ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2015-2017 METŲ PROGRAMOS IR ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANO PATVIRTINIMO
2015 m. vasario 19 d. Nr. T-1329
Šalčininkai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 7 straipsniu, 16 straipsnio 2 dalies 3 punktu, Šalčininkų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Šalčininkų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2015-2017 metų programą ir įgyvendinimo priemonių planą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 21 d. sprendimą Nr. T-320 „Dėl Šalčininkų rajono savivaldybės korupcijos prevencijos 2012-2014 metų programos ir įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Šalčininkų rajono
savivaldybės tarybos
2015 m. vasario 19 d.
sprendimu Nr. T-1329
ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2015-2017 METŲ PROGRAMA IR ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šalčininkų rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) korupcijos prevencijos 2015-2017 m. programa (toliau – Programa) parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 7 straipsnio 3 ir 4 dalimi, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2014 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2-185 patvirtintomis Savivaldybės korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijomis, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas dėl Savivaldybėje įgyvendinamų korupcijos prevencijos priemonių bei Savivaldybės antikorupcinės komisijos 2014 m. spalio 30 d. nutarimą (protokolas Nr. 3) ir skirta korupcijos prevencijai vykdyti Savivaldybėje bei Savivaldybei pavaldžiuose ir jos valdymo sričiai priskirtuose juridiniuose asmenyse.
2. Programa grindžiama korupcijos prevencija, visuomenės ir Savivaldybės darbuotojų antikorupciniu švietimu ir mokymu, siekiant kompleksiškai šalinti šio neigiamo socialinio reiškinio priežastis ir sąlygas.
3. Programos paskirtis – nustatyti pagrindinius kovos su korupcija Savivaldybėje tikslus ir uždavinius, korupcijos prevencijos vykdytojus bei jų pareigas korupcijos prevencijos srityje.
II. APLINKOS ANALIZĖ
5. Savivaldybėje veikia Antikorupcijos komisija, patvirtinta Korupcijos prevencijos programa, šios programos įgyvendinimo priemonių planas.
6. Savivaldybėje įgyvendintos 2012-2014 metų korupcijos prevencijos programos 23 priemonės, neįgyvendinta liko viena priemonė, kuri įtraukta į 2015-2017 metų korupcijos prevencijos programą.
7. Vadovaujantis Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 8 d. nutarimu Nr. 1601 „ Dėl Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos patvirtinimo“, 2012, 2013, 2014 metais atliktas korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas Savivaldybėje. Patikrintos veiklos sritys ( 2012 m. - vaikų priėmimas į Savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas; 2013 m. - piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Šalčininkų rajono gyventojams teikimas; 2014 m. - valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos naudojimas ) buvo vertinamos teigiamai ir nebuvo teikiami siūlymai dėl korupcijos rizikos veiksnių neigiamos įtakos panaikinimo ar sumažinimo.
8. Analizuojant Savivaldybės administracijos veiklą ir vertinant išorinius ir vidinius veiksnius, prie mažinančių korupcijos pasireiškimo tikimybę galima pažymėti tokius veiksnius:
8.1. Savivaldybėje įdiegta „vieno langelio“ principu veikianti fizinių ir juridinių asmenų aptarnavimo sistema;
8.2. Savivaldybės interneto svetainėje www.salcininkai.lt Šalčininkų rajono savivaldybė skelbia informaciją apie savo veiklą, Savivaldybės tarybos sprendimus ir ruošiamų sprendimų projektus, taip pat kitą teisinę informaciją. Interneto svetainėje skelbiama aktuali informacija pagal 31 Savivaldybės veiklos sritį, apie teikiamas paslaugas, taip pat skelbiami Savivaldybės institucijų bei jų valstybės tarnautojų ir darbuotojų kontaktai.
III. PROGRAMOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR VERTINIMO KRITERIJAI
11. Korupcijos prevencijos programos tikslai yra:
12. Korupcijos prevencijos programos uždaviniai yra:
13. Korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo vertinimo kriterijai:
13.1. Antikorupciniu požiūriu įvertinti teisės aktų projektai, atitinkantys Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 daliai.
IV. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS, FINANSAVIMAS, STEBĖSENA, VERTINIMAS, ATSKAITOMYBĖ, KONTROLĖ, KEITIMAS, PAPILDYMAS IR ATNAUJINIMAS
14. Už Programos nuostatų įgyvendinimą ir kontrolę pagal kompetenciją yra atsakingi Savivaldybės Antikorupcijos komisija, Administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovai, Savivaldybės viešųjų ir biudžetinių įstaigų ir Savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovai.
16. Programos priemonių vykdytojai iki kiekvienų metų vasario mėn. 1 d. ir rugsėjo mėn.1 d. pateikia už informavimą apie Programos įgyvendinimą atsakingam Antikorupcijos komisijos sekretoriui informaciją apie priemonių vykdymo eigą ir jų veiksmingumą.
