Herbas.wmf

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. balandžio 3 d.  Nr. TS-73

Kupiškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo  16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi ir Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785, pakeista Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 790 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo“, Kupiškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios  Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 23 d. sprendimą  Nr. TS-47 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                        Jonas Jarutis

 


 

PATVIRTINTA

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. balandžio 3 d. sprendimu Nr. TS-73

 

 

 

MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokinio krepšelio lėšų paskirstymą ir naudojimą ikimokyklinį, priešmokyklinį, bendrąjį ugdymą, neformalųjį švietimą ir specialiąją pedagoginę pagalbą teikiančiose Kupiškio rajono  įstaigose.

2. Apraše naudojama sąvoka „mokinio krepšelis“ – lėšos, skiriamos vienam sutartiniam mokiniui vienerių metų mokymo reikmėms.

3. Skiriant mokinio krepšelio lėšas švietimo įstaigoms, norima stiprinti ugdymo įstaigų finansinį savarankiškumą, racionaliai sutvarkyti įstaigų tinklą, gerinti ugdymo paslaugų kokybę.

 

II. LĖŠŲ PASKIRSTYMAS IR NAUDOJIMAS

 

4. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ (toliau-Metodika), apskaičiuojamas sutartinių mokinių skaičius.

5. Skaičiuojant mokinio krepšelio lėšas ateinantiems biudžetiniams metams, mokinių skaičius fiksuojamas pagal einamųjų metų rugsėjo 1 d. mokinių registro duomenis.

6. Bazinis mokinio krepšelio dydis kasmet nustatomas atitinkamų metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu.

7. Pagal įstaigų sutartinių mokinių skaičių ir bazinį mokinio krepšelio dydį skaičiuojamos  mokinio krepšelio lėšos Savivaldybei.

8. 93 procentai atitinkamais metais Savivaldybei  skirtų mokinio krepšelio lėšų  paskirstoma ugdymo įstaigoms proporcingai kiekvienai ugdymo įstaigai Metodikoje nustatyta tvarka apskaičiuotam mokinio krepšelio lėšų poreikiui.

9. Ugdymo įstaigos skirtas mokinio krepšelio lėšas naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

9.1.  darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą (ir apmokėti už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo valandas, finansuojamas iš mokinio krepšelio lėšų), mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti, psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti; ne mažiau kaip 3 procentai šių lėšų turi būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti; iš šiame punkte nurodytų mokinio krepšelio lėšų gali būti mokama už darbą pedagoginiams darbuotojams, nurodytiems Pareigybių, kurias atliekant darbas yra laikomas pedagoginiu, sąraše, patvirtintame švietimo ir mokslo ministro 2003 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. ĮSAK-1407, taip pat už darbą mokyklos bibliotekos darbuotojams, gestų kalbos vertėjams, mokytojų padėjėjams ir darbuotojams, kurių funkcijoms priskiriamas mokyklų veiklos kokybės įsivertinimas;

9.2. vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms įsigyti;

9.3. mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui;

9.4. mokytojų, bibliotekininkų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių darbuotojų kvalifikacijai tobulinti;

9.5. informacinėms ir komunikacinėms technologijoms (IKT) diegti ir naudoti (internetui diegti ir naudoti, duomenų bazėms, elektroniniams dienynams tvarkyti, apmokėti už darbą IKT aptarnaujantiems darbuotojams ir kitoms išlaidoms, susijusioms su IKT).

10. Aprašo 9.2 punkte nurodytoms reikmėms tenkinti įstaigos vadovas turi skirti ne mažiau kaip 80 procentų, o 9.3, 9.4 ir 9.5 punktuose nurodytoms mokymo  reikmėms tenkinti - ne mažiau 40 procentų Metodikos rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų.

11. Mokinio krepšelio lėšos tarp mokyklų perskirstomos dėl pasikeitusio sutartinių mokinių skaičiaus rugsėjo 1 d.

 

12. Savivaldybė 7 procentus metinės mokinio krepšelio dotacijos sumos atitinkamais metais skirtų mokinio lėšų naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

12.1. pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti;

 

12.2. brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti;

 

12.3. profesinės linkmės moduliams neformaliojo švietimo mokyklose finansuoti;

 

12.4. neformaliajam švietimui, papildančiam bendrąsias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

 

12.5. pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti;

 

12.6. finansuoti mažiau pasirenkamų užsienio kalbų ( prancūzų, vokiečių ir kitų) mokymuisi mobiliosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose bendruosiuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo planuose.

 

13. Aprašo 12.1 punkte nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti skirti ne mažiau kaip 80 procentų Metodikos rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų.

 

14. Aprašo 12.2 punkte nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti skirti  Metodikos rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų  pagal poreikį.

15. Aprašo 12.3 punkte nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti skirti pagal poreikį Metodikos rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų profesinės linkmės moduliams, vykdomiems pagal Profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu, finansuoti.

16. Aprašo 12.4 punkte nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti skirti  ne mažiau 50 procentų Metodikos rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų neformaliajam švietimui – Kupiškio meno mokyklai ir Kūno kultūros ir sporto centrui (Sporto mokyklai), papildančiam bendrąsias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.  

17. Aprašo 12.5 ir 12.6 punktuose nurodytoms reikmėms pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo paslaugų prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti, paskirstoma proporcingai kiekvienai įstaigai mokinio krepšelio lėšų trūkumui dengti. Mokinio krepšelio lėšų trūkumas paskaičiuojamas palyginus faktišką lėšų poreikį mokymo reikmėms ir pagal Metodiką priklausančias lėšas bei įvertinus lėšų taupymo galimybes.

18. Steigėjas iš savo valdomų 7 procentų mokinio krepšelio lėšų gali skirti lėšas atskiroms ugdymo įstaigoms pagal poreikį (nebūtinai kiekvienai vienodai). Steigėjo valdomi 7 procentai mokinio krepšelio lėšų (arba jų dalis) gali būti skirstomi įstaigoms tvirtinant atitinkamų metų Savivaldybės biudžetą arba biudžetinių metų bėgyje.

19. Mokiniui išvykus iš vienos savivaldybės finansuojamos mokyklos į kitos savivaldybės ar kito subjekto finansuojamą mokyklą mokinio krepšelio lėšos perskirstomos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtinta tvarka.

 

III. SUTAUPYTŲ MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

20. Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į pasikeitusį sutartinių mokinių skaičių einamųjų metų rugsėjo 1 d., perskirsto specialiąją tikslinę dotaciją, skirtą mokinio krepšeliui finansuoti nuo rugsėjo 1 d. iki einamųjų metų pabaigos,  jeigu tokia galimybė numatyta atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme.

21. Esant sutaupytoms mokinio krepšelio lėšoms, švietimo įstaigų vadovai, suderinę duomenis su Švietimo įstaigų buhalterinės apskaitos tarnybos vedėju, teikia motyvuotus prašymus Savivaldybės tarybai dėl mokinio krepšelio lėšų perskirstymo tarp darbo užmokesčio ir kitų biudžeto išlaidų ekonominės klasifikacijos straipsnių, dėl papildomų mokinio krepšelio lėšų skyrimo įstaigai.

22. Finansų ir biudžeto skyrius, atsižvelgdamas į įstaigų pateiktus prašymus, rengia Savivaldybės tarybos sprendimų dėl mokinio krepšelio lėšų perskirstymo projektus.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Mokinio krepšelio lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, atsižvelgiant į švietimo ir mokslo ministro tvirtinamas lėšų naudojimo atitinkamoms mokymo reikmėms tenkinti rekomendacijas ir šį Aprašą.

24. Iš mokinio krepšelio lėšų gali būti mokamos teisės aktų nustatytos privalomos su pedagoginių ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių darbuotojų darbo santykiais susijusios valstybinio socialinio draudimo, sveikatos draudimo įmokos ir išmokos šiems darbuotojams.

25. Už mokinio krepšelio lėšų naudojimą pagal paskirtį yra atsakingi ugdymo įstaigų vadovai.

 

 

______________________