VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SpREndimas

Dėl kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams, MOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO MOKYKLOSE, paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašų patvirtinimo

 

2014 m. kovo 28 d. Nr. B-TS-933

Vilkaviškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 8 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu, Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. vasario 19 d. nutarimu Nr. 171, Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti:

1.1. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašą (pridedama);

1.2. Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašą (pridedama);

1.3. Paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 27 d. sprendimo Nr. B-TS-247 „Dėl Keipimosi dėl socialinės paramos mokiniams, mokinių aprūpinimo mokinio reikmenimis, mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Algirdas Neiberka


 

PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. B-TS-933

 

 

KREIPIMOSI DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

TVARKOS APRAŠAS

 

 

     I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja kreipimąsi dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, teisės į socialinę paramą mokiniams nustatymą, socialinės paramos mokiniams skyrimą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu.

2. Šis Aprašas taikomas mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau – mokykla) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.

3. Šis Aprašas netaikomas mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas, ir mokiniams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas.

4. Šis Aprašas netaikomas mokiniam, kurie yra išlaikomi (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir mokino reikmenis) valstybės arba Savivaldybės finansuojamose įstaigose arba kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra skiriama globos (rūpybos) išmoka.

5. Šis Aprašas taikomas mokiniams, kurių tėvai (įtėviai) deklaravę gyvenamąją vietą arba kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

6. Socialinės paramos mokiniams rūšys:

6.1. mokinių nemokamas maitinimas;

6.2. mokinių aprūpinimas mokinio reikmenimis.

7. Socialinė parama mokiniams finansuojama iš Valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos Savivaldybės biudžetui lėšų, Savivaldybės biudžeto lėšų ir įstatymų nustatyta tvarka gautų kitų lėšų.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

8. Šiame Apraše vartotinos sąvokos iš Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo:

8.1. Mokinių sąrašas – sąrašas, kuriame nurodoma mokinio, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas, vardas, pavardė, asmens kodas ar gimimo data, deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, nurodomas faktinės gyvenamosios vietos adresas.

8.2. Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas.

8.3. Produktas – maisto produktas, naudojamas pusryčių, pietų ar pavakarių patiekalų gamybai.

8.4. Socialinė rizika – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme (toliau – Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas).

8.5. Mokinio reikmenys – individualios mokymosi priemonės (pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo ir kitos mokinio individualiai naudojamos mokymosi priemonės), sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui ugdyti būtini reikmenys, kuriais mokiniai neaprūpinami Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

8.6. Bendrai gyvenantys asmenys – kaip ši sąvoka apibrėžta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme.

8.7. Vienas gyvenantis asmuo – kaip ši sąvoka apibrėžta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme.

 

 

III. TEISĖ Į SOCIALINĘ PARAMĄ MOKINIAMS

 

9. Mokiniai turi teisę:

9.1. Į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio.

10. Kitais atvejais – ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys, kai mokinys yra neįgalus, kai mokinys yra patyręs riziką, kai tėvai yra nedirbantys pensininkai, mokiniai turi teisę:

10.1. į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai.

11. Išimties tvarka (patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas ir surašius buities tyrimo aktą), šio Aprašo 10 punkte numatytais atvejais, panaudojant iki 2 procentų valstybės biudžeto lėšų mokiniai turi teisę:

11.1. į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2,5 VRP dydžio.

12. Šio Aprašo 9.1, 10.1 punktuose nurodytiems mokiniams skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

13. Bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens vidutinės pajamos per mėnesį apskaičiuojamos Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo penktajame skirsnyje nustatyta tvarka.

 

IV. KREIPIMASIS DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

 

14. Pareiškėjas dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus (toliau – Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrius) socialinio darbo organizatorius ar išmokų specialistus atitinkamose seniūnijose, užpildydamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą prašymą gauti socialinę paramą mokiniams, pridėdamas reikalingus dokumentus, nustatytus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 20 straipsnyje, išskyrus duomenis apie šeimos turimą turtą.

