0
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL VIDAUS TARNYBOS SISTEMOS PAREIGŪNŲ, JŲ ŠEIMOS NARIŲ IR JŲ NUOSAVYBĖS APSAUGOS, KAI DĖL PAREIGŪNO TARNYBOS KYLA REALI GRĖSMĖ JŲ GYVYBEI, SVEIKATAI AR TURTUI, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2016 m. sausio 12 d. Nr. 1V-18
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 59 straipsniu ir vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 2 d. nutarimo Nr. 1510 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statutą“ 5 punktą:
1. T v i r t i n u Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui, tvarkos aprašą (pridedama).
2. Į p a r e i g o j u vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus pasirašyti tarpusavio bendradarbiavimo susitarimus dėl tarnybinės pagalbos teikimo vykdant vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugą, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2016 m. sausio 12 d. įsakymu Nr. 1V-18
VIDAUS TARNYBOS SISTEMOS PAREIGŪNŲ, JŲ ŠEIMOS NARIŲ IR JŲ NUOSAVYBĖS APSAUGOS, KAI DĖL PAREIGŪNO TARNYBOS KYLA REALI GRĖSMĖ JŲ GYVYBEI, SVEIKATAI AR TURTUI, TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui, tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja vidaus tarnybos sistemos pareigūnų (toliau – pareigūnas (-ai), jų šeimos narių (vaiko, įvaikio, sutuoktinio, sugyventinio, partnerio, tėvų, įtėvių, gyvenančių kartu su pareigūnu) ir jų nuosavybės apsaugos (toliau – apsauga) skyrimo sąlygas, apsaugos organizavimą, vykdymą ir vykdymo nutraukimą.
2. Tvarkos aprašas netaikomas, jeigu yra pagrindas taikyti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, nustatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme.
II SKYRIUS
APSAUGOS SKYRIMO SĄLYGOS IR VYKDYMAS
4. Pareigūnai gali prašyti skirti jų pačių ar jų šeimos narių bei jų nuosavybės apsaugą, jeigu yra reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui dėl priežasčių, susijusių su pareigūno tarnybine veikla.
5. Dėl būtinybės skirti apsaugą pačiam pareigūnui, jo šeimos nariams ar nuosavybei pareigūnas tarnybiniu prašymu kreipiasi į vidaus reikalų įstaigos, kurioje tarnauja, vadovą, dėl vidaus reikalų įstaigos vadovo apsaugos – kreipiamasi į vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovą, dėl vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovo apsaugos – kreipiamasi į vidaus reikalų ministrą.
6. Tvarkos aprašo 5 punkte nurodytame tarnybiniame prašyme turi būti nurodyti faktiniai duomenys, pagrindžiantys tvarkos aprašo 4 punkte nurodytos grėsmės buvimą, taip pat šeimos nario (-ių), kuriam (-iems) prašoma paskirti asmens apsaugą, vardas (-ai) ir pavardė (-ės) arba nurodytas turtas, kuriam prašoma apsauga. Kai prašoma skirti pareigūno šeimos nario (-ių) apsaugą, prie tarnybinio prašymo turi būti pridėtas to (-ų) šeimos nario (-ių) sutikimas (-ai) dėl jo (jų) apsaugos, išskyrus nepilnamečius vaikus ir įvaikius bei šeimos narius, kurie įstatymų nustatyta tvarka pripažinti neveiksniais.
7. Vidaus reikalų įstaigos vadovas, vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas, vidaus reikalų ministras (toliau – įstaigos vadovas) ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo tarnybinio prašymo gavimo dienos jį išnagrinėja, įvertina (organizuoja įvertinimą) realios grėsmės ryšį su pareigūno tarnybine veikla ir priima sprendimą dėl apsaugos skyrimo (tvarkos aprašo 1 priedas). Įstaigos vadovas, priimdamas sprendimą dėl apsaugos pareigūnui skyrimo, atsižvelgia į aplinkybes, dėl kurių kyla reali grėsmė ir, jei reikia, informuoja aukštesnį pagal pavaldumą vadovą ir (ar) kitų teisėsaugos institucijų vadovus.
8. Pareigūnas, prašęs skirti apsaugą, ir (ar) jo šeimos nariai, išskyrus nepilnamečius vaikus ir įvaikius bei šeimos narius, kurie įstatymų nustatyta tvarka pripažinti neveiksniais, su priimtu sprendimu pasirašytinai supažindinami per 1 darbo dieną nuo sprendimo priėmimo.
9. Įstaigos vadovas, turėdamas faktinių duomenų, kad yra reali grėsmė pareigūno ar jo šeimos narių gyvybei ar sveikatai arba jų nuosavybei dėl priežasčių, susijusių su pareigūno tarnybine veikla, ir jei pareigūnas nėra pateikęs tvarkos aprašo 5 punkte nurodyto tarnybinio prašymo, gali savo iniciatyva pasiūlyti skirti apsaugą.
10. Kai pareigūnas ir (ar) jo šeimos nariai sutinka su tvarkos aprašo 9 punkte pateiktu pasiūlymu skirti apsaugą, įstaigos vadovas, gavęs pareigūno ir (ar) jo šeimos narių sutikimą, per 1 darbo dieną priima sprendimą skirti apsaugą.
