LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2002 M. LAPKRIČIO 21 D. ĮSAKYMO NR. 151 „DĖL VALSTYBĖS PARAMOS PERSIKĖLIMUI IR SOCIALINEI INTEGRACIJAI PRIEMONIŲ TEIKIMO GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ NUOLAT GYVENTI POLITINIAMS KALINIAMS IR TREMTINIAMS BEI JŲ ŠEIMŲ NARIAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2017 m. spalio 30 d. Nr. A1-546
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. lapkričio 21 d. įsakymą Nr. 151 „Dėl Valstybės paramos persikėlimui ir socialinei integracijai priemonių teikimo grįžtantiems į Lietuvą nuolat gyventi politiniams kaliniams ir tremtiniams bei jų šeimų nariams tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:
„Vadovaudamasis Politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių sugrįžimo į Lietuvą 2018–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. rugsėjo 13 d. įsakymu Nr. A1-477 „Dėl Politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių sugrįžimo į Lietuvą 2018–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“ (toliau – planas):“.
1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Valstybės paramos persikėlimui ir socialinei integracijai priemonių teikimo grįžtantiems į Lietuvą nuolat gyventi politiniams kaliniams ir tremtiniams bei jų šeimų nariams tvarkos aprašą:
1.2.2. Pakeičiu 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.2.3. Pakeičiu 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.2. asmenų, nurodytų 2.1 papunktyje, vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymą yra pripažintas nuo okupacijų nukentėjusio asmens – tremtinio teisinis statusas. Taip pat ši parama teikiama politinių kalinių ir tremtinių vaikams nereikalaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išduotų nuo okupacijų nukentėjusio asmens – tremtinio teisinio statuso pažymėjimų.“
1.2.4. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Valstybės paramos grįžtančių asmenų persikėlimui ir socialinei integracijai priemonių įgyvendinimą organizuoja ir koordinuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija) ir socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu sudaryta nuolatinė tarpinstitucinė komisija politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių sugrįžimo į Lietuvą ir jų socialinės integracijos klausimams spręsti (toliau – nuolatinė komisija), o įgyvendina Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – departamentas).“
1.2.5. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.2.6. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Valstybės parama teikiama buvusios SSRS teritorijoje veikiančioms lietuvių bendruomenėms, tremtinių organizacijoms rengiant suvažiavimus, konferencijas, kurių tikslas – skleisti informaciją neteisėtai represuotiems asmenims grįžimo, pensinio aprūpinimo, įdarbinimo, Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ir kitais klausimais. Siekiant užtikrinti, kad informacija apie valstybės teikiamą paramą ir socialinės integracijos sritį reglamentuojančius teisės aktus grįžtantiems asmenims pasiektų tremtinių organizacijas, valstybės parama, nuolatinei komisijai pateikus pasiūlymą, teikiama priemonėms, padedančioms skleisti informaciją apie planą, jo įgyvendinimo eigą ir perspektyvas (informaciniai leidiniai, interneto svetainė ir kitos priemonės). Sąmatų projektai turi būti suderinti nuolatinės komisijos posėdyje.“
1.2.7. Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.2.8. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip: