herbas2

 

Molėtų rajono savivaldybės taryba

 

 

 

SPRENDIMAS

 

Dėl MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UŽIMTUMO DIDINIMO 2022 METŲ PROGRAMOS PATVIRTINIMO

2022 m. kovo 31 d. Nr. B1-69

Molėtai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, 4 dalimi, Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 17 straipsniu, 48 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 3 dalimi, Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1-257 „Dėl Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. A1-715 „Dėl Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. A1-968 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams 2022 metais paskirstymo savivaldybių administracijoms ir vertinimo kriterijaus patvirtinimo“, atsižvelgdama į Trišalės tarybos prie Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. gruodžio 21 d. posėdžio protokolo Nr. TTP-16 išrašą,    

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.    Patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2022 metų programą (pridedama).

2.    Pavesti  Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriui organizuoti darbdavių, pageidaujančių įgyvendinti Molėtų rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2022 m. programoje numatytus terminuotus darbus, atranką.

3.    Įgalioti Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorių sudaryti su atrinktais darbdaviais sutartis dėl Molėtų rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2022 metų programoje numatytų darbų atlikimo ir finansavimo.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Saulius Jauneika

 

 

 

PATVIRTINTA

Molėtų rajono savivaldybės tarybos

2022 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. B1-69

 

 

 

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
UŽIMTUMO DIDINIMO 2022 M. PROGRAMA

 

 

I SKYRIUS

ĮVADAS

 

1.    Molėtų rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2022 m. programa (toliau – Programa) parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, 4 dalimi, Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 17 straipsniu, 48 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 3 dalimi, Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymo Nr. A1-257 „Dėl Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. A1-715 „Dėl Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

2.    Programos tikslas – didinti Savivaldybės teritorijos gyventojų užimtumą, integruojant juos į darbo rinką ir skatinant jų darbinę motyvaciją bei socialinius ir darbo įgūdžius.

3.    Dalyvauti Programoje turės teisę LR Užimtumo įstatymo 20 straipsnio 2 dalies 1 punkte ir 48 straipsnio 2 dalyje nurodyti asmenys.

4.    Programą vykdys Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos komisijos atrinkti darbdaviai.

5.    Programa parengta atsižvelgiant į Molėtų rajono savivaldybės strateginį veiklos planą 2021–2023 metams,  patvirtintą Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. B1-2 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės strateginio veiklos plano 2022–2024 metams patvirtinimo“, konsultuojantis ir bendradarbiaujant su Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Molėtų skyriumi (toliau – Užimtumo tarnyba), socialiniais partneriais ir vietos bendruomenių atstovais.

6.    Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams lėšų.

 

II SKYRIUS

BŪKLĖS ANALIZĖ

7.    2021-12-31 Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Molėtų skyriuje buvo registruota 1218 bedarbių, iš jų ilgalaikių bedarbių - 445 (36,5 %).

8.    Bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų Molėtų rajone sudarė 11,9% (šalyje – 10.2 %), iš jų vyrai – 737 (60,5 %); moterys – 481 (39.5 %). 75.4% iš visų registruotų bedarbių gyveno kaime.

9.    Užimtumo didinimo programa orientuota į socialiai pažeidžiamus asmenis pagal Užimtumo didinimo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje numatytas visas tikslines grupes iš kurių:

9.1.    piniginės socialinės paramos gavėjai - 917 asm. (t. y.75,29 proc. nuo visų registruotų).;

9.2.    rūpintiniai, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta rūpyba, kol jiems sukaks 25 metai -0 asm.;

9.3.    nėščios moterys, vaiko motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas, rūpintojas ir asmenys, faktiškai auginantys vaiką (įvaikį) iki 8 metų arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintą vaiku invalidu), ir asmenys, prižiūrintys sergančius ar neįgalius šeimos narius, kuriems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatyta nuolatinė slauga ar priežiūra - 46 asm. (t. y. 3,78 proc. nuo visų registruotų);

9.4.    grįžę iš laisvės atėmimo vietų - 4 asm.;

9.5.    priklausomi nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, baigę psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas, jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programos baigimo - 2 asm.;

9.6.    prekybos žmonėmis aukos - 0 asm.;

9.7.    grįžę į Lietuvą nuolat gyventi politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų šeimų nariai (sutuoktinis, vaikai (įvaikiai) iki 18 metų) - 0 asm..

9.8.    turintys pabėgėlio statusą ar kuriems yra suteikta papildoma ar laikinoji apsauga ) - 0 asm.

9.9.    asmenys, patiriantys socialinę riziką - 65 asm. (t. y. 5,34 proc. nuo visų registruotų);

9.10.  vyresni kaip 40 metų - 808 asm. (t. y. 66,3 proc. nuo visų registruotų).

10Įvertinus šių grupių bedarbių integravimo į darbo rinką galimybe darytina išvada, kad čia yra sunkiausiai integruojantys į darbo rinką rajono gyventojai.

11Asmenų poreikis dalyvauti Programoje nustatomas atsižvelgiant į ieškančių darbo asmenų, turinčių sunkumų integruotis į darbo rinką dėl nepakankamos kvalifikacijos, darbo patirties, ilgalaikio nedarbo, amžiaus, šeimyninių aplinkybių bei įvertinus įregistruotų Užimtumo tarnyboje ieškančių darbo asmenų skaičių, galinčių dalyvauti Programoje.

12Atsižvelgiant į Programos 9 punkte nurodytų tikslinių grupių užimtumo didinimo poreikius, jiems bus sudaromos galimybės įsidarbinti pagal terminuotą darbo sutartį, įgyjant praktinių darbo bei socialinių įgūdžių ir užsidirbti jų pragyvenimui skirtų lėšų. Tokiu tikslu bus siekiama motyvuoti tuos asmenis, kurie Užimtumo tarnyboje yra registruoti santykinai neilgai, tačiau rizikuoja prarasti savo motyvaciją aktyviai dalyvauti darbo paieškose ir tapti neaktyviais darbo rinkoje. Taip pat labai svarbu įtraukti į darbo rinką piniginės socialinės paramos gavėjus bei asmenis, vyresnius nei 40 metų.

 

III SKYRIUS

PASLAUGŲ IR PRIEMONIŲ PLANAS

13.     Programos įgyvendinimo laikotarpis – nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 16 d.

14.     Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims, modelio įgyvendinimo laikotarpis nuo 2022 m. sausio 2 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.

15.     Dalyvauti Programoje gali tik Užimtumo tarnyboje registruoti ir bedarbio statusą turintys Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje nurodyti asmenys. Užimtumo didinimo programoje planuojama įdarbinti 41 asmenį, o užimtumo didinimo programai skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti planuojama suteikti paslaugų ne mažiau kaip 60 asmenų, tikslu palengvinti ilgą laiką nedirbusių asmenų perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje. Šie asmenys turės galimybę užsidirbti lėšų pragyvenimui, atnaujinti darbinius įgūdžius ir įgyti motyvaciją tolimesnei darbo rinkai.

16.     Programos priemonės:

16.1.  laikino pobūdžio, kvalifikacijos nereikalaujantys, pagalbiniai darbai organizuojami Molėtų rajono savivaldybės seniūnijose, biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, Savivaldybei priklausančiose įmonėse, labai mažose ir mažose verslo įmonėse, kurios registruotos ir vykdo veiklą Molėtų rajone.

16.2.  dalyvavimas Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelyje (toliau – Modelis). Pagrindinis Modelio tikslas – suteikti pagalbą atsižvelgiant į individualius bedarbio poreikius, didžiausią dėmesį skiriant ilgą laiką nedirbantiems asmenims, kurie gauna socialinę paramą, patiria socialinę riziką ar turi kitų daugybinių bėdų – pavyzdžiui, yra vieniši tėvai, turi priklausomybę nuo alkoholio ar kitų medžiagų, pasižymi ilgalaikėmis sveikatos problemomis, neturi namų arba gyvena labai atokiai.

