r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. kovo 20 d. Nr. T-43 (E)

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1, 2, 3 dalimis, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Akmenės rajono savivaldybės taryba

n u s p r e n d ž i a:

1.  Patvirtinti Akmenės rajono savivaldybės mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo ir

kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).        

2. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. gegužės 7 d. sprendimą Nr. T-96 „Dėl važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams ir vaikų globos įstaigų gyventojams tvarkos patvirtinimo“.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2014 m. rugsėjo 1 d.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Vitalijus Mitrofanovas


 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 20 d.

sprendimu Nr. T-43 (E)

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Akmenės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja  Savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo organizavimą ir kelionės išlaidų kompensavimą. 

2. Pagrindinės Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. mokykla – švietimo įstaiga, kurios pagrindinė veikla – formalusis arba (ir) neformalusis švietimas;

2.2. mokinys – asmuo, kuris mokosi;

2.3. mokinių vežiojimas – tai procesas, kurio metu mokiniai nuvežami į mokyklą ir parvežami į namus;

2.4. mokyklinis autobusas – kelių transporto priemonė, priklausanti mokyklai;

2.5. vežėjas – įmonė, įregistruota įstatymų nustatyta tvarka ir turinti teisę vežti keleivius;

2.6. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais priemiestiniais maršrutais;

2.7. tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais maršrutais daugiau kaip per dviejų savivaldybių teritorijas;

2.8. privačių vežėjų transportas – juridinių asmenų, turinčių licencijas vežti keleivius ir sudariusių su mokyklomis mokinių vežiojimo sutartis, automobiliai;

2.9. tėvų (globėjų, rūpintojų) transportas – fiziniam asmeniui, sudariusiam sutartį su ugdymo įstaiga, dėl mokinių vežiojimo, priklausantis automobilis.

 

II. MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMAS

 

3. Mokiniai į mokyklą ir atgal į namus gali būti vežiojami vietinio (priemiestinio) ir tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, mokykliniais autobusais, tėvų (globėjų, rūpintojų) transportu.   

4. Į mokyklą ir atgal vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, važiuojantys iki 40 kilometrų atstumu, besimokantys pagal priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas ir neformaliojo švietimo programas. Nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–8 klasių mokiniai bus vežiojami tik į artimiausią mokyklą. 2014–2015 m. m. dar bus  pavežami tie 8 klasių mokiniai, kurie iki 2014 m. rugsėjo 1 d. mokėsi ne artimiausioje mokykloje, suteikiant mokiniams galimybę baigti pradėtą ugdymo programą.

5. Specialiųjų poreikių asmenys iki 21 metų, kurie nepajėgia (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje) patys atvykti į mokyklą, nemokamai vežiojami mokykliniu autobusu ar 2.8, 2.9 punktuose nurodytu transportu.

6. Mokinių vežiojimą organizuoja mokyklos vadovas.

7. Mokykla, organizuojanti mokinių vežiojimą mokykliniu autobusu, kiekvienais mokslo metais pagal tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymus sudaro specialius maršrutus ir jų grafikus. Mokyklos vadovas maršrutus, suderinęs su Savivaldybės administracija, tvirtina iki rugsėjo 5 d.

8. Mokyklos, turinčios mokyklinius autobusus, esant galimybei, veža viena kitos mokinius, paveža mokinius į neformaliojo švietimo įstaigas, kad būtų racionaliau panaudojamas transportas ir lėšos.

9. Apie mokyklinio autobuso sustojimo vietas ir laiką informuojami mokiniai ir jų tėvai (globėjai, rūpintojai).

10. Mokyklinis autobusas gali būti naudojamas kitoms mokyklos reikmėms (mokinių ir mokytojų vykimui į olimpiadas, konkursus, varžybas, pažintines ekskursijas, kvalifikacinius renginius, vadovėlių ir mokymo priemonių vežiojimui ir kt.) tik laisvu nuo mokinių vežiojimo pagal specialų maršrutą laiku, neviršijant Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytos mokyklinių autobusų metinės ridos.

11. Mokyklinio autobuso saugojimo, techninės priežiūros, naudojimo tvarką nustato įstaigos, kuriai priskirta transporto priemonė, vadovas.

12. Mokykla, kuri dėl didelio važiuojančių mokinių srauto negali atvežti ir parvežti visų mokinių mokykliniu autobusu, arba jo neturi, organizuoja mokinių vežiojimą vietinio (priemiestinio) ar tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, mokyklos direktoriui sudarius su vežėju sutartį.

13. Išimties tvarka mokykla gali sudaryti viešųjų paslaugų teikimo sutartį su privačiu vežėju konkurso būdu arba sudaryti sutartį su tėvais (globėjais, rūpintojais) šiais atvejais:

13.1. kai mokykla neturi bendrabučio mokiniams apgyvendinti;

13.2. kai nėra galimybės mokiniui atvykti į formaliojo arba (ir) neformaliojo švietimo mokyklą reguliaraus susisiekimo transporto priemonėmis;

13.3. kai nėra galimybės vežioti specialiųjų poreikių asmenis.

