TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 2 d. Nr. S1-30

Trakai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 37 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr. A1-742 „Dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Trakų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a patvirtinti Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo tvarkos aprašą (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                 Edita Rudelienė

 


 

PATVIRTINTA

Trakų rajono savivaldybės tarybos

2017 m. kovo 2 d. sprendimu Nr. S1-30

 

ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti sprendimus vertinimo atvejus, vertinimą atliekančius subjektus, prašymo dėl asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus įvertinimo pateikimo sąlygas ir vertinimo tvarką.

2. Aprašo tikslas – siekti, kad asmens veiksnumas galėtų būti ribojamas arba asmuo galėtų būti pripažintas neveiksniu tik tam tikrose srityse, atsižvelgiant į individualią asmens situaciją, individualius asmens gebėjimus savarankiškai gyventi ir priimti sprendimus.

3. Šio Aprašo nuostatų vykdymo priežiūrą atlieka savivaldybės administracijos direktorius ir Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimą atliekančių įstaigų vadovai arba jų paskirti asmenys.

4. Aprašas parengtas vadovaujantis:

4.1. Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso pakeitimo įstatymu (2015 m. kovo 26 d. Nr. XII-1567).

4.2. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr. A1-742 „Dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

4.3. Trakų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. S-85 „Dėl Trakų rajono savivaldybės neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos sudėties ir nuostatų patvirtinimo“.

5. Pagrindinės šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekse, Socialinės apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 10 d. įsakyme Nr. A1-742 ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO ATVEJAI

 

6. Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimas atliekamas tokiais atvejais:

6.1. kai kreipiasi į teismą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje (srityse);

6.2. kai kreipiasi į teismą dėl fizinio asmens pripažinimo ribotai neveiksniu tam tikroje srityje (srityse);

6.3. kai asmeniui reikalinga pagalba priimant sprendimus ir jis pageidauja (nori) sudaryti su asmeniu, kuriuo jis pasitiki, sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus;

6.4. kai savivaldybės Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija kreipiasi į sprendimą pripažinti asmenį neveiksniu tam tikroje srityje priėmusį teismą dėl teismo sprendimo, kuriuo asmuo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje (srityse), peržiūrėjimo.

 

 

 

III. ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO SUBJEKTAI

 

7. Trakų rajono savivaldybėje Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimą vykdo šie subjektai:

7.1. biudžetinė įstaiga Trakų globos ir socialinių paslaugų centras;

7.2. viešoji įstaiga Trakų psichikos sveikatos centras. 

8. Šio Aprašo 7 punkte nurodytų subjektų vadovai privalo:

8.1. paskirti socialinius darbuotojus, atitinkančius Socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytus reikalavimus ir užtikrinti jų nešališkumą;

8.2. užtikrinti savalaikį ir kokybišką Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimą bei išvadų pateikimą.

9. Siekiant užtikrinti Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus objektyvų vertinimą, vertinime kartu dalyvauja abiejų subjektų socialiniai darbuotojai.

10. Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimas atliekamas, jeigu yra gautas prašymas ir siekiant tinkamai įvertinti asmens padėtį, jo gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus. Paskirti socialiniai darbuotojai vertinimą gali atlikti kelis kartus skirtingu laiku, bet ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pirmojo vertinimo.

11. Parengtas išvadas pasirašo abiejų subjektų socialiniai darbuotojai.

 

IV. PRAŠYMO DĖL ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO PATEIKIMAS

 

12. Raštišką prašymą dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo šio Aprašo 6 punkte nurodytais atvejais savivaldybės administracijai ar administracijos įgaliotam struktūriniam padaliniui- Socialinės paramos skyriui gali pateikti:

12.1. asmens sutuoktinis;

12.2. tėvai (vienas iš esančių tėvų), kai kreipiasi vienas iš tėvų, turi būti kito tėvo raštiškas sutikimas;

12.3. pilnamečiai vaikai, kai kreipiasi vienas iš pilnamečių vaikų, turi būti kitų vaikų sutikimai;

12.4. globos (rūpybos) institucija;

12.5. prokuroras;

12.6. teismo teisėjas;

12.7. savivaldybės Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija;

12.8. pats asmuo, kuris teismo sprendimu buvo pripažintas neveiksniu arba ribotai veiksniu tam tikroje srityje (dėl teismo sprendimo panaikinimo).

