijas atsakingai institucijai dėl Programos veiksmų įgyvendinimo plano tvirtinimo;
7.5. prireikus svarsto fondo finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų perskirstymą projektams ir teikia rekomendacijas atsakingai institucijai;
7.6. svarsto ir teikia rekomendacijas atsakingai institucijai dėl metinių ir galutinės Programos įgyvendinimo ataskaitų, prieš siunčiant jas Europos Komisijai;
7.7. svarsto ir teikia rekomendacijas atsakingai institucijai dėl metinių ir galutinio likučių mokėjimo prašymų, prieš siunčiant juos Europos Komisijai;