LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2015 M. VASARIO 10 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-139 „DĖL POLICIJOS AREŠTINIŲ APSAUGOS IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. gruodžio 20 d. Nr. 5-V-1100
Vilnius
P a k e i č i u Policijos areštinių apsaugos ir priežiūros instrukciją, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2015 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. 5-V-139 „Dėl Policijos areštinių apsaugos ir priežiūros instrukcijos patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Į policijos areštinę uždaromi asmenys, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 156 straipsnio ir Lietuvos Respublikos policijos įstatymo 22 straipsnio reikalavimais, fotografuojami, matuojami, imami jų pirštų atspaudai, aprašomi jų išorės požymiai, esant galimybei – daromi garso ir vaizdo įrašai, paimami ėminiai genetiniam tipizavimui ar pavyzdžiai lyginamajam tyrimui ir identifikavimui atlikti. Į policijos areštinę uždarant asmenį, kuriam šie veiksmai jau buvo atlikti, pakartotinai jų atlikti nereikia.
Vadovaujantis Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 5-V-341 „Dėl Daktiloskopinių duomenų registro duomenų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ daktiloskopinė kortelė išsiunčiama į Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą duomenims į Daktiloskopinių duomenų registro duomenų bazę įrašyti. Asmeniui atlikus daktiloskopinį tyrimą, tai pažymima elektroniniame registre.“
2. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:
3. Pakeičiu 108 punktą ir jį išdėstau taip:
„108. Keičiantis apsaugos budinčiosioms pamainoms, naująją pamainą instruktavęs pareigūnas pasirašo iš elektroninio registro atspausdintoje budėjimo perdavimo ataskaitoje (elektroniniam registrui neveikiant – asmenų, laikomų policijos areštinėje, paskirstymo žurnale). Tik šiam pareigūnui pasirašius, budėjimą vykdžiusi pamaina darbą baigia, o nauja pamaina darbą pradeda.“