LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2020 M. VASARIO 26 D. ĮSAKYMO NR. 3D-128 „DĖL 2020 M. ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR KITŲ PLOTŲ DEKLARAVIMO PRADŽIOS NUSTATYMO IR MOKYMŲ SAVIVALDYBIŲ SPECIALISTAMS ORGANIZAVIMO“ PAKEITIMO
2020 m. balandžio 8 d. Nr. 3D-278
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2020 m. vasario 26 d. įsakymą Nr. 3D-128 „Dėl 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžios nustatymo ir mokymų savivaldybių specialistams organizavimo“:
1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. N u s t a t a u 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžios datą – 2020 m. balandžio 20 d. Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 3 d. pareiškėjai žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus gali deklaruoti tik nuotoliniu būdu jungiantis prie Paraiškos priėmimo informacinės sistemos, pasirinkdami vieną iš būdų, kuriuo gali patvirtinti savo tapatybę, ir užpildydami paraiškos elektroninę formą ir patvirtindami užpildytą paraišką.“
2. Papildau 4 punktu:
„4. P r a š a u savivaldybių administracijas ir atsakingus savivaldybių darbuotojus vadovautis šiomis rekomendacijomis:
4.1. Skatinti pareiškėjus deklaruoti nuotoliniu būdu per Elektroninių valdžios vartų portalą, nurodant, kad tai yra viena iš patogiausių ir lengviausių priemonių pateikti paraišką.
4.2. Iš anksto per nuotolį paruošti paraiškas nekontaktuojant su pareiškėjais. Remiantis praėjusių metų duomenimis, kurti paraiškas, tvarkyti laukų geometriją (ypač tų laukų, kurie patenka į 2019 ortofotografinės nuotraukos teritoriją), paskambinus pareiškėjui, sutikslinti kultūras, paraginti suregistruoti visus plotų valdymo dokumentus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Kadangi deklaravimas vyksta realiu laiku, kai darbuotojas atlieka veiksmą, tuo pačiu metu pareiškėjas namuose prisijungęs prie savo paraiškos, gali matyti atliekamus veiksmus. Svarbu, kad vienu metu veiksmus atliktų tik vienas prisijungęs asmuo.
4.3. Sudaryti pareiškėjų apsilankymo grafiką, reguliuoti apsilankančiųjų srautą. Garbaus amžiaus ir kitiems rizikos grupėje esantiems pareiškėjams skirti prioritetą ir priimti tuomet, kada yra mažiausia rizika. Tarp apsilankymų daryti pertraukas, skirtas patalpoms vėdinti.
4.4. Parengti patalpas taip, kad jos būtų kuo arčiau prie išėjimo ir nesikirstų su kitų ateinančių asmenų srautais.
4.5. Visus klausimus, dėl kurių nebūtinas fizinis apsilankymas, išspręsti telefonu ar elektroniniu paštu.
4.6. Privaloma naudoti apsaugos priemones: