ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PAŽANGOS PRIEMONIŲ IR PROJEKTŲ SĄRAŠO

RENGIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2022 m. birželio 28  d. Nr. A-1194

Šiauliai

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 3 punktu, Strateginio planavimo organizavimo Šiaulių miesto savivaldybėje tvarkos aprašu, patvirtintu Savivaldybės tarybos 2021 m. liepos 1 d. sprendimu Nr. T-301 „Dėl strateginio planavimo organizavimo Šiaulių miesto savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. T v i r t i n u Pažangos priemonių ir projektų sąrašo rengimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. liepos 25 d. įsakymą Nr. A-1035 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės N-(N+2) metų investicijų programos rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                       Antanas Bartulis


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos

direktoriaus 2022-06-28 įsakymu Nr. A-1194

 

 

 

PAŽANGOS PRIEMONIŲ IR PROJEKTŲ SĄRAŠO RENGIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pažangos priemonių ir  projektų sąrašo rengimo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) struktūrinių ir struktūrinių teritorinių  padalinių pažangos priemonių ir projektų planavimą ir šio proceso dalyvių tarpusavio santykius.

2Tvarkos aprašas nustato Administracijos pažangos priemonių ir projektų sąrašo rengimo, tvirtinimo ir tikslinimo tvarką bei pažangos priemonių ir projektų lėšų planavimo, naudojimo, tikslinimo, apskaitos ir kontrolės reikalavimus.

3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Pažangos priemonių ir projektų sąrašas – kasmet atnaujinamas trimetis Savivaldybės investavimo strategiją nustatantis dokumentas, kuriame nustatomos pagrindinės investavimo kryptys, numatomos lėšos, reikalingos pažangos priemonėms ir projektams įgyvendinti, finansavimo šaltiniai ir įgyvendinimo terminai.

3.2. Projektastai priemonė skirta naujam produktui sukurti ar geresnėms sąlygoms tęstinei veiklai vykdyti sudaryti.

3.3. Pažangos priemonė – tai priemonė įtraukta į Šiaulių regiono plėtros planą (toliau – ŠRPP) ir Šiaulių strateginį plėtros planą (toliau – ŠSPP) bei kurios įgyvendinimui  lėšos skiriamos:

3.3.1. ilgalaikiam materialiajam turtui, reikalingam naujoms viešosioms paslaugoms teikti, esamų paslaugų teikimo efektyvumui arba mastui didinti, sukurti, įsigyti arba jo vertei padidinti (pastatams, reikalingiems naujai paslaugai teikti, įsigyti kapitaliniam remontui atlikti ir pan.);

3.3.2. nematerialiajam turtui, reikalingam naujoms viešosioms paslaugoms teikti, esamų paslaugų teikimo efektyvumui arba mastui didinti arba joms perkelti į elektroninę erdvę, sukurti arba pagerinti (informacinių technologijų sistemos (toliau ‒ IT sistemos) arba naujo esamos IT sistemos modulio), duomenų bazės, reikalingų naujai paslaugai teikti arba perkelti į elektroninę erdvę, sukūrimas, naujų paslaugų modelių sukūrimas ir panašiai).

3.4. Savivaldybės administracijos padalinys (toliau – padalinys) – Savivaldybės administracijos direktoriui / direktoriaus pavaduotojui pavaldus struktūrinis ir struktūrinis teritorinis padalinys (seniūnija);

3.5. Ūkio subjektai – Savivaldybės kontroliuojamos bendrovės, įmonės ir valdomos įstaigos.

3.6. Pažangos priemonės ar projekto vykdytojas – padalinys ar į padalinį neįeinantis valstybės tarnautojas, atsakingas už tam tikros pažangos priemonės ar projekto įgyvendinimą.

3.7. Pažangos priemonės ar projekto aprašymo rengėjas – Savivaldybės administracijos padalinys ar į padalinį neįeinantis valstybės tarnautojas, kuriam pagal Administracijos direktoriaus patvirtintus nuostatus ir kitus teisės aktus priklauso vykdyti funkcijas, susijusias su pažangos priemonės ar projekto veiklos rūšimi, arba padalinio kuravimo sričiai priskirti Savivaldybės ūkio subjektai.

4. Kitos apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Strateginio planavimo organizavimo Šiaulių miesto savivaldybėje apraše, patvirtintame 2021 m. liepos 1 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-301 „Dėl strateginio planavimo organizavimo Šiaulių miesto savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ su tolimesniais pakeitimais.

