LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2010 M. GEGUŽĖS 25 D. ĮSAKYMO Nr. 1R-116 „DĖL TARNYBOS KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE ORGANIZAVIMO TAISYKLIŲ IR KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ KVALIFIKACIJOS VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. vasario 21  d. Nr. 1R-44

Vilnius

 

P a k e i č i u  Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose organizavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2010 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 1R-116 „Dėl Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose organizavimo taisyklių ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų kvalifikacijos vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Žinybiniai ženklai pagal svarbumo eilę yra šie:

48.1. garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ (15 priedas) – aukščiausias žinybinis ženklas;

48.2. trijų laipsnių (pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio) garbės ženklas „Už nuopelnus“ (16 priedas), kuris žinybinių ženklų hierarchijoje yra po garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“;

48.3. trijų laipsnių (pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio) pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“ (17 priedas), kuris žinybinių ženklų hierarchijoje yra po garbės ženklo „Už nuopelnus“.“

2. Pakeičiu 50 punktą ir jį išdėstau taip:

50. Žinybinis garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ gali būti skiriamas:

50.1. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams už ilgalaikius ar ypatingus nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai;

50.2. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų karjeros valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, taip pat kitų institucijų valstybės tarnautojams, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ilgalaikius ar ypatingus nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai.“

3. Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:

51. Žinybinis garbės ženklas „Už nuopelnus“ gali būti skiriamas:

51.1. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams už pavyzdingą tarnybą ir pasiektus teigiamus rezultatus;

51.2. pavyzdingai tarnaujantiems (dirbantiems) Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų karjeros valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, taip pat kitų institucijų valstybės tarnautojams, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už nuopelnus, aktyvų bendradarbiavimą ir pagalbą Lietuvos bausmių vykdymo sistemai;

51.3. nuosekliai, pradedant nuo žemiausio – trečiojo laipsnio. Aukštesnio laipsnio žinybinis garbės ženklas gali būti skiriamas ne anksčiau kaip po penkerių metų nuo ankstesnio paskatinimo ar apdovanojimo šiuo žinybiniu garbės ženklu. Pareigūnai, turintys ne mažesnį kaip 20 metų tarnybos Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose ar (ir) kitose statutinėse įstaigose (organizacijose) stažą ir anksčiau nebuvę paskatinti trečiojo ir (ar) antrojo laipsnio žinybiniu garbės ženklu, gali būti paskatinti ir pirmojo laipsnio žinybiniu garbės ženklu.“

4. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Žinybinis pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“ gali būti skiriamas:

52.1. pirmojo laipsnio – Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams už ne mažiau kaip penkiolikos metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose;

52.2. antrojo laipsnio – Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams už ne mažiau kaip dešimt metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose;

52.3. trečiojo laipsnio – Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnams už ne mažiau kaip penkerių metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose.“

5. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip: 

53. Teisingumo ministras ir Kalėjimų departamento direktorius asmenis, kurie nėra Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnai, turi teisę apdovanoti žinybiniais ženklais, nurodytais Taisyklių 48.1 ir 48.2 papunkčiuose, savo nuožiūra, kiti įstaigų vadovai turi teisę apdovanoti tik žinybiniu ženklu, nurodytu Taisyklių 48.2 papunktyje, pagal Kalėjimų departamento direktoriaus nustatytą kitų asmenų apdovanojimo žinybiniais ženklais tvarką.

6. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:

62. Antrą kartą tuo pačiu žinybiniu ženklu neskatinama.“

7. Pakeičiu 63 punktą ir jį išdėstau taip:

63. Pareigūnas, paskatintas žinybiniu ar kitu ženklu, turi teisę segėti šį ženklą, dėvėdami tarnybinę uniformą. Jis segimas ant švarko, kairėje krūtinės pusėje.“

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                         Juozas Bernatonis                    

 

 

Tarnybos Kalėjimų departamente

prie Lietuvos Respublikos teisingumo

ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose

organizavimo taisyklių

15 priedas

 

 

GARBĖS ŽENKLO

„KRYŽIUS UŽ NUOPELNUS LIETUVOS BAUSMIŲ VYKDYMO SISTEMAI“ APRAŠYMAS

 

 

 

 

1. Garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ pavyzdys:

 

01

2. Garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ aprašymas:

2.1. Ženklą sudaro: kryžius, miniatiūra ir juostelė.

2.2. Kryžius – keturių galų, žalvarinis auksuotas, truputį gaubtas, 50 mm ilgio ir 48 mm pločio, padengtas mėlyna emale. Kryžiaus tarpuose – apskritas, auksuotas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje įkomponuota reljefiška, paauksuota šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas padengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje išgraviruotas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu kryžius tvirtinamas prie 40 mm pločio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona, auksine ir sidabrine juostelėmis kraštuose. Juostos galuose prisiūtos dvi lipnios juostelės, skirtos juostai sutvirtinti.

2.3. Miniatiūra – sumažintas 20 mm skersmens kryžius, pritvirtintas prie tokios pat, kaip nurodyta 2.2 papunktyje, tik 10 mm pločio ir 20 mm ilgio juostelės. Kitoje juostelės pusėje pritvirtinta viena metalinė adatėlė su spaustuku.

2.4. Juostelė – tokia pat kryžiaus juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3. Kryžius kartu su miniatiūra ir juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 135 mm, ilgis – 185 mm.

 

_________________

 

Tarnybos Kalėjimų departamente

prie Lietuvos Respublikos teisingumo

ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose

organizavimo taisyklių

16 priedas

 

 

 

GARBĖS ŽENKLO „UŽ NUOPELNUS“ APRAŠYMAS

 

1. Pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ pavyzdys:

 

Garbės ženklo juostelės

 

2. Pirmojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

2.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška, paauksuota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale, – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas paauksuotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona ir auksine juostelėmis kraštuose bei viena raudona – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

3. Antrojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

3.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška, pasidabruota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale, – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas paauksuotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona, auksine ir sidabrine juostelėmis kraštuose bei dviem raudonomis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

4. Trečiojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

4.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška ir sidabruota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas pasidabruotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona ir sidabrine juostelėmis kraštuose bei trimis raudonomis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

________________

 

Tarnybos Kalėjimų departamente

prie Lietuvos Respublikos teisingumo

ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose

organizavimo taisyklių

17 priedas

 

 

PASIŽYMĖJIMO ŽENKLO„UŽ NEPRIEKAIŠTINGĄ TARNYBĄ“

APRAŠYMAS

 

 

 

1. Pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ pavyzdys:

 

Pasižymėjimo ženklo juostelės

 

2. Pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

2.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, paauksuotas, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir viena sidabrine – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

3. Antrojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

3.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, pasidabruotas, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir dviem sidabrinėmis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

4. Trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

4.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Žalvarine grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir trimis sidabrinėmis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

 

_______________