17. Už informavimą apie Programos įgyvendinimą atsakingas Antikorupcijos komisijos sekretorius apibendrina priemonių įgyvendinimo informaciją ir iki kiekvienų metų kovo mėn. 1 d. ir spalio mėn. 1 d. teikia Programos įgyvendinimo ataskaitą Antikorupcijos komisijai. Ataskaitoje nurodomas kiekvienos priemonės laukiamo rezultato pasiekimas. Tuo atveju, jei priemonė laiku neįgyvendinta, nurodoma neįvykdymo priežastis ir numatomas įvykdymo terminas.
18. Antikorupcijos komisija vertina pateiktą ataskaitą apie Programos įgyvendinimo eigą ir veiksmingumą ir prireikus nedelsdami imasi veiksmų šalinti nustatytas kliūtis ir problemas, dėl kurių gali būti nepasiekti Programos tikslai ir uždaviniai, laiku neįvykdytos priemonių plano priemonės.
19. Programoje nustatytų tikslų pasiekimas vertinamas pagal priemonių plane nustatytus
tikslo rezultato kriterijus. Programos uždaviniai vertinami pagal priemonių plane nustatytus laukiamo rezultato vertinimo kriterijus. Visa informacija, susijusi su Programos įgyvendinimu ir vertinimu, teikiama Savivaldybės tarybai bei skelbiama Savivaldybės interneto tinklalapyje.
20. Programai įgyvendinti sudaromas Programos įgyvendinimo priemonių planas, kuris nustato korupcijos prevencijos priemones, jų įgyvendinimo terminus bei vykdytojus.
21. Savivaldybės institucijos, juridiniai ir fiziniai asmenys, bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai gali teikti pasiūlymus Antikorupcijos komisijai dėl Programos ir priemonių plano keitimo ar / ir papildymo. Pasiūlymai dėl Programos nuostatų atnaujinimo nagrinėjami ir apie pasiūlymų nagrinėjimo rezultatus suinteresuoti subjektai informuojami raštu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių nustatyta tvarka ir terminais.
22. Atsižvelgiant į institucijų, juridinių bei fizinių asmenų, bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovų pasiūlymus, Antikorupcijos komisijos informaciją apie Programos vykdymą, sociologinių tyrimų rezultatus, korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo procedūros metu identifikuotus korupcijos rizikos veiksnius, STT atliktos korupcijos rizikos analizės metu nustatytus korupcijos rizikos veiksnius bei Savivaldybės vidaus audito metu pateiktas rekomendacijas korupcijos pasireiškimo tikimybei Savivaldybėje mažinti, Programa ir jos įgyvendinimo priemonių planas gali būti atnaujinami Savivaldybės tarybos sprendimu.
23. Už netinkamą Programos vykdymą, netikslios informacijos teikimą arba jos neteikimą asmenims, kontroliuojantiems, kaip vykdoma Programa, taip pat nesilaikant Programoje nustatytų terminų, taikoma tarnybinė ar drausminė atsakomybė.
25. Ši Programa skelbiama Savivaldybės interneto tinklalapyje „Šalčininkų rajono savivaldybės antikorupcijos komisija“ skyriuje.
ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KORUPCIJOS PREVENCIJOS 2015-2017 METŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONIŲ PLANAS
Tikslas - įgyvendinti veiksmingą antikorupcinių priemonių sistemą.
|
|||||
Tikslo rezultatų kriterijai: 1. Antikorupciniu požiūriu įvertinti teisės aktų projektai, atitinkantys LR korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 daliai. 2. Visuomenė informuota apie Antikorupcijos komisijos veiklą korupcijos prevencijos srityje. 3. Savivaldybės tarybos sprendimai ir sprendimų projektai skelbiami viešai.
|
|||||
1 uždavinys. Korupcijos priežasčių šalinimas.
|
|||||
Eil. Nr. |
Problema
|
Priemonė |
Vykdytojas
|
Įvykdymo terminas |
Laukiami rezultatai |
1 |
Ruošiant teisės aktų projektus, reikia įvertinti, ar teisės akto projektas nesukuria išskirtinių ar nevienodų sąlygų subjektams, su kuriais susijęs teisės akto projekto įgyvendinimas; ar teisės akto projekte nėra spragų ar nuostatų, leisiančių dviprasmiškai aiškinti ir taikyti teisės aktą |
Antikorupciniu požiūriu vertinti teisės aktų projektus, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas |
Teisės akto projekto rengėjai, Juridinis ir personalo skyrius |
2015- 2017 m. |
Antikorupciniu požiūriu įvertinti teisės aktų projektai, atitinkantys LR korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 daliai. Pagerės Savivaldybės institucijų ir įstaigų priimamų teisės aktų kokybė |
2 |
Gyventojai mažai informuoti apie korupcijos prevenciją Savivaldybėje |
Skelbti Savivaldybės interneto tinklalapyje informaciją apie Antikorupcijos komisijos veiklą, apie korupcijos prevencijos programą |
Antikorup-cijos komisija
|
2015– 2017 m.
