LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS

 

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NUSTATYMO IR SPRENDIMO PRIĖMIMO, AR LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNO MIRTIS, SUŽALOJIMAS, SUSIŽALOJIMAS AR SVEIKATOS SUTRIKDYMAS PRIEŽASTINIU RYŠIU SUSIJĘS SU TARNYBA, TVARKOS APRAŠO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS LENGVO SVEIKATOS SUTRIKDYMO ATVEJU IŠMOKAMOS KOMPENSACIJOS DYDŽIO NUSTATYMO SĄLYGŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. rugsėjo 16  d. Nr. 2-362

Vilnius

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 36 straipsnio 4 dalimi, Socialinių garantijų taikymo ir vienkartinių piniginių išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 13 d. nutarimu Nr. 355 „Dėl Socialinių garantijų taikymo ir vienkartinių piniginių išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo patvirtinimo“, 10 ir 11 punktais:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Nustatymo ir sprendimo priėmimo, ar Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas priežastiniu ryšiu susijęs su tarnyba, tvarkos aprašą.

1.2. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams lengvo sveikatos sutrikdymo atveju išmokamos kompensacijos dydžio nustatymo sąlygas.

2. P a v e d u:

2.1. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos Bendrajam skyriui paskelbti šį įsakymą Teisės aktų registre.

2.2. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriui paskelbti šį įsakymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorius                                                                                                      Saulius Urbanavičius


 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2016 m. rugsėjo 16  d. įsakymu Nr. 2-363

 

NUSTATYMO IR SPRENDIMO PRIĖMIMO, AR LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNO MIRTIS, SUŽALOJIMAS, SUSIŽALOJIMAS AR SVEIKATOS SUTRIKDYMAS PRIEŽASTINIU RYŠIU SUSIJĘS SU TARNYBA, TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.   Nustatymo ir sprendimo priėmimo, ar Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas susijęs su tarnyba, tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja nustatymo ir sprendimo priėmimo, ar Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno (toliau – pareigūnas) mirtis, sužalojimas, susižalojimas arba sveikatos sutrikdymas priežastiniu ryšiu susijęs su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu, ar tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai.

2.   Apraše vartojamos sąvokos atitinka Specialiųjų tyrimų tarnybos statute (toliau – Statutas) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3.   Atliekant tarnybinį tyrimą nustatoma, ar yra pareigūno mirties, sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo priežastinis ryšys su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu, taip pat ar tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi pareigūno gyvybei ar sveikatai.

 

II SKYRIUS

PRANEŠIMAS APIE PAREIGŪNO MIRTĮ, SUŽALOJIMĄ, SUSIŽALOJIMĄ AR SVEIKATOS SUTRIKDYMĄ

 

4.   Tarnybinis tyrimas pradedamas gavus sužalojimą, susižalojimą arba sveikatos sutrikdymą patyrusio pareigūno ar jo įgalioto asmens prašymą, kito pareigūno, buvusio mirties ar sveikatos sutrikdymo liudininku, tarnybinį pranešimą, taip pat mirusio pareigūno šeimos narių (nario) ar jų (jo) įgalioto asmens prašymą skirti kompensaciją, nurodytą Statuto 36 straipsnio 1 ar 3 dalyje. Prašymas pateikiamas Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui. Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių gali informuoti ir pareigūno asmens sveikatos priežiūros įstaiga, į kurią po įvykio buvo pristatytas pareigūnas.

4.1.   Kartu su 4 punkte nurodytu prašymu pateikiami šie dokumentai:

4.1.1. mirties, sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo faktą patvirtinantys medicininiai dokumentai (mirties liudijimas, ligos istorijos išrašai ir kt.);

4.1.2. mirties ar sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo aplinkybes patvirtinantys dokumentai;

4.1.3. dokumentas(-ai), kuris(-ie) patvirtina pareigūno sužalojimą, susižalojimą ar sveikatos sutrikdymą, pateikiamas(-i) pareigūno ar mirusio pareigūno šeimos narių (nario) pagal įgaliotam asmeniui suteiktus įgaliojimus.

5.   Tarnybinis tyrimas taip pat gali būti pradedamas Socialinių garantijų taikymo ir vienkartinių piniginių išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 13 d. nutarimu Nr. 355 „Dėl Socialinių garantijų taikymo ir vienkartinių piniginių išmokų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Socialinių garantijų taikymo aprašas), 65 punkto pagrindu. Tokiu atveju netaikomas reikalavimas, pateikti prašymą dėl tarnybinio tyrimo pradėjimo ir prie prašymo pridėti dokumentus.

 

III SKYRIUS

ĮVYKIO TARNYBINIS TYRIMAS

 

6.   Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius, gavęs informacijos apie tai, kad pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas, sveikatos sutrikdymas gali atitikti Statuto 36 straipsnio 1, 3 ar 4 dalyse nurodytas sąlygas, per vieną darbo dieną nuo tokios informacijos gavimo sudaro komisiją tarnybiniam tyrimui atlikti (toliau – Komisija).

7.   Komisija sudaroma Socialinių garantijų taikymo aprašo 9 punkto nustatyta tvarka, ne mažiau kaip iš 3 Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį (toliau – darbuotojai). Jeigu yra pagrindo manyti, kad pareigūno sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas gali būti pripažintas nelaimingu atsitikimu tarnyboje, taip pat atliekamas ir nelaimingo atsitikimo tarnyboje, pakeliui į tarnybą ar iš tarnybos tyrimas Socialinių garantijų taikymo aprašo VI skyriuje nustatyta tvarka.

8.   Komisija tarnybinio tyrimo metu atlieka šias funkcijas:

8.1.   Surenka Komisijos posėdžiams reikalingą medžiagą.

8.2.   Atlieka įvykio vietos apžiūros, nukentėjusiojo, liudytojų, kitų asmenų, susijusių su įvykiu, paaiškinimų ir kitos rašytinės medžiagos analizę.

8.3.   Kreipiasi į Specialiųjų tyrimų tarnybos Personalo skyrių su motyvuotu prašymu išduoti nukentėjusiajam siuntimą į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinės medicinos ekspertizės komisiją (toliau – CMEK).

8.4.   Nustato, ar pareigūno mirtis, susižalojimas, sužalojimas ar sveikatos sutrikdymas yra priežastiniu ryšiu susijęs su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu, ar tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai.

8.5.   Surašo tarnybinio tyrimo išvadą Socialinių garantijų taikymo aprašo 1013 punktuose nustatyta tvarka ir apimtimi.

8.6.   Atlieka kitas funkcijas, susijusias su tarnybinio tyrimo tikslais. 

9.   Komisija atlikdama tarnybinį tyrimą turi teisę:

9.1.   Į Komisijos posėdžius kviesti pareigūną ar jo įgaliotą asmenį, mirusio pareigūno šeimos narius (narį) ar jų (jo) įgaliotą asmenį, pareigūnus ir darbuotojus ir (ar) gauti jų rašytinius paaiškinimus, reikalauti papildomai pateikti tyrimui reikalingus dokumentus.

9.2.   Apklausti nukentėjusįjį, įvykio liudytojus, pareigūnus ir darbuotojus, kitus asmenis, galinčius suteikti informacijos apie įvykį.

9.3.   Kreiptis į valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas ir teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš jų su tiriamu įvykiu susijusią medžiagą, paaiškinimus ir kitus dokumentus.

9.4.   Reikalauti iš Specialiųjų tyrimų tarnybos padalinio vadovo pateikti paaiškinimus dėl pareigūno mirties, susižalojimo, sužalojimo ar sveikatos sutrikdymo ir kitus tyrimui reikalingus dokumentus.

9.5.   Į Komisijos posėdžius kviesti Specialiųjų tyrimų tarnyboje nelaimingą atsitikimą tyrusius nelaimingų atsitikimų tyrimo komisijos narius ar atsakingą pareigūną.

9.6.   Kreiptis į atitinkamos srities medicinos specialistus.

10. Komisijos posėdžius šaukia ir vietą bei laiką nustato Komisijos pirmininkas. Kai Komisijos pirmininko nėra (serga, išvykęs į komandiruotę, atostogauja ir kt.), jo pareigas eina Komisijos pirmininko pavaduotojas.

11. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė narių ir tai yra ne mažiau kaip trys Komisijos nariai. Komisijos sprendimai priimami Komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.

12. Pareigūną į CMEK teisės aktų nustatyta tvarka siunčia Specialiųjų tyrimų tarnybos Personalo skyrius, gavęs Komisijos kreipimąsi. 

13. Jei pareigūnas atsisako vykti, nenuvyksta į CMEK ar atsisako vykdyti teisėtus CMEK nurodymus, tarnybinis tyrimas nutraukiamas ir padaroma išvada, jog pareigūno sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos surikdymas nesusijęs su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu dėl padidėjusio pavojaus ar padidėjusios rizikos pareigūno gyvybei ar sveikatai.

14. Komisija, kiekvienu konkrečiu atveju sprendžianti dėl Statuto 36 straipsnio 1 ar 3 dalyje nurodytų kompensacijos skyrimo sąlygų:

14.1. Privalo nustatyti, ar pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas arba jo sveikatos sutrikdymas yra priežastiniu ryšiu susijęs su pareigūno tarnybinėmis pareigomis ar statusu:

14.1.1. Tuo atveju, kai yra pagrindo manyti, kad pareigūnas mirė, buvo sužalotas, susižalojo ar jo sveikata buvo sutrikdyta atliekant tarnybines pareigas, būtina ištirti, ar laikas, kai pareigūnas mirė, buvo sužalotas, susižalojo ar jo sveikata buvo sutrikdyta, yra jo tarnybinių pareigų atlikimo laikas.

14.1.2. Tuo atveju, kai yra pagrindo manyti, kad pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas yra susijęs su jo tarnybinių pareigų atlikimu, būtina ištirti, ar pareigūno mirtis, sveikatos sutrikdymas buvo patirtas nors ir ne tarnybinių pareigų atlikimo metu, tačiau atliekant Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno pareigas, kurias jis turi atlikti pagal pareigūno statusą.

14.1.3. Tuo atveju, kai yra pagrindo manyti, jog pareigūno sveikata sutrikdyta dėl tarnybinių pareigų atlikimo ar pareigūno statuso, vertinama, ar sveikatos sutrikdymą patyręs asmuo nebūtų patyręs tokių pasekmių kaip jo sveikatos sutrikdymas, jei nebūtų turėjęs pareigūno statuso ar nebūtų atlikęs savo tarnybinių pareigų (iki sutrinkant jo sveikatai). 

14.2. Nustačius 14.1.1 ar 14.1.2 papunkčiuose nurodytas aplinkybes, kartu būtina nustatyti, ar reiškiniai (pareigūno sveikatai ar gyvybei) atsirado tuo metu, kai tarnybinių pareigų atlikimas buvo susijęs padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai.

Komisija padidėjusį pavojų ar riziką turi vertinti ne apskritai visai pareigūno tarnybai, o konkrečiai tarnybos pareigų atlikimo situacijai, kai pareigūnas mirė, buvo sužalotas, susižalojo ar jo sveikata buvo sutrikdyta, t. y. turi nustatyti, ar padidėjęs pavojus ar padidėjusi rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai pagal pareigūno atliekamų (kai buvo patirtas sveikatos sutrikdymas ar pareigūnas mirė) pareigų pobūdį pripažintini įprastais veiksniais, kurie susiję su šių pareigų atlikimu, ar, priešingai, tokių pareigų atlikimas savaime nėra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika.

14.3. Nustačius 14.1.3 punkte nurodytas aplinkybes, padidėjęs pavojus ar padidėjusi rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai nenustatoma.

 

IV SKYRIUS

TARNYBINIO TYRIMO REZULTATŲ ĮFORMINIMAS

 

15. Komisiją išvadą surašo per 30 darbo dienų nuo komisijos sudarymo, o jeigu per šį laiką negaunama institucijos ar subjekto, įgaliotų nustatyti sveikatos sutrikdymo laipsnį ar darbingumo lygį, išvados, per 10 darbo dienų nuo tokios išvados gavimo.

16. Jei yra pagrindo manyti, kad pareigūno sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas gali būti pripažintas nelaimingu atsitikimu tarnyboje, nelaimingu atsitikimu pakeliui į tarnybą ar iš tarnybos, išvada surašoma per 10 darbo dienų nuo institucijos, įgaliotos priimti sprendimą dėl Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme nustatytos netekto darbingumo vienkartinės kompensacijos ar netekto darbingumo periodinės kompensacijos mokėjimo, sprendimo gavimo.

17. Komisijos išvadą pasirašo visi komisijos nariai. Tarnybinio tyrimo išvadoje gali būti pateikta tarnybinį tyrimą atlikusio komisijos nario, nesutikusio su Komisijos siūlymu, atskiroji motyvuota nuomonė.

18. Tarnybinio tyrimo išvadoje nurodoma:

18.1. Tarnybinio tyrimo atlikimo pagrindas, tarnybinį tyrimą atlikusių Komisijos narių pareigos, vardai ir pavardės.

18.2. Atliekant tarnybinį tyrimą nustatytos pareigūno mirties, sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo aplinkybės, priežastys ir sąlygos.

18.3. Ar nustatytas priežastinis ryšys tarp pareigūno mirties, sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo ir tarnybos, tarnybinių pareigų atlikimo ar pareigūno statuso, ar tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai.

18.4. Ar nustatyta Statuto 36 straipsnio 10 dalyje nurodytų aplinkybių.

18.5. Motyvuotas siūlymas Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui pripažinti ar nepripažinti, kad pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas susijęs su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu, ar tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai.

18.6. Jei Komisija Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui teikia motyvuotą siūlymą pripažinti, kad pareigūno mirtis, sužalojimas, susižalojimas ar sveikatos sutrikdymas susijęs su tarnyba, tarnybinių pareigų atlikimu ar pareigūno statusu, kad tarnybinių pareigų atlikimas yra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai, kartu Komisija Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui siūlyme nurodo ir Statuto 36 straipsnio 3 dalies punktą dėl mokėtinos kompensacijos dydžio.

18.7. Lengvo sveikatos sutrikdymo atveju, kai nustatytos Statuto 36 straipsnio 3 dalyje nurodytos aplinkybės, komisija Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui pateikia siūlymą dėl mokėtinos kompensacijos dydžio. Komisija, spręsdama dėl lengvo sveikatos sutrikdymo mokėtinos kompensacijos dydžio, vadovaujasi Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams lengvo sveikatos sutrikdymo atveju išmokamos kompensacijos dydžio nustatymo sąlygomis.

19. Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos pateiktą tarnybinio tyrimo išvadą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo išvados surašymo, priima motyvuotą įsakymą skirti ar atsisakyti skirti Statuto 36 straipsnio 1 ar 3 dalyse nurodytą kompensaciją.

20. Jei komisija nustato Statuto 36 straipsnio 10 dalyje nurodytas aplinkybes, kompensacija, nurodyta 36 straipsnio 1 ar 3 dalyse, neskiriama.

21. Tyrimo metu paaiškėjus, kad pareigūno mirtį, sužalojimą, susižalojimą ar sveikatos sutrikdymą galėjo lemti trečiųjų asmenų nusikalstama veika, administracinis teisės pažeidimas ar administracinis nusižengimas, komisija tyrimą sustabdo, kol priimamas ir įsiteisėja kompetentingų valstybės institucijų, įgaliotų vykdyti baudžiamąjį persekiojimą, administracinių teisės pažeidimų ar administracinių nusižengimų teiseną arba teisingumą, sprendimas.

Sustabdžiusi tyrimą, Komisija motyvuotu raštu apie tai praneša Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui ir pareigūnui, kuris buvo sužalotas, susižalojo ar kurio sveikata buvo sutrikdyta. Sustabdytas tyrimas atnaujinamas ir tęsiamas, gavus kompetentingų valstybės institucijų sprendimą.

22. Aprašo 19 punkte nurodyto sprendimo (įsakymo) kopija per 5 darbo dienas nuo jo priėmimo registruotu laišku išsiunčiama pareigūnui ar jo įgaliotam asmeniui, mirusio pareigūno šeimos nariams (nariui) ar jų (jo) įgaliotam asmeniui arba perduodama pasirašytinai asmeniškai.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Už Komisijos darbo organizavimą atsako komisijos pirmininkas.

24. Už tarnybinio tyrimo išvadoje pateiktų motyvuotų siūlymų objektyvumą ir teisėtumą, asmens duomenų apsaugą atsako Komisijos pirmininkas ir nariai teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus priimti sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

_______________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2016 m. rugsėjo 16  d. įsakymu Nr. 2-362

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS LENGVO SVEIKATOS SUTRIKDYMO ATVEJU IŠMOKAMOS KOMPENSACIJOS DYDŽIO NUSTATYMO SĄLYGOS

 

1.         Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarybos pareigūnui (toliau – pareigūnas) lengvo sveikatos sutrikdymo atveju kompensacijos dydis nustatomas atsižvelgiant į laikinojo nedarbingumo dienų skaičių:

1.1. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka iki 20 dienų, jam išmokama 1 mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio (toliau – VDU) dydžio kompensacija.

1.2. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 21 iki 29 dienų, jam išmokama 2 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.3. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 30 iki 38 dienų, jam išmokama 3 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.4. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 39 iki 47 dienų, jam išmokama 4 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.5. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 48 iki 56 dienų, jam išmokama 5 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.6. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 57 iki 65 dienų, jam išmokama 6 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.7. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 66 iki 74 dienų, jam išmokama 7 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.8. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 75 iki 83 dienų, jam išmokama 8 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.9. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 84 iki 92 dienų, jam išmokama 9 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.10. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 93 iki 101 dienos, jam išmokama 10 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.11. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka nuo 102 iki 110 dienų, jam išmokama 11 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

1.12. Kai pareigūno laikinasis nedarbingumas trunka 111 ar daugiau dienų, jam išmokama 12 mėnesių jo VDU dydžio kompensacija.

_______________