UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO KARANTINO METU TVARKOS PATVIRTINIMO
2020 m. gruodžio 9 d. Nr. AĮ-1466
Utena
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 16 ir 25 punktais, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 25 straipsnio 3 dalimi, 26 straipsnio 2 dalies 3 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“:
1. Tvirtinu Utenos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu tvarką (pridedama).
2. Nurodau, kad šis įsakymas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.
PATVIRTINTA
Utenos rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2020 m. gruodžio 9 d. įsakymu
Nr. AĮ-1466
UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO KARANTINO METU TVARKA
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Utenos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą karantino laikotarpiu, Savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių darbuotojų bei pasitelktų asmenų, vykdančių COVID-19 prevencines funkcijas, reikalavimus, atliekų turėtojų ir izoliuotų gyventojų pareigas.
2. Šioje Tvarkoje vartojamos sąvokos:
2.1. Izoliuotas asmuo – namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuotas asmuo, sergantis COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), įtariamas, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba turėjęs sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);
2.2. Atliekų turėtojas – atliekų darytojas arba asmuo, turintis atliekų, bet nėra izoliuotas namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje;
2.3. Komunalinės atliekos – buitinės (buityje susidarančios) atliekos ir kitokios atliekos, kurios savo pobūdžiu ar sudėtimi yra panašios į buitines atliekas;
II SKYRIUS
IZOLIUOTŲ ASMENŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS
3. Izoliuoti asmenys susikaupusias komunalines atliekas, taip pat ir naudotas asmens apsaugos priemones, higienines servetėles, tualetinį popierių privalo mesti į atskirą maišą, kurį pripildžius reikia įdėti į papildomą, skysčiams nepralaidų maišą, sandariai užrišti ir išmesti į patalpoje esančią šiukšliadėžę.
4. Kai šiukšliadėžė prisipildo, izoliuotas asmuo užrištą maišą su atliekomis palieka už durų neišeidamas iš izoliavimo patalpos.
5. Šeimos narys ar atsakingas darbuotojas, kuriam pavestas maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymas izoliuotam asmeniui:
5.1. išneša maišą su atliekomis į bendrą mišrių komunalinių atliekų konteinerį mūvėdamas vienkartines pirštines, o išmetęs atliekas, pirštines nusimauna, išmeta į konteinerį ir dezinfekuoja rankas rankų dezinfekavimo priemone;
III SKYRIUS
ATLIEKŲ TURĖTOJŲ PAREIGOS
6. Atliekų turėtojas susikaupusias komunalines atliekas, t. y. tokias buitines atliekas kaip servetėles, tualetinį popierių, vienkartines pirštines, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio atliekas, privalo atskirti nuo kitų atliekų ir mesti į atskirą maišą, kurį pripildžius reikia įdėti į papildomą maišą, sandariai užrišti ir išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.
7. Jeigu Atliekų turėtojas naudojasi individualiu mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriu, turi dažniau jį plauti ir (ar) dezinfekuoti (rekomenduojama po kiekvieno konteinerio ištuštinimo).
8. Izoliavimo patalpose, Sveikatos priežiūros įstaigose, nustačius įtariamą ar patvirtintą COVID-1 ligos atvejį, atliekos turi būti tvarkomos kaip infekuotos medicininės atliekos.
9. Dezinfekavimo paslaugas atliekančios įmonės, gyventojai po dezinfekavimo susidariusias atliekas privalo tvarkyti, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos parengtomis Sveikatos priežiūros įstaigų patalpų ir ne sveikatos priežiūros patalpų dezinfekcijai (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu) rekomendacijomis.
IV SKYRIUS
ATLIEKŲ TVARKYTOJŲ PAREIGOS
11. Atliekų tvarkytojai:
11.1. tvarkydami komunalines atliekas (surinkimas, vežimas ir t.t.) laikosi visų saugumo priemonių, t. y. dėvi įprastas asmenines apsaugos priemones (darbo drabužius, pirštines ir kitas priemones, atsižvelgiant į buitinių atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus);
11.2. užtikrina, kad kiekvienoje atliekų surinkimo transporto priemonėje būtų rankoms skirtas dezinfekcinis tirpalas bei informacija apie tinkamą jo naudojimą;
11.3. kuo dažniau plauna rankas su muilu, jei tokios galimybės nėra, dezinfekuoja rankas joms skirta dezinfekcine priemone, vengia socialinio kontakto su kosinčiais arba čiaudinčiais asmenimis bei laikosi saugaus atstumo (ne mažiau nei 2 metrai);
11.4. dažniau plauna ir (ar) dezinfekuoja kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius bei atliekų surinkimo transportą (ne rečiau kaip kas 10 dienų);
V SKYRIUS
KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO PASLAUGOS KOKYBĖS STEBĖSENA
12. Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės stebėsena vykdoma pagal Utenos rajono savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 30 d. sprendimu Nr. TS-340 „Dėl Utenos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės stebėsenos ir kontrolės vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintą Utenos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės stebėsenos ir kontrolės vykdymo tvarkos aprašą.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
13. .Karantino laikotarpiu gyventojams rekomenduojama Atliekų priėmimo ir laikino saugojimo, Didelių gabaritų atliekų surinkimo bei Biologiškai skaidžių atliekų aikštelėmis naudotis tik būtinais atvejais. Minėtų aikštelių darbas organizuojamas taip, kad nebūtų grūsčių, darbuotojai ir gyventojai, priduodami atliekas, laikytųsi sveikatos apsaugos specialistų rekomenduojamų atstumų.