LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2020–2023 METŲ PROGRAMOS IR JOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANO PATVIRTINIMO
2020 m. rugpjūčio 28 d. Nr. 5TS-465
Lazdijai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 3 punktu, Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. XII-1537 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programos patvirtinimo“, atsižvelgdama į Savivaldybės korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijas, patvirtintas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2014 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2-185 „Dėl savivaldybės korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijų parvirtinimo“, Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
2. Lazdijų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2020–2023 metų programos įgyvendinimo priemonių planą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lazdijų rajono savivaldybės tarybos
2020 m. rugpjūčio 28 d.
sprendimu Nr. 5TS-465
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2020–2023 METŲ PROGRAMA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lazdijų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2020–2023 metų programa (toliau – Programa) parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. XII-1537 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos patvirtinimo“, Savivaldybės korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2014 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2-185 „Dėl savivaldybės korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijų parvirtinimo“, ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais korupcijos prevencijos veiklą.
2. Programa skirta korupcijos prevencijai Lazdijų rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė), Savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose (toliau – Įstaigos), kurių savininkė yra Savivaldybė, užtikrinti.
3. Programa grindžiama korupcijos prevencija, visuomenės bei Savivaldybės ir Įstaigų darbuotojų antikorupciniu švietimu ir mokymu, siekiant kompleksiškai šalinti šio neigiamo socialinio reiškinio priežastis ir sąlygas, ugdyti nepakantumą šiam reiškiniui ir atgrasinti asmenis nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų darymo bei kitų veiksmų, kurie didina korupcijos sklaidą, atlikimo.
II. APLINKOS ANALIZĖ
7. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) 2018 m. tyrime, Europos valstybių vidutinis balas buvo 66, Lietuvai buvo skirta 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 180 šalių sąraše. Nuo 2012 metų Lietuvos korupcijos suvokimo indeksas beveik kiekvienais metais gerėja, 2012 m. buvo skirta 54 balai, o 2018 m. jau 59 balai.
8. Savivaldybėje veikia antikorupcinius teisės aktus atitinkanti korupcijos prevencijos sistema – vykdomi teisės aktų reikalavimai, vyksta antikorupcinis švietimas ir informavimas, sudaryta nuolatinė Lazdijų rajono savivaldybės antikorupcijos komisija.
9. Pagal Lietuvos korupcijos žemėlapio 2019 duomenis matyti, kad tiek gyventojai, tiek įmonės korupciją įvardija kaip vieną iš rimčiausių problemų Lietuvoje (pagal svarbą korupcija užima 4 vietą).
10. 2018 metais „Transparency International“ atlikto Savivaldybių skaidrumo tyrimo duomenimis, Lazdijų rajono savivaldybė surinko 75 balus iš 100 bei kartu su dar trimis savivaldybėmis užėmė aukštą – 8 vietą tarp skaidriausių savivaldybių.
11. Specialiųjų tyrimų tarnybos analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai 2018 m. nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo rodiklius. Analizės metu nustatyta, kad pagal nepotizmo intensyvumą Lazdijų rajono savivaldybės administracija užima 7 vietą.
12. Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 10 d. sprendimu Nr. 5TS-385 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2016–2018 metų programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano“ buvo patvirtinta Lazdijų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2016–2018 metų programa ir jos įgyvendinimo priemonių planas.
13. Pagal nustatytus kriterijus įgyvendintos visos Lazdijų rajono savivaldybės 2016–2018 metų korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemonių plane numatytos priemonės. Atkreiptinas dėmesys, kad iš dalies įgyvendinta priemone laikytina priemonė „Bendradarbiauti ir keistis informacija korupcijos prevencijos srityje su kompetentingomis valstybės ir nevalstybinėmis institucijomis bei verslo subjektais“, kadangi metinėse 2016–2018 m. programos įgyvendinimo priemonių plano ataskaitose nurodyta bendro pobūdžio informacija, kuri neleidžia įvertinti rezultato atitikimo nustatytiems kriterijams (numatytam bendradarbiavimo iniciatyvų skaičiui).
14. Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas 2019 m. atliktas Savivaldybės administracijos interesų konfliktų valdymo srityje. Taip pat atlikta Savivaldybės įstaigų ir įmonių išvadų dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo analizė. Nustatyta, kad didžioji dalis Savivaldybės įstaigų ir įmonių korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo 2019 m. neatliko.
15. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 2017–2019 m. atliktą korupcijos rizikos analizę atskirų savivaldybių kontroliuojamų įmonių veiklos srityse ir siekiant, kad korupcijos riziką veiksniau būtų nustatyti probleminėse savivaldybės įstaigų veiklos srityse, prioritetinėmis veiklos sritimis, atliekant korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą, laikoma: šilumos gamybos ir tiekimo ir šilumos ūkio valdymas, Savivaldybės kontroliuojamų įmonių bei įstaigų valdymas ir jų veiklos priežiūros vykdymas pagal Savivaldybės kompetenciją (atkreipiant dėmesį į interesų konfliktų valdymą savivaldybės įstaigose ir įmonėse, įmonių bei įstaigų vykdomų viešųjų pirkimų organizavimą, sutarčių vykdymo kontrolės užtikrinimą, paramos teikimą, priėmimo į pareigas procedūrų organizavimą ir kontrolę), viešųjų pirkimų (panaudojant valstybės ir savivaldybės biudžetų bei Europos Sąjungos lėšas) inicijavimas, organizavimas, vykdymas ir kontrolė (atkreipiant dėmesį į viešųjų pirkimų iš socialinių įmonių procedūrų organizavimą, vykdymą ir kontrolę), teritorijų planavimas, savivaldybės bendrojo plano ar savivaldybės dalių bendrųjų planų ir detaliųjų planų sprendinių įgyvendinimas (atkreipiant dėmesį į miesto infrastruktūros objektų plėtros įgyvendinimą, vykdant statytojo ir techninės priežiūros funkcijas) bei žemės paskirties ir (ar) naudojimo būdo keitimas, paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo procedūrų organizavimas ir kontrolė, taip pat piliečių prašymų atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą nagrinėjimas ir sprendimų dėl nuosavybės teisių atkūrimo priėmimas įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka.
16. STT, susipažinusi su išvadomis dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės 2016 m., 2017 m., 2018 m., 2019 m. korupcijos rizikos analizės nusprendė neatlikti.
17. Vykdant antikorupcinę veiklą, Lazdijų rajono savivaldybėje:
17.2. vykdomas kreipimasis į STT dėl informacijos apie asmenis, siekiančius eiti arba einančius vadovaujančias pareigas Savivaldybės administracijoje bei biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra Savivaldybė;
17.3. Savivaldybės interneto svetainėje skelbiama informacija apie rengiamus, teikiamus tvirtinti, parengtus detaliuosius ir specialiuosius planus bei kita informacija, susijusi su teritorijų planavimu;
17.4. įdiegta ir sėkmingai funkcionuoja vieno langelio principu veikianti fizinių ir juridinių asmenų aptarnavimo, teikiant viešąsias paslaugas, sistema;
17.5. įdiegta Kokybės vadybos sistema, parengti ir patvirtinti savivaldybės administracijos kokybės politika bei tikslai, procesų aprašai;
17.6. Savivaldybės interneto svetainėje skelbiama informacija apie viešuosius pirkimus, vykdomus atviro ir supaprastinto atviro konkurso būdu, mažos vertės pirkimo apklausos būdu bei pirkimus, vykdomus per centrinę perkančiąją organizaciją;
17.7. Savivaldybės interneto svetainėje bei spaudoje teisės aktų nustatyta tvarka skelbiama informacija apie turto privatizavimą, licencijų ir leidimų išdavimą, papildymą, patikslinimą, sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą, turto privatizavimą ir nuomą;
17.8. visi Savivaldybės bei Įstaigų teisės aktų projektai ir kiti dokumentai rengiami, derinami ir registruojami kompiuterizuotoje dokumentų valdymo sistemoje;
17.9. interneto tinklalapyje skelbiami Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus priimti norminiai teisės aktai;
17.10. Savivaldybės interneto tinklalapio skiltyje „Korupcijos prevencija“ skelbiama su korupcijos prevencija susijusi informacija;
III. PROGRAMOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR VERTINIMO KRITERIJAI
18. Pirmasis programos tikslas – didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, mažinti korupcijos prielaidas Lazdijų rajono savivaldybėje.
1 uždavinys. Didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, viešumą ir atskaitingumą gyventojams, įstaigų vadovų ir darbuotojų atsparumą korupcijai.
2 uždavinys. Mažinti korupcijos pasireiškimo prielaidas, mažinant administracinę naštą paslaugų gavėjams ir kitiems subjektams bei gerinant administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo kokybę.
19. Antrasis programos tikslas – didinti nepakantumą korupcijai, skatinti visuomenę įsitraukti į antikorupcinę veiklą.
1 uždavinys. Vykdyti gerosios praktikos priemones ir bendradarbiauti su kitomis institucijomis korupcijos prevencijos srityje.
2 uždavinys. Vykdyti antikorupcinį švietimą.
20. Programos rezultatyvumas nustatomas vadovaujantis šiais tikslo rezultato kriterijais:
20.2. Gyventojų (apklausos duomenimis) pasitenkinimo aptarnavimu ir komunikacija savivaldybės administracijoje padidėjimas 10 proc.;
20.3. Asmenų (apklausos duomenimis), davusių neteisėtą atlygį už savivaldybės suteiktas paslaugas, sumažėjimas 10 proc.;
IV. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS, FINANSAVIMAS, STEBĖSENA, VERTINIMAS, ATSKAITOMYBĖ, KONTROLĖ, KEITIMAS, PAPILDYMAS IR ATNAUJINIMAS
21. Programai įgyvendinti sudaromas Programos įgyvendinimo priemonių planas, kurio priemonių įvykdymo laikotarpis sutampa su Programos įgyvendinimo pradžia ir pabaiga.
22. Programoje numatytas priemones įgyvendina Savivaldybės administracijos direktorius ir Programos įgyvendinimo priemonių plane nurodyti vykdytojai.
23. Programos priemonių vykdytojai kiekvienais metais iki vasario 1 dienos pateikia už Programos įgyvendinimo koordinavimą atsakingam asmeniui – Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistui, kuriam pagal pareigybės aprašymą priskirtos funkcijos, susijusios su korupcijos prevencija – informaciją apie priemonių vykdymą, jų veiksmingumą ir pasiektus rezultatus.
24. Už Programos įgyvendinimo koordinavimą atsakingas asmuo apibendrina informaciją apie Programos priemonių vykdymą ir kiekvienais metais iki kovo 1 dienos teikia išvadą Komisijai ir Savivaldybės administracijos direktoriui apie priemonių įgyvendinimą, jų veiksmingumą ir rezultatų pasiekimą.
25. Antikorupcijos komisija pateiktas išvadas įvertina ir teikia Savivaldybės tarybai Programos ir jos priemonių įgyvendinimo plano vykdymo ataskaitą. Už Programos priemonių įgyvendinimą Komisija atsiskaito Savivaldybės tarybai kiekvienais metais iki kovo 15 dienos.
26. Atsižvelgiant į teisės aktų, reglamentuojančių korupcijos prevenciją, pakeitimus, kompetentingų institucijų išvadas ir rekomendacijas, Komisijos veiklos ir programos įgyvendinimo ataskaitą ar sociologinių tyrimų rezultatus, kitą reikšmingą informaciją, Programa ir jos įgyvendinimo priemonių planas gali būti keičiami, papildomi ir atnaujinami Savivaldybės tarybos sprendimu iki einamųjų metų IV ketvirčio pabaigos.
27. Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių savininkė yra Savivaldybė, juridiniai ir fiziniai asmenys, bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, gyventojai gali nuolat teikti savo pasiūlymus dėl Programos ir priemonių plano keitimo ar (ir) papildymo už Programos įgyvendinimo koordinavimą atsakingam asmeniui, Komisijai, savivaldybės administracijos direktoriui.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
PATVIRTINTA
Lazdijų rajono savivaldybės tarybos
2020 m. rugpjūčio 28 d.
sprendimu Nr. 5TS-465
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2020–2023 METŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANAS
Pirmasis programos tikslas – didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, mažinti korupcijos prielaidas Lazdijų rajono savivaldybėje |
Tikslo rezultato kriterijai: 1. Gyventojų apklausos duomenimis, pasitenkinimo aptarnavimu ir komunikacija savivaldybės administracijoje padidėjimas 10 proc. 2. Gyventojų apklausos duomenimis, pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis didėjimas 10 proc. |
1 uždavinys. Didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, viešumą ir atskaitingumą gyventojams, įstaigų vadovų ir darbuotojų atsparumą korupcijai. |
Eil. Nr. |
Problema |
Priemonė |
Vykdytojas (-ai) |
Įvykdy- mo terminas |
Laukiamo rezultato vertinimo kriterijai |
|
1. |
Didžioji dalis gyventojų neigiamai vertina valdžios bendravimą su gyventojais, jų priimtus sprendimus, tvirtinamas programas, vykdomus projektus |
Organizuoti gyventojų įtraukimą į svarbiausių Savivaldybės sprendimų projektų svarstymą ir pasiūlymų teikimą. Vykdyti gyventojų apklausas |
Komunikacijos ir dokumentų skyrius
|
Iki 2021 m. IV ketv. pabaigos ir iki 2023 m. IV ketv. pabaigos |
Gyventojų pateiktų pasiūlymų skaičius, atliktų apklausų skaičius ≥ 2 vnt. iki 2023 m. IV ketv. pabaigos |
|
2. |
Korupcijos rizika vykdant didelės vertės viešuosius pirkimus |
Vertinti viešųjų pirkimų konkursų sąlygas, kai prekių, darbų ar paslaugų kaina didesnė nei 700 000 eurų (be PVM) |
Antikorupcijos komisija |
Prieš konkursų skelbimą |
Įvertintų viešųjų pirkimų konkurso sąlygų skaičius, procentais (100 proc.) |
|
3. |
Asmenų nepasitenkinimas teikiamomis Savivaldybės paslaugomis gali sudaryti prielaidas korupcijos atsiradimui |
Įstaigos interneto svetainėje bei telefonu sudaryti galimybę įstaigos teikiamų viešųjų paslaugų, administruojamų viešųjų paslaugų ir (arba) teikiamų administracinių paslaugų vartotojams balsuojant ir (arba) komentuojant įvertinti paslaugų kokybę |
Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyrius
|
Iki 2023 m. IV ketv. pabaigos |
Organizuotas paslaugų kokybės vertinimas, apibendrinti rezultatai, parengti pasiūlymai ir pateikti Savivaldybės administracijos direktoriui |
|
4. |
Reikia skatinti Savivaldybės valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų sąžiningumą, veiklos skaidrumą, užtikrinti tinkamą viešųjų ir privačių interesų derinimą |
Tikrinti, kad visi valstybės tarnautojai ir jiems prilyginti asmenys būtų užpildę privačių interesų deklaracijas teisės aktų nustatyta tvarka, periodiškai juos informuoti apie pareigą deklaruoti pasikeitusius duomenis |
Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistas |
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos |
100 proc. valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų laiku pateikę privačių interesų deklaracijas ir apie tai informavę administracijos direktoriaus įgaliotą valstybės tarnautoją. Ne mažiau kaip 1 pranešimas per metus, informuojant apie pareigą deklaruoti pasikeitusius duomenis |
|
5. |
Savivaldybės įstaigų ir kontroliuojamų įmonių veiklos sričių, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatymas |
Atlikti korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą teisės aktų nustatyta tvarka |
Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistas, Savivaldybės įstaigų ir kontroliuojamų įmonių įpareigoti asmenys |
Iki kiekvienų metų III ketv. pabaigos |
Įvertintų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių ar Savivaldybės įstaigų veiklos sričių skaičius (ne mažiau kaip 1 per metus) |
|
2 uždavinys. Mažinti korupcijos pasireiškimo prielaidas mažinant administracinę naštą paslaugų gavėjams ir kitiems subjektams bei gerinant administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo kokybę |
||||||
6. |
Administracinė našta ir asmenų nepasitenkinimas teikiamomis Savivaldybės įstaigų paslaugomis gali sudaryti prielaidas korupcijos atsiradimui |
Parengti ir įgyvendinti priemones, sumažinančias administracinę naštą
Atlikti asmenų pasitenkinimo administracinėmis ir viešosiomis paslaugomis tyrimą |
Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai
Komunikacijos ir dokumentų skyrius |
Iki 2023 IV ketv. pabaigos
Iki 2021 IV ketv. pabaigos ir iki 2023 m. IV ketv. pabaigos |
Parengtos ir įgyvendintos priemonės administracinės naštos mažinimui, ≥ 8 vnt.( ≥ 2 vnt. per metus)
Nustatytas asmenų pasitenkinimas teikiamomis administracinėmis ir viešosiomis paslaugomis |
|
Antrasis programos tikslas – didinti nepakantumą korupcijai, skatinti visuomenę įsitraukti į antikorupcinę veiklą |
||||||
Tikslo rezultato kriterijai: 1. Asmenų (apklausos duomenimis), davusių neteisėtą atlygį už savivaldybės suteiktas paslaugas, sumažėjimas 10 proc. 2. Savivaldybės administracijos darbuotojų, išklausiusių mokymus korupcijos prevencijos ir profesinės etikos temomis skaičius, 30 proc. |
||||||
|
|
|||||
1 uždavinys. Vykdyti gerosios praktikos priemones ir bendradarbiauti su kitomis institucijomis korupcijos prevencijos srityje |
||||||
7. |
Galimi interesų konfliktai asmenims, dalyvaujantiems Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais sudaromų komisijų ir darbo grupių darbe |
Periodiškai informuoti darbuotojus apie pareigą nusišalinti nuo klausimų, keliančių interesų konfliktą, svarstymo ir sprendimų priėmimo, teikti Administracijos direktoriui informaciją apie asmenis, kuriems vykdant tarnybinę veiklą gali kilti interesų konfliktas |
Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistas
|
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos |
Ne mažiau kaip 1 pranešimas per metus. Savivaldybės administracijos darbuotojams apie pareigą nusišalinti nuo klausimų, keliančių interesų konfliktą, svarstymo ir sprendimų priėmimo
|
|
8. |
Nėra patvirtinti sąrašai pareigybių, kurias atitinkamojoje Savivaldybės įstaigoje, įmonėje einantys asmenys privalo deklaruoti privačius interesus |
Patvirtinti ir periodiškai atnaujinti sąrašą pareigybių, kurias atitinkamojoje Savivaldybės įstaigoje, įmonėje einantys asmenys privalo deklaruoti privačius interesus |
Savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovai |
Iki 2020 m. IV ketv. pabaigos, atnaujinti nedelsiant pasikeitus duomenims |
Iki 2020 m. IV ketv. pabaigos atvirtinti sąrašai pareigybių, kurias atitinkamojoje Savivaldybės įstaigoje, įmonėje einantys asmenys privalo deklaruoti privačius interesus |
|
9. |
Trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo, antikorupcinių iniciatyvų ir pastangų mažinant prielaidas korupcijai atsirasti |
Bendradarbiauti ir keistis informacija korupcijos prevencijos srityje su kompetentingomis valstybės ir nevalstybinėmis institucijomis bei verslo subjektais |
Antikorupcijos komisija |
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos |
Bendradarbiavimo iniciatyvų skaičius, ne mažiau kaip 1 per metus |
|
10. |
Savivaldybės įstaigų ir įmonių interneto svetainėse nėra informacijos apie korupcijos prevenciją |
Įpareigoti Savivaldybės įstaigų ir įmonių, turinčių interneto svetaines, vadovus sukurti svetainės skyrių „Korupcijos prevencija“ ir skelbti reikalingą informaciją, esant poreikiui ją tikslinti |
Savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovai |
Iki 2020 m. IV ketv. pabaigos, tikslinti pagal poreikį |
Savivaldybės įstaigose ir įmonėse, turinčiose interneto svetaines, sukurta svetainės skyrius „Korupcijos prevencija“ ir skelbiama aktuali informacija |
|
2 uždavinys. Vykdyti antikorupcinį švietimą |
||||||
11. |
Asmenys nesugeba tinkamai nustatyti interesų konfliktų, korupcijos atvejų
|
Organizuoti mokymus viešų – privačių interesų, profesinės etikos ir korupcijos tematika Savivaldybės politikams, Savivaldybės administracijos darbuotojams, Savivaldybės įstaigų ir kontroliuojamų įmonių darbuotojams, švietimo įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams |
Antikorupcijos komisija, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrius |
Iki 2021 IV ketv.pabaigosir iki 2023 m. IV ketv. pabaigos |
Mokymo renginių ir juose dalyvavusių asmenų skaičius (ne mažiau kaip 2 mokymo renginiai, ne mažiau kaip 70 juose dalyvavusių asmenų) |
|
12. |
Ankstyvo korupcijos problemos suvokimo stoka |
Skatinti švietimo įstaigas įgyvendinti antikorupcinio švietimo programas
Organizuoti renginius, skatinti mokinius domėtis korupcijos prevencija ir pilietiškumo ugdymu
Didinti pedagogų kompetenciją korupcijos prevencijos srityje
|
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Savivaldybės švietimo įstaigos, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrius |
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos
Iki 2021 m. IV ketv. pabaigos ir 2023 m. IV ketv. pabaigos
|
Parengtų antikorupcinio švietimo programų skaičius, surengtų renginių skaičius (ne mažiau kaip 5), mokinių, supažindintų su antikorupcijos iniciatyvomis ir korupcijos grėsmėmis, skaičius (ne mažiau kaip 150 dalyvavusių asmenų) Pedagogų, didinusių kompetenciją korupcijos prevencijos srityje, skaičius (ne mažiau kaip 30 dalyvių) |
|
13. |
Šalies mastu padaugėjo gaunamų skundų ir pranešimų apie galimai neskaidrią ir netinkamą ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklą |
Inicijuoti pasitarimus su švietimo įstaigų vadovais dėl veiklos skaidrumo, atsparumo korupcijai ir kitiems teisės pažeidimams |
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius |
Iki kiekvienų metų IV ketv. pabaigos |
Inicijuotas pasitarimas su švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinį ugdymą, vadovais, ne mažiau kaip 1 per metus |
|
14. |
Visuomenė nepakankamai įtraukiama į antikorupcinę veiklą |
Sudaryti galimybę Savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Korupcijos prevencija“ pateikti pastabas ir pasiūlymus dėl Savivaldybės korupcijos prevencijos programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano įgyvendinimo |
Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyrius, Antikorupcijos komisija |
Iki 2021 m. IV ketv. pabaigos |
Pareikštų internetinėse svetainėse pasiūlymų, pastebėjimų ir komentarų skaičius |
|