13. Pareiškėjas prašyme dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo privalo nurodyti konkrečią sritį (konkrečias sritis), kurioje asmuo negeba pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus ar jam reikalinga pagalba. Prašymo forma pateikiama šio Aprašo priede.

14. Jeigu pateiktame prašyme nenurodyta konkreti sritis (sritys), prašymas grąžinamas pareiškėjui patikslinti.

Socialinės paramos skyrius privalo suteikti informaciją ir konsultaciją pareiškėjui, padėti išsiaiškinti, kurios, pareiškėjo nuomone, konkrečios sritys asmeniui yra labiausiai problemiškos. Pareiškėjui gali būti pasiūlyta ir teisinė pagalba Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nustatyta tvarka.

15. Nesant artimų giminaičių (asmens sutuoktinio, asmens tėvų, pilnamečių vaikų), galinčių pateikti prašymą dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo, prašymą teikia Socialinės paramos skyrius.

16. Atvejais, kai dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo į Socialinės paramos skyrių su prašymu kreipiasi tolimesni giminaičiai, neturintys teisės patys kreiptis su prašymu, turi būti pateiktas motyvuotas prašymas, kuriam pritaria ar nepritaria Socialinės paramos skyrius (prašyme turi būti žyma apie skyriaus pritarimą ar nepritarimą). Gavęs tokį prašymą, Socialinės paramos skyrius atlieka atvejo analizę ir aprašo tokio prašymo pateikimo priežastis.

17. Reikalui esant, Socialinės paramos skyrius gali pareiškėjo paprašyti prie prašymo pateikti prašymo pagrįstumą patvirtinančius dokumentus arba jų kopijas:

17.1. prašomo įvertinti gebėjimus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

17.2. pareiškėjo ryšį su prašomu įvertinti gebėjimus asmeniu patvirtinančius dokumentus;

17.3. asmens psichinę būseną patvirtinančius dokumentus;

17.4. kitus dokumentus, patvirtinančius prašyme dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo dėstomas aplinkybes.

18. Socialinės paramos skyriaus specialistas, kuriam pavestos Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus administravimo funkcijos, padaro papildomai pateiktų dokumentų kopijas ir prideda prie prašymo.

19. Pareiškėjas, kuris pateikė nepagrįstą prašymą dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo, gali būti nubaustas įstatymų nustatyta tvarka.

 

V. ASMENS GEBĖJIMO PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS VERTINIMO TVARKA

 

20. Socialinės paramos skyrius, gavęs asmens ar teismo rašytinį prašymą dėl Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo, ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos perduoda jį šio Aprašo 7 punkte nurodytiems subjektams.

Esant poreikiui, Socialinės paramos skyrius prie prašymo gali pridėti dokumentų, susijusiu su asmens gebėjimų vertinimu, kopijas.

21. Šio Aprašo 7 punkte nurodytų subjektų vadovai paveda paskirtiems socialiniams darbuotojams vertinti Asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečioje srityje (srityse) bei parengti išvadą. Esant poreikiui, gali pareikalauti iš prašymą pateikusio asmens, kitų institucijų bei įstaigų dokumentų, susijusių su asmens gebėjimu priimti sprendimus.

22. Socialiniai darbuotojai Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus atlieka vertinimą ne vėliau kaip per 60 dienų nuo pavedimo gavimo dienos.

23. Socialiniai darbuotojai Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimą atlieka tik susitikimo su asmeniu metu, atsižvelgdami į asmens sveikatos būklę ir nesavarankiškumą (dalinį ar visišką), išklauso asmens nuomonę, išskyrus išimtinius atvejus, kai tai objektyviai neįmanoma. Asmens šeimos nariai ar kiti artimieji vertinimo metu nedalyvauja, jų nuomonė išklausoma asmeniui nedalyvaujant.

24. Susitikimo su asmeniu, kuriam reikia įvertinti gebėjimus priimti sprendimus, vieta gali būti:

24.1. asmens namuose;

24.2. gydymo įstaigoje, kurioje asmuo gydosi;

24.3. socialinių paslaugų įstaigoje, kurioje asmuo gauna socialinės globos paslaugas (dienos, trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos);

24.4. seniūnijoje pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą;

24.5. kitoje asmeniui priimtinoje ir patogioje vietoje.

Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimas turi vykti atskiroje ir uždaroje patalpoje, užtikrinant vertinimo proceso privatumą ir konfidencialumą.

25. Esant būtinumui, socialiniams darbuotojams į pagalbą bendraujant su asmeniu gali būti pasitelkiami kiti specialistai: sveikatos priežiūros specialistas, psichologas, seniūnijos socialinis darbuotojas ir kt.

Jeigu Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimui reikalingi kitų sričių ar kitų institucijų (įstaigų) specialistai, šio Aprašo 7 punkte nurodytų subjektų vadovai kreipiasi į atitinkamos įstaigos administraciją su prašymu skirti reikalingos kompetencijos specialistą arba pateikti raštišką asmens sveikatos būklės, socialinės padėties aprašymą (išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a), buities tyrimo aktą ir pan.).

26. Socialiniai darbuotojai Asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertina pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytus kriterijus ir privalo būti nešališki, nepriklausomi, objektyvūs ir neturėti išankstinio nusistatymo.

27. Socialinis darbuotojas turi nusišalinti arba būti nušalintas nuo Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo, jeigu:

27.1. tiesiogiai dirba su asmeniu, jam gaunant socialines paslaugas institucijoje ar namuose (pagalbos į namus, dienos socialinės globos (integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos), ilgalaikės/trumpalaikės socialinės globos ir pan.);

27.2. atstovauja savivaldybę, kaip globos ir rūpybos instituciją, byloje dėl šio asmens neveiksnumo ribojimo, globos (rūpybos) nustatymo;

27.3. susijęs giminystės (svainystės) ryšiais su asmeniu pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.130 - 3.136 straipsnius;

27.4. kitokios aplinkybės, galinčios kelti abejonių dėl nešališkumo vertinant asmens gebėjimus priimti sprendimus ir (ar) rengiant išvadas.

28. Socialiniai darbuotojai, vertindami Asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, užduoda klausimus pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą klausimyną. 

29. Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus sritys:            

29.1. Turtinių santykių sritys:

29.1.1. asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkymas, susijęs su smulkiais buitiniais sandoriais (tvarkymasis su pinigais, maisto produktų įsigijimas, sumokėjimas už komunalines paslaugas, reikiamų dokumentų užpildymas ir pan.);

29.1.2. asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkymas, susijęs su lizingo, daiktų pirkimo - pardavimo išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kredito sutarčių sudarymu ir pan.;

29.1.3. kilnojamojo turto naudojimas, valdymas ir disponavimas juo (kilnojamojo turto pirkimo – pardavimo, nuomos, dovanojimo, įkeitimo santoriai ir kt.);

29.1.4. nekilnojamojo turto naudojimas, valdymas ir disponavimas juo (nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo, nuomos, dovanojimo, įkeitimo sandoriai ar kt.);

29.1.5. paveldėjimo teisiniai santykiai (palikimo priėmimas, testamento sudarymas ir kt.);

29.1.6. dalyvavimas ūkinėje komercinėje veikloje (juridinių asmenų steigimas, buvimas juridinio asmens dalyviu, vertimasis individualia veikla ir kt.);

29.1.7. kitos turtinių santykių sritys.

29.2. Asmeninių neturtinių santykių sritys:

29.2.1. savitvarkos įgūdžių sritis (tinkama gyvenamojo būsto priežiūra, asmeninė higiena ir savipriežiūra, apranga, avalynė ir pan.);

29.2.2. maitinimosi sritis (maisto ruoša, pašildymas, pavalgymas, indų plovimas ir pan.);

29.2.3. sveikatos priežiūros sritis (kreipimasis dėl sveikatos priežiūros paslaugų, gebėjimas naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų poreikio įvertinimas, savalaikis vaistų vartojimas ir pan.);

29.2.4. bendravimo sritis (artimųjų pažinimas, darnus bendravimas su artimaisiais, aplinkiniais, kontakto užmezgimas, uždarumas, konfliktai, agresyvumas, nuotaikos, emocijų kaita ir pan.);

29.2.5. šeimos santykių sritis (santuokos sudarymas, asmens gebėjimas įgyvendinti tėvų valdžią – auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, įvaikinti ir kt.);

29.2.6. asmens gebėjimas būti globėju (rūpintoju), pagalbininku pagal sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus ir pan.;

29.2.7. darbo teisinių santykių sritis (asmens gebėjimas sudaryti darbo sutartį, atitinkančią jo galimybes, poreikius ir pan.);

29.2.8. kitos asmeninių neturtinių santykių sritys.

 

30. Socialiniai darbuotojai turi vertinti asmens gebėjimus tik tose srityse, kurios yra aktualios bei labiausiai problematiškos ir kuriose srityse asmuo potencialiai gali bandyti realizuoti savo teises dėl ko, tikėtina, realiai gali nukentėti asmens interesai. Socialiniai darbuotojai neturi vertinti Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus tose srityse, kuriose asmuo savo teisėmis potencialiai nesinaudos.

31. Vertinant Asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus tam tikroje konkrečioje srityje (konkrečiose srityse), turi būti vertinamas ir asmens gebėjimas bei motyvacija priimti pagalbą. Jei asmuo priima pagalbą, turi motyvaciją ir pagalba jam kompensuotų neturimus (prarastus) gebėjimus pasirūpinti savimi bei priimti kasdienius sprendimus, pripažįstama, kad asmuo iš dalies savarankiškai gali priimti sprendimus tam tikroje konkrečioje srityje ar keliose srityse su pagalba. Socialiniai darbuotojai gali rekomenduoti asmeniui sudaryti sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus tam tikroje srityje su pilnamečiu fiziniu asmeniu, kuriuo jis pasitiki; nesudaryti tokios sutarties; kreiptis dėl socialinių paslaugų gavimo, sudarant socialinių paslaugų teikimo sutartį.

32. Siekiant geresnio asmens interesų užtikrinimo, socialiniai darbuotojai turi teisę įvertinti Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba ir kitose, prašyme nenurodytose srityse.

33. Įvertinę Asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, socialiniai darbuotojai rengia ir pasirašo išvadas, užpildydami Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą formą ir pateikia išvadas Socialinės paramos skyriui.

34. Socialinės paramos skyrius ne vėliau kaip per 3  (tris) darbo dienas nuo išvadų gavimo dienos pateikia išvadas prašymą pateikusiam asmeniui arba teismui.

Jei išvadoje yra pažymėtas būtinos asmeniui pagalbos, jei tokios pagalbos negali suteikti asmens artimieji, bendruomenės nariai ir pan., suteikimas ir (ar) socialinių paslaugų būtinumas, Socialinės paramos skyrius inicijuoja asmens poreikio socialinėms paslaugoms nustatymą Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo nustatyta tvarka.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Prašymą pateikęs asmuo Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimą ir išvadas gali apskųsti savivaldybės administracijos direktoriui. Reikalui esant, administracijos direktorius gali sudaryti komisiją skundo dėl asmens gebėjimų vertinimo nagrinėjimo, kuri per 10 dienų nuo administracijos direktoriaus pavedimo dienos priima sprendimą ir pateikia jį administracijos direktoriui.

36. Socialiniai darbuotojai dėl netinkamo Asmens gebėjimų pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo ir  išvadų gali būti nubausti teisės aktų nustatyta tvarka.

37.Ginčai dėl savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimų gali būti nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

38. Duomenys ir informacija apie asmenį, kuriam vertinami gebėjimai pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba, renkami nepažeidžiant  Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo.

 

__________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo tvarkos aprašo priedas

 

____________________________________

(pareiškėjo vardas, pavardė)

_____________________________________

(asmens kodas)

___________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris)

 

1. Pareiškėjo ryšys su asmeniu, kuriam reikia įvertinti gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus (pažymėkiteS):

sutuoktinis (žmona, vyras), reikalingą pabraukti

vaikas (sūnus, duktė), reikalingą pabraukti

tėvai (motina, tėvas), reikalingą pabraukti

prašymą teikia Socialinės paramos skyrius (nesant artimų giminaičių)

prašymą teikia tolimesni giminaičiai (nurodyti kokie) __________________________________

________________________________________________________________________________

 

2. Asmuo, kuriam reikia įvertinti gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus:

 

Vardas

 

Pavardė

 

Asmens kodas

 

 

Deklaruotos gyvenamosios

vietos adresas

 

 

2.1. Asmens socialinė grupė (pažymėkite S):

vaikas su negalia: fizine, proto, psichine, bendrųjų susirgimų pasekmėmis (reikalinga pabraukite); negalios lygis:  lengvas                                  vidutinis                                            sunkus

suaugęs asmuo su negalia: fizine, proto, psichine, bendrųjų susirgimų pasekmėmis (reikalinga pabraukite); darbingumo lygis: □ 70-80 proc. □   50-65 proc. 30-45 proc.□ 0-25 proc.

senyvo amžiaus asmuo

 

2.2. Asmeniui nustatyti specialieji poreikiai (pažymėkite S):

specialusis nuolatinės pagalbos (priežiūros) poreikis

specialusis nuolatinės slaugos poreikis

nenustatyta

 

