LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL IŠORĖS PASLAUGŲ TEIKĖJŲ ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2018 m. kovo 30 d. Nr. V-88

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Vizos išdavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2017 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 1V-899/V-330 „Dėl Vizos išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. T v i r t i n u Išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nuostatus (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2011 m. liepos 12 d. įsakymą Nr. V-126 „Dėl Prašymus išduoti vizas priimančių išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nuostatų patvirtinimo“.

 

 

 

Užsienio reikalų ministras  Linas Linkevičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2018 m. kovo 30 d. įsakymu

Nr. V-88

 

 

IŠORĖS PASLAUGŲ TEIKĖJŲ ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja išorės paslaugų teikėjų 2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 810/2009, nustatančio Bendrijos vizų kodeksą (Vizų kodeksas) (OL 2009 L 243, p. 1) 43 straipsnio 6 dalyje nustatytai vienai ar kelioms užduotims vykdyti (toliau – teikėjai) atrankos komisijos (toliau – komisija) sudarymo ir darbo organizavimo, teikėjų atrankos paskelbimo ir vykdymo tvarką, taip pat bendradarbiavimo su teikėjais vertinimą.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS sudarymas

 

2.  Komisija Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro įsakymu sudaroma 3 metams. Komisiją sudaro 9 valstybės tarnautojai, iš jų 7 skiria Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir 2 – Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

3.  Komisijos pirmininku skiriamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kancleris, komisijos pirmininko pavaduotoju – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento (toliau – Konsulinis departamentas) direktorius.

4.  Komisijos sekretoriumi skiriamas Konsulinio departamento darbuotojas. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys ir nebalsuoja priimant sprendimus posėdžiuose ar apklausose raštu.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS IR JOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS, KOMISIJOS PIRMININKO FUNKCIJOS

 

5.  Komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Vizų kodeksu, Vizos išdavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2017 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 1V-899/V-330 „Dėl Vizos išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Vizos išdavimo tvarkos aprašas), šiais nuostatais ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais, priima sprendimus dėl teikėjų atrankos skelbimo vienoje ar keliose užsienio valstybėse, organizuoja ir vykdo teikėjų atranką, vertina bendradarbiavimą su teikėjais ir sprendžia sutarties su išorės paslaugų teikėju pratęsimo ar nutraukimo klausimus.

6Komisija savo sprendimus priima savarankiškai ir nešališkai.

7.  Komisija, atlikdama jai pavestas užduotis ir funkcijas, turi teisę Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos administracijos padalinių, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų institucijų informaciją ir dokumentus, kurių reikia komisijos funkcijoms atlikti.

8.  Komisijos narys turi teisę:

8.1. teikti komisijos pirmininkui (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojui) pasiūlymus ir pastabas dėl komisijos darbo organizavimo;

8.2. teikti komisijos pirmininkui (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojui) pasiūlymus dėl papildomų klausimų įtraukimo į komisijos posėdžio darbotvarkę;

8.3. teikti komisijai pasiūlymus dėl svarstomų klausimų ir priimamų sprendimų.

9.   Komisijos narys privalo:

9.1.    dalyvauti komisijos posėdyje;

9.2.    iš anksto susipažinti su komisijos posėdžio medžiaga ir darbotvarke;

9.3.    vykdyti komisijos pirmininko (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo) pavedimus, susijusius su komisijos funkcijų atlikimu;

9.4.    nustatęs, kad konkretaus klausimo svarstymas gali sukelti interesų konfliktą, nedelsdamas apie tai pranešti komisijai ir nusišalinti nuo šio klausimo svarstymo ir sprendimo dėl jo priėmimo;

9.5.    pasirašyti komisijos nario konfidencialumo pasižadėjimą (priedas).

10. Komisijos pirmininkas (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas):

10.1.  organizuoja komisijos darbą ir jam vadovauja;

10.2.  atsako už komisijai pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą;

10.3.  priima sprendimą dėl komisijos posėdžių sušaukimo;

10.4.  duoda komisijos nariams pavedimus, susijusius su komisijos funkcijų vykdymu.

 

IV SKYRIUS

komisijos DARBO ORGANIZAVIMAS

 

11.  Komisijos veiklos forma yra posėdžiai ir apklausos raštu. Komisijos posėdžiai šaukiami pagal poreikį (ad hoc). Juos Konsulinio departamento siūlymu arba savo iniciatyva inicijuoja ir jiems pirmininkauja komisijos pirmininkas, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių.

12.  Konsulinis departamentas rengia komisijos posėdžių darbotvarkės projektus. Komisijos pirmininkui (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojui) pritarus komisijos posėdžio darbotvarkei, Konsulinis departamentas parengia posėdžio medžiagą.

Komisijos sekretorius komisijos nariams ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio praneša posėdžio datą, laiką ir vietą ir pateikia susipažinti Konsulinio departamento parengtą posėdžio medžiagą.

