OLE objektas

LIETUVOS RESPUBLIKOS

GENERALINIS PROKURORAS

 

 

įsakymas

DĖL patekimo Į LIETUVOS RESPUBLIKOS prokuratūros teritoriją ar Patalpas, esančias Vilniaus mieste, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. gruodžio 21 d. Nr. I-404

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 14 straipsnio 1 dalimi:

1.   Tvirtinu pridedamą Patekimo į Lietuvos Respublikos prokuratūros teritoriją ar patalpas, esančias Vilniaus mieste, tvarkos aprašą.

2.   Skelbiu šį įsakymą Teisės aktų registre.

 

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                                                Evaldas Pašilis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. I-404

 

patekimo Į LIETUVOS RESPUBLIKOS prokuratūros teritoriją ar PATALPAs, esančias vilniaus mieste, TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Patekimo į Lietuvos Respublikos prokuratūros teritoriją ar patalpas, esančias Vilniaus mieste, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato asmenų, kurie nėra Lietuvos Respublikos prokuratūros darbuotojai, įėjimo į Lietuvos Respublikos prokuratūros patalpas, esančias adresu Rinktinės g. 5A, 7 ir 9, Vilniuje (toliau – prokuratūros patalpos), buvimo jose tvarką, taip pat daiktų, kuriuos draudžiama įnešti į prokuratūros patalpas, saugojimo, įvažiavimo į Lietuvos Respublikos prokuratūros teritoriją (toliau – prokuratūros teritorija), filmavimo, fotografavimo, garso ar vaizdo įrašų darymo prokuratūros patalpose tvarką.

2. Aprašo tikslas – užtikrinti tinkamą prokuratūros tvarkomos informacijos, prokuratūros darbuotojų ir turto apsaugą.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Apsaugos darbuotojas – fizinės apsaugos paslaugas teikiančio juridinio asmens darbuotojas, užtikrinantis prokuratūros patalpų ir turto fizinę apsaugą, kontroliuojantis prokuratūros darbuotojų, svečių ir kitų asmenų įėjimą į prokuratūros patalpas ir išėjimą iš jų, transporto priemonių įvažiavimą į prokuratūros teritoriją ar išvažiavimą iš jos.

3.2. Kontrolės postas – prokuratūros patalpa, kurioje apsaugos darbuotojas nustatyta tvarka registruoja, tikrina į prokuratūros patalpas įeinančius svečius, apžiūri jų įnešamus daiktus ir nustato, ar nėra draudžiamų į prokuratūros patalpas įsinešti daiktų, išduoda (priima grąžinamas) svečio korteles.

3.3. Prokuratūros darbuotojai – prokuratūros patalpose, esančiose adresu Rinktinės g. 5A, 7 ir 9, Vilniuje, dirbantys prokurorai ir prokuratūros personalas.

3.4. Specialiųjų tarnybų darbuotojai – greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, policijos pareigūnai, atvykę likviduoti ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos.

3.5. Svečias – asmuo, kuris nėra prokuratūros darbuotojas pagal šio Aprašo 3.3 papunktį.

3.6. Svečio kortelė – kortelė su registracijos numeriu, pagal kurią atpažįstamas svečias ir kuri suteikia teisę būti prokuratūros patalpose (1 priedas).

4. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos įstatymuose.

5. Aprašo nuostatos netaikomos Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui ir juos lydintiems asmenims, o Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros (toliau – Generalinė prokuratūra) vadovybės nurodymu – ir kitiems asmenims.

 

II SkyRIUS

SVEČIŲ ĮĖJIMAS Į prokuratūros PATALPAS

 

6. Svečiai prokuratūros patalpose gali būti tik turėdami svečio kortelę arba lydimi prokuratūros darbuotojo, išskyrus atvejus, nustatytus Apraše.

7. Svečiai į prokuratūros patalpas įleidžiami tokia tvarka:

7.1. Priėjęs prie kontrolės posto, svečias apsaugos darbuotojui pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka, nurodo prokuratūros darbuotojo, pas kurį nori patekti, vardą, pavardę. Taip pat svečias turi informuoti apie turimus Aprašo 16 punkte nurodytus draudžiamus įsinešti į prokuratūros patalpas daiktus.

7.2. Patikrinęs svečio tapatybę, apsaugos darbuotojas telefonu paskambina svečio nurodytam prokuratūros darbuotojui ir praneša apie svečio atvykimą.

7.3. Gavęs prokuratūros darbuotojo sutikimą įleisti svečią, apsaugos darbuotojas registruoja svečią Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre (registras gali būti ir elektroninis) (2 priedas). Atlikęs šią procedūrą, apsaugos darbuotojas praleidžia svečią į centrinių liftų patalpą ir informuoja, į kelintą auštą reikia pakilti (svečias, pakilęs į reikiamą aukštą, liftų patalpoje turi būti pasitiktas prokuratūros darbuoto ir palydėtas į reikiamą kabinetą).

7.4. Nustačius, kad svečias turi civilinėje apyvartoje uždraustų daiktų, priemonių ar medžiagų arba kad jį registruojančiam apsaugos darbuotojui pateikė suklastotą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, svečias sulaikomas ir apie tai nedelsiant informuojamos atitinkamos institucijos.

7.5. Svečius, kurie neturi asmens dokumentų, prokuratūros darbuotojai pasitinka prie kontrolės posto asmeniškai, o registracija atliekama pagal svečio žodinį pareiškimą, dalyvaujant prokuratūros darbuotojui.

7.6. Kai prokuratūros patalpose vyksta pasitarimas ar kitas renginys, į kurį turi atvykti 5 ar daugiau svečių, prokuratūros darbuotojai, organizuojantys tokį renginį, turi sudaryti svečių sąrašą ir jį pateikti apsaugos darbuotojui. Tokiu atveju svečiai gali būti neregistruojami Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre ir nelydimi prokuratūros darbuotojo, tačiau privalo būti tikrinama jų tapatybė.

7.7. Svečiui, kuris buvo užregistruotas Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, išeinant iš prokuratūros pastato, apsaugos darbuotojas šiame registre fiksuoja išėjimo laiką.

8. Neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, į prokuratūros patalpas įleidžiami prokurorai ir prokuratūros personalas, kurių darbo vieta nėra Rinktinės g. 5A, 7 ir 9, Vilniuje. Jie privalo apsaugos darbuotojui pateikti prokuroro, valstybės tarnautojo ar darbuotojo pažymėjimą ar kitą dokumentą, patvirtinantį vykdomas darbo ar veiklos funkcijas. Prokurorai ir prokuratūros personalas gautą svečio kortelę privalo segėti gerai matomoje vietoje, o išeidami iš patalpų – grąžinti svečio kortelę ją išdavusiam apsaugos darbuotojui.

9. Neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre į prokuratūros patalpas įleidžiami (turi lydėti prokuratūros darbuotojas) inžinerines sistemas eksploatuojančių įmonių darbuotojai. Jie privalo apsaugos darbuotojui pateikti darbuotojo pažymėjimą ar kitą dokumentą, patvirtinantį vykdomas darbo ar veiklos funkcijas. Gautą svečio kortelę inžinerines sistemas eksploatuojančios įmonės darbuotojas privalo segėti gerai matomoje vietoje. Išeidamas iš prokuratūros patalpų darbuotojas privalo grąžinti svečio kortelę ją išdavusiam apsaugos darbuotojui.

10. Neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, į prokuratūros patalpas įleidžiami kriminalinės žvalgybos subjektų, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu (toliau – kriminalinės žvalgybos subjektai), ir ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnai. Šie pareigūnai privalo apsaugos darbuotojui pateikti darbuotojo pažymėjimą ar kitą dokumentą, patvirtinantį vykdomas darbo ar veiklos funkcijas. Gautą svečio kortelę pareigūnas privalo segėti gerai matomoje vietoje. Išeidamas iš prokuratūros patalpų pareigūnas privalo grąžinti svečio kortelę ją išdavusiam apsaugos darbuotojui.

11. Neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, netikrinant tapatybės ir neišduodant svečio kortelės prie prašymų ir skundų priėmimo lango gali prieiti interesantai, norintys pateikti prašymą ar skundą, taip pat įleidžiami asmenys, atėję į prokuratūros patalpose įsikūrusią maitinimo įstaigą.

12. Neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, netikrinant tapatybės ir neišduodant svečio kortelės į prokuratūros patalpas įleidžiami atvesti sulaikyti ar suimti asmenys. Už sulaikytų ar suimtų asmenų ir jų turimų daiktų apsaugą prokuratūros patalpose atsako šiuos asmenis pasitinkantys prokuratūros darbuotojai.

13. Ypatingais atvejais, kai neatidėliojant būtina gelbėti asmenų gyvybę, sveikatą ar prokuratūros turtą, neregistruojant Asmenų, įėjusių į prokuratūros patalpas, apskaitos registre, netikrinant tapatybės ir neišduodant svečio kortelės į prokuratūros patalpas įleidžiami specialiųjų tarnybų darbuotojai. Specialiųjų tarnybų darbuotojus, jeigu įmanoma, privalo lydėti prokuratūros darbuotojas.

14. Svečias visus į prokuratūros patalpas įnešamus daiktus apsaugos darbuotojo reikalavimu privalo pateikti apžiūrėti ir patikrinti.

15. Draudžiamus į prokuratūros patalpas įnešti daiktus svečias privalo palikti saugoti kontrolės poste.

 

III SKYRIUS

DRAUDŽIAMI ĮNEŠTI Į prokuratūros PATALPAS DAIKTAI IR JŲ SAUGOJIMAS

 

16. Svečiams į prokuratūros patalpas draudžiama įnešti:

16.1. Šaunamuosius ir nešaunamuosius ginklus, specialiąsias priemones (dujų balionėliai, antrankiai ir kt.). Šis draudimas netaikomas kriminalinės žvalgybos subjektų ir ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnams.

16.2. Sprogmenis, sprogstamąsias, degiąsias, chemines, toksines, stipriai veikiančias ir nuodingąsias medžiagas, įrankius, kuriais galima sukelti pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai.

