Pagėgių savivaldybės taryba
SPRENDIMAS
dėl PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2019 m. birželio 25 d. Nr. T-101
Pagėgiai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 7 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 6 straipsnio 5 dalimi, Pagėgių savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Sprendimą paskelbti Teisės aktų registre ir Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, 91230 Klaipėda) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per 1 (vieną) mėnesį nuo sprendimo paskelbimo dienos.
PATVIRTINTA
Pagėgių savivaldybės
tarybos 2019 m. birželio 25 d.
sprendimu Nr. T-101
PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pagėgių savivaldybės peticijų komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Pagėgių savivaldybės peticijų komisijos (toliau – Komisija) kompetenciją, teises ir pareigas, darbo organizavimo, kreipimosi bei peticijų nagrinėjimo tvarką.
2. Komisija yra Pagėgių savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos jos įgaliojimų laikui sudaryta nuolatinė komisija, kuri sprendžia kreipimosi į Savivaldybę pripažinimo peticija bei peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, jas nagrinėja ir pateikia išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka.
3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos peticijų įstatymu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, kitais galiojančiais Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais bei šiais nuostatais.
II. KOMISIJOS KOMPETENCIJA
5. Komisija:
5.1. sprendžia, ar kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Savivaldybės kompetencijai;
5.4. Vietos savivaldos įstatymo ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka teikia Savivaldybės tarybai išvadas dėl peticijose išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo. Tuo atveju, kai prieinama prie išvados tenkinti peticijoje išdėstytus reikalavimus ir siūlymus, gali būti parengiamas atitinkamo teisės akto projektas arba siūloma sudaryti komisiją ar darbo grupę parengti teisės akto projektą, arba siūloma pavesti Savivaldybės administracijos direktoriui parengti teisės akto projektą;
5.5. raštu praneša pareiškėjams, jų atstovams bei informuoja suinteresuotus asmenis apie peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką, priimtus sprendimus, išvadas;
III. KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS
6. Komisija, vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:
6.2. kreiptis į valstybės institucijas, mokslo bei studijų institucijas, švietimo įstaigas su prašymu pateikti išvadas ir kitokią reikiamą medžiagą;
6.3. kviesti į savo posėdžius valstybės institucijų, išskyrus teismų, atstovus iš anksto su jais suderintu laiku ir išklausyti jų informaciją;
6.4. gavusi ne vieną kreipimąsi dėl tų pačių reikalavimų ir siūlymų, juos sujungti ir nagrinėti juos kaip vieną kreipimąsi;
7. Komisija, vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, privalo:
7.1. nustačiusi, kad kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas nepriklauso Savivaldybės kompetencijai, ne vėliau kaip per 4 darbo dienas persiųsti kreipimąsi kompetentingai institucijai ir apie tai pranešti pareiškėjui ar jo atstovui;
7.2. jeigu kreipimasis yra nepasirašytas arba jame nenurodytas pareiškėjo vardas, pavardė, išskyrus atvejus, kai kreipimasis yra anoniminis, nustatyti terminą trūkumams pašalinti;
7.3. atsisakyti priimti peticiją nagrinėti, kai per nustatytą terminą neištaisomi Komisijos nurodyti trūkumai; Komisija neturi teisės atsisakyti nagrinėti peticiją tuo pagrindu, kad pareiškėjas ar pareiškėjo atstovas nenurodė kreipimesi asmens kodo, gyvenamosios vietos ir telefono ar telefakso numerio;
7.4. teikti Savivaldybės tarybai išvadas raštu dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo;
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
8. Komisija sudaroma iš trijų narių: 2 – tarybos nariai, 1 valstybės tarnautojas, jos sudėtį ir nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba. Komisijai ir jos posėdžiams vadovauja Komisijos pirmininkas, kurį mero teikimu iš Savivaldybės tarybos narių skiria Savivaldybės taryba.
9. Komisija pirmame Komisijos posėdyje iš savo narių Komisijos pirmininko siūlymu išrenka Komisijos pirmininko pavaduotoją. Nesant Komisijos pirmininko, jo funkcijas vykdo Komisijos pirmininko pavaduotojas.