13.  Atskirais atvejais, kai reikia skubaus sprendimo ir nėra galimybės susirinkti komisijai, komisijos pirmininko (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo) sprendimu gali būti vykdoma komisijos narių apklausa raštu (toliau – apklausa raštu). Apklausos raštu klausimus komisijos sekretorius elektroniniu paštu pateikia visiems komisijos nariams ir nurodo terminą, iki kurio komisijos nariai raštu turi atsakyti į pateiktus klausimus. Apklausa raštu yra teisėta, kai į apklausos klausimus iki nurodyto termino atsako ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių.

14.  Komisijos posėdyje sprendimai priimami balsų dauguma. Kai vykdoma apklausa raštu, sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo daugiau kaip pusė atsakiusiųjų į klausimus. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo) balsas.

15.  Komisijos posėdyje ir apklausos raštu būdu priimti sprendimai įforminami komisijos posėdžio protokolu arba komisijos narių apklausos raštu protokolu. Protokole nurodoma posėdžio ar apklausos raštu data, laikas, posėdžio ar apklausos raštu dalyvių pavardės, svarstyti klausimai, priimti sprendimai ir pagrindiniai jų argumentai.

16.  Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas), posėdyje ar apklausoje raštu dalyvavę komisijos nariai ir komisijos sekretorius.

 

V SKYRIUS

TEIKĖJŲ ATRANKOS SKELBIMAS

 

17Komisijos posėdį dėl teikėjų atrankos skelbimo inicijuoja komisijos pirmininkas, kuriam tai daryti siūlo Konsulinis departamentas savo iniciatyva arba atsižvelgdamas į Vizos išdavimo tvarkos aprašo 31 punkte nurodytus Lietuvos vizų tarnybos užsienyje pateiktus pasiūlymus dėl bendradarbiavimo su teikėjais.

18Komisija, vadovaudamasi Konsulinio departamento pateikta informacija, sprendžia dėl teikėjų atrankos skelbimo vienoje ar keliose užsienio valstybėse. Sprendimas dėl teikėjų atrankos skelbimo turi būti motyvuotas.

19Jeigu priimamas sprendimas skelbti teikėjų atranką, komisija per 30 kalendorinių dienų turi patvirtinti kvietimą dalyvauti teikėjų atrankoje ir, vadovaudamasi Vizos išdavimo tvarkos aprašo 38 punkte nustatytais paraiškų vertinimo kriterijais, – balų skyrimo metodiką, taikomą šioje atrankoje.

20Konsulinis departamentas imasi veiksmų, kad kvietimas dalyvauti teikėjų atrankoje per 5 darbo dienas nuo jo patvirtinimo būtų paskelbtas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje, taip pat kad kvietimą dalyvauti teikėjų atrankoje savo interneto svetainėse paskelbtų ir Lietuvos vizų tarnybos užsienyje.

 

VI SKYRIUS

TEIKĖJŲ ATRANKOS VYKDYMAS

 

21.  Paraiškos dalyvauti teikėjų atrankoje (toliau – paraiškos) gali būti teikiamos 15 kalendorinių dienų nuo kvietimo dalyvauti teikėjų atrankoje paskelbimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje. Pasibaigus šiam terminui ir ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų, nepriklausomai nuo to, ar buvo gauta paraiškų, ar ne, šaukiamas komisijos posėdis.

22.  Jeigu paraiškų nebuvo gauta, komisija posėdžio metu sprendžia dėl naujos teikėjų atrankos skelbimo tikslingumo.

23.  Jeigu paraiškos buvo gautos, Konsulinis departamentas sudaro paraiškas pateikusių teikėjų sąrašą pagal paraiškos gavimo ministerijoje datą ir pateikia jį komisijai. Komisija posėdžio metu atplėšia vokus su pateiktomis paraiškomis ir pagal Vizų išdavimo tvarkos aprašo 37.1 – 37.3 papunkčiuose nustatytus kriterijus patikrina, ar yra paraiškų, kurios nevertintinos. Apie komisijos sprendimą nevertinti pateiktos paraiškos teikėją raštu teikėjo paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu informuoja Konsulinis departamentas.

24.  Komisija pateiktas paraiškas nagrinėja ir vertina pagal vidinį savo įsitikinimą, pagrįstą visapusišku, išsamiu ir objektyviu teikėjo paraiškoje pateiktos informacijos viseto išnagrinėjimu, vadovaudamasi Vizos išdavimo tvarkos aprašu, komisijos patvirtinta balų skyrimo metodika ir šiais nuostatais, taip pat teisingumo ir protingumo kriterijais. Sprendimą dėl atrankos rezultatų komisija priima per 45 kalendorines dienas nuo vokų atplėšimo dienos.

25.  Paraiškos vertinamos balais nuo 1 (mažiausias balas) iki 5 (aukščiausias balas) pagal kiekvieną Vizos išdavimo tvarkos aprašo 38 punkte nustatytą paraiškos vertinimo kriterijų.

