LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL atrankos į lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos paReigūnų pareigas tvarkos paTVIRTINIMO
2016 m. sausio 12 d. Nr.2-12
Vilnius
1. T v i r t i n u pridedamą Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarką.
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2006 m. birželio 15 d. įsakymą Nr. 2-102 „Dėl Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos patvirtinimo“ kartu su vėlesniais pakeitimais.
3. P a v e d u paskelbti šį įsakymą:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus
2016 m. sausio 12 d. įsakymu Nr. 2-12
ATRANKOS Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS
PAREIGŪNŲ PAREIGAS tvarka
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarka reglamentuoja asmenų, pareiškusių norą tarnauti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje (toliau – STT), atrankos į tarnybą STT, išskyrus Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje nurodytus kriminalinės žvalgybos subjektų darbuotojus, kurių priklausomybė kriminalinės žvalgybos subjektui yra įslaptinta ir užšifruota, organizavimą, Pretendentų į STT pareigūnų pareigas atrankos komisijos (toliau – Atrankos komisija) sudarymą ir jos darbo organizavimą.
3. Atrankos organizavimo etapai:
4. Į bet kurį atrankos organizavimo etapą patariamojo balso teise gali būti kviečiami: tiesioginis būsimo STT pareigūno vadovas (ar jį pavaduojantis STT pareigūnas), STT darbuotojai, turintys reikiamų specialiųjų žinių ir įgūdžių tam tikroje srityje (vadovavimo, užsienio kalbų, informacinių technologijų ir pan.).
II SKYRIUS
ATRANKOS KOMISIJOS SUDARYMAS, DARBO ORGANIZAVIMAS
5. Atrankai vykdyti STT direktoriaus įsakymu sudaroma ne mažiau kaip 7 STT pareigūnų nuolatinė Atrankos komisija.
6. Atrankos komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statutu, kitais įstatymais bei teisės aktais ir šia tvarka.
7. Įsakyme dėl Atrankos komisijos sudarymo nurodomi Atrankos komisijos pirmininkas, jo pavaduotojas, sekretorius ir kiti nariai. Nesant Atrankos komisijos pirmininko, jo funkcijas atlieka Atrankos komisijos pirmininko pavaduotojas. Į Atrankos komisiją turi būti įtrauktas už personalo formavimą atsakingo padalinio vadovas ir už pretendentų patikrinimą atsakingo padalinio vadovas. Atrankos komisija gali dirbti, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė Atrankos komisijos narių.
8. Dėl objektyvių priežasčių negalėdamas dalyvauti posėdyje, Atrankos komisijos narys praneša apie tai Atrankos komisijos pirmininkui iki posėdžio pradžios.
9. Atrankos komisijos posėdžiai šaukiami pirmininko iniciatyva pagal poreikį. Posėdžio sušaukimą gali inicijuoti STT direktorius.
III SKYRIUS
PRELIMINARUS PRETENDENTŲ PARINKIMAS ir tikrinimas
11. Preliminaraus pretendentų parinkimo tikslas – atrinkti asmenis, atitinkančius bendruosius STT pareigūnams keliamus reikalavimus (amžiaus, valstybinės kalbos mokėjimo, išsilavinimo, sveikatos būklės, nepriekaištingos reputacijos), įvertinti motyvaciją tarnauti STT ir patikrinti turimas teisės aktų bazines žinias, kurie vėliau galėtų dalyvauti atrankoje į laisvas ar atsilaisvinsiančias STT pareigūno pareigas, jei atitiks pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus (toliau – specialieji reikalavimai).
12. Asmuo, norintis tapti pretendentu į tarnybą STT, pateikia gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ir nurodo pageidaujamą tarnybinės veiklos sritį ar sritis (baudžiamasis persekiojimas, korupcijos prevencija, antikorupcinis švietimas ar administravimas) už personalo formavimą atsakingam padaliniui ar elektroniniu paštu personalas@stt.lt.
13. Preliminarus pretendentų parinkimas pradedamas per pradinį pokalbį su asmeniu, norinčiu tapti pretendentu į STT pareigūnus. Pokalbyje dalyvauja psichologas, už personalo formavimą atsakingo padalinio vadovas ir asmens, norinčio tapti pretendentu į STT pareigūnus, nurodytos pageidaujamos tarnybinės veiklos srities (sričių) valdybos (skyriaus) viršininkas (viršininkai) ir direktoriaus pavaduotojas pagal kuruojamą sritį. Į pradinį pokalbį gali būti kviečiami ir kiti STT pareigūnai, kurie turi patariamojo balso teisę. Per pradinį pokalbį tikrinama asmens motyvacija tarnauti STT ir turimos bazinės žinios, įvertinamas teisės aktų, nurodytų 1 priede, išmanymas.
