Valstybės sienos apsaugos tarnybos
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS Vidaus reikalų ministerijos
Vadas
ĮSAKYMAS
DĖL PRIEMOKŲ MOKĖJIMO, VIRŠVALANDŽIŲ APSKAIČIAVIMO IR APMOKĖJIMO VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2016 m. rugpjūčio 17 d. Nr. 4-389
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 37, 47 straipsniais, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 26 straipsniu:
1. T v i r t i n u Priemokų mokėjimo, viršvalandžių apskaičiavimo ir apmokėjimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybės tarnautojams tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:
2.1. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2009 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. 4-163 „Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos centrinės įstaigos administracijos pareigūnų sąrašo bei teisės aktų patvirtinimo“ 1.2 papunktį;
2.2. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2009 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. 4-163 „Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos centrinės įstaigos administracijos pareigūnų sąrašo bei teisės aktų patvirtinimo“ 1.5 papunktį;
2.3. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2015 m. kovo 4 d. įsakymą Nr. 4-90 „Dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2009 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. 4-163 „Dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos centrinės įstaigos administracijos pareigūnų sąrašo bei teisės aktų patvirtinimo“ pakeitimo“.
3. S k e l b i u įsakymą Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.
PATVIRTINTA
Valstybės sienos apsaugos tarnybos
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų
ministerijos vado 2016 m. rugpjūčio 17 d.
įsakymu Nr. 4-389
PRIEMOKŲ MOKĖJIMO, VIRŠVALANDŽIŲ APSKAIČIAVIMO IR APMOKĖJIMO VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priemokų mokėjimo, viršvalandžių apskaičiavimo ir apmokėjimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybės tarnautojams tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato, kaip priimami sprendimai dėl priemokų skyrimo ir apskaičiavimo bei viršvalandžių apskaičiavimo ir apmokėjimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – tarnyba) ir struktūrinių padalinių statutiniams ir karjeros valstybės tarnautojams.
II SKYRIUS
PRIEMOKŲ MOKĖJIMO SĄLYGOS IR DYDŽIAI
2. Karjeros valstybės tarnautojams (toliau – tarnautojai) mokamos šios priemokos:
2.1. už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės;
2.2. už papildomų užduočių atlikimą, kai atliekamos pareigybės aprašyme nenustatytos funkcijos. Papildomos užduotys tarnautojui turi būti suformuluotos raštu;
3. Šio tvarkos aprašo 2.1, 2.2 papunkčiuose nurodytos priemokos negali būti mokamos ilgiau kaip vienerius metus nuo jų paskyrimo. Jei tarnautojui ilgiau negu vienerius metus tenka dirbti šios tvarkos aprašo 2.1, 2.2 papunkčiuose nurodytomis sąlygomis, laikoma, kad jos įgavo nuolatinį pobūdį. Šiuo atveju papildomas tarnautojo pareigybės aprašymas, taikoma Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 43 straipsnio 12 dalyje nustatyta garantija ir gali būti patikslinami tarnybos padalinio ar struktūrinio padalinio uždaviniai ir funkcijos.
4. Šio tvarkos aprašo 2.1, 2.2 papunkčiuose nurodytų priemokų suma negali viršyti 60 procentų pareiginės algos, o 2.3 papunktyje nurodytos priemokos dydis negali viršyti 20 procentų pareiginės algos.
5. Statutiniams valstybės tarnautojams (toliau – pareigūnai) mokamos šios priemokos:
6. Šio tvarkos aprašo 5.1 papunktyje nurodyta priemoka negali viršyti 30 procentų pareiginės algos, o 5.2 ir 5.3 papunkčiuose nurodytos priemokos, kiekviena atskirai, negali viršyti 20 procentų pareiginės algos.
