LIETUVOS RESPUBLIKOS Ekonomikos ir inovacijų MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTRO

2015 M. BALANDŽIO 27 D. ĮSAKYMO NR. 4-270 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. kovo 28 d. Nr. 4-180

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2015 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. 4-270 „Dėl Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 76 punktą ir jį išdėstau taip:

76. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, kitų ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, įstaigų prie ministerijos vadovų išvykimo į tarnybines komandiruotes į užsienio valstybes ir Lietuvos Respublikos teritorijoje klausimus sprendžia ministras ar ministro pavedimu – ministerijos kancleris. Ministerijos vadovybės, ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų tarnybinės komandiruotės į užsienio valstybes organizuojamos ministro nustatyta tvarka.“.

2. Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:

77. Įstaigų prie ministerijos vadovų siuntimas į tarnybines komandiruotes Lietuvos Respublikoje ir į užsienio valstybes įforminamas ministro įsakymu ar ministro pavedimu – ministerijos kanclerio potvarkiu, kuriame (prireikus) nurodomas ir išvykstantį į komandiruotę įstaigos prie ministerijos vadovą pavaduojantis asmuo.“.

3. Pakeičiu 82 punktą ir jį išdėstau taip:

82. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų ir tiesiogiai pavaldžių ministrui valstybės tarnautojų ir darbuotojų kasmetinių atostogų suteikimo eilę tvirtina ministras tvirtinimo žyma. Kitų ministerijos darbuotojų kasmetinių atostogų suteikimo eilę tvirtina ministerijos kancleris tvirtinimo žyma. Tvirtinimo žymos dėstomos dokumentų valdymo sistemos (toliau – DVS) priemonėmis. Ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų atostogų rūšis, trukmę ir jų suteikimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.“.

4. Pripažįstu netekusiais galios 83-84 punktus.

5. Papildau XVII skyriumi:

XVII SKYRIUS

VIDAUS VEIKLOS PROCESŲ VALDYMAS MINISTERIJOJE

 

101. Siekiant įgyvendinti visapusišką ministerijos vidaus veiklos procesų valdymą, vykdymą ir kontrolę, nustatomi ir aprašomi ministerijos pagrindiniai, valdymo ir palaikomieji procesai, jų tarpusavio ryšiai (toliau – Procesų žemėlapis). Vidaus veiklos procesų forma – proceso aprašas ir proceso schema.

102. Procesų aprašuose nurodomi už procesų valdymą ir kontrolę atsakingi ministerijos darbuotojai (toliau – procesų savininkai ir procesų vadovai). Procesų žemėlapio procesų schemos su aprašais skelbiamos ministerijos intranete. Procesų savininkai atsako už jų kompetencijai priskirtų procesų tinkamą valdymo organizavimą, procesų atitiktį jų veiklą reglamentuojantiems teisės aktams, o nurodyti procesų vadovai  – už tinkamą  jų kompetencijai priskirtų procesų valdymą. 

103. Procesų aprašuose nurodyti jų savininkai ir (arba) vadovai atsako, kad procesų aprašai ir schemos būtų keičiami pasikeitus susijusiems veiklą reglamentuojantiems teisės aktams, ministerijos struktūrai ar prireikus kitais atvejais. Jei reikšmingų pokyčių neįvyksta, procesų savininkai užtikrina, kad procesų peržiūra būtų inicijuojama ne rečiau kaip kartą per metus, taip pat teikia pasiūlymus dėl esamų procesų keitimo, tobulinimo ir naujų procesų aprašymo poreikio.

104. Ministerijos LEAN diegėjas administruoja ministerijos Procesų žemėlapį, užtikrina, kad jame esančių veiklos procesų peržiūra būtų inicijuojama ne rečiau nei kartą per metus, taip pat teikia siūlymus procesų savininkams apie esamų procesų keitimo, tobulinimo ir naujų procesų aprašymo poreikį.“.

 

 

 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė                                                                         Aušrinė Armonaitė