14. Už personalo formavimą atsakingas padalinys pasirašytinai supažindina asmenį su jo teisės aktų bazinių žinių įvertinimu ir asmens motyvacijos dirbti STT vertinimu.
15. Teisės aktų bazinės žinios įvertinamos pagal dešimties balų sistemą. Jei įvertinimo balas yra aukštesnis už 5, esant dalyvavusiųjų pradiniame pokalbyje balsų daugumai dėl teigiamos asmens motyvacijos dirbti STT, už personalo formavimą atsakingas padalinys asmeniui išduoda siuntimą pasitikrinti sveikatą Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje (toliau – CMEK), pateikia pretendento anketą ir klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, ir sutikimą (2 priedas).
16. Asmuo užpildytą pretendento anketą, klausimyną asmenims, kurie pretenduoja gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, sutikimą ir kitų dokumentų (asmens tapatybę, pilietybę ir amžių, išsilavinimą įrodančius dokumentus, valstybinio socialinio draudimo arba sveikatos draudimo pažymėjimą (jei turi), turto, pajamų (jei yra deklaravęs turtą ir pajamas) ir privačių interesų deklaracijų) kopijas per 5 darbo dienas pateikia už personalo formavimą atsakingam padaliniui.
18. Pateikti dokumentai, jei CMEK išvada teigiama, per 5 darbo dienas perduodami STT Saugumo skyriui atlikti tolesnį patikrinimą pagal kompetenciją. Perdavimas gali būti atliekamas ir nesulaukus CMEK išvados apie tinkamumą tarnybai.
19. Asmuo laikomas preliminariai parinktu pretendentu, jei jo bazinių žinių įvertinimas aukštesnis kaip 5 balai ir CMEK bei STT Saugumo skyriaus išvados yra teigiamos.
IV SKYRIUS
ATRANKOS į STT pareigybę SKELBIMAS
21. Sprendimą skelbti atranką į STT pareigybę priima STT direktorius įsakymu ar jo pavaduotojai (toliau – vadovybė) potvarkiu. Informacija apie atranką gali būti skelbiama STT ir kitose interneto svetainėse.
22. Per STT direktoriaus įsakyme ar STT direktoriaus pavaduotojo potvarkyje nustatytą atrankos į STT pareigybę ir dokumentų priėmimo laiką visi tos veiklos srities preliminariai parinkti pretendentai gali pateikti prašymą dalyvauti atrankoje ir kitus reikalaujamus dokumentus, būtinus patvirtinti atitiktį pareigybės, dėl kurios paskelbta atranka, aprašyme nustatytiems specialiesiems reikalavimams, ir šių dokumentų kopijas (pvz., darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus ir kt., nuo pirminio dokumentų pateikimo pasikeitusius dokumentus ir pan.).
23. Už personalo formavimą atsakingo padalinio vadovas patikrina preliminariai parinktų pretendentų pateiktas anketas ir preliminariai parinktus pretendentus, atitinkančius pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo atrankos pradžios informuoja (raštu ar elektroniniu paštu) apie paskelbtą atranką ir papildomų 22 punkte nurodytų dokumentų pateikimo terminą.
24. Jeigu už personalo formavimą atsakingo padalino vadovas nustato, kad preliminariai parinktas pretendentas pateikia prašymą dalyvauti atrankoje, tačiau laiku nepateikia visų 22 punkte nurodytų reikiamų atrankos dokumentų, už personalo formavimą atsakingas padalinys per 5 darbo dienas po atrankos į STT pareigybę nustatyto termino pabaigos raštu ar elektroniniu paštu informuoja preliminariai parinktą pretendentą apie tai, kad jis tolesniuose atrankos etapuose negali dalyvauti.
V SKYRIUS
PRETENDENTŲ ASMENINIŲ SAVYBIŲ VERTINIMAS
27. Atlikęs asmeninių savybių vertinimą, STT psichologas surašo pretendento asmeninių savybių vertinimo išvadą ir pateikia Atrankos komisijai iki Pokalbio pradžios.
VI SKYRIUS
POKALBIS
29. Per 10 darbo dienų po atrankos dokumentų priėmimo termino pabaigos Atrankos komisijos sekretorius, suderinęs su pirmininku, nustato Pokalbio datą ir laiką ir apie tai informuoja pretendentus, išsiųsdamas jiems pranešimą.