5. Pažangos priemonių ir projektų sąrašas yra sudėtinė Savivaldybės strateginio veiklos plano dalis (toliau – SVP).

 

II SKYRIUS

PAŽANGOS PRIEMONIŲ IR PROJEKTŲ ATRANKA IR SĄRAŠO SUDARYMAS

 

6. Pažangos priemonių ir projektų sąrašas rengiamas įgyvendinant ŠSPP ir atsižvelgiant į Savivaldybės numatytus trejų metų SVP ir Savivaldybės biudžeto projektų rengimo terminus nustatytus Administracijos direktoriaus.

7. Pažangos priemonių ir projektų sąrašas yra kasmet atnaujinamas ir sudaromas iš:

7.1.  tęstinių pažangos priemonių ir projektų;

7.2.  pažangos priemonių ir projektų, kurie patvirtinti ŠRPP ir ŠSSP ir kuriuos planuojama pradėti įgyvendinti;

7.3. naujų pažangos priemonių ir projektų, kurie buvo atrinkti pagal kitus Savivaldybėje galiojančius atrankos aprašus;

7.4. naujų pažangos priemonių ir projektų, kurie buvo atrinkti pagal šiame tvarkos apraše numatytą tvarką.

8. Ūkio subjektai:

8.1. iki kiekvienų metų gegužės 1 dienos pateikia juos kuruojančiam padaliniui siūlomų įgyvendinti pažangos priemonių ir projektų sąrašą su oficialiu vadovo raštu;

8.2. privalo atsižvelgti į kuruojančio padalinio pateiktas rekomendacijas bei pastabas ir prireikus patikslinti pažangos priemonių ir projektų aprašymus.

9. Savivaldybės padalinių vadovai:

9.1. organizuoja jų kuravimo sričiai priskirtų pažangos priemonių ir projektų aprašymų rengimą ir pirminį vertinimą;

9.2. patikrina iš ūkio subjektų gautų dokumentų atitikimą reikalavimams;

9.3. gali konsultuotis dėl pažangos priemonių ir projektų finansinės dalies rengimo, taip pat finansavimo klausimais su padalinių specialistais;

9.4. atsako už pažangos priemonių ir projektų aprašymų parengimo kokybę;

9.5. iki kiekvienų metų birželio 1 dienos pateikia Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyriui siūlomų įgyvendinti patvirtintų ŠSPP ir naujų pažangos priemonių ir projektų aprašymus (1 priedas) su oficialiu padalinio vadovo raštu;

9.6. iki kiekvienų metų birželio 1 dienos Administracijos Strateginio planavimo, biudžeto sudarymo ir vertinimo kriterijų informacinėje sistemoje Strapis (toliau – sistema STRAPIS) patikslina informaciją apie tęstines pažangos priemones ir projektus, jeigu keičiasi vertė, įgyvendinimo terminas, finansavimo šaltiniai.

10. Pažangos priemonių ir projektų aprašymų formas renka, analizuoja ir atrankos procesą organizuoja Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyrius, kuris:

10.1. analizuoja pateiktų naujų pažangos priemonių ir projektų aprašymų pagrįstumą, vertina jų tikslų atitikimą ŠSPP, veiklos kryptims ir nagrinėja finansavimo galimybes;

10.2. esant poreikiui, paprašo pateikti papildomus dokumentus arba patikslinti (papildyti) pateiktą informaciją, dalyvauti SPG posėdžiuose;

10.3. parengia preliminarų pažangos priemonių ir projektų sąrašą ir iki kiekvienų metų liepos 1 dienos teikia jį svarstyti SPG.

11. Pažangos priemonės ir projektai, kurie finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis, turi būti suderinti (t. y. turi būti derinamas finansavimui teikiamų projektų sąrašas) su Administracijos Projektų valdymo skyriumi.

12. Metų eigoje naujos pažangos priemonės ir projektai į pažangos priemonių ir projektų sąrašą įtraukiami, gavus ir įvertinus jų aprašymo formas, pritarus SPG ir suvedus informaciją į sistemą STRAPIS.

13. Metų eigoje naujos pažangos priemonės ir projektai, atrinkti pagal kitus Administracijoje galiojančius atrankos aprašus, kurių vykdymui SPG pritarė, įtraukiami į pažangos priemonių ir projektų sąrašą informaciją suvedant į sistemą STRAPIS.

14. Jeigu metų bėgyje keičiasi pažangos priemonės ar projekto pavadinimas, vertė ar finansavimo šaltiniai, informacija turi būti atnaujinta suvedant duomenis į sistemą STRAPIS.

15. Pažangos priemonių ir projektų sąrašo finansavimo šaltiniai yra:

15.1. Savivaldybės biudžetas;

15.2. skolintos lėšos;

15.3. Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšos;

15.4. valstybės lėšos, skirtos Savivaldybės kapitalo investicijų projektams finansuoti (valstybės biudžetas, paskolos valstybės vardu, paskolos su valstybės garantija);

15.5. Europos Sąjungos lėšos;

15.6. ūkio subjektų lėšos;

15.7. paramos ir kitos lėšos.

 

III SKYRIUS

PAŽANGOS PRIEMONIŲ IR PROJEKTŲ LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

16. Padaliniai ir ūkio subjektai pažangos priemonių ir projektų sąraše numatytas lėšas naudoja tik šiame sąraše nurodytoms pažangos priemonėms ir projektams įgyvendinti, neviršydami atitinkamam laikotarpiui jiems įgyvendinti numatyto lėšų dydžio.

17. Pažangos priemonių ir projektų įgyvendinimo stebėsenos procesas vykdomas organizuojant SVP priemonių įgyvendinimo stebėseną:

17.1. padaliniai kas ketvirtį iki kito mėnesio 20 d. pateikia Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyriui duomenis užpildant informaciją sistemoje STRAPIS apie jiems priskirtų vykdyti pažangos priemonių ir projektų įgyvendinimo lygį. Išanalizavęs gautus duomenis, Strateginio planavimo ir finansų skyrius parengia SVP įgyvendinimo tarpines (ketvirtines) ataskaitas ir organizuoja jų svarstymą SPG. Atsižvelgiant į tarpinių ataskaitų išvadas, formuojami pasiūlymai dėl SVP koregavimo;     

17.2. pasibaigus kalendoriniams metams, ūkio subjektai pateikia jų veiklą kuruojantiems padaliniams informaciją apie priskirtų vykdyti pažangos priemonių ir projektų įgyvendinimo rezultatus. Pasibaigus kalendoriniams metams iki kito mėnesio 25 d. padaliniai pateikia Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyriui duomenis užpildant informaciją sistemoje STRAPIS apie jiems priskirtų vykdyti pažangos priemonių ir projektų įgyvendinimo lygį. Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyrius parengia SVP įgyvendinimo galutinę ataskaitą ir teikia ją svarstyti SPG. SVP įgyvendinimo galutinės ataskaitos duomenys integruojami į metinės Administracijos direktoriaus ir Administracijos ataskaitos projektą.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Aprašas gali būti keičiamas ar naikinamas Administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyriaus teikimu, Administracijos direktoriaus įsakymu.

19. Tai, kas nereglamentuota šiame Apraše, sprendžiama taip, kaip numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

––––––––––––––––––––––––––––––

 

part_f1aa0a22c55a4546932e3fdab790c6d7_end


 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos pažangos priemonių ir projektų sąrašo rengimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

PAŽANGOS PRIEMONĖS AR PROJEKTO APRAŠYMAS

 

 


(pažangos priemonės ar projekto pavadinimas)

 

Struktūrinis padalinys

 

 

Asmuo informacijai

 

 

Ryšys su ŠSPP (priemonės kodas ir pavadinimas)

 

 

BENDRAS PAŽANGOS PRIEMONĖS AR PROJEKTO APRAŠYMAS

 

Pažangos priemonės ar projekto inicijavimo priežastys

 

Pažangos priemonės ar projekto tikslas

 

Pažangos priemonės ar projekto uždavinys

 

Laukiami rezultatai, socialinė, ekonominė ir kita nauda

 

Įgyvendinimo terminas

Nuo .................. iki ..................

Preliminari pažangos priemonės ar projekto vertė

............ m. - ........................ tūks. Eur

............ m. - ........................ tūks. Eur

............ m. - ........................ tūks. Eur

 

Viso: ..................... tūkst. Eur

 

Specialūs teisės aktai dėl projekto įgyvendinimo

Teisės akto tipas (įstatymas, nutarimas, įsakymas, tarybos sprendimas, kita), dokumento pavadinimas

Priėmimo data, numeris

 

 

 

 

Dokumentai (statybos pagrindimas, techninis projektas, darbo projektas, valstybės ekspertizė, galimybių studija, detalusis planas, žemės ir turto nuosavybės dok. ir pan.)

Dokumento pavadinimas

Dokumentą parengusios organizacijos pavadinimas

Priėmimo data, numeris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

part_59e29d5af67049639f112265fa08e39c_end