2.3. Asmeniui nustatytas specialiųjų poreikių lygis (pažymėkite S)

nedidelių                        vidutinių                        didelių                            nenustatyta

 

3. Aplinkybės, rodančios asmens ___________________________________________ sveikatos

(prašomo įvertinti gebėjimus asmens vardas, pavardė)

sutrikimus, dėl kurių šis asmuo negali suprasti savo veiksmų reikšmės ar jų valdyti _________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUI

 

 

PRAŠYMAS

DĖL ASMENS GEBĖJIMŲ PASIRŪPINTI SAVIMI IR PRIIMTI KASDIENIUS SPRENDIMUS ĮVERTINIMO

 

20___m. _____________ mėn. ____d.

Trakai

 

Prašau įvertinti _________________________________________________________

(asmens, kuriam reikia įvertinti gebėjimus, vardas, pavardė)

 

gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus šioje srityje (pažymėkite S):

 

1. Turtinių santykių srityje (srityse):

asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkymas, susijęs su smulkiais buitiniais sandoriais (tvarkymasis su pinigais, maisto produktų įsigijimas, sumokėjimas už komunalines paslaugas, reikiamų dokumentų užpildymas ir pan.)

asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkymas, susijęs su lizingo, daiktų pirkimo - pardavimo išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kredito sutarčių sudarymu ir pan.

kilnojamojo turto naudojimas, valdymas ir disponavimas juo (kilnojamojo turto pirkimo – pardavimo, nuomos, dovanojimo, įkeitimo santoriai ir kt.)

nekilnojamojo turto naudojimas, valdymas ir disponavimas juo (nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo, nuomos, dovanojimo, įkeitimo sandoriai ar kt.)

paveldėjimo teisiniai santykiai (palikimo priėmimas, testamento sudarymas ir kt.)

dalyvavimas ūkinėje komercinėje veikloje (juridinių asmenų steigimas, buvimas juridinio asmens dalyviu, vertimasis individualia veikla ir kt.)

kitos turtinių santykių sritys (nurodykite)____________________________________________

________________________________________________________________________________

 

2. Asmeninių neturtinių santykių srityje (srityse):

savitvarkos įgūdžių sritis (tinkama gyvenamojo būsto priežiūra, asmeninė higiena ir savipriežiūra, apranga, avalynė ir pan.)

maitinimosi sritis (maisto ruoša, pašildymas, pavalgymas, indų plovimas ir pan.)

sveikatos priežiūros sritis (kreipimasis dėl sveikatos priežiūros paslaugų, gebėjimas naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų poreikio įvertinimas, savalaikis vaistų vartojimas ir pan.)

bendravimo sritis (artimųjų pažinimas, darnus bendravimas su artimaisiais, aplinkiniais, kontakto užmezgimas, uždarumas, konfliktai, agresyvumas, nuotaikos, emocijų kaita ir pan.)

šeimos santykių sritis (santuokos sudarymas, asmens gebėjimas įgyvendinti tėvų valdžią – auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, įvaikinti ir kt.)

asmens gebėjimas būti globėju (rūpintoju), pagalbininku pagal sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus

darbo teisinių santykių sritis (asmens gebėjimas sudaryti darbo sutartį, atitinkančią jo galimybes, poreikius ir pan.)

kitos asmeninių neturtinių santykių sritys (nurodykite) _________________________________

 

 

Prašymą pateikė                                       _____________                 __________________________

(parašas)                                    (pareiškėjo vardas, pavardė)

 

 

, ____________________________________________________________________________,

(pareiškėjo vardas, pavardė)

 

 

1. ŽINAU IR SUTINKU:

● kad asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo įstaiga gali pareikalauti papildomos informacijos, patvirtinančios mano duomenų apie fizinį asmenį teisingumą;

● kad dėl sąmoningo neteisingos informacijos apie fizinį asmenį pateikimo asmens gebėjimas pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus nebus vertinamas.

 

2. TVIRTINU, kad pateikta informacija apie fizinį asmenį yra teisinga.

 

3. ESU INFORMUOTAS(-A) IR ŽINAU, kad pateikęs(-usi) nepagrįstą prašymą dėl asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo, galiu būti nubaustas (-ta) įstatymų nustatyta tvarka.

 

_____________                 _________________________

(parašas)                             (vardas, pavardė)

 

_________________________