|
Gyventojai sužinos apie Antikorupcijos komisijos veiklą, susipažins su korupcijos prevencijos programa |
3 |
Korupcijos prevencijos programos aktualumas |
Peržiūrėti Savivaldybės korupcijos prevencijos programos nuostatas ir atlikti jos priemonių įgyvendinimo analizę |
Antikorup-cijos komisija |
2015 m. III ketv., 2016 m. I, III ketv., 2017 m. I, III ketv. |
Įvykdytų ir neįvykdytų korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemonių skaičius |
4 |
Yra tikimybė, kad kai kuriose veiklos srityse egzistuoja korupcija |
Nustatyti korupcijos pasireiškimo tikimybę |
Įgalioti asmenys
|
2015 m. III ketv., 2016 m. III ketv., 2017 m. III ketv. |
Kiekvienais metais įvertinta bent viena Savivaldybės veiklos sritis bei pateikta motyvuota išvada dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės kontroliuojančiai institucijai |
5 |
Žinių ir informacijos apie korupcijos rizikos analizę trūkumas |
Bendradarbiauti su korupcijos prevenciją vykdančiomis institucijomis |
Antikorup-cijos komisija, Administra-cija, įstaigos |
2015- 2017 m. |
Gaunama informacija apie korupcijos rizikos analizę iš STT. Dalyvavimas seminaruose |
2 uždavinys. Skaidrus ir atviras viešųjų paslaugų teikimas.
|
|||||
6 |
Gyventojų susidomėjimas rengiant detaliuosius ir specialiuosius planus |
Skelbti Savivaldybės interneto svetainėje informaciją apie pradedamų rengti detaliųjų ir specialiųjų planų procedūras ir planavimo proceso etapus |
Statybos ir architektūros skyrius |
2015- 2017 m. |
Paskelbti parengtų ir patvirtintų teritorijų planavimo dokumentai. Bus užtikrintas teritorijų planavimo dokumentų rengimo organizavimo ir sprendimų priėmimo procedūrų viešumas |
7 |
Gyventojai nepakankamai žino Savivaldybės tarybos sprendimus |
Savivaldybės interneto svetainėje skelbti Savivaldybės tarybos sprendimus ir jų projektus |
Bendrasis skyrius |
2015- 2017 m. |
Gyventojams sudarytos galimybės dalyvauti ruošiant Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, taip pat žinoti Savivaldybės tarybos sprendimus |
8 |
Savivaldybės interneto svetainės aktualumas |
Užtikrinti Savivaldybės interneto svetainės informuotumą ir aktualumą |
Turizmo ir informacijos skyrius |
2015- 2017 m. |
Svetainė atnaujinama kasdien |
9 |
Gyventojai retai naudojasi elektroninėmis paslaugomis |
Tobulinti „vieno langelio“ paslaugą |
Bendrasis skyrius |
2015- 2017 m. |
Elektroninių paslaugų teikimas gyventojams |
Tikslas - plėtoti antikorupcinę kultūrą.
|
|||||
Tikslo rezultatų kriterijai: 1. Savivaldybės politikams, Savivaldybės institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojams ir darbuotojams suorganizuotų seminarų apie korupcijos prevenciją, antikorupcinę veiklą skaičius.
|
|||||
1 uždavinys. Didinti antikorupcines žinias. |
|||||
10 |
Nepakankamos žinios apie viešųjų ir privačių interesų derinimą valstybinėje tarnyboje bei apie interesų konfliktus viešajame gyvenime |
Organizuoti mokymus viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje, interesų konfliktų, susijusių su valstybės tarnautojų ir politikų elgesio viešajame gyvenime principų ir reikalavimų laikymusi, klausimais |
Antikorup-cijos komisija, Bendrasis skyrius |
2015- 2017 m. |
Seminarų skaičius – kasmet ne mažiau 1, mokymų dalyvių skaičius – ne mažiau 20 |
11 |
Nepakankamos žinios apie antikorupcinę veiklą |
Organizuoti Savivaldybės politikų, Savivaldybės institucijų ir įstaigų darbuotojų mokymus, susijusius su antikorupcine veikla |
Antikorup-cijos komisija, Bendrasis skyrius |
2015- 2017 m. |
Seminarų skaičius – kasmet ne mažiau 1, mokymų dalyvių skaičius – ne mažiau 20 |