Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2016 M. RUGPJŪČIO 11 D. NUTARIMO NR. 817 „DĖL VYRIAUSIOSIOS ADMINISTRACINIŲ GINČŲ KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. spalio 31 d. Nr. 876

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. rugpjūčio 11 d. nutarimą Nr. 817 „Dėl Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS ADMINISTRACINIŲ GINČŲ KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo 4 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė  nutaria:

Patvirtinti Lietuvos administracinių ginčų komisijos nuostatus (pridedama)“.

2. Šis nutarimas įsigalioja 2018 m. sausio 1 dieną.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Saulius Skvernelis

 

 

 

Teisingumo ministrė                                                                            Milda Vainiutė

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2016 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 817

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2017 m. spalio 31 d. nutarimo Nr. 876

redakcija)

 

LIETUVOS ADMINISTRACINIŲ GINČŲ KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos administracinių ginčų komisija (toliau – Komisija) yra nepriklausoma ikiteisminė institucija. Komisijos paskirtis – objektyviai, greitai, su mažomis išlaidomis išspręsti kilusį administracinį ginčą, taip prisidėti prie žmogaus teisių gynimo, šalių sutaikinimo ir teisingumo vykdymo.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymu, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, taip pat šiais nuostatais.

3. Komisijos savininkė – valstybė. Savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Vyriausybė tvirtina Komisijos nuostatus, priima sprendimus dėl Komisijos buveinės pakeitimo, Komisijos pertvarkymo, reorganizavimo ir likvidavimo, taip pat sprendžia kitus biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos kompetencijai priskirtus klausimus.

4. Komisija yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų ir kitų valstybės pinigų fondų lėšų. Komisija yra viešasis juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu. Komisijos adresas – Vilnius, Vilniaus g. 27.

5. Komisijos vieši pranešimai skelbiami Komisijos interneto svetainėje www.vagk.lt.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

6. Komisijos veiklos tikslas – užtikrinti asmenims galimybę įgyvendinti jų teisę spręsti administracinius ginčus išankstine ne teismo tvarka.

7. Komisija atlieka šias funkcijas:

7.1. nagrinėja skundus (prašymus) dėl viešojo administravimo subjektų priimtų individualių administracinių aktų ar veiksmų (neveikimo), taip pat šių subjektų vilkinimo atlikti jų kompetencijai priskirtus veiksmus ir priima sprendimus;

7.2. įgyvendina administracinio ginčo šalių sutaikinimo galimybę.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS

 

8. Komisija, siekdama jai nustatyto veiklos tikslo ir atlikdama savo kompetencijai priskirtas funkcijas, turi šias teises:

8.1. teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, kitų asmenų informaciją, susijusią su nagrinėjama byla;

8.2. teisę bendradarbiauti su Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių institucijomis bei įstaigomis savo veiklos klausimais, sudaryti sutartis ir susitarimus;

8.3. kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai ir Vyriausybės nutarimai.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

9. Skundus (prašymus) dėl viešojo administravimo subjektų priimtų individualių administracinių aktų ar veiksmų (neveikimo) viešojo administravimo srityje ikiteismine tvarka nagrinėja Lietuvos administracinių ginčų komisija ir jos teritoriniai padaliniai: Kauno apygardos skyrius, Klaipėdos apygardos skyrius, Panevėžio apygardos skyrius ir Šiaulių apygardos skyrius. Komisijos teritoriniai padaliniai, nagrinėdami skundus (prašymus), sprendimus priima savarankiškai ir nepriklausomai.

10. Komisija kartą per metus iki kovo 1 d. Vyriausybei teikia informaciją apie savo veiklą praėjusiais kalendoriniais metais.

11. Komisijos veikla organizuojama vadovaujantis Komisijos pirmininko tvirtinamu strateginiu veiklos planu. Komisijos administracijos ir teritorinių padalinių veikla organizuojama vadovaujantis Komisijos pirmininko tvirtinamomis vidaus tvarkos taisyklėmis, valstybės tarnautojų ir pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų pareigybių aprašymais.

12. Komisijos darbą organizuoja ir jam vadovauja Komisijos pirmininkas, o laikinai jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas ar Komisijos pirmininko įgaliotas Komisijos narys.

13. Komisijos pirmininką, Komisijos pirmininko pavaduotoją, Komisijos pirmininko pavaduotojus teritoriniuose padaliniuose ir Komisijos bei jos teritorinių padalinių narius į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė Ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka.

14. Komisijos pirmininkas:

14.1. tvirtina Komisijos administracijos struktūrą, valstybės tarnautojų ir pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų pareigybių aprašymus;

14.2. priima į darbą ir iš jo atleidžia valstybės tarnautojus ir pagal darbo sutartis dirbančius darbuotojus, juos skatina, skiria jiems tarnybines nuobaudas ir pašalpas;

14.3. teikia metodinius nurodymus Komisijos teritoriniams padaliniams;

14.4. atlieka kitas įstatymuose, Vyriausybės nutarimuose ir kituose teisės aktuose įstaigų vadovams nustatytas funkcijas.

15. Komisijos nariams taikomos Lietuvos Respublikos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme nustatytos darbo apmokėjimo sąlygos, tvarka ir garantijos. Komisijos pirmininkui, Komisijos pirmininko pavaduotojui, Komisijos pirmininko pavaduotojams teritoriniuose padaliniuose ir nariams kiekvienų metų pabaigoje už viršvalandinį darbą, darbą poilsio ir švenčių dienomis išmokama vienkartinė priemoka, ne didesnė už Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytą jų pareiginę algą. Vienkartinės priemokos dydis tiesiogiai priklauso nuo šiame punkte nurodytos darbo trukmės, fiksuojamos Komisijos darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, neviršijant Komisijos darbo užmokesčiui skirtų lėšų. Jeigu šių lėšų nepakanka, taip pat jeigu Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojas, Komisijos pirmininko pavaduotojas teritoriniame padalinyje ar narys nėra išdirbęs Komisijoje visų metų, priemoka apskaičiuojama proporcingai pagal turimas darbo užmokesčio lėšas ir tais metais dirbtą laiką. Sprendimą dėl konkretaus dydžio vienkartinės priemokos išmokėjimo priima Komisijos pirmininkas.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS VIDAUS ADMINISTRAVIMO KONTROLĖ

 

16. Komisijos valstybinį (finansinį ir veiklos) auditą vykdo Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė.

17. Komisijos vidaus auditą atlieka Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos administracijos padalinys, vykdantis audito funkcijas.

18. Komisijos strateginio veiklos plano įgyvendinimo kontrolę atlieka Komisijos pirmininkas.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

19. Komisija pertvarkoma, reorganizuojama ir likviduojama Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo ir Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.

 

__________________