 

III. KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

14. Savivaldybė kompensuoja visas kelionės išlaidas:

14.1. kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių) ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, šių Mokyklų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais; neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis; priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokiniams nuo 2014 m. rugsėjo 1 d.  kelionės išlaidos kompensuojamos iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos; 2014–2015 m. m. kelionės išlaidos kompensuojamos 8 klasių mokiniams,  kurie iki 2014 m. rugsėjo 1 d. mokėsi ne artimiausioje mokykloje, suteikiant mokiniams galimybę baigti pradėtą ugdymo programą;

14.2. Akmenės rajono vaikų globos namuose (toliau – Vaikų globos namai) gyvenantiems našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams, bendrojo ugdymo mokyklų bendrabučiuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais.

15. Mokykla iki rugsėjo 15 d. į ŠVIS programą suveda duomenis apie vežiojamus mokinius. Pasikeitus duomenims, raštu informuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrių iki kito mėnesio 5 d.

16. Lėšos mokinių vežiojimo išlaidoms kompensuoti skiriamos iš Savivaldybės biudžeto, o jų poreikį mokykla planuoja iš kitoms reikmėms skirtų asignavimų.

17. Globos namuose gyvenantiems vaikams, važiavimo išlaidos mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto skiriamų lėšų vaikų ilgalaikės socialinės globos kintamosios socialinės globos lėšų dalies (transporto išlaidų dalis, susijusi su socialinės globos teikimu), skirtos vaikų socialinei globai globos namuose finansuoti.

18. Mokykla ir Vaikų globos namai iki einamojo mėnesio 15 d. pateikia vežėjui kitą mėnesį važiuojančių mokinių sąrašus pagal nustatytą formą (1 priedas) ir patikslina einamąjį mėnesį važiuojančių mokinių sąrašus.

19. Vežėjas, per 10 dienų nuo važiuojančių mokinių sąrašų  pateikimo dienos, išduoda mokiniams nemokamus mėnesinius vardinius bilietus.

20. Vežėjas, pasibaigus ataskaitiniam kalendoriniam mėnesiui, iki kito mėnesio 3 d. pateikia Mokyklai ir Vaikų globos namams PVM sąskaitą faktūrą ir ataskaitą apie nemokamai vežtų mokinių skaičių ir negautų pajamų dydį pagal formą (2 priedas).

21. Mokykla ir Vaikų globos namai įvertinę vežėjų ataskaitas, per 5 darbo dienas nuo sąskaitos faktūros ir ataskaitos pateikimo dienos, kompensuoja vežėjui išlaidas dėl praėjusį mėnesį taikytų transporto lengvatų. 

22. Mokykla gali pasirinkti kitą racionalų kelionės išlaidų kompensavimo mokiniams būdą pagal patvirtintą maršrutą ir sudarytas sutartis su tėvais (globėjais, rūpintojais) ar mokiniais turinčiais 18 metų.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Mokyklų ir Vaikų globos namų direktoriai atsako už šio Aprašo reikalavimų vykdymą teisės aktų nustatyta tvarka.

24. Mokyklų mokinių vežiojimą koordinuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

25. Vaikų globos namų vaikų vežiojimą koordinuoja Socialinės paramos skyrius.

26. Ginčai, susiję su vežėjų išlaidų (negautų pajamų) transporto lengvatų kompensavimu, sprendžiami įstatymų nustatyta tvarka.

 

_________________________


 

Akmenės rajono savivaldybės mokyklų

mokinių vežiojimo organizavimo ir

kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

________________________________________

(biudžetinės įstaigos pavadinimas)

 

 

VEŽIOJAMŲ MOKINIŲ SĄRAŠAS 20___M. ______________MĖNESĮ

 

 

 

Eil. Nr.

 

Mokinio vardas, pavardė

 

Mokinio pažymėjimo Nr.

Važiavimo maršrutas

 

Išvykimo laikas

 

Važiavimų

skaičius per mėn.

 

Pastabos

Nuo

Iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos vadovas                ________________                                  ________________

                                            (parašas)                                                                     (vardas, pavardė)

 


 

Akmenės rajono savivaldybės mokyklų

mokinių vežiojimo organizavimo ir

kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

__________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

 

ATASKAITA APIE NEMOKAMAI VEŽTŲ MOKINIŲ SKAIČIŲ IR NEGAUTŲ PAJAMŲ DYDĮ REGULIARAUS SUSISIEKIMO AUTOBUSAIS

 

Per 20 _ m. _______________ mėnesį

 

 

 

20_ m. __________________ Nr.

Naujoji Akmenė

 

 

 

Eil. Nr.

 

Mokinio vardas, pavardė

 

Mokinio pažymėjimo Nr.

Važiavimo maršrutas

Važiavimų

skaičius per mėn.

Negautų pajamų atlyginimo dėl nemokamo mokinių važiavimo reguliaraus susisiekimo autobusais dydis Lt

 

Pastabos

Nuo

Iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įmonės vadovas                 ________________                                 ________________

                                                                 (parašas)                                          (vardas, pavardė)

 

 

Įmonės vyriausiasis buhalteris                 _____________                 _________________

(parašas)                                        (vardas, pavardė)