31. Pokalbis pradedamas pretendentams praneštu laiku. Pokalbis pradedamas ir baigiamas tą pačią dieną. Pokalbis yra fiksuojamas Pretendentų į Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas atrankos komisijos posėdžio protokole (toliau – Pokalbio protokolas).
33. Per Pokalbį pretendentams pateikiami vienodi klausimai, siekiant įvertinti gebėjimą panaudoti turimas žinias pareigybės aprašyme nurodytoms funkcijoms atlikti. Pokalbio metu pretendentų paprašoma išsamiai informuoti apie jų darbinę veiklą, motyvaciją eiti siekiamas pareigas ir pan.
34. Per Pokalbį Atrankos komisija vertina pretendentus pagal jų gebėjimą panaudoti žinias ir specialiuosius įgūdžius, būtinus siekiamoms pareigoms eiti, pvz., sugebėjimą bendrauti, bendradarbiauti ir pan., dalykines ir asmenines savybes pagal asmeninių savybių vertinimo išvadą.
35. Kiekvienas Atrankos komisijos narys vertina pretendentą individualiai pagal 10 balų sistemą (1 – žemiausias, 10 – aukščiausias įvertinimas). Vertindami kiekvieną pretendentą, Atrankos komisijos nariai pildo pretendento individualaus vertinimo lentelės I dalį (3 priedas), kuri yra Pokalbio protokolo priedas, ir ją pateikia Atrankos komisijos sekretoriui.
36. Teigiamai įvertintu pretendentu laikomas pretendentas, kuris per Pokalbį surinko didesnį nei 5 balų vidurkį. Neigiamai įvertintu pretendentu laikomas pretendentas, kuris per Pokalbį surinko 5 arba mažesnį nei 5 balų vidurkį. Pretendento surinktų balų vidurkis yra apskaičiuojamas taip: visi pretendentui skirti balai sumuojami ir dalijami iš Pokalbyje dalyvaujančių Atrankos komisijos narių skaičiaus.
37. Jeigu į Pokalbį atvyko nors vienas pretendentas ir jis per Pokalbį buvo įvertintas teigiamai, Pokalbis laikomas įvykusiu.
38. Jeigu į Pokalbį neatvyko nė vienas pretendentas arba per Pokalbį didžiausią balų vidurkį surinkęs pretendentas buvo įvertintas neigiamai, Pokalbis laikomas neįvykusiu.
39. Pokalbyje atrinktu pretendentu laikomas tas pretendentas, kurį Atrankos komisija įvertino teigiamai ir kuris surinko didžiausią balų vidurkį.
40. Atrankos komisija per Pokalbį, nutarusi balsų dauguma, gali svarstyti ir aukštesnės nei pirmosios, bet ne aukštesnės nei trečiosios, pareigybės pakopos nustatymo klausimą, jei Pokalbis laikomas įvykusiu. Atrankos komisija gali siūlyti direktoriui nustatyti pretendentui antrąją ar trečiąją pareigybės pakopą, atsižvelgdama į kriterijų sąrašą (4 priedas). Šiuo atveju pildoma pretendento individualaus vertinimo lentelės II dalis (3 priedas).
VII SKYRIUS
ATRINKTO PRETENDENTO PASKYRIMAS Į PAREIGAS
42. STT direktorius, susipažinęs su Atrankos komisijos išvada, priima sprendimą užrašydamas rezoliuciją ant pretendento prašymo skirti jį į pareigūno pareigas.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
44. Atrinktu pretendentu į STT pareigūnus laikomas tas pretendentas, dėl kurio STT direktorius priėmė sprendimą skirti jį į pareigūno pareigas kaip tinkamiausią.
45. Jeigu atrinktas pretendentas į STT pareigūnus iki įsakymo skirti jį į šias pareigas priėmimo atsisako jas eiti, į pareigas gali būti priimamas antrasis pagal Pokalbio rezultatus pretendentas (kurio balų vidurkis – ne mažesnis nei šios tvarkos 36 punkte nustatytas balų vidurkis), šiam atsisakius – iš eilės kitas ir t. t.
47. Pokalbis laikomas neįvykusiu, jei:
48. Atrinktas pretendentas į STT pareigūnus priimamas į pareigas ne anksčiau kaip po 3 ir ne vėliau kaip po 15 darbo dienų nuo STT direktoriaus sprendimo priėmimo dienos. Šalių susitarimu gali būti nustatytas ilgesnis terminas.
Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų
tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos
1 priedas
TEISĖS AKTŲ, KURIŲ BAZINĖS ŽINIOS VERTINAMOS PER PRELIMINARŲ PRETENDENTŲ PARINKIMĄ, SĄRAŠAS
Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos
2 priedas
(Pretendento sutikimo formos pavyzdys)
_______________________________________
(Vardas ir pavardė)
_______________________________________
(Asmens kodas)
_______________________________________
(Adresas)
_______________________________________
(Telefono numeris)
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos
Direktoriui
SUTIKIMAS
_______________
(data)
_______________
(vieta)
Sutinku, kad Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba tvarkytų mano asmens duomenis ir mano ypatingus asmens duomenis, tikrintų mane ir mano pretendento anketoje nurodytus asmenis (tėvus, vaikus ir sutuoktinį ar jam prilygintą asmenį) valstybės registruose (kadastruose), žinybiniuose registruose, valstybės informacinėse sistemose, klasifikatoriuose, duomenų bankuose, kitose informacinėse ar duomenų tvarkymo sistemose.
(Parašas) (Vardas ir pavardė)
Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų
tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos
3 priedas
(Pretendento individualaus vertinimo lentelės formos pavyzdys)
_______ pokalbio protokolo Nr.____
(data)
_______ priedas
(numeris)
PRETENDENTO INDIVIDUALAUS VERTINIMO LENTELĖ
(pretendento vardas ir pavardė)
I dalis
Vertinamasis dalykas |
Vertinimo intervalas |
Įvertinimas |
Dalykinės ir asmeninės savybės, gebėjimas panaudoti žinias ir specialius įgūdžius, būtinus siekiamoms pareigoms eiti |
Nuo 1 iki 10 balų |
|
Komisijos narys _____________________ _____________________ (parašas) (vardas ir pavardė)
II dalis
Nr. |
Kriterijus |
Vertinimo intervalas |
Įvertinimas |
1. |
Turimas mokslo laipsnis, pedagoginė veikla, mokslinė veikla, dalyvavimas ekspertu Lietuvos ir tarptautinėse darbo grupėse, projektuose |
Nuo 1 iki 10 balų |
|
2. |
Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas, stažuotės, užsienio kalbos(-ų) mokėjimas |
Nuo 1 iki 15 balų |
|
3. |
Tarnybos (darbo) patirtis ir tarnybinės (profesinės) veiklos rezultatai |
Nuo 1 iki 25 balų |
|
|
|
Iš viso: |
|
Komisijos narys _____________________ _____________________ (parašas) (vardas ir pavardė)
___________________
Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų
tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos
4 priedas
KRITERIJAI, PAGAL KURIUOS GALI BŪTI SIŪLOMA NUSTATYTI AUKŠTESNĘ NEI PIRMĄJĄ (ANTRĄJĄ AR TREČIĄJĄ) TARNYBOS PAKOPĄ PRETENDENTUI
1. Pretendento turimas mokslo laipsnis, pedagoginė veikla, mokslinė veikla, dalyvavimas ekspertu Lietuvos ir tarptautinėse darbo grupėse, projektuose ir kt. vertinami iki 10 balų.
2. Pretendento kvalifikacijos kėlimo intensyvumas, stažuotės, užsienio kalbos(-ų) mokėjimas, kuriam patvirtinti gali būti pateikiami atitinkami pažymėjimai ar sertifikatai, vertinami iki 15 balų.
3. Pretendento tarnybos (darbo) patirtis ir tarnybinės (profesinės) veiklos rezultatai (išdėstomi žodžiu per Atrankos komisijos posėdį), vertinami iki 25 balų.
4. Pretendentą kiekvienas komisijos narys pagal kriterijus vertina individualiai ir balus surašo į Individualaus vertinimo lentelės II dalį. Komisijos narys sudeda balus pagal atskirus kriterijus ir įrašo gautą sumą.
5. Apskaičiuojamas bendras II dalies įvertinimas, kuris yra atskirų komisijos narių vertinimų aritmetinis vidurkis.
6. Pretendentui skiriami papildomi balai:
6.1. Jei I dalies įvertinimas (atskirų narių vertinimo vidurkis) buvo aukštesnis už 7:
6.1.1. 5 balai, jei įvertinimas (atskirų narių vertinimo vidurkis) yra didesnis už 7 ir mažesnis ar lygus 8.
7. Papildomi balai pridedami prie bendro II dalies įvertinimo ir apskaičiuojamas galutinis II dalies įvertinimas.
8. Jeigu pretendento galutinis II dalies įvertinimas yra didesnis už 29 balus ir mažesnis už 45 balus, komisija siūlo direktoriui suteikti pretendentui antrąją pareigybės pakopą.
9. Jeigu pretendento galutinis II dalies įvertinimas yra 45 balai ar didesnis, komisija siūlo direktoriui suteikti pretendentui trečiąją pareigybės pakopą.