17.     Programoje numatyti šie laikino pobūdžio darbai ir lėšų poreikis:

17.1.  teritorijos tvarkymo darbai (šiukšlių rinkimas, šienavimas, sniego valymas, autobusų stotelių priežiūra, gėlynų priežiūra, miško pakraščių tvarkymas) – iki 50 proc. programos lėšų;

17.2.  socialinės bei visuomeninės paskirties objektų kvalifikacijos nereikalaujantys pagalbiniai statybos ir remonto darbai - iki 10 proc. programos lėšų;

17.3.  istorijos ir kultūros paveldo, kapinių, parkų, kitų saugomų bei turinčių išliekamąją vertę objektų tvarkymo pagalbiniai darbai - iki 20 proc. programos lėšų;

17.4.  pagalbiniai darbai teikiant socialines laikino pobūdžio paslaugas asmenims su sunkia negalia ir vienišiems pagyvenusiems arba neįgaliems asmenis - iki 20 proc. programos lėšų.

18.     Programos tikslinės bedarbių grupės:

18.1.  rūpintiniai, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta rūpyba, kol jiems sukaks 25 metai;

18.2.  nėščios moterys, vaiko motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas, rūpintojas ir asmenys, faktiškai auginantys vaiką (įvaikį) iki 8 metų arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintą vaiku invalidu), ir asmenys, prižiūrintys sergančius ar neįgalius šeimos narius, kuriems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatyta nuolatinė slauga ar priežiūra;

18.3.  grįžę iš laisvės atėmimo vietų, kai laisvės atėmimo laikotarpis buvo ilgesnis kaip 6 mėnesiai, jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo grįžimo iš laisvės atėmimo vietų;

18.4.  piniginės socialinės paramos gavėjai;

18.5.  priklausomi nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, baigę psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas, jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programos baigimo;

18.6.  prekybos žmonėmis aukos, baigusios psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas, jeigu jos kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programos baigimo;

18.7.  grįžę į Lietuvą nuolat gyventi politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų šeimų nariai (sutuoktinis, vaikai (įvaikiai) iki 18 metų), jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą nuolat gyventi dienos.

18.8.  turintys pabėgėlio statusą ar kuriems yra suteikta papildoma ar laikinoji apsauga;

18.9.  asmenys, patiriantys socialinę riziką;

18.10.   vyresni kaip 40 metų amžiaus asmenys.

19.     Programos dalyvių atranka:

19.1.  Asmenų poreikis dalyvauti Programoje nustatomas atsižvelgiant į ieškančių darbo asmenų, turinčių sunkumų integruojantis į darbo rinką dėl nepakankamos kvalifikacijos, darbo patirties, ilgalaikio nedarbo, amžiaus, šeimyninių aplinkybių bei įvertinus Užimtumo tarnyboje ieškančių darbo asmenų skaičių, galinčių dalyvauti Programoje.

19.2.  Dalyvauti Programoje gali tik Užimtumo tarnyboje registruoti ir bedarbio statusą turintys Lietuvos Respublikos Užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalies nurodyti asmenys.

19.3.  Asmenis, dalyvaujančius Programoje, atrinks Užimtumo tarnyba kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriumi.

19.4.  Asmuo pas nedirbančių asmenų atvejo vadybininką siunčiamas atlikus jo pirminį vertinimą pagal patvirtintą Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 28 d. įsakymą Nr. B6-880 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės asmenų siuntimo pas nedirbančių asmenų atvejo vadybininką tvarkos aprašą“.

19.5.  Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti programoje gali dalyvauti tik tas asmuo, kuris jo nusiuntimo pas nedirbančių asmenų atvejo vadybininką ir susitarimo dėl integracijos į darbo rinką sudarymo metu atitinka visus šiuos reikalavimus (toliau – asmuo):

19.5.1.  yra ilgą laiką nedirbęs;

19.5.2.  priklauso Užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalies 4 punkte nurodytai asmenų grupei;

19.5.3.  priklauso bent vienai iš Užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalies 1-3, 5-10 punktuose nurodytų asmenų grupei.

