LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRAS
LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2011 m. sausio 24 d. ĮSAKYMO NR. 1-10/D1-61 „DĖL INŽINERINĖS INFRASTRUKTŪROS VYSTYMO (ELEKTROS, DUJŲ IR NAFTOS TIEKIMO TINKLŲ) PLANŲ RENGIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2024 m. spalio 25 d. Nr. 1-188/D1-360
Vilnius
P a k e i č i a m e Inžinerinės infrastruktūros vystymo (elektros, dujų ir naftos tiekimo tinklų) planų rengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. sausio 24 d. įsakymu Nr. 1-10/D1-61 „Dėl Inžinerinės infrastruktūros vystymo (elektros, dujų ir naftos tiekimo tinklų) planų rengimo taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiame 2 punktą ir jį išdėstome taip:
„2. Taisyklės privalomos specialiojo teritorijų planavimo organizatoriams, planų rengėjams, teritorijos planavimo sąlygas (toliau – planavimo sąlygos) rengiančioms ir pateikiančioms institucijoms, teritorijų planavimo valstybinę priežiūrą vykdančioms, teritorijų planavimo dokumentus derinančioms ir tvirtinančioms institucijoms, kitiems asmenims, dalyvaujantiems elektros, dujų ir naftos inžinerinės infrastruktūros vystymo planavimo procese.“
2. Pakeičiame 6 punktą ir jį išdėstome taip:
3. Pakeičiame 7 punktą ir jį išdėstome taip:
„7. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Teritorijų planavimo įstatyme, Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatyme, Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme, Lietuvos Respublikos žemės įstatyme, kituose teritorijų planavimą, statybą, aplinkos apsaugą ir energetiką reglamentuojančiuose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.“
4. Pakeičiame 12 punktą ir jį išdėstome taip:
„12. Plano rengėją pasirenka planavimo organizatorius Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai sudarydamas teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutartį dėl vietovės lygmens teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ar koregavimo ir (ar) finansavimo planavimo iniciatorius pasirenka teritorijų planavimo dokumentų rengėją.“
5. Pakeičiame 15 punktą ir jį išdėstome taip:
„15. Planai rengiami:
15.1. valstybės lygmens – valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir (ar) valstybės įmonių, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina planavimo organizatorius, akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių, kuriose valstybei nuosavybės teise priklausančios akcijos visuotiniame akcininkų susirinkime suteikia daugiau kaip 1/2 balsų, patronuojamųjų akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kaip jos suprantamos Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje, visų kitų su valstybės valdomomis bendrovėmis per patronuojamąsias bendroves susijusių paskesnių eilių patronuojamųjų bendrovių, kaip jos suprantamos Akcinių bendrovių įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, su kuriomis planavimo organizatorius Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vykdo bendrą pirkimą dėl architektūros, inžinerijos ir planavimo paslaugų, lėšomis;
6. Pakeičiame 17 punktą ir jį išdėstome taip:
„17. Sprendimo dėl plano rengimo ir planavimo tikslų projektas, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki jo priėmimo dienos, turi būti skelbiamas savivaldybės ar sprendimą rengti teritorijų planavimo dokumentą ketinančios priimti valstybės institucijos (kai sprendimą rengti planą priima valstybės institucija) interneto svetainėje, rengiant savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens planą, – ir seniūnijų, kurių teritorijoms rengiamas planas, skelbimų lentoje, informuojant, iki kada ir kur galima susipažinti su sprendimo ir planavimo tikslų dokumentais, siųsti pasiūlymus dėl planavimo tikslų. Kai ketinama rengti planą, kuris visiškai arba iš dalies finansuojamas valstybės ar savivaldybės biudžeto lėšomis, plano organizatorius privalo įvertinti pagrįstus elektroninių ryšių tinklų savininkų ar valdytojų pasiūlymus dėl jiems priklausančios infrastruktūros plėtros. Kai pasiūlymui pritariama, į jį turi būti atsižvelgiama rengiant plano rengimo darbų programą.“
8. Pakeičiame 26.3 papunktį ir jį išdėstome taip:
9. Pakeičiame 26.9 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstome taip:
10. Pakeičiame 27 punktą ir jį išdėstome taip:
11. Pakeičiame 30.1 papunktį ir jį išdėstome taip:
„30.1. plano sprendinių viešinimo stadija – plano viešinimas. Viešinimo procedūros atliekamos pagal Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatuose (toliau – Visuomenės informavimo nuostatai), patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. rugsėjo 18 d. nutarimu Nr. 1079 „Dėl Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatų patvirtinimo“, nustatytą tvarką. Planavimo organizatorius savo nuožiūra gali (tačiau neprivalo) atlikti papildomus viešinimą užtikrinančių procedūrų veiksmus: apklausą dėl plano sprendinių, jų pristatymą visuomenės informavimo priemonėse, susitikimus su suinteresuota visuomene, tam tikromis visuomenės grupėmis ir panašiai;“.
12. Pakeičiame 45 punktą ir jį išdėstome taip:
„45. Planą, kuris rengiamas 3 egzemplioriais, sudaro plano sprendinių grafinė (brėžiniai) ir tekstinė (aiškinamasis raštas) dalys ir planavimo procedūrų dokumentai. Sutartyje su plano rengėju gali būti numatytas kitas rengiamo plano egzempliorių skaičius. Plano sprendiniai įrašomi į kompiuterinę laikmeną ir pateikiami *.pdf formatu. Kartu pateikiami ir plano sprendinių erdviniai duomenys, kurių formatas turi atitikti ekonomikos ir inovacijų ministro įgaliotos institucijos nustatytus rekomenduojamus duomenų teikimo formatus ir standartus.“
13. Pakeičiame 46.6 papunktį ir jį išdėstome taip:
14. Pakeičiame 47 punktą ir jį išdėstome taip:
15. Pakeičiame 48 punktą ir jį išdėstome taip:
„48. Jeigu viename brėžinyje neįmanoma pažymėti visų sprendinių, siekiant raiškiausio jų atvaizdavimo būdo, gali būti rengiami kiti brėžiniai. Plano brėžiniai rengiami 1994 metų Lietuvos koordinačių sistemoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 936 „Dėl Lietuvos geodezinių koordinačių sistemos įvedimo“. Plano grafinė dalis rengiama naudojant Georeferencinio pagrindo kadastro duomenis, naujausius valstybinius erdvinių duomenų rinkinius ir žemėlapius, nurodytus Valstybinių erdvinių duomenų rinkinių ir žemėlapių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2023 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. D1-261 „Dėl Valstybinių erdvinių duomenų rinkinių ir žemėlapių sąrašo patvirtinimo“. Kai plano brėžiniai rengiami M 1:1 000 ar M 1:500, plano grafinė dalis rengiama naudojant Topografijos ir inžinerinės infrastruktūros informacinės sistemos duomenis arba, jeigu reikiamų duomenų šioje sistemoje nėra, planai rengiami naudojant M 1:500 ar M 1:1 000 topografinį ir inžinerinį planus. Plano grafinė dalis turi būti parengta vadovaujantis Teritorijų planavimo erdvinių duomenų specifikacija, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. D1-1009 „Dėl Teritorijų planavimo erdvinių duomenų specifikacijos patvirtinimo“.“
16. Pakeičiame 49 punktą ir jį išdėstome taip:
„49. Plano tekstinėje dalyje (aiškinamajame rašte) apibūdinami planavimo tikslai, plano uždaviniai, pateikiami planuojamos teritorijos esamos būklės įvertinimo rezultatai, aprašomi ir pagrindžiami plano sprendiniai, jų atitiktis aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentų sprendiniams, naudota plano rengimo metodika ir kiti su plano rengimu susiję paaiškinimai.“
17. Pakeičiame 51 punktą ir jį išdėstome taip:
18. Pakeičiame 53 punktą ir jį išdėstome taip:
„53. Planas koreguojamas (išskyrus atvejus, kai jame taisomos techninės klaidos) planavimo organizatoriui priėmus sprendimą dėl plano koregavimo pradžios ir planavimo tikslų. Koreguotas planas, išskyrus atvejus, kai jame taisomos techninės klaidos, viešinamas, derinamas, tikrinamas ir tvirtinamas Teritorijų planavimo įstatyme nustatyta tvarka. Patvirtintas koreguotas planas visais atvejais registruojamas Teritorijų planavimo dokumentų registre.“
19. Pakeičiame 54 punktą ir jį išdėstome taip:
„54. Planas gali būti koreguojamas, kai:
54.1. jame taisomos techninės klaidos (brėžiniuose ir (ar) tekstinėje dalyje). Joms taisyti atskiro planavimo organizatoriaus sprendimo dėl šio plano koregavimo pradžios ir planavimo tikslų nepriimamas, koreguotas planas neteikiamas derinti ir tikrinti, jis tvirtinamas tvirtinančio subjekto sprendimu planavimo organizatoriui pateikus techninės klaidos taisymo aiškinamąjį raštą ir plano (jo dalies) grafinę dalį (jeigu techninė klaida padaryta grafinėje dalyje). Informacija apie priimtą sprendimą ištaisyti techninę klaidą skelbiama planavimo organizatoriaus interneto svetainėje ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje;
54.2. yra priimtas teismo sprendimas, kad plano sprendinys (sprendiniai) neteisėtas (neteisėti), jeigu dėl teismo sprendimo nebūtina naikinti arba keisti planą;