11. Jeigu pareigūnas ar jo šeimos nariai raštu atsisako jiems pasiūlytos skirti apsaugos, per 1 darbo dieną surašomas siūlomos apsaugos atsisakymo protokolas (tvarkos aprašo 2 priedas).
12. Pareigūnų ir jų šeimos narių asmens ir nuosavybės apsaugą gali vykdyti:
12.1. vidaus reikalų įstaiga, kurioje tarnauja pareigūnas, įstaigos turimomis pajėgomis ir priemonėmis;
12.2. tarnybinės pagalbos ar bendradarbiavimo pagrindais kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnai vidaus reikalų įstaigų vadovų susitarimu;
III SKYRIUS
APSAUGOS VYKDYMO NUTRAUKIMAS
14. Pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos vykdymas nutraukiamas:
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
16. Sprendimas dėl apsaugos paskyrimo arba neskyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
17. Perkėlus pareigūną į kitą vidaus reikalų įstaigą, pareigūno ir jo šeimos narių asmens ir nuosavybės apsaugos vykdymas nenutraukiamas, o dėl tolesnio apsaugos vykdymo sprendžia įstaigos, į kurią pareigūnas perkeltas, vadovas per 1 darbo dieną nuo pareigūno perkėlimo į šią vidaus reikalų įstaigą dienos.
18. Jeigu nustatoma, kad pareigūnas pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie realią grėsmę jo paties ar jo šeimos narių gyvybei, sveikatai ar turtui, dėl apsaugos jiems, jų šeimos nariams ar turtui skyrimo ir vykdymo patirtos išlaidos atlyginamos teisės aktų nustatyta tvarka.
19. Pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos vykdymo išlaidos padengiamos iš vidaus reikalų įstaigai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.
Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui, tvarkos aprašo 1 priedas
(Sprendimo forma)
(Slaptumo žyma – užpildžius)
____________________________________
(Įstaigos vadovas)
SPRENDIMAS
DĖL APSAUGOS PASKYRIMO / NESKYRIMO
______________ Nr. ____
(Data)
___________
(Sudarymo vieta)
Išnagrinėjus _______________________________________________________________,
(Dokumento pavadinimas, data)
nustatyta, kad ___________________________________________________________________
(Faktiniai duomenys, kita gauta informacija)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________.
Kadangi pagal gautą informaciją yra reali grėsmė / nėra realios grėsmės ______________________
(Asmens vardas, pavardė)
______________________________________________________________________________,
(Gyvybei, sveikatai ar turtui dėl priežasčių, susijusių su pareigūno pareigų atlikimu)
vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 59 straipsniu, nusprendžiu:
Paskirti asmens (turto) apsaugą / neskirti asmens (turto) apsaugos
________________________________________________________________________________
(Saugotino asmens pareigos, vardas ir pavardė; turto adresas)
_______________ _________________ __________________
(Įstaigos vadovas) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
Su sprendimu susipažinau.
_______________ _________________ _________________
(Pareigos) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
(Data)
(Slaptumo žyma – užpildžius)
_______________
Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui, tvarkos aprašo 2 priedas
(Protokolo forma)
(Slaptumo žyma – užpildžius)
___________________________________________
(Įstaigos vadovas)
SIŪLOMOS APSAUGOS ATSISAKYMO
PROTOKOLAS
______________ Nr. ____
(Data)
_____________
(Sudarymo vieta)
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 59 straipsniu, s i ū l a u:
Paskirti apsaugą _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Objektas bei faktiniai duomenys, kita gauta informacija, dėl kurių siūloma skirti asmens ar turto apsaugą)
_______________ _________________ _____________
(Įstaigos vadovas) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
Atsisakau man siūlomos apsaugos.
_________________ _____________
Asmuo, atsisakęs siūlomos apsaugos (Parašas) (Vardas, pavardė ir pareigos)
(Data)
Asmuo, atsisakęs savo nepilnamečiam vaikui
(įvaikiui) ar šeimos nariui, kuris įstatymų
nustatyta tvarka pripažintas neveiksniu,
siūlomos asmens apsaugos _______________ _________________
(Parašas) (Vardas, pavardė ir pareigos)
(Data)
20 ___ m. __________ d.
________ val. ____ min.
(Slaptumo žyma – užpildžius)
________________
Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, jų šeimos narių ir jų nuosavybės apsaugos, kai dėl pareigūno tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui, tvarkos aprašo 3 priedas
(Sprendimo forma)
(Slaptumo žyma – užpildžius)
___________________________________________
(Įstaigos vadovas)
SPRENDIMAS NUTRAUKTI APSAUGOS VYKDYMĄ
______________ Nr. ____
(Data)
___________
(Sudarymo vieta)
Išnagrinėjus gautą informaciją dėl apsaugos vykdymo _______________________________________________________________________________,
(Kam buvo skirta apsauga)
nustatyta, kad ____________________________________________________________________
(Apsaugos vykdymo nutraukimo aplinkybės)
________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________.
Atsižvelgdamas į tai ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 59 straipsniu, nusprendžiu:
Nuo 20______ m. _______________ d. nutraukti apsaugos vykdymą
_________________________________________________________________________.
(Objektas)
Su sprendimu susipažinau. Man paaiškinta šio sprendimo apskundimo tvarka.
Asmuo, kurio apsaugos vykdymas nutrauktas _________________ _____ _____________
(Parašas) (Vardas, pavardė ir pareigos)
(Data)
(Slaptumo žyma – užpildžius)
_________________