III SKYRIUS
PRIEMOKŲ UŽ ĮPRASTĄ DARBO KRŪVĮ VIRŠIJANČIĄ VEIKLĄ, KAI YRA PADIDĖJĘS DARBŲ MASTAS ATLIEKANT PAREIGYBĖS APRAŠYME NUSTATYTAS FUNKCIJAS NEVIRŠIJANT NUSTATYTOS DARBO LAIKO TRUKMĖS, UŽ PAPILDOMŲ UŽDUOČIŲ ATLIKIMĄ, KAI ATLIEKAMOS PAREIGYBĖS APRAŠYME NENUSTATYTOS FUNKCIJOS, UŽ DARBĄ, KAI RAŠTU PAVEDAMA LAIKINAI ATLIKTI IR KITO PAREIGŪNO FUNKCIJAS SKYRIMAS IR APSKAIČIAVIMAS
8. Esant šio tvarkos aprašo 2.1, 2.2, 5.1 papunkčiuose nurodytoms aplinkybėms, tarnautojo ar pareigūno tiesioginis vadovas rašo tarnybinį pranešimą, kuriame nurodo, dėl kokių priežasčių tarnautojui padidėjo darbo krūvis, kokios pavestos papildomos užduotys arba kito pareigūno funkcijos, kokio dydžio (procentais pareiginės algos) ir kuriam laikotarpiui siūloma skirti priemoką. Tarnybinis pranešimas derinamas su darbuotoju, atsakingu už išankstinę finansų kontrolę, tarnybos ar struktūrinio padalinio vadovu ir tarnybos ar struktūrinio padalinio vadovo pavaduotoju pagal administravimo sritį.
9. Tarnybinis pranešimas su vadovo rezoliucija yra pagrindas personalo padaliniui rengti įsakymo projektą dėl priemokos skyrimo.
10. Priemoka apskaičiuojamos taip: pareiginė alga padauginama iš nustatyto priemokos dydžio procento ir padalijama iš 100.
11. Jeigu tarnautojas ar pareigūnas dirbo ne visas mėnesio darbo dienas, priemoka apskaičiuojama taip: pareiginė alga dalijama iš to mėnesio nustatytų darbo dienų skaičiaus ir padauginama iš tarnautojo ar pareigūno dirbtų dienų skaičiaus, po to padauginama iš nustatyto priemokos dydžio procento ir padalijama iš 100.
IV SKYRIUS
PRIEMOKŲ UŽ DARBĄ KENKSMINGOMIS, LABAI KENKSMINGOMIS IR PAVOJINGOMIS SĄLYGOMIS SKYRIMAS IR APSKAIČIAVIMAS
12. Atlikus darbo aplinkos vertinimą ir nustačius tarnautojus ir pareigūnus, dirbančius darbo aplinkoje, kurioje kenksmingų veiksnių dydžiai viršija leistinas ribines vertes (dydžius) ir nėra galimybės techninėmis ar kitomis priemonėmis sumažinti jų iki darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktuose nustatytų leistinų ribinių verčių (dydžių), mokamos priemokos už darbą kenksmingomis, labai kenksmingomis ir pavojingomis darbo sąlygomis.
13. Priemokos už darbą pavojingomis darbo sąlygomis mokamos pagal darbo laiko apskaitos žiniaraščius už faktiškai šiomis sąlygomis dirbtą laiką tarnautojams ir pareigūnams, kai jie atlieka nustatytas užduotis:
13.2. patruliuoja tarnybos laivais (į patruliavimo laiką neįskaitomas laikas, kuomet tarnybinė užduotis vykdoma laive, prišvartuotame prie krantinės ar prieplaukos) Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje, išskirtinėje ekonominėje zonoje, Kuršių mariose, pasienio vandenyse, taip pat vykdo skęstančiųjų gelbėjimą, paieškos ir gelbėjimo darbus.