Jeigu paraiškas pateikė keli teikėjai, pagal tą patį paraiškos vertinimo kriterijų tarpusavyje lyginami visų teikėjų pateikti pasiūlymai. Aukščiausias balas teikėjui skiriamas pagal kvietime dalyvauti teikėjų atrankoje nurodytą aukščiausio balo pagal konkretų paraiškos vertinimo kriterijų skyrimo pagrindą.

Bendrą komisijos balą pagal kiekvieną paraiškos vertinimo kriterijų sudaro komisijos narių asmeninių balų suma.

26.  Komisija paraiškų vertinimo metu gali nuspręsti patikrinti teikėjo paraiškoje pateiktą informaciją, pavesdama komisijos nariui (-iams), Konsuliniam departamentui ir (arba) Lietuvos vizų tarnybai užsienyje tiesiogiai susipažinti su teikėjo darbu, prašymų išduoti vizą priėmimo centrų darbo sąlygomis, pobūdžiu, patalpų būkle, darbuotojų skaičiumi, kompetencija ir kvalifikacija, bendradarbiavimu su kitomis Šengeno valstybėmis ir kita veikla.

27.  Atrankos laimėtoju pripažįstamas teikėjas, kurio komisijos balų pagal kiekvieną paraiškos vertinimo kriterijų suma yra aukščiausia. Teikėjo surinkta balų pagal kiekvieną paraiškos vertinimo kriterijų suma įrašoma į komisijos protokolą. Komisijos protokole dėl teikėjų atrankos rezultatų nurodomi visų atrankoje dalyvavusių teikėjų paraiškų vertinimo rezultatai. Komisija gali priimti sprendimą atrinkti vieną teikėją bendradarbiauti keliose užsienio valstybėse.

28.  Komisijos priimtus sprendimus, atrankos ir kitus su atranka susijusius dokumentus taisyti, keisti ar koreguoti draudžiama, išskyrus kai skaičiuojant balus padaryta skaičiavimo klaida.

29Konsulinis departamentas apie komisijos sprendimą dėl teikėjų atrankos rezultatų per 10 darbo dienų nuo jo priėmimo dienos informuoja visus paraiškas pateikusius teikėjus jų paraiškoje nurodytu būdu, nurodydamas sprendimo apskundimo tvarką.

30.  Konsulinis departamentas pagal Vizų kodekso X priedo reikalavimus parengia sutarties dėl bendradarbiavimo su teikėjų atrankos laimėtoju (toliau – sutartis) projektą. Sutartis sudaroma ne anksčiau kaip po 45 kalendorinių dienų nuo komisijos sprendimo dėl teikėjų atrankos rezultatų. Sudarytos sutarties kopiją Konsulinis departamentas perduoda Europos Komisijai.

 

VII SKYRIUS

BENDRADARBIAVIMO SU TEIKĖJAIS VERTINIMAS

 

31.  Komisija ne rečiau kaip kartą per pirmus dvejus metus po sutarties dėl bendradarbiavimo su teikėju pasirašymo ir ne rečiau kaip kartą per trejus metus praėjus dvejiems metams po tokios sutarties pasirašymo vertina bendradarbiavimą su teikėju.

32. Bendradarbiavimą su teikėjais komisija vertina atsižvelgdama į:

32.1. tai, kaip teikėjas vykdo sutarties dėl bendradarbiavimo sąlygas;

32.2. pareiškėjų atsiliepimus apie teikėjo teikiamas paslaugas;

32.3. bendradarbiavimo su teikėju tikslingumą;

32.4. kitą Konsulinio departamento parengtą informaciją apie bendradarbiavimą su teikėju.

33. Atsižvelgdama į vertinimo rezultatus, komisija priima vieną iš šių sprendimų:

33.1. pratęsti sutartį dėl bendradarbiavimo su teikėju;

33.2. nutraukti sutartį dėl bendradarbiavimo su teikėju.

34Konsulinis departamentas apie komisijos sprendimą per 10 darbo dienų nuo jo priėmimo dienos raštu informuoja teikėją, nurodydamas sprendimo pasekmes ir jo apskundimo tvarką.

________________

 

Išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nuostatų

priedas

 

(Išorės paslaugų teikėjo atrankos komisijos nario konfidencialumo pasižadėjimo forma)

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA

 

VARDAS PAVARDĖ

 

IŠORĖS PASLAUGŲ TEIKĖJŲ ATRANKOS KOMISIJOS NARIO

KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

20 m. d.

 

 

1.    Būdamas (-a) Išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nariu, p a s i ž a d u:

1.1. saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti visą su komisijos veikla susijusią informaciją, kuri man taps žinoma;

1.2. man patikėtus dokumentus saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti;

1.3. nepasilikti jokių man pateiktų dokumentų kopijų;

1.4. neatskleisti svarstymo metu man pateiktos asmeninio ir dalykinio pobūdžio informacijos apie svarstomus klausimus jokiai trečiajai šaliai, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytus atvejus.

2.    Esu įspėtas (-a), kad, pažeidęs (-usi) šį pasižadėjimą, turėsiu atlyginti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai padarytą žalą.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    (parašas)                                     Vardas Pavardė