20.     Įvertinus rajono bendrą socialinę ekonominę ir demografinę situaciją, padėtį darbo rinkoje, bedarbių poreikį dalyvauti Programoje numatoma, kad:

20.1.  41 asmuo dalyvaus atlikdamas laikinojo pobūdžio darbus;

20.2.  60 asmenų bus suteiktos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugos.

20.3.  Atsižvelgus į Savivaldybės tikslinių grupių duomenis ir skaičius, atsirenkant programų dalyvius didžiausias prioritetas dalyvauti programoje turi būti skiriamas piniginės socialinės paramos gavėjams, asmenims patiriantiems socialinę riziką ir vyresniems kaip 40 metų, nes yra vyraujanti vyresnio amžiaus asmenų nedarbo problema.

21.     Įgyvendinant Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelį, planuojama įdarbinti apie 20 proc. projekte dalyvavusių asmenų, iki 30 proc. asmenų įgys praktinių darbo įgūdžių, kurie jiems vėliau padės ieškantis darbo ir įsitvirtinant darbo rinkoje ir apie 50 proc. asmenų bus siekiama palengvinti perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje.

22.     Savivaldybė skelbia informaciją Savivaldybės interneto svetainėje apie galimybę dalyvauti Programoje. Darbdaviai, pageidaujantys dalyvauti Programoje, pateikia prašymus Savivaldybei. Prašymuose darbdaviai nurodo planuojamų vykdyti darbų pavadinimą, pobūdį, numatomų sukurti laikinų darbo vietų ir į jas įdarbinti asmenų skaičių, reikalavimus jų kvalifikacijai ar kompetencijai, lėšų poreikį, darbų apimtis, darbo ir darbo apmokėjimo sąlygas, įgyvendinimo terminą;

23.     Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu tvirtina Programos veiklų vykdytojų atrankos komisijos darbo reglamentą, veiklų vykdytojų atrankos organizavimo tvarkos ir finansavimo tvarkos aprašus. Programos vykdytojus atrenka Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta komisija pagal planuojamų vykdyti darbų pavadinimą, pobūdį, numatomų sukurti laikinų darbo vietų ir į jas įdarbinti asmenų skaičių, reikalavimus jų kvalifikacijai ar kompetencijai, lėšų poreikį, darbų apimtis, darbo ir darbo apmokėjimo sąlygas, įgyvendinimo terminus.

24.     Darbdaviai su ieškančiais darbo asmenimis, Užimtumo tarnyboje registruotais bedarbiais atsižvelgiant į šios programos 18 punkte nurodytas tikslines bedarbių grupes, sudaro terminuotas darbo sutartis. Sutarties laikotarpis negali būti ilgesnis nei 6 mėn.

 

IV SKYRIUS

FINANSAVIMO PLANAS

 

25.     Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų, skirtų savivaldybių biudžetams užimtumo didinimo programoms įgyvendinti.

26.     Darbdaviui, įdarbinusiam pagal terminuotą darbo sutartį Užimtumo tarnybos siųstus asmenis, už kiekvieną įdarbintą asmenį mokamos šios kompensacijos:

26.1.  darbo užmokesčio kompensacija už įdarbinto asmens faktiškai dirbtą laiką pagal tą mėnesį galiojantį Vyriausybės patvirtintą minimalų valandinį atlygį;

26.2.  draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų kompensacija;

26.3.  piniginė kompensacija už nepanaudotas atostogas (įskaitant draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų sumą).

27.     Kompensaciją darbdaviui moka Molėtų rajono savivaldybė.

28.     Programai įgyvendinti savivaldybė planuoja skirti 72,0 tūkst. Eur: 69,23 tūkst. Eur darbo užmokesčiui, 2,77 tūkst. Eur viešųjų darbų administravimo išlaidoms.

29.     Moduliui įgyvendinti 2022 metams skirta Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija 87,0 tūkst. Eur.: 19,0 tūkst. Eur., skirta nedirbančių asmenų atvejo vadybininko darbo užmokesčiui, 68,0 tūkst. Eur. nedirbančių ir socialinę paramą gaunančių asmenų užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugoms (preliminariai planuojama, kad vienam modelio dalyviui bus panaudota apie 1100 eurų).

30.     Nedirbančių asmenų atvejo vadybininko, dirbančio pagal darbo sutartį, darbo užmokestis turi būti apskaičiuotas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijos narių atlygio už darbą įstatyme nustatytais kriterijais iš Modeliui įgyvendinti skirtų lėšų.

 

V SKYRIUS

TĘSTINUMAS IR PROGNOZĖ

 

31.     Labiausiai socialiai pažeidžiami asmenys bus laikinai įdarbinti, atstatys darbo įgūdžius bei užsidirbs pragyvenimui būtinų lėšų, sumažės socialinių pašalpų mokėjimas. Programos dalyviai bus sugrąžinti į darbo rinką, kas padidins jų galimybes tapti aktyviais ir rasti nuolatinį darbą.

32.     Pasibaigus Programai, atsižvelgiant į ieškančių darbo asmenų užimtumo didinimo poreikius, planuojama toliau tęsti jau įgyvendinamas veiklas – terminuotus darbus, taip pat, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, ieškoti kitų ieškančių darbo asmenų užimtumo formų ar paslaugų, kurios padėtų jiems grįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti.

33.     Teikiant priemones ir paslaugas užimtumui didinti, planuojant jų apimtį ateinantiems trims metams, ir toliau bus orientuojamasi į pagrindines tikslines grupes, kurios turi problemų dėl užimtumo Molėtų rajono savivaldybėje, t. y. asmenys, patiriantys socialinę riziką, ilgalaikiai bedarbiai, piniginės socialinės paramos gavėjai, vyresni kaip 40 metų asmenys.

34.     Įvertinus 2022 m. Programos įgyvendinimo rezultatus, pagal poreikį bus tikslinamos einamųjų metų Programos priemonės.

 

VI SKYRIUS

UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪRA

 

35.     Programos priežiūros tikslas – sudaryti prielaidas efektyviai įgyvendinti Programos tikslus ir uždavinius. Programos priežiūra bus vykdoma atliekant Programos įgyvendinimo ir bedarbių atitikimo nustatytiems kriterijams bei jų siuntimo dalyvauti Programoje, lėšų panaudojimo stebėseną, sutartinių įsipareigojimų vykdymo bei efektyvumo analizes.

36.     Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirti atsakingi asmenys (asmuo) nuolat vykdys:

37.     lėšų panaudojimo stebėjimą;

37.1.  sutartinių įsipareigojimų su darbdaviais stebėjimą apsilankant pas darbdavį, surašant patikrinimo aktus;

37.2.  analizuos ir vertins pasiektus rezultatus ir Programos efektyvumą;

37.3.  sutartinių įsipareigojimų su darbdaviais stebėjimą tikrinant Programoje dalyvaujančių asmenų atitiktį tikslinei Programos grupei.

38.     Nuolat bus analizuojama darbų eiga, problemos, numatomi būdai trūkumams šalinti.

 

VII SKYRIUS

VIEŠINIMAS

 

39.     Savivaldybės internetinėje svetainėje bus viešinama:

39.1.  informacija apie Programą, jos įgyvendinimo pasiektus rezultatus;

39.2.  Programai skirtų lėšų panaudojimo ir asmenų užimtumo vertinimo Trišalėje taryboje rezultatai.

40.     Gerosios patirties pavyzdžiai bus skelbiami rajono spaudoje, bei aptariami susitikimų su darbdaviais ir socialiniais partneriais metu.

____________________________________