15. Socialinio darbo organizatoriai ar socialinių išmokų specialistai seniūnijose įveda duomenis į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS), priima išvadą dėl šeimos teisės į socialinę paramą mokiniams, suformuoja kiekvienos šeimos bylas, kuriose susegami prašymai ir dokumentai, reikalingi gauti socialinę paramą. Bylas perduoda Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus atsakingam specialistui.

16. Jeigu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal pajamas, kurios paskutinį kartą buvo nurodytos skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitant paskirtos socialinės pašalpos dydį, išskyrus papildomai paskirtos socialinės pašalpos dydį, ir neįskaitant būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų dydžio.

17. Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti nuo mokslo metų pradžios, pareiškėjas gali kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos.

18. Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje, pareiškėjas gali kreiptis nuo kalendorinių metų gegužės 1 dienos, išskyrus atvejus, kai paskutinį mokslo metų mėnesį mokinys turėjo teisę gauti nemokamą maitinimą pagal šio Aprašo 9.1, 10.1 punktus.

19. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

20. Jei socialinė parama mokiniui būtina ir mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, tokiu atveju šios paramos prašo mokykla, pateikdama šeimos gyvenimo sąlygų tyrimo aktą, surašytą komisijos, susidedančios iš atitinkamos seniūnijos seniūno, mokinio klasės vadovo ir socialinio pedagogo.

21. Jei Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklose mokosi mokiniai, kurių tėvai (įtėviai) gyvenamąją vietą deklaravę kitoje savivaldybėje, sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo priima deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracija.

22. Jei mokiniai, kurių tėvai gyvenamąją vietą deklaravę Vilkaviškio rajono savivaldybėje, mokosi kitos savivaldybės mokyklose, sprendimą dėl socialinės paramos skyrimo priima deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracija ir perduoda jį atitinkamai mokyklai bei savivaldybės administracijai.

23. Jei pareiškėjas nėra deklaravęs gyvenamosios vietos, prašymą ir sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo priima faktinės gyvenamosios vietos savivaldybės administracija.

 

 

V. SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS SKYRIMAS IR TEIKIMAS

 

24. Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus atsakingas specialistas, iš seniūnijų socialinio darbo organizatorių ir socialinių išmokų specialistų gavęs bylas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, patikrina pateiktus dokumentus, pasirašo ir parengia sprendimą dėl socialinės paramos skyrimo (forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro) ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo projektą.

25. Sprendimas ir Administracijos direktoriaus įsakymas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo priimamas per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo su visais reikiamais dokumentais dienos.

26. Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus atsakingas specialistas per 3 darbo dienas sprendimo kopiją apie mokiniams skirtą nemokamą maitinimą pateikia mokykloms, kurios teikia mokiniams nemokamą maitinimą.

 

 

VI. APSKAITA, ATSKAITOMYBĖ, ATSAKOMYBĖ

 

27. Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrius:

27.1. koordinuoja socialinės paramos mokiniams skyrimą, vadovaudamasis šio Aprašo IV ir V skirsniais.

28. Apskaitos skyrius:

28.1. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai nustatytomis formomis ir terminais teikia ataskaitas apie suteiktą socialinę paramą mokiniams, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. A1-283 patvirtintu Duomenų apie suteiktą socialinę paramą mokiniams tvarkos aprašu;

28.2. suderinęs su Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi bei Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriumi, teikia duomenis apie lėšų poreikį išlaidoms už produktus (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį) mokinių nemokamam maitinimui finansuoti ateinantiems metams, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. A1-283 patvirtintu Duomenų apie valstybės biudžeto lėšų poreikį socialinei paramai mokiniams tvarkos aprašu;

28.3. atlieka lėšų panaudojimo analizę, laiku apskaičiuoja papildomai reikalingas ar numatomas nepanaudoti valstybės biudžeto lėšas mokinių nemokamam maitinimui einamaisiais metais ir apie tai informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Komisiją ir Administracijos direktorių.

 

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Pareiškėjas privalo:

29.1. pateikti visą teisingą informaciją, reikalingą teisei į socialinę paramą mokiniams nustatyti;

29.2. informuoti apie pasikeitusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į socialinę paramą mokiniams;

29.3. sudaryti Savivaldybės administracijai galimybę tikrinti šeimos gyvenimo sąlygas ir surašyti buities tyrimo aktą;

29.4. užtikrinti, kad mokiniui skirti reikmenys būtų naudojami pagal jų paskirtį.

30. Kilus įtarimui, kad su prašymu pateikta neteisinga informacija, komisija, susidedanti iš atitinkamos seniūnijos seniūno, socialinio darbo organizatoriaus ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi, socialinio pedagogo, patikrina šeimos gyvenimo sąlygas ir surašo buities tyrimo aktą, kurio pagrindu teikiamas siūlymas Savivaldybės administracijos direktoriui dėl socialinės paramos mokiniui nutraukimo.

31. Pareiškėjas, nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus socialinei paramai mokiniams gauti, ir dėl to neteisėtai ją gavęs, privalo šią paramą suteikusiai institucijai grąžinti neteisėtai gautos paramos dydžio pinigines lėšas. Neteisėtai gautos ir negrąžintos socialinės paramos mokiniams dydžio piniginės lėšos išieškomos įstatymų nustatyta tvarka.

32. Dėl institucijos kaltės neteisėtai suteiktos socialinės paramos mokiniams dydžio piniginės lėšos įstatymų nustatyta tvarka išieškomos iš kaltų asmenų.

33. Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

______________________


 

PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. B-TS-933

 

MOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO MOKYKLOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokinių nemokamo maitinimo mokyklose organizavimą ir vykdymą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu.

2. Šiame Apraše nustatytas nemokamas maitinimas neskiriamas mokiniams, jei tėvai, globėjai (rūpintojai) yra atleisti nuo mokėjimo už vaikų maitinimą mokyklų bendrabučiuose.

3. Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklose teikiamos nemokamo maitinimo rūšys:

3.1. pietūs;

3.2. maitinimas mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

4. Šiame tvarkos Apraše vartotinos sąvokos iš Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo:

4.1. Mokinių sąrašas – sąrašas, kuriame nurodoma mokinio, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas, vardas, pavardė, asmens kodas ar gimimo data, deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, nurodomas faktinės gyvenamosios vietos adresas.

4.2. Produktas – maisto produktas, naudojamas pusryčių, pietų ar pavakarių patiekalų gamybai.

 

III. NEMOKAMO MAITINIMO SKYRIMAS IR TEIKIMAS

 

5. Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos.

6. Nemokamas maitinimas mokiniams teikiamas toje mokykloje, kurioje jie mokosi, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

7. Nemokami pietūs gali būti teikiami poilsio, švenčių bei atostogų dienomis per mokslo metus, atsižvelgiant į ugdymo įstaigoje organizuojamas veiklas.

8. Vasaros atostogų metu nemokamas maitinimas mokiniams teikiamas mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

9. Pakeitus mokyklą, mokiniui nemokamas maitinimas naujoje mokykloje pradedamas teikti nuo pirmos mokymosi joje dienos. Ankstesnė mokykla pateikia pažymą apie mokinio teisę gauti nemokamą maitinimą ir informuoja gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją apie tai, kad mokinys pakeitė mokyklą.

10. Mokiniams vietoj nemokamo maitinimo negali būti išmokami pinigai.

 

IVMOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO KAINŲ NUSTATYMAS

 

11. Savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. V-877 „Dėl pusryčių, pietų ir pavakarių patiekalų gamybai reikalingų produktų rinkinių sąrašo pagal mokinių amžiaus grupes“ ir atsižvelgdamas į Socialinės paramos mokiniams administravimo komisijos (toliau – Komisija) rekomendacijas, nustato nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti skiriamų lėšų dydį vienai dienai vienam mokiniui.

12. Nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį) skiriama nuo 1,3 iki 7,7 procento bazinės socialinės išmokos (toliau –BSI) dydžio suma.

13. Nustatomi šie lėšų, skiriamų vienai dienai vienam mokiniui, dydžiai:

13.1. nuo 2,8 iki 4 procentų BSI dydžio suma pietums;

13.2. nuo 6,6 iki 7,7 procentų BSI dydžio suma maitinimui (pusryčiams, pietums, pavakariams) mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose;

13.3. nuo 1,3 iki 2,2 procentų BSI dydžio suma pusryčiams.

14. Mokinių nemokamo maitinimo patiekalų gamybos išlaidų kaina nustatoma atsižvelgiant į viešojo konkurso rezultatus.

 

V. MOKYKLOS FUNKCIJOS ORGANIZUOJANT MOKINIŲ NEMOKAMĄ MAITINIMĄ

 

15. Mokyklų vadovai įsakymu skiria darbuotoją, atsakingą už mokinių nemokamo maitinimo organizavimą mokykloje.

16. Mokyklų vadovai patvirtina nemokamo maitinimo organizavimo mokykloje tvarką.

17. Mokyklose, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose mokinių nemokamo maitinimo registravimo žurnalą pildo ir nemokamo maitinimo apskaitą tvarko šios įstaigos vadovo paskirti atsakingi darbuotojai.

18. Mokyklų vadovai, apsvarstę tai mokyklos bendruomenėje (su mokytojais, mokiniais, mokinių tėvais), gali teikti pasiūlymą Administracijos direktoriui dėl nemokamo maitinimo nutraukimo, kai mokiniai, kuriems paskirtas nemokamas maitinimas, atsisako valgyti ar kitaip ignoruoja nemokamą maitinimą.

19. Mokyklos, savarankiškai vykdančios nemokamą mokinių maitinimą:

19.1. tvarko nemokamo maitinimo apskaitą ir iki kito mėnesio 3 dienos Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui pateikia nemokamo maitinimo ataskaitas;

19.2. teikia kitą reikalingą informaciją, susijusią su mokinių nemokamu maitinimu.

20. Pasikeitus duomenims, mokyklos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos informacijai, teikia ataskaitų patikslinimus.

 

VI. APSKAITA, ATSKAITOMYBĖ, ATSAKOMYBĖ

 

21. Mokinių nemokamą maitinimą Savivaldybės mokyklose administruoja Savivaldybės administracija.

22. Apskaitos skyrius:

22.1. patikrinęs gautos informacijos teisingumą, apmoka maitinimą vykdančiai įmonei pagal pateiktas sąskaitas, o mokykloms (jei maitinimą organizuoja ir vykdo pati mokykla) – pagal šių mokyklų pateiktas ataskaitas;

22.2. suderinęs su Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi bei Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriumi, teikia duomenis apie lėšų poreikį išlaidoms už produktus (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį) mokinių nemokamam maitinimui finansuoti ateinantiems metams, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. A1-283 patvirtintu Duomenų apie valstybės biudžeto lėšų poreikį socialinei paramai mokiniams tvarkos aprašu;

22.3. atlieka lėšų panaudojimo analizę, laiku apskaičiuoja papildomai reikalingas ar numatomas nepanaudoti valstybės biudžeto lėšas mokinių nemokamam maitinimui einamaisiais metais ir apie tai informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Komisiją ir Administracijos direktorių.

23. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius:

23.1. analizuoja ir koordinuoja mokinių nemokamo maitinimo organizavimą mokyklose;

23.2. rūpinasi mokinių nemokamo maitinimo sąlygų sudarymu mokyklose, teikia siūlymus Komisijai ir Administracijos direktoriui dėl nemokamo maitinimo organizavimo sąlygų gerinimo;

23.3. iki einamųjų metų balandžio 10 dienos pateikia Apskaitos skyriui informaciją apie prognozuojamą moksleivių skaičių rajono mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

24. Nemokamą maitinimą vykdančios įmonės atsakingas darbuotojas iki kito mėnesio 3 dienos Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui pateikia sąskaitas faktūras ir nemokamo maitinimo ataskaitas, suderintas su įstaigų vadovais.

25. Mokyklos vadovas:

25.1. atsako už mokinių nemokamo maitinimo mokykloje organizavimo vykdymą;

25.2. atsako už valstybės biudžeto lėšų, skiriamų nemokamam maitinimui, tikslingą panaudojimą ir apskaitą teisės aktų nustatyta tvarka.

25.3. atsako už informacijos apie mokinius, išvykusius mokytis į kitas mokyklas, teikimą Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriui.

25.4. atsako už mokinių nemokamo maitinimo registravimo žurnalo pildymą.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Valstybės biudžeto lėšų, skiriamų mokinių nemokamam maitinimui ugdymo įstaigose, tikslinio panaudojimo kontrolę atlieka Valstybės kontrolė, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius.

 

______________________


 

PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. B-TS-933

 

PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių aprūpinimo mokinio reikmenimis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokinių aprūpinimo mokinio reikmenimis organizavimą ir vykdymą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu.

2. Socialinė parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama:

2.1. pinigais;

2.2. nepinigine forma, jeigu mokinys yra patyręs socialinę riziką.

3. Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje, bet ne ilgiau kaip iki spalio 20 dienos.

4. Mokinio reikmenys – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. spalio 26 d. įsakymu Nr. ISAK-2077 patvirtintame Individualiųjų mokymosi priemonių sąraše numatytos individualios mokymosi priemonės.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

5. Šiame Apraše vartotinos sąvokos iš Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo:

5.1. Socialinė rizika – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme (toliau – Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas).

5.2. Mokinio reikmenys – individualios mokymosi priemonės (pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo ir kitos mokinio individualiai naudojamos mokymosi priemonės), sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui ugdyti būtini reikmenys, kuriais mokiniai neaprūpinami Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

III. PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI SKYRIMAS IR TEIKIMAS

 

6. Mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo pridėtinės vertės mokestį) skiriama 120 procentų bazinės socialinės išmokos dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus.

7. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

           8. Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama pinigais. Lėšas mokinio reikmenims įsigyti Apskaitos skyrius perveda į pateiktas asmenų banko sąskaitas pagal Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus pateiktus mokėjimo žiniaraščius. 

9. Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama nepinigine forma, jeigu mokinys yra patyręs socialinę riziką. Tokiu atveju pinigai mokinio reikmenims įsigyti pervedami į socialinę kortelę, kuri gavėjui išduodama seniūnijoje.

10. Mokiniams, patyrusiems socialinę riziką, reikmenų įsigijimą betarpiškai kontroliuoja darbuotojas su socialinės rizikos šeimomis, bendradarbiaudamas su mokyklos socialiniu pedagogu, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų skaičių, jų jau turimus mokinio reikmenis.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

11. Savivaldybės administracija atsako už valstybės biudžeto lėšų, skirtų paramai mokinio reikmenims įsigyti, tikslingą panaudojimą pagal paskirtį.

12. Darbuotojas, dirbantis su socialinės rizikos šeimomis, informuoja raštu Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrių apie pasikeitusias aplinkybes, turinčias įtakos paramai mokinio reikmenims įsigyti, ar kilus įtarimui, kad pateikta neteisinga informacija.

13. Valstybės biudžeto lėšų, skiriamų paramai mokinio reikmenims įsigyti, tikslinio panaudojimo kontrolę atlieka Valstybės kontrolė, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius.

______________________