Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius
įsakymas
DĖL VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) ORGANIZAVIMO PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2018 m. spalio 5 d. Nr. A1-807
Pagėgiai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Vaiko globos organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 405 „Dėl Vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo“ ir Vaiko laikinosios globos (rūpybos) organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo“:
1. T v i r t i n u Vaiko laikinosios globos (rūpybos) organizavimo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. S k e l b i u šį įsakymą Teisės aktų registre ir Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt.
Šis įsakymas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, 91230 Klaipėda) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per 1 (vieną) mėnesį nuo įsakymo paskelbimo dienos.
PATVIRTINTA
Pagėgių savivaldybės
administracijos direktoriaus
2018 m. spalio 5 d.
įsakymu Nr. A1-807
VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) ORGANIZAVIMO PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
i SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) organizavimo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Pagėgių savivaldybės teritorijoje likusiam be tėvų globos vaikui (toliau – vaikas) laikinosios globos (rūpybos) nustatymo, vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo ir vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos tvarką ir pagrindus.
2. Vaiko laikinoji globa (rūpyba) organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Civiliniu kodeksu, Civilinio proceso kodeksu, Socialinių paslaugų įstatymu, Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymu, Šeimynų įstatymu, vaiko globą (rūpybą) reglamentuojančiais teisės aktais, aprašu.
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – Civilinis kodeksas), Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme (toliau – Socialinių paslaugų įstatymas), Vaiko globos organizavimo nuostatuose, Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatuose.
3.2. „Globos centras“ ir „budintis globotojas“ suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Socialinių paslaugų įstatyme. Pagėgių savivaldybės tarybos 2018-06-28 sprendimu Nr. T-99 „Dėl pavedimo Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centrui vykdyti Globos centro funkcijas“ globos centro funkcijas pavesta vykdyti Pagėgių savivaldybės vaiko globos centrui, Klaipėdos g. 4, 99290 Pagėgiai (toliau – Globos centras).
3.3. „Atvejo vadybininkas“ – suprantama taip, kaip ji apibrėžta Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme. Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. birželio 25 d. įsakymų Nr. A1-527 „Dėl įgaliojimų suteikimo Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centrui“ įgaliojimas vykdyti atvejo vadybos funkcijas ir koordinuoti atvejo vadybos procesus suteiktas Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centrui, Vilniaus g. 4a, LT-99292, Pagėgiai (toliau – socialinių paslaugų centras).
II SKYRIUS
PAGALBOS VAIKUI ORGANIZAVIMAS
5. Pagalbos likusiam be tėvų globos vaikui organizavimas apima:
5.1. pranešimo apie galimą vaiko teisių pažeidimą išnagrinėjimą – jį atlieka Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (toliau – Tarnybos teritorinis skyrius);
5.2. vaiko atvejo nagrinėjimą, poreikių suteikti šeimai pagalbą vertinimą, pagalbos plano sudarymą, įgyvendinimą ir peržiūrą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pagalbą, šeimos stebėseną, atvejo vadybos koordinavimą ir užbaigimą – juos organizuoja ir vykdo socialinių paslaugų centras;
5.3. mobiliosios komandos vaikui ir jo atstovams pagal įstatymą intensyvios pagalbos teikimą – jį organizuoja Tarnybos teritorinis skyrius;
III SKYRIUS
VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) NUSTATYMAS
6. Tarnybos teritorinis skyrius, paėmęs vaiką iš jo atstovų pagal įstatymą ar kitos jam nesaugios aplinkos ir apgyvendinęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 43 straipsnyje nustatyta tvarka, ne vėliau kaip kitą darbo dieną kreipiasi į socialinių paslaugų centrą su rašytiniu prašymu taikyti vaiko atstovams pagal įstatymą atvejo vadybą. Socialinių paslaugų centras ne vėliau kaip kitą darbo dieną paskiria šeimai atvejo vadybininką ir apie tai informuoja tarnybos teritorinį skyrių.
7. Socialinės paramos skyrius, gavęs iš Tarnybos teritorinio skyriaus informaciją, kad vaikui gali būti reikalinga nustatyti vaiko laikinąją globą (rūpybą) ir paskirti vaiko globėją (rūpintoją) bei duomenis apie siūlomą asmenį tapti vaiko globėju (rūpintoju), iki teismas išduos leidimą vaiką paimti iš jo atstovų pagal įstatymą, kreipiasi į Globos centrą dėl rekomendacijų parenkant likusiam be tėvų globos vaikui globėją (rūpintoją) ar budintį globotoją.
8. Globos centras, gavęs aprašo 7 punkte nurodytą kreipimąsi ar siūlymą, parenka likusiam be tėvų globos vaikui tinkamą globėją (rūpintoją) ar budinį globotoją arba įvertina tarnybos teritorinio skyriaus pasiūlyto asmens tinkamumą būti vaiko globėju (rūpintoju) ir raštu pateikia Socialinės paramos skyriui rekomendacijas dėl tinkamo globėjo (rūpintojo) ar budinčio globotojo parinkimo.
9. Tais atvejais, kai Globos centras neturi galimybės pateikti savivaldybės administracijai rekomendacijos dėl vaiko giminaičio ar su vaiku emociniais ryšiais susijusio asmens vaikui parinkimo, nes tokių asmenų savivaldybėje nėra, ar kito asmens, tinkamo būti vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, globos centras informuoja Socialinės paramos skyrių, vadovaudamasis centralizuotoje apskaitoje esančiais duomenimis, bendradarbiauja su kitomis savivaldybėmis dėl tinkamo globėjo (rūpintojo) ar budinčio globotojo vaikui parinkimo.
10. Jei Nuostatų 8, 9 punktuose nustatyta tvarka nėra galimybių vaikui iki 3 metų nustatyti laikinąją globą šeimoje, globos centre ar šeimynoje arba yra bent viena iš Civilinio kodekso 3.261 straipsnio 2 dalies 1–2 punktuose nustatytų objektyvių priežasčių, dėl kurių būtina vaikui iki 3 metų nustatyti globą vaikų globos institucijoje ir tai neprieštarauja vaiko teisėms bei teisėtiems interesams, savivaldybės administracija iki laikinosios globos vaikui nustatymo raštu kreipiasi į Tarnybos teritorinį skyrių dėl pritarimo nustatyti vaiko iki 3 metų globą vaikų globos institucijoje. Savivaldybės administracija privalo pagrįsti būtinybę nustatyti vaikui iki 3 metų globą vaikų globos institucijoje.
11. Tarnybos teritorinis skyrius, gavęs aprašo 10 punkte nurodytą raštą, ne vėliau kaip per 5 dienas jį išnagrinėja ir priima sprendimą pritarti arba nepritarti nustatyti vaiko globą (rūpybą) vaikų socialinės globos įstaigoje.
12. Teismui išdavus leidimą vaiką paimti iš jo atstovų pagal įstatymą, tarnybos teritorinis skyrius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pateikia Socialinės paramos skyriui nurodymą nustatyti vaiko laikinąją globą (rūpybą), tačiau nenurodo asmens, kuris turėtų būti paskirtas vaiko globėju (rūpintoju).
13. Socialinės paramos skyrius, gavęs aprašo 12 punkte nurodytą Tarnybos teritorinio skyriaus nurodymą ir atsižvelgęs į Globos centro ir Tarnybos teritorinio skyriaus pateiktus siūlymus dėl fizinio asmens tinkamumo būti vaiko globėju (rūpintoju) ar fizinio asmens tinkamumo prižiūrėti globos centro globojamą (rūpinamą) vaiką ar šeimynos tinkamumo globoti vaiką (juo rūpintis), per 3 darbo dienas parengia savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo ir vaiko laikinojo globėjo (rūpintojo) paskyrimo.
14. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustačius vaiko laikinąją globą (rūpybą), šio įsakymo:
14.2. vienas nuorašas pateikiamas vaiko globėjui (rūpintojui), kitas Tarnybos teritoriniam skyriui vaiko laikinajai globai (rūpybai) prižiūrėti ir apskaityti;
15. Savivaldybės administracija, nustačiusi vaiko laikinąją globą (rūpybą), priima sprendimus dėl jos pakeitimo ir pasibaigimo, gali šeimai, kurioje globojami vaikai, skirti vienkartinę pašalpą globojamiems (rūpinamiems) vaikams išlaikyti už laikotarpį nuo vaiko paėmimo iš šeimos iki laikinosios globos (rūpybos) nustatymo.
16. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) vietos ir vaiko globėjo (rūpintojo) keitimas organizuojamas vadovaujantis Civilinio kodekso nuostatomis ir Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.
IV SKYRIUS
VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) TĖVŲ PRAŠYMU NUSTATYMAS
18. Vaiko tėvai laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos laikotarpiu, palikdami savo vaiką prižiūrėti pasirinktam fiziniam asmeniui ne ilgesniam kaip aštuoniolikos mėnesių terminui nuo jų išvykimo, prieš 30 kalendorinių dienų iki išvykimo Socialinės paramos skyriui privalo pateikti Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatuose nurodytus dokumentus:
18.1. rašytinį Prašymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo
(1 priedas) jų išvykimo iš šalies laikotarpiu ir fizinio asmens paskyrimo globėju (rūpintoju), kuriam jie patiki laikinai prižiūrėti savo vaiką;
18.3. tėvų ir asmens, siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju), asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų originalus ar patvirtintas kopijas;
18.4. asmens, siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą;
18.5. asmens, siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) gyvenamosios vietos savivaldybės (seniūnijos) parengtą buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (3 priedas);
19. Socialinės paramos skyrius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Nuostatų
18.1–18.6 papunkčiuose nurodytų dokumentų gavimo dienos juos persiunčia savivaldybės teritorijoje veikiančiam Tarnybos teritoriniam skyriui, kad jis atliktų fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju) tėvų prašymu, pradinį įvertinimą.
20. Tarnybos teritorinis skyrius, gavęs 19 punkte nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo jų gavimo dienos privalo surinkti teisės aktuose nurodytą informaciją.
21. Tarnybos teritoriniam skyriui priėmus sprendimą dėl neigiamo pradinio įvertinimo dėl siūlomo fizinio asmens tinkamumo tapti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) tėvų prašymu, nurodo tėvams pasirinkti kitą fizinį asmenį.
22. Socialinės paramos skyriui gavus Tarnybos teritorinio skyriaus teigiamą pradinį vertinimą dėl siūlomo fizinio asmens tinkamumo tapti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) tėvų prašymu, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo tėvų rašytiniame prašyme nurodytos jų išvykimo iš Lietuvos Respublikos dienos iki jų sugrįžimo į Lietuvos Respubliką, tačiau ne ilgesniam kaip aštuoniolikos mėnesių nuo tėvų išvykimo iš Lietuvos Respublikos terminui, nustatoma vaiko laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu.
23. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo atveju:
23.1. globos (rūpybos) išmoka neskiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo nuostatomis;
24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustačius vaiko laikinąją globą (rūpybą) tėvų prašymu:
24.2. vienas nuorašas pateikiamas vaiko globėjui (rūpintojui), kitas Tarnybos teritoriniam skyriui vaiko laikinajai globai (rūpybai) tėvų prašymu apskaityti;
25. Vaiko tėvai privalo ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo jų sugrįžimo į Lietuvos Respubliką raštu apie tai informuoti Socialinės paramos skyrių.
V SKYRIUS
VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) PRATĘSIMAS IR VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) PABAIGA
27. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) pratęsimas organizuojamas Vaiko globos organizavimo nuostatų nustatytais terminais ir tvarka.
28. Vaiko laikinoji globa (rūpyba) pasibaigia atsiradus Civilinio kodekso 3.255 straipsnyje nustatytiems vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos pagrindams.
29. Kai išnyksta aplinkybės, dėl kurių buvo nustatyta ir (ar) pratęsta vaiko laikinoji globa (rūpyba), ir atsiranda Civilinio kodekso 3.255 straipsnio 1 punkte nustatytas vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos pagrindas, vaiko laikinoji globa (rūpyba) pasibaigia vaiko grąžinimo tėvams dieną.
30. Atsiradus Civilinio kodekso 3.255 straipsnyje nustatytiems vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos pagrindams, išskyrus 3.255 straipsnio 3 punktą, vaiko laikinąją globą (rūpybą) nustačiusios savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) panaikinimo priimamas ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo pirmiau nurodytų vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos pagrindų atsiradimo dienos.
31. Atsiradus Civilinio kodekso 3.255 straipsnio 3 punkte nustatytam vaiko laikinosios globos (rūpybos) pabaigos pagrindui, vaiko laikinoji globa (rūpyba) panaikinama teismo nutartimi dėl vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nustatymo pagal tarnybos teritorinio skyriaus pareiškime teismui dėl vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nustatymo pateiktą prašymą panaikinti vaiko laikinąją globą (rūpybą).
32. Vaiką sugrąžinus tėvams, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) panaikinimo originalas saugomas savivaldybės administracijoje, originalo nuorašas pateikiamas vaiko globėjui (rūpintojui), kitas Tarnybos teritoriniam skyriui ir kopijos pateikiamos Socialinės paramos skyriui, Globos centrui ir seniūnijai.
Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų
1 priedas
____________________________________________________________________________
(vaiko tėvų ar turimo vienintelio iš tėvų vardai (-as) ir pavardės (-ė)
_____________________________________________________________________________
(adresas, tel. nr.)
Pagėgių savivaldybės administracijos
Direktoriui
PRAŠYMAS
DĖL VAIKO LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) TĖVŲ PRAŠYMU NUSTATYMO
_____________________
(data)
____________________________________
(vieta)
Prašome (-au) mūsų (mano) laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos į _________________
________________________________________________________________________________
(užsienio valstybė, miestas, gyvenamosios vietos užsienyje adresas, kontaktiniai telefonai)
laikotarpiu nuo 20 m. ______________________ d. iki 20 m. ______________________ d.
nustatyti mūsų (mano) vaikui ________________________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai)
___________________________________________________, laikinąją globą (rūpybą) ir paskirti
______________________________________________________________________________
(fizinio asmens vardas, pavardė, gimimo metai, adresas, tel. nr.)
________________________________________________vaiko (-ų) laikinuoju globėju (rūpintoju).
Įsipareigojame (-u) kiekvieną kalendorinį mėnesį užtikrinti vaiko išlaikymą, bendradarbiauti su vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) ir per 5 kalendorines dienas nuo mūsų (mano) parvykimo į Lietuvą raštu informuoti Pagėgių savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių apie mūsų (mano) sugrįžimą į Lietuvos Respubliką.
Mums (man) išaiškintos asmeninių ir turtinių tėvų teisių ir pareigų nevykdymo pasekmės pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.180 straipsnio ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 74 straipsnio nuostatas.
Mūsų (mano) laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos laikotarpiu mums (man) tarpininkaujantis asmuo Lietuvoje – _______________________________________________
(vardas ir pavardė, adresas, tel. nr.)
_______________________________________________________________________________ .
Pastaba. Sutinku, kad asmens duomenys būtų tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.
|
(parašai (-as) |
|
(tėvų ar vienintelio iš tėvų vardai (-as) ir pavardės (-ė)
|
|
|
|
|
Aš, ___________________________________________________________________ ,
(tėvų siūlomo paskirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) fizinio asmens vardas ir pavardė)
sutinku būti vaiko (-ų) globėju (rūpintoju) ir laikinai globoti tėvų ar vienintelio iš tėvų man patikėtą (-us) vaiką (-us).
|
(parašas) |
|
(vardas ir pavardė)
|
_________________________________________
(data)
Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų
2 priedas
_______________________________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
_______________________________________________________________________________ (gimimo data) (adresas, tel. nr.)
Pagėgių savivaldybės administracijos
Direktoriui
KARTU GYVENANČIO VYRESNIO KAIP 16 METŲ ASMENS
SUTIKIMAS DĖL SKYRIMO VAIKO GLOBĖJU (RŪPINTOJU)
________________
(data)
________________________
(sudarymo vieta)
Sutinku, kad ____________________________________________________
(motina, tėvas, sesuo, brolis, teta, dėdė ar kitas kartu gyvenantis asmuo, jo vardas ir pavardė)
būtų skiriama(-as) šio (-ių) vaiko (-ų) globėja (u) /rūpintoja(u).
____________________ ______________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų
3 priedas
____________________________________________
(akto sudarytojo pavadinimas)
BUITIES IR GYVENIMO SĄLYGŲ
PATIKRINIMO AKTAS
________________ Nr. __
(data)
________________
(sudarymo vieta)
___________________________________________________________ ____________________
(patikrinimą atlikusio asmens pareigos, vardas ir pavardė)
_____________________________________________________________ ______________
(patikrinimą atlikusio asmens pareigos, vardas ir pavardė)
Patikrino: _______________________________________________________ ________________
(nurodyti asmens, norinčio tapti vaiko globėju, arba vaiko globėjo, arba vaiko šeimos tėvo (motinos) vardą ir pavardę)
Gyvenančio (-s):__________________________________________________________________________
________________________________________________________________ gyvenimo sąlygas ir nustatė:
(adresas, tel. nr.)
1. Būsto tipas: ___________________ ________________________________
(įrašyti: atskiras šeimos namas; namo dalis; butas daugiabučiame name; kambarys bendrame bute ar bendrabutyje)
2. Būsto statusas: ____________________________________________________________
(įrašyti: nuosavybės teise priklausantis; nuomojamas)
5. Būsto šildymas. ___________________________________________________________
(įrašyti: centrinis šildymas; krosninis šildymas; nestacionarūs šildymo prietaisai)
6. Būsto (-e):
6.1. komunaliniai patogumai: __________ __________________________________
(įrašyti: su visais patogumais; su daliniais patogumais; be patogumų)
7. Būsto saugumas:. __________________________________ ________________________
(nurodyti, ar techniškai tvarkinga elektros, dujų, apšildymo sistemų įranga, ar eksploatuojama laikantis saugumo reikalavimų; taip pat nurodyti vaistų, alkoholio, cheminių medžiagų laikymo sąlygas)
8. Atsiskaitymai už komunalines būsto paslaugas: ___________________________________
(nurodyti, ar turi įsiskolinimų už šildymo, elektros, vandens, dujų eksploatavimą ir kiek)
9. Šeimoje kartu gyvenantys kt. asmenys:
Eil. Nr. |
Pavardė, vardas Telefono Nr. |
Gimimo data
|
Giminystės ryšys |
Užimtumas |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10. Asmens užimtumas (pabraukti): samdoma darbuotoja, darbdavys ar savarankiškai dirbantis šeimos versle, ūkininkas, bedarbis, pensininkė, namų šeimininkė, moksleivė, asmuo turintis neįgalumą ar kt.
13. Vaiko gyvenamojo ploto įvertinimas:
(aprašyti vaiko gyvenamąją patalpą, nurodant, ar vaikui skirtas kambarys atskiras, ar bendras su gyventojais; koks apytiksliai plotas skiriamas vaikui, ar jis pakankamai šviesus, šiltas, ramus; kokio sąlygos miegui, pamokų ruošai, laisvalaikiui, žaidimams)
14. Vaiko gyvenimo sąlygų įvertinimas: __________________________________________
Pastabos ir įvertinimas:
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______________ ___________ ___________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________ ___________ ___________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)