LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2006 M. LAPKRIČIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-975 „DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR IŠVEŽIMO IŠ JOS, GAVIMO AR SIUNTIMO PAŠTU FIZINIO ASMENS INDIVIDUALIOMS REIKMĖMS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2017 m. rugsėjo 19 d. Nr. V-1102
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. lapkričio 23 d. įsakymą Nr. V-975 „Dėl Vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos, gavimo ar siuntimo paštu fizinio asmens individualioms reikmėms taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR IŠVEŽIMO IŠ JOS, GAVIMO IR SIUNTIMO PAŠTU FIZINIO ASMENS INDIVIDUALIOMS REIKMĖMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
1. T v i r t i n u Vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos, gavimo ir siuntimo paštu fizinio asmens individualioms reikmėms tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-975
(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. rugsėjo 19 d.
įsakymo Nr. V-1102
redakcija)
VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR IŠVEŽIMO IŠ JOS, GAVIMO IR SIUNTIMO PAŠTU FIZINIO ASMENS INDIVIDUALIOMS REIKMĖMS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos, gavimo ir siuntimo paštu fizinio asmens individualioms reikmėms tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato fizinio asmens individualioms reikmėms reikalingų vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvos Respubliką (toliau – įvežimas) ir išvežimo iš jos (toliau – išvežimas), vaistinių preparatų siuntimo naudojantis akcinės bendrovės Lietuvos pašto ir (ar) įmonių, gabenančių skubias siuntas, siunčiamas per pasiuntinių (kurjerių) tarptautinį tinklą, paslaugomis (toliau – paštu) iš Lietuvos Respublikos (toliau – siuntimas paštu) ir gavimo paštu Lietuvos Respublikoje (toliau – gavimas paštu) tvarką.
2. Tvarkos aprašas netaikomas įvežant, išvežant, siunčiant paštu ar gaunant paštu fizinio asmens individualioms reikmėms skirtus vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus. Vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų, įrašytų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus, įvežami, išvežami, gaunami ar siunčiami paštu Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo nustatyta tvarka.
3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos ir jų apibrėžtys:
3.1. Vaistinio preparato pakuotė – vaistinio preparato vidinė, jei vaistinis preparatas įvežamas ar išvežamas, gaunamas ar siunčiamas paštu be išorinės pakuotės, ar išorinė, jei vaistinis preparatas įvežamas ar išvežamas, gaunamas ar siunčiamas paštu išorinėje pakuotėje, pakuotė.
II SKYRIUS
VAISTINIŲ PREPARATŲ IŠVEŽIMO IR SIUNTIMO PAŠTU TVARKA
III SKYRIUS
VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO IR GAVIMO PAŠTU TVARKA
6. Fizinis asmuo individualioms reikmėms iš trečiųjų šalių gali įvežti ne didesnį vaistinių preparatų kiekį nei nurodyta pažymoje, patvirtinančioje vaistinių preparatų paskyrimą ir gydymui reikalingą vaistinio preparato kiekį (toliau – gydytojo pažyma), tačiau ne ilgesniam nei 6 mėnesių gydymo kursui, pažymos galiojimo laikotarpiu. Jei fizinis asmuo neturi gydytojo pažymos, jis individualioms reikmėms gali iš trečiųjų šalių įvežti šį vaistinių preparatų, išskyrus vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra dopingo medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą tam tikrų dopingo medžiagų sąrašą, kiekį:
6.2. ne daugiau kaip po 10 vaistinių preparatų pakuočių ne daugiau nei keturis kartus per kalendorinį mėnesį, jei fizinis asmuo dėl savo darbo vietos ar darbo pobūdžio, ugdymo ar studijų vietos ar kitų aplinkybių turi daugiau kaip vieną kartą per kalendorinį mėnesį vykti į trečiąją šalį. Šiuo atveju fizinis asmuo turi pateikti muitinei įrodymus, kad dėl savo darbo vietos ar darbo pobūdžio, ugdymo ar studijų vietos ar kitų aplinkybių turi daugiau kaip vieną kartą per kalendorinį mėnesį vykti į trečiąją šalį: darbo sutartį, darbo pažymėjimą, kelionės dokumentus, besimokančio asmens statusą įrodantį dokumentą (mokinio (studento) pažymėjimą) ir pan.
7. Fizinis asmuo Lietuvos Respublikoje individualioms reikmėms iš trečiųjų šalių gali gauti paštu ne daugiau kaip 10 vaistinių preparatų pakuočių ne daugiau kaip vieną kartą per kalendorinį mėnesį arba, kai gydymui reikalingas didesnis nei šiame punkte nurodytas vaistinių preparatų kiekis ir yra išduota tai patvirtinanti gydytojo pažyma, – ne didesnį nei gydytojo pažymoje nurodytą vaistinių preparatų kiekį jos galiojimo laikotarpiu.
8. Gydytojo pažyma turi būti išrašyta asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje dirba pacientą gydantis gydytojas, originaliame blanke ir pasirašyta pacientą gydančio gydytojo ir gydytojo pažymą išdavusio specialisto.
9. Gydytojo pažymoje turi būti nurodyta:
9.3. paciento asmens kodas ar paciento tapatybę patvirtinančio dokumento numeris ir serija (jei ji yra);
9.4. pacientą gydančio gydytojo ir gydytojo pažymą išdavusio specialisto vardas (-ai), pavardė (-ės);
9.5. paciento gydymui reikalingo (-ų) vaistinio (-ų) preparato (-ų) pavadinimas, farmacinė forma, stiprumas, dozuočių skaičius arba, jei nėra galimybių nurodyti dozuočių skaičiaus, pakuotės dydis ir pakuočių skaičius, vartojimo trukmė ir dažnumas;
10. Fizinis asmuo individualioms reikmėms iš Europos Sąjungos valstybių narių be gydytojo pažymos gali įvežti ar gauti paštu tokį vaistinių preparatų kiekį, kurių vertė neviršija Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 214 straipsnio 1 dalyje nustatytos vertės, arba, kai gydymui reikalingas didesnis nei šiame punkte nurodytas vaistinių preparatų kiekis ir yra išduota tai patvirtinanti gydytojo pažyma, – ne didesnį nei gydytojo pažymoje nurodytą vaistinių preparatų kiekį jos galiojimo laikotarpiu.