10. Savivaldybės tarybos paskirtas komisijos pirmininkas atstovauja šiai Komisijai, šaukia posėdžius, rūpinasi, kad būtų parengti jiems reikalingi dokumentai, kita medžiaga.
11. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį, atsižvelgiant į pateiktų kreipimųsi kiekį ir jų nagrinėjimo terminus.
12. Komisijos posėdį šaukia komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į komisijos narių pasiūlymus bei gautų kreipimųsi kiekį ir terminus. Posėdžio darbotvarkę Komisija tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje. Apie posėdį komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas, kartu jiems pateikiami (paprastai elektronine forma) numatomi nagrinėti kreipimaisi ir su jais susijusi medžiaga (dokumentų kopijos).
13. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė šios komisijos narių. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko, o jo nesant – posėdžio pirmininko balsas.
14. Komisijos posėdyje turi teisę dalyvauti pareiškėjas arba jo atstovas, Komisijos pasitelkti specialistai (ekspertai) bei pakviesti į posėdžius valstybės institucijų atstovai. Šie asmenys turi teisę išdėstyti savo atskirą nuomonę žodžiu arba raštu, dalyvauti diskusijoje iki tol, kol Komisija priima sprendimą. Komisija sprendimą priima nedalyvaujant suinteresuotiems ir kviestiniams asmenims.
15. Komisijos sprendimai, išvados ir pasiūlymai įforminami protokolu. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir posėdžių sekretorius, kuris paskirtas Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
V. KREIPIMOSI NAGRINĖJIMAS
17. Kreipimasis pateikiamas tiesiogiai, siunčiamas paštu arba elektroniniu būdu laikantis Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 4 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Kreipimąsi gali paduoti pats pareiškėjas arba jo atstovas. Kiekvienas kreipimasis įregistruojamas peticijų registravimo žurnale ir perduodamas komisijos pirmininkui. Apie kreipimosi įregistravimą nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, raštu pranešama pareiškėjui ar jo atstovui, nurodant įregistravusią instituciją, įregistravimo numerį ir datą.
18. Komisija, susipažinusi su kreipimusi, išsiaiškina, ar jame iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Savivaldybės kompetencijai. Jei Savivaldybės kompetencijai nepriklauso nagrinėti ir iškelti reikalavimus ir siūlymus, Komisija ne vėliau kaip per 4 darbo dienas persiunčia kreipimąsi kompetentingai institucijai ir apie tai praneša pareiškėjui ar jo atstovui.
19. Anoniminis kreipimasis atmetamas nesprendžiant, ar jame iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Savivaldybės kompetencijai.
20. Komisija, išsiaiškinusi, kad kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Savivaldybės kompetencijai, sprendžia klausimą dėl kreipimosi pripažinimo peticija. Kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimą Komisija išsprendžia ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi įregistravimo dienos.
21. Kreipimasis nepripažįstamas peticija, jei:
21.2. iškeltų reikalavimų ir siūlymų tenkinimui nereikia priimti naujo teisės akto, pakeisti, papildyti ar pripažinti netekusiu galios galiojančio teisės akto;
21.3. tas pats pareiškėjas dėl tų pačių reikalavimų ir siūlymų per kalendorinius metus Savivaldybės institucijai pateikė daugiau kaip vieną kreipimąsi;
21.4. pareiškėjas visiškai nepagrindžia kreipimesi išdėstytų reikalavimų ir siūlymų ar kitaip piktnaudžiauja peticijos teise;
21.5. Komisija per kalendorinius metus dėl tų pačių reikalavimų ir siūlymų, išdėstytų kreipimesi, jau yra priėmus sprendimą;
22. Komisija, priėmusi motyvuotą sprendimą nepripažinti kreipimosi peticija, apie tai praneša pareiškėjui ar jo atstovui ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos. Toks kreipimasis nagrinėjamas kitų įstatymų ir teisės aktų nustatyta tvarka arba persiunčiamas nagrinėti kitoms valstybės institucijoms.
23. Pripažinusi kreipimąsi peticija, Komisija kartu išsprendžia klausimą, ar galima priimti peticiją nagrinėti.
24. Jeigu kreipimasis yra nepasirašytas arba jame nenurodytas pareiškėjo vardas, pavardė, išskyrus atvejus, kai kreipimasis yra anoniminis, Komisija nustato terminą pašalinti trūkumus ir praneša apie tai pareiškėjui ar jo atstovui. Jeigu pareiškėjas arba pareiškėjo atstovas per nustatytą terminą ištaiso trūkumus, Komisija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas priima sprendimą peticiją nagrinėti.
25. Komisija atsisako priimti peticiją nagrinėti, jeigu per nustatytą terminą šių nuostatų 23 punkte nustatyta tvarka nebuvo ištaisyti kreipimosi trūkumai.
26. Apie peticijos priėmimą nagrinėti arba apie atsisakymą priimti peticiją nagrinėti Komisija praneša pareiškėjui ar jo atstovui raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, nepaisydamos pareiškėjo ar pareiškėjo atstovo dalyvavimo priimant sprendimus. Sprendimas atsisakyti priimti peticiją nagrinėti turi būti motyvuotas.
27. Komisija, priėmusi sprendimą peticiją nagrinėti, paskiria peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką, apie tai raštu praneša pareiškėjui ar jo atstovui ir Savivaldybės interneto tinklalapyje.
28. Kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimą Komisija išsprendžia ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi įregistravimo dienos. Jei kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimui išspręsti reikalingi papildomi dokumentai ar išvados, terminas skaičiuojamas nuo paskutinio reikiamo dokumento gavimo dienos.
29. Tuo atveju, kai kreipimasis pripažįstamas peticija ir priimamas nagrinėti, tačiau Savivaldybės institucijoje jau yra užregistruotas ar svarstomas teisės akto projektas, kuriame yra suformuluoti pareiškėjo peticijoje pateikti pasiūlymai ar reikalavimai, tokia peticija yra perduodama svarstyti kartu su minėtu teisės akto projektu.
VI. PETICIJŲ NAGRINĖJIMAS
30. Nagrinėdama peticijas, Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 11 straipsnyje nustatytais principais.
31. Komisijos posėdžiuose turi teisę dalyvauti pareiškėjas ar jo atstovas. Jie gali išdėstyti savo reikalavimus, atsakyti į Komisijos narių klausimus. Pareiškėjo ar jo atstovo nedalyvavimas posėdyje netrukdo Komisijai klausimus spręsti iš esmės.
32. Komisija, išnagrinėjusi peticiją, teikia Savivaldybės tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo. Tuo atveju, kai prieinama išvados tenkinti peticijoje išdėstytus reikalavimus ir siūlymus, gali būti parengiamas atitinkamo teisės akto projektas arba siūloma sudaryti komisiją ar darbo grupę teisės akto projektui rengti, arba siūloma pavesti Savivaldybės administracijos direktoriui parengti teisės akto projektą. Parengtus teisės aktų projektus Komisija perduoda nagrinėti Savivaldybės tarybai įstatymų ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.
33. Peticijos nagrinėjimo procedūra baigiama Savivaldybės tarybos sprendimu tenkinti ar atmesti peticijoje išdėstytus reikalavimus ir siūlymus. Savivaldybės tarybos sprendimo projektą pateikia komisijos pirmininkas.
34. Peticija turi būti išnagrinėta ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo sprendimo priimti peticiją nagrinėti priėmimo dienos.
35. Tuo atveju, kai kreipimasis pripažįstamas peticija ir priimamas nagrinėti, tačiau Savivaldybės administracijoje jau yra užregistruotas ar svarstomas teisės akto projektas, kuriame yra suformuluoti pareiškėjo peticijoje pateikti siūlymai ar reikalavimai, tokia peticija yra perduodama svarstyti kartu su minėtu teisės akto projektu.
36. Išnagrinėjus peticiją, apie priimtus sprendimus per 10 darbo dienų raštu pranešama pareiškėjui ar jo atstovui ir apie tai paskelbiama Savivaldybės interneto tinklalapyje www.pagegiai.lt. 37. Sprendimo nepripažinti kreipimosi peticija ar atsisakymo priimti peticiją nagrinėti apskundimo tvarka ir terminai nustatyti Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 10 straipsnyje.