V SKYRIUS
PRIEMOKŲ UŽ DARBĄ, JEI JIS TIESIOGIAI SUSIJĘS SU TARNYBINIŲ GYVŪNŲ PRIEŽIŪRA IR PARENGIMU TARNYBINĖMS PAREIGOMS ATLIKTI SKYRIMAS IR APSKAIČIAVIMAS
15. Priemoka pareigūnams už darbą, jei jis tiesiogiai susijęs su tarnybinių gyvūnų priežiūra ir parengimu tarnybinėms pareigoms atlikti, skiriama tarnybos ar struktūrinio padalinio vadovo įsakymu, kurį rengia pareigūnas, atsakingas už kinologinį darbą. Įsakymas derinamas su darbuotoju, atsakingu už išankstinę finansų kontrolę ir tarnybos ar struktūrinio padalinio vadovo pavaduotojais.
17. Pareigūnams, kuriems priskirtas jaunas iki 2 metų amžiaus tarnybinis šuo, už parengimą tarnybinėms pareigoms atlikti mokama 5 procentų pareiginės algos dydžio priemoka.
18. Pareigūnams už tarnybinio šuns parengimą tarnybinėms pareigoms atlikti mokama 5 procentų pareiginės algos dydžio priemoka, jei tarnybinis šuo turi bazinę kategoriją, 10 procentų pareiginės algos dydžio priemoka, jei tarnybinis šuo turi eksploatacinę kategoriją ir 15 procentų pareiginės algos dydžio priemoka, jei tarnybinis šuo turi aukščiausią kategoriją.
Priemokos dydį procentais sudaro šio tvarkos aprašo 16 ir 17 arba 18 punktuose nurodytų dydžių suma.
19. Priemoka už tarnybinių šunų priežiūrą ir parengimą tarnybinėms pareigoms atlikti apskaičiuojama taip: pareiginė alga dauginama iš nustatyto priemokos dydžio procentais ir dalijama iš 100. Jei pareigūnas dirbo ne visas mėnesio darbo dienas, priemoka apskaičiuojama taip, kaip nurodyta šio tvarkos aprašo 11 punkte.
VI SKYRIUS
VIRŠVALANDŽIŲ APSKAIČIAVIMAS IR APMOKĖJIMAS
20. Viršvalandinius darbus pareigūnams leidžiama dirbti tik Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 38 straipsnyje, tarnautojams – Lietuvos Respublikos darbo kodekso 151 straipsnyje nurodytais atvejais pagal tarnybos arba tarnybos struktūrinio padalinio vadovo įsakymą. Įsakymo projektą rengia padalinys, kurio tarnautojams ar pareigūnams pavedama dirbti viršvalandinį darbą. Įsakyme turi būti nurodyta darbo pradžia ir pabaiga, pagrindas.
Neatidėliotinais atvejais pavedimas dirbti virš nustatytos darbo laiko trukmės gali būti duotas žodiniu tarnybos padalinio ir struktūrinio padalinio vadovo nurodymu. Tokiu atveju žodinis nurodymas ne vėliau kaip kitą darbo dieną įforminamas tarnybos arba tarnybos struktūrinio padalinio vadovo įsakymu.
21. Viršvalandžiai apskaičiuojami taip:
21.1. tarnautojams ir pareigūnams, dirbantiems nepamaininį darbą, iš faktiškai dirbtų per mėnesį valandų skaičiaus atėmus nustatytą darbo valandų skaičių per mėnesį;
21.2. tarnautojams ir pareigūnams, dirbantiems pamainomis, taikomas trijų mėnesių darbo laiko apskaitos laikotarpis, viršvalandžiai apskaičiuojami iš per tris mėnesius (ketvirtį) faktiškai dirbtų valandų skaičiaus atėmus trijų mėnesių (ketvirčio) nustatytą darbo valandų skaičių. Šiuo atveju viršvalandžiai apmokami pagal ketvirčio paskutinio mėnesio darbo laiko apskaitos žiniaraštyje nurodytus viršvalandžius.
23. Administracijos pareigūnų darbas, atliekamas vykdant pareigybės aprašyme nustatytas vidaus administravimo funkcijas virš nustatytos darbo laiko trukmės (taip pat poilsio ar šventinėmis dienomis ir nakties metu), nelaikomas viršvalandiniu.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS