TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TAURAGĖS RAJONO MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. liepos 29 d. Nr. 1-196

Tauragė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 26 ir 27 punktais, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi, Tauragės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Tauragės rajono mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 22 d. sprendimą Nr.1-285 „Dėl Tauragės rajono mokyklų autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Sigitas Mičiulis

 


 

PATVIRTINTA

Tauragės rajono savivaldybės tarybos

2015 m. liepos 29 d. sprendimu Nr.1-196

 

 

 

TAURAGĖS RAJONO MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ  NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Tauragės rajono savivaldybės mokykloms priklausančių visų markių mokyklų autobusų (toliau – autobusų) naudojimą.

2. Apraše vartojamos sąvokos ir apibrėžimai:

2.1. mokyklinis autobusas (toliau – autobusas) – Tauragės miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantis ir mokyklos patikėjimo teise valdomas ir skiriamaisiais ženklais paženklintas mokiniams vežti skirtas autobusas;

2.2. saviraiškos renginiai – dalykinės olimpiados, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos, kitų būrelių, studijų, klubų ir kiti popamokiniai renginiai, skirti meniniams, kalbiniams, sportiniams, moksliniams, technologiniams, socialiniams, ekonominiams ir kitokiems mokinių gebėjimams ugdyti;

2.3. pažintinė ir kultūrinė veikla – viena iš neformaliojo švietimo formų, skirta skatinti vaikų ir jaunimo tautinį, patriotinį ir kultūrinį ugdymą, lankant sociokultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus;

2.4. specialiųjų ugdymosi poreikių mokinys – tai mokinys, kurio galimybės yra ribotos dėl kokių nors įgimtų ar įgytų sutrikimų ar nepalankių aplinkos veiksnių (mokiniai, turintys labai didelių ar didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, besimokantys bendrojo ugdymo mokyklose (klasėse), skirtose mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, gali mokytis iki 21 metų).

3. Autobusai įsigyjami, perduodami arba nurašomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir kitais teisės aktais.

II. MOKINIŲ VEŽIOJIMAS MOKYKLINIAIS AUTOBUSAIS

4. Mokykliniai autobusai naudojami:

4.1. kaimo, miestelio bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo programas ir gyvena toliau kaip 3  kilometrai  nuo mokyklos, vežioti į mokyklą ir į namus pagal suderintus su Savivaldybės administracijos švietimo skyriumi ir mokyklos direktoriaus  įsakymu patvirtintus maršrutus (  priedas);

4.2. ikimokyklinio amžiaus vaikams, kuriems nustatytas privalomas ikimokyklinis ugdymas, pavėžėti;

4.3. mokiniams nuvežti (parvežti) į varžybas, konkursus, egzaminus, ekskursijas ir kitus rajone ar už jo ribų organizuojamus mokinių saviraiškos renginius;

4.4. vežioti mokinius, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje);

4.5. vežti mokinius, gyvenančius kaimo gyvenamosiose vietovėse, konsultacijoms į Pedagoginę psichologinę tarnybą;

4.6. savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų tarpusavio rašytiniu susitarimu mokykliniu autobusu gali būti pavežami į mokyklą, konkursus, egzaminus, ekskursijas ir kitus rajone ar už jo ribų organizuojamus renginius ir atgal kitos mokyklos mokiniai.

5. Mokyklų, turinčių autobusus, vadovai, vadovaudamiesi Švietimo ir mokslo ministerijos parengtomis Mokinių vežiojimo organizavimo metodinėmis rekomendacijomis, numato optimalius ir užtikrinančius kuo efektyvesnį turimų transporto priemonių panaudojimą maršrutus, prireikus juos koreguoja.

6. Priešmokyklinio ugdymo ir 1-8 klasių mokiniai vežami į artimiausią atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą.

7. Suderinus kelionės maršrutą su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi arba jo įgaliotu asmeniu, rmokyklos direktorius autobuso skyrimą įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas atsakingas už kelionę asmuo, vykstančių mokinių skaičius bei vardinis sąrašas, kelionės maršrutas ir tikslas, išvykimo/grįžimo laikas ir vieta.

 

IIIMOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ  IŠLAIKYMAS IR NAUDOJIMAS KITŲ MOKYKLŲ REIKMĖMS

8. Aprašo 4 punkte nurodytos mokyklinio autobuso eksploatacijos išlaidos finansuojamos Įstaigos biudžete numatytomis lėšomis.

9. Lėšas, skirtas vežti mokinius į  pažintinės veiklos renginius ir atgal, švietimo įstaiga skiria iš  mokyklos mokinio krepšelio lėšų.

10. Asmenys, papildomai organizuojantys savo ar kitos rajono mokyklos mokinių ekskursijas, išvykas ar kitus renginius, susijusius su mokyklos veikla, padengia faktiškas transporto naudojimo išlaidas pagal įstaigos patvirtintus nuomos įkainius.

11. Suderinus su Įstaigos, turinčios mokyklinį autobusą, vadovu, mokykliniu autobusu gali naudotis ir kitos Tauragės rajono savivaldybės švietimo įstaigos šio Aprašo 4 punkte nurodytoms funkcijoms vykdyti, padengiant faktiškas transporto naudojimo išlaidas pagal įstaigos patvirtintus nuomos įkainius (autobuso kuro, vairuotojo darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų, komandiruočių, autobuso amortizacijos, draudimo išlaidas):

11.1. Pateikiamas prašymas mokyklos, turinčios mokyklinį autobusą, direktoriui. Prašyme nurodomas asmuo atsakingas už kelionę, vykstančių asmenų skaičius, išvykimo ir grįžimo laikas ir vieta, pageidaujamas kelionės maršrutas ir tikslas.

11.2. Autobuso skyrimas įforminamas mokyklos direktoriaus įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas atsakingas už kelionę asmuo, vykstančių mokinių skaičius, kelionės maršrutas, tikslas, išvykimo/grįžimo laikas ir vieta.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Švietimo įstaigos, turinčios mokyklinius autobusus, vadovaudamosi šiuo Aprašu, parengia autobuso naudojimo kontrolės, saugojimo, atsakomybės, kelionės lapų pildymo reikalavimus.

13. Ugdymo įstaigos, turinčios mokyklinį autobusą, vadovas pateikia informaciją Tauragės rajono savivaldybės švietimo skyriui apie mokyklinio autobuso panaudojimą per metus, nurodant mokyklinio autobuso ridą (organizuojant mokinių pavežėjimą į mokyklą ir į saviraiškos renginius), pavežamų mokinių skaičių bei faktiškas mokyklinio autobuso išlaidas per metus (įskaitant vairuotojų darbo užmokestį, autobusų eksplotaciją, draudimą, remontą, kuro išlaidas ir kt.).  

14. Už mokyklinio autobuso tinkamą laikymą bei naudojimą atsakingas mokyklos direktorius.

________________________________

 


 

Tauragės rajono mokyklų autobusų

naudojimo tvarkos aprašo

priedas

 

 

1 lentelė. Autobusų atvykimo grafikai ir jais atvažiuojančių mokinių skaičius

 

Autobuso maršrutas

Kilometrai

Autobuso atvykimas

Autobusu važinėjančių mokinių skaičius

Mokiniai laukia pamokų pradžios, min.

laikas

vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

X

X

 

X

 

Pastaba. Pamokų pradžia    val.       min.

 

2 lentelė. Autobusų išvykimo grafikai ir jais išvažiuojančių mokinių skaičius

 

 

Išvyksta iš mokyklos

Savaitės diena

Autobuso maršrutas

Kilometrai

Išvykstančių mokinių skaičius

Autobuso išvykimo

Laukia iki autobusas išvyks, min.

laikas

vieta

1

2

3

 

4

5

6

7

 

Po … pamokų

I

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

V

 

 

 

 

 

 

 

Po … pamokų

I

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

V

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

X

X

X

 

PRIDEDAMA:

1. Mokinių, kuriems organizuojamas pavežėjimas į mokyklą ir į namus sąrašas (nurodant mokinio vardą, pavardę, klasę ir gyvenamąją vietą.)

2. Mokyklinio autobuso maršruto grafikas.