LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

 

STATUTAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399 PAPILDYMO DVIDEŠIMT DEVINTUOJU1 SKIRSNIU

 

2015 m. kovo 19 d. Nr. XII-1541

Vilnius

 

 

 

1 straipsnis. Statuto papildymas dvidešimt devintuoju1 skirsniu

Papildyti Lietuvos Respublikos Seimo statutą dvidešimt devintuoju1 skirsniu:

 

DVIDEŠIMT DEVINTASIS1 SKIRSNIS

SEIMO NUTARIMŲ dėl mobilizacijos skelbimo, nepaprastosios padėties, karo padėties įvedimo ar ginkluotųjų pajėgų panaudojimo PROJEKTŲ svarstymas.

seimo veikla paskelbus mobilizaciją ar įvedus karo padėtį

 

1861 straipsnis. Dvidešimt devintojo1 skirsnio taikymas

Kitos šio statuto nuostatos mobilizacijos ar karo padėties metu taikomos tiek, kiek neprieštarauja šio skirsnio nuostatoms.

 

1862 straipsnis. Seimo nutarimų dėl mobilizacijos skelbimo, nepaprastosios padėties, karo padėties įvedimo ar ginkluotųjų pajėgų panaudojimo projektų svarstymas ir priėmimas

1. Seimo nutarimų projektus dėl mobilizacijos ar demobilizacijos skelbimo, nepaprastosios padėties, karo padėties įvedimo ar atšaukimo, ginkluotųjų pajėgų panaudojimo, įgyvendinant Seimo įgaliojimus, numatytus Konstitucijos 142 straipsnio 1 dalyje ir 144 straipsnio 1 dalyje, rengia ir teikia Seimo Pirmininkas arba jo pareigas laikinai einantis Seimo Pirmininko pavaduotojas.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti Seimo nutarimų projektai į Seimo posėdžių darbotvarkę Seimo valdybos arba Seimo Pirmininko siūlymu įtraukiami prioriteto tvarka ir svarstomi ypatingos skubos tvarka. Šiems nutarimų projektams svarstyti pagrindinis komitetas neskiriamas.

3. Pertraukos šių Seimo nutarimų projektų svarstymo metu nedaromos. Seimo narių siūlymai dėl jų neteikiami ir nesvarstomi.

4. Priimti Seimo nutarimai dėl karo padėties įvedimo ar atšaukimo, mobilizacijos ar demobilizacijos skelbimo, nepaprastosios padėties įvedimo ar atšaukimo, ginkluotųjų pajėgų panaudojimo nedelsiant skelbiami per visuomenės informavimo priemones ir įsigalioja Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

5. Šio straipsnio 2, 3 ir 4 dalių nuostatos taikomos ir Seimo nutarimams, kuriais pagal Konstitucijos 142 straipsnio 2 dalį ir 144 straipsnio 2 dalį patvirtinami ar panaikinami Respublikos Prezidento sprendimai.

 

1863 straipsnis. Seimo valdybos įgaliojimai mobilizacijos ar karo padėties metu

Paskelbus mobilizaciją ar įvedus karo padėtį, Seimo valdyba vykdo šio statuto 32 straipsnyje nustatytus įgaliojimus, taip pat svarsto Seimo sesijos darbų programas, Seimo posėdžių darbotvarkes ir joms pritaria, duoda pavedimus rengti Seimo komitetų ir komisijų posėdžius pagal šio statuto 1864 straipsnį, sprendžia frakcijų darbo organizavimo klausimus ir teikia Seimui sprendimų šiais klausimais projektus.

 

1864 straipsnis. Seimo komitetų ir komisijų, kitų Seimo struktūrinių padalinių darbo tvarka mobilizacijos ar karo padėties metu

1. Seimo komitetų ir komisijų posėdžiai, išskyrus Seimo Europos reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Teisės ir teisėtvarkos bei Užsienio reikalų komitetus, rengiami tik Seimo valdybos pavedimu.

2. Seniūnų sueigos posėdžiai nerengiami. Prireikus Seimo frakcijų seniūnai kviečiami į Seimo valdybos posėdžius.

3. Kitų Seimo struktūrinių padalinių veikla derinama su Seimo valdyba.

 

1865 straipsnis. Seimo sesijos darbų programa mobilizacijos ar karo padėties metu

1. Su mobilizacija, karo padėtimi ir valstybės gynyba susiję klausimai į Seimo sesijos darbų programą įtraukiami ir svarstomi prioriteto tvarka.

2. Seimo sesijos darbų programos projektą rengia Seimