KV zenklas 2cm

 

LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS KARIUOMENĖS VADO 2013 M. BIRŽELIO 12 D. ĮSAKYMO NR. V-638 „DĖL ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIŲ UNIFORMOS DĖVĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. balandžio 3 d. Nr. V-405

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos kariuomenės vado 2013 m. birželio 12 d. įsakymą Nr. V-638 „Dėl atsargos ir dimisijos karių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 62 straipsnio 4 ir 7 dalimis:“

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Atsargos ir dimisijos karių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Lietuvos kariuomenės vadas                                                                 gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos kariuomenės vado

2019 m. balandžio 3 d.

įsakymu Nr. V-405

 

ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIŲ UNIFORMOS DĖVĖJIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Atsargos ir dimisijos karių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato atsargos ir dimisijos karių uniformos dėvėjimo bei jų aprūpinimo uniforma ir skiriamaisiais ženklais tvarką.

 

II SKYRIUS

 

UNIFORMOS DĖVĖJIMAS

 

2.    Išleisti į atsargą ar dimisiją kariai, kuriems suteikta teisė iškilmingomis progomis dėvėti uniformą, dėvi uniformą, kurios etalonas aprašytas krašto apsaugos ministro 2017 m. gegužės 5 d. įsakyme Nr. V-386 „Dėl Krašto apsaugos sistemos karių uniformų ir skiriamųjų ženklų etalonų aprašo patvirtinimo“, šiais atvejais:

2.1.    valstybės švenčių dienomis;

2.2.    Lietuvos kariuomenės šventinių renginių metu;

2.3.    oficialių priėmimų metu;

2.4.    renginiuose, kuriuos organizuoja (dalyvauja organizuojant) krašto apsaugos sistemos institucijos, ir kuriuose asmuo kviečiamas dalyvauti kaip atsargos ar dimisijos karys;

2.5.    asociacijų ir kitų nepolitinių susivienijimų iškilmingomis progomis organizuojamuose, renginiuose, kuriuose siekiama puoselėti moralines, tautines, patriotines ir pilietines demokratines vertybes, jei renginio metu nėra reiškiamos politinės nuostatos ar politiniai reikalavimai arba nėra tiesiogiai remiama politinė partija ar politinė organizacija;

2.6.    kitais Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro ar Lietuvos kariuomenės vado įsakymu nustatytais atvejais.

3.    Atsargos ir dimisijos kariai dėvi išleidimo į atsargą metu jiems priklausiusią uniformą su skiriamaisiais ženklais, taip pat su skiriamuoju ženklu – antsiuvu „ATSARGA“. Atsargos ir dimisijos kariai uniformą dėvi laikydamiesi tokių pačių reikalavimų kaip ir tikrosios karo tarnybos kariai.

4.    Atsargos ir dimisijos kariui dėvėti uniformą draudžiama:

4.1.    be statusą žyminčių atsargos skiriamųjų ženklų;

4.2.    su turimo karinio laipsnio neatitinkančiais skiriamaisiais ženklais;

4.3.    jei ji netvarkinga, taip pat atskiras uniformos dalis;

4.4.    Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 4 dalyje nustatytu atveju;

4.5.    neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų.

 

III SKYRIUS

 

APRŪPINIMAS UNIFORMA IR ATSARGOS SKIRIAMAISIAIS ŽENKLAIS

 

5.    Išleidžiami į atsargą ar dimisiją kariai, kuriems suteikiama teisė dėvėti uniformą atsargoje, aprūpinami atsargos skiriamaisiais ženklais, kuriuos išduoda krašto apsaugos sistemos padalinys išleidžiantis karį į atsargą.

6.    Atsargos ir dimisijos kariai, kuriems suteikiama teisė dėvėti uniformą atsargoje, gavę iš Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos leidimą, savo lėšomis gali įsigyti uniformą, jos dalis, skiriamuosius ženklus iš įmonių, su kuriomis Krašto apsaugos sistema yra sudariusi uniformų, jų dalių ir skiriamųjų ženklų įsigijimo sutartis (toliau – tiekėjai).

7.    Atsargos ir dimisijos kariai, kuriems suteikiama teisė dėvėti uniformą atsargoje, kreipdamiesi dėl leidimo į Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybą pateikia šiuos dokumentus:

7.1. prašymą;

7.2. asmens tapatybės pažymėjimą;

7.3. dokumentą įrodantį, kad jis Lietuvos kariuomenės atsargos ar dimisijos karys;

7.4. dokumentą, kuriuo suteikiama teisė dėvėti kario uniformą (šis reikalavimas netaikomas šio tvarkos aprašo 9 punkte nurodytiems subjektams).

8. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba:

8.1. ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų dokumentų gavimo dienos priima sprendimą dėl leidimo atsargos ar dimisijos kariui įsigyti uniformą, jos dalis ir skiriamuosius ženklus ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas apie sprendimą informuoja atsargos ar dimisijos karį. Šis sprendimas galioja 2 mėnesius nuo jo priėmimo dienos;

8.2 pagal atsargos ir dimisijos karių išreikštą poreikį supažindina juos su uniformos ir skiriamųjų ženklų pavyzdžiais;

8.3 priėmus sprendimą leisti įsigyti atsargos ar dimisijos kariui uniformą, jos dalis ar skiriamuosius ženklus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, informuoja apie tai tiekėjus išsiunčiant jiems paraiškas, jų kiekį ir leidimo galiojimo terminus. Taip pat paraiškoje pažymima, kad nurodytas subjektas savo lėšomis įsigis paraiškoje nurodytus daiktus.

9. 1918–1940 metų Lietuvos kariuomenės kariai, ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai, kuriems nustatyta tvarka pripažintas kario savanorio statusas, taip pat kariai, kuriems po 1990 metų už nuopelnus atkuriant Lietuvos valstybingumą ir kariuomenę buvo suteikti Lietuvos kariuomenės dimisijos karių laipsniai, ir kuriems suteikta teisė dėvėti uniformą, profesinės karo tarnybos karių sausumos pajėgų ceremonijų uniforma ir prie šios uniformos dėvimais skiriamaisiais ženklais (antsiuvu tarnybos ženklu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų tarnybos simbolika) aprūpinami tvarkos aprašo 6-7 punktuose nustatyta tvarka.

 

__________________