16.3. Garso ar vaizdo fiksavimo prietaisus, išskyrus atvejus, kai nustatyta tvarka išduodamas leidimas filmuoti, fotografuoti, daryti garso ar vaizdo įrašus prokuratūros patalpose.

16.4. Civilinėje apyvartoje uždraustus turėti daiktus, įrankius ir medžiagas.

17. Svečiai teisėtai turimus šaunamuosius ginklus ir kitus draudžiamus į prokuratūros patalpas įnešti, bet civilinėje apyvartoje neuždraustus daiktus privalo palikti saugoti tam skirtoje metalinėje spintoje, kuri užrakinama dviem skirtingais užraktais. Vienas užrakto raktas lieka pas apsaugos darbuotoją, o antras raktas duodamas svečiui. Svečio pageidavimu sudaromas Svečio paliktų saugoti daiktų sąrašas (3 priedas), kuriame surašomi paliktų daiktų požymiai, skaičius ar kita reikalinga informacija.

18. Paliekami saugoti svečių šaunamieji ginklai turi būti įrašyti į Atiduotų saugoti šaunamųjų ginklų apskaitos žurnalą (4 priedas). Svečio šaunamąjį ginklą įrašius į Atiduotų saugoti šaunamųjų ginklų apskaitos žurnalą, svečiui įteikiama užpildyta šaknelė. Kai svečiui grąžinamas šaunamasis ginklas, šaknelė paimama ir sunaikinama.

19. Svečias į prokuratūros patalpas neįleidžiamas, jeigu nesutinka būti tikrinamas ar turi draudžiamų į prokuratūros patalpas įsinešti daiktų, atsisako pateikti apsaugos darbuotojui apžiūrėti įnešamus į prokuratūros patalpas asmeninius daiktus ar nesutinka palikti saugoti draudžiamus į prokuratūros patalpas įsinešti daiktus.

 

IV SKYRIUS

FILMAVIMAS, FOTOGRAFAVIMAS, GARSO AR VAIZDO ĮRAŠŲ DARYMAS prokuratūros PATALPOSE

 

20. Neturint Generalinės prokuratūros ar Vilniaus apygardos prokuratūros vadovo leidimo, svečiams prokuratūros patalpose draudžiama filmuoti, fotografuoti, daryti garso ar vaizdo įrašus.

21. Leidimų filmuoti, fotografuoti, daryti garso ar vaizdo įrašus prokuratūros patalpose išdavimą svečiams organizuoja prokuratūros padalinys, atsakingas už komunikaciją.

22. Dėl leidimo filmuoti, fotografuoti, daryti garso ar vaizdo įrašus prokuratūros patalpose turi būti žodžiu arba raštu kreipiamasi į padalinį, atsakingą už komunikaciją. Apie priimtą sprendimą raštu informuojamas tik rašytinį prašymą pateikęs asmuo. Visais kitais atvejais apie priimtą sprendimą informuojama žodžiu.

 

V SKYRIUS

TRANSPORTO PRIEMONIŲ ĮVAŽIAVIMO Į PROKURATŪROS TERITORIJĄ TVARKA

 

23. Svečiams draudžiama įvažiuoti į saugomą prokuratūros teritoriją, išskyrus šiuos atvejus:

23.1. Kai transporto priemonėmis į prokuratūrą atvyksta Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės, Seimo atstovai ir juos lydintys asmenys. Už šių svečių vizitą atsakingas prokuratūros padalinys privalo informuoti apsaugos darbuotoją apie transporto priemonių įleidimą į prokuratūros teritoriją.

23.2. Kai transporto priemonėmis į prokuratūrą atvežamos užsakytos prekės ar vykstantiems remonto darbams reikalingos medžiagos. Už šių prekių ir (ar) medžiagų priėmimą atsakingas prokuratūros padalinys privalo informuoti apsaugos darbuotoją apie transporto priemonių įleidimą į prokuratūros teritoriją.

23.3. Kai transporto priemonėmis į prokuratūrą atvežami sulaikyti ar suimti asmenys. Už šių asmenų priėmimą atsakingas prokuratūros padalinys privalo informuoti apsaugos darbuotoją apie konvojaus transporto priemonių įleidimą į prokuratūros teritoriją.

23.4. Kitais su Generalinės prokuratūros vadovybe suderintais atvejais. Visais atvejais už svečių vizitą atsakingas prokuratūros padalinys privalo informuoti apsaugos darbuotoją apie transporto priemonių įleidimą į prokuratūros teritoriją.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Prokuratūros darbuotojai į prokuratūros patalpas atvykstančius svečius privalo pasitikti kontrolės poste arba centrinių liftų patalpoje, o jiems išvykstant – palydėti iki kontrolės posto ar išėjimo iš centrinių liftų patalpos.

25. Prokuratūros darbuotojai, pas kuriuos atvyksta svečiai, nustatyta tvarka privalo asmeniškai užtikrinti fizinę prokuratūros įslaptintos informacijos apsaugą.

26. Už Aprašo nuostatų nevykdymą ar netinkamą vykdymą prokuratūros darbuotojai atsako drausmine tvarka.

_________________