KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2012 M. BIRŽELIO 7 D. SPRENDIMO NR. T-294 „DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO VIETINIO SUSISIEKIMO AUTOBUSAIS, TROLEIBUSAIS IR MARŠRUTINIAIS TAKSI KAUNO MIESTE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. gruodžio 29 d.  Nr. T-744

Kaunas

 

 

Kauno miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Keleivių ir bagažo vežimo vietinio susisiekimo autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi Kauno mieste taisykles, patvirtintas Kauno miesto savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 7 d. sprendimu Nr. T-294 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo vietinio susisiekimo autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi Kauno mieste taisyklių patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

„2. Vežėjai gali vežti keleivius tiktai turėdami nustatyta tvarka išduotą licenciją arba Europos Bendrijos licenciją verstis keleivių vežimu transporto priemonėmis, turinčiomis atitinkamai licencijos kopiją arba Europos Bendrijos licencijos kopiją.“

1.2. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

„5. Elektroninė kortelė – laikmena, kurios skaitmeninėje duomenų bazėje saugoma informacija apie elektroninius keleivinio transporto bilietus.“

1.3. Pakeisti 9.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„9.5. licencijos kopiją arba Europos Bendrijos licencijos kopiją;“.

1.4. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

„10. Reguliarių reisų metu transporto priemonė privalo atvykti į autobusų stotis ir stoteles, nurodytas eismo tvarkaraštyje jame nustatytu laiku. Vežėjas, vežantis keleivius reguliariais reisais vietinio (priemiestinio) ar tolimojo susisiekimo maršrutais, Autobusų stočių veiklos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-734 „Dėl Autobusų stočių veiklos nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka turi sudaryti su šių autobusų stočių savininkais (valdytojais) sutartis dėl informacijos apie reisų įrašymą į autobusų stočių ir stotelių tvarkaraščius, dėl bilietų pardavimo, dėl mokesčių už autobusų stočių teikiamas paslaugas mokėjimo.“

1.5. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

„17. Stotelės įrengiamos vadovaujantis kelių techniniu reglamentu KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-11/3-3 „Dėl kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“ patvirtinimo“, ir statybos techniniu reglamentu STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. D1-933 „Dėl statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ patvirtinimo“. Kelio ženklai „Stotelė“ statomi pagal Kelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 „Dėl Kelių eismo taisyklių patvirtinimo“, ir Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 „Dėl Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimus, ant ženklo nurodomas stotelės pavadinimas.“

1.6. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:

„26. Bilietai yra vienkartiniai (elektroniniai ir popieriniai) ir terminuotieji. Elektroninis keleivinio transporto bilietas – skaitmeninėje duomenų bazėje saugomas įrašas, patvirtinantis, kad yra sumokėta už vežimo paslaugą.“

1.7. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

„30. Vienkartinis popierinis bilietas galioja tik tą dieną ir tam reisui, į kurį jis parduotas, ir galioja iki reiso pabaigos (galinės maršruto stotelės).“

1.8. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

„31. Vienkartinis elektroninis keleivinio transporto bilietas galioja tame reise, kuriame jis pažymėtas elektroniniu komposteriu, ir galioja iki reiso pabaigos (galinės maršruto stotelės). Vienkartinis elektroninis keleivinio transporto bilietas suteikia teisę vieną kartą nemokamai persėsti į kitą vietinio reguliaraus susisiekimo autobusą ar troleibusą per 30 minučių nuo vienkartinio elektroninio keleivinio transporto bilieto pažymėjimo autobuse ar troleibuse momento.“

1.9. Papildyti tokiu 36.8 papunkčiu:

„36.8. Keleivis gali grąžinti galiojančius nepanaudotus (neaktyvuotus) vienkartinius ir terminuotuosius vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutų bilietus (atsisakyti elektroninio keleivinio transporto bilieto) per 14 darbo dienų nuo jų įsigijimo datos, bet ne vėliau kaip iki jų galiojimo pradžios.“

1.10. Papildyti tokiu 36.9 papunkčiu:

„36.9. Taisyklių 36.7 ir 36.8 papunkčiuose nurodytais atvejais pinigus grąžina vežėjas. Pinigai grąžinami ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo arba elektroninio bilieto atsisakymo dienos. Už bilietus ir bagažo kvitus sumokėtos sumos keleiviams grąžinamos pinigais, išskyrus atvejus, kai keleivis sutinka, kad sumokėta suma būtų atlyginta kitu būdu.“

1.11. Papildyti tokiu 37¹ punktu:

„371. Parduodant vienkartinius elektroninius keleivinio transporto bilietus važiuoti ir (ar) vežti bagažą vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutais, skaitmeninėje duomenų bazėje turi būti saugomi šie duomenys: vežėjo pavadinimas, važiavimo kaina ir Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme nustatytos nuolaidos dydis procentais, kai ji yra taikoma.“

1.12. Papildyti tokiu 37² punktu:

„372. Parduodant terminuotus elektroninius keleivinio transporto bilietus važiuoti vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutais, skaitmeninėje duomenų bazėje turi būti saugomi šie duomenys: vežėjo pavadinimas, važiavimo kaina, bilieto galiojimo terminas.“

1.13. Papildyti tokiu 37³ punktu:

„373. Parduodant terminuotus (vardinius) elektroninius keleivinio transporto bilietus važiuoti vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutais, skaitmeninėje duomenų bazėje turi būti saugomi šie duomenys: vežėjo pavadinimas, važiavimo kaina, bilieto galiojimo terminas, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme nustatytos nuolaidos dydis procentais.“

1.14. Papildyti tokiu 38.6 papunkčiu:

„38.6. neparduoti vienkartinio bilieto (-ų) keleiviui, ketinančiam atsiskaityti didesne nei 5 Eur nominalo kupiūra, jei neturės pakankamai pinigų atiduoti grąžą.“

1.15. Pakeisti 39.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„39.7. išlaipinti keleivius arba iškviesti policiją, saugos tarnybą, tam naudodamas mobiliojo ar kito galimo ryšio priemones, jeigu kai kurių keleivių elgesys kelia grėsmę saugiam kitų keleivių vežimui.“

1.16. Papildyti tokiu 41.6 papunkčiu:

„41.6. grąžinti bilietą, atsisakyti elektroninio keleivinio transporto bilieto ir gauti už jį (juos) sumokėtus pinigus Taisyklių 36.7 ir 36.8 papunkčiuose nurodytais atvejais;“.

1.17. Papildyti 41.7 papunkčiu:

„41.7. į 2011 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 181/2011 dėl miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų transporto keleivių teisių, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 2006/2004 (OL 2011 L 55, p. 1), nustatytas teises.“

1.18. Pakeisti 42.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„42.1. įlipęs į vietinio reguliaraus susisiekimo autobusą ar troleibusą nedelsdamas pažymėti elektroninę kortelę ar kitą skaitmeninę laikmeną, kurios skaitmeninėje duomenų bazėje saugoma informacija apie elektroninius keleivinio transporto bilietus, elektroniniu komposteriu arba nusipirkti bilietą iš vairuotojo. Pažymėjęs elektroninę kortelę ar kitą skaitmeninę laikmeną komposteriu, keleivis turi įsitikinti (patikrinti bilietą komposterio ekrane), kad buvo sumokėta už važiavimą, ir (arba) buvo fiksuotas nemokamas persėdimas, numatytas Taisyklių 31 punkte;“.

1.19. Pakeisti 42.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„42.2. saugoti bilietą, elektroninę kortelę ar kitą skaitmeninę laikmeną, kurioje saugomas įrašas, patvirtinantis, kad yra sumokėta už važiavimą, iki kelionės pabaigos, pateikti juos ekipažo ar kontroliuojančio asmens reikalavimu;“.

1.20. Papildyti tokiu 42.6 papunkčiu:

„42.6. stengtis sumokėti vairuotojui už vienkartinį bilietą tikslią pinigų sumą, atitinkančią perkamo bilieto kainą.“

1.21. Papildyti tokiu 43.4 papunkčiu:

„43.4. įlipti į autobusą ar troleibusą pro vidurines ir galines duris (ši nuostata netaikoma neįgaliems asmenims ir asmenims su vaikais vežimėliuose, taip pat priekinių durų gedimo atveju).

1.22. Pakeisti 48 punktą ir jį išdėstyti taip:

„48. Keleivis, vežantis gyvūną, privalo laikytis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. A-2094 patvirtintų Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisyklių reikalavimų.“

1.23. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:

„50. Keleivinėmis transporto priemonėmis draudžiama vežti dviračius, išskyrus atvejus, kai transporto priemonėje yra tam specialiai įrengta vieta, arba vežamas sulankstomas dviratis specialiame dėkle. Jei transporto priemonėje yra įrengta vieta dviračiams vežti, keleivis kartu su vairuotoju pritvirtina joje dviratį. Keleivis gali vežti dviratį tik pažymėjęs papildomą (visos kainos) vienkartinį bilietą.“

1.24. Pakeisti 60 punktą ir jį išdėstyti taip:

„60. Nustatę Taisyklių reikalavimų pažeidimą, kontrolę vykdantys pareigūnai surašo administracinio nusižengimo protokolą, jeigu už tai numatyta administracinė atsakomybė.“

1.25. Pakeisti 61 punktą ir jį išdėstyti taip:

„61. Kontrolę vykdantys pareigūnai turi teisę pristatyti į policijos įstaigą be bilietų važiavusius keleivius, kurie atsisako juos įsigyti ir (arba) neturi jų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, reikalingų administracinio nusižengimo protokolui surašyti.“

1.26. Pakeisti 65 punktą ir jį išdėstyti taip:

„65. Surašytas administracinio nusižengimo protokolas neatleidžia keleivio nuo pareigos įsigyti bilietą, t. y. sumokėti už vežimą.“

2. Šio sprendimo 1.24, 1.25 ir 1.26 papunkčiai įsigalioja 2016 m. balandžio 1 dieną.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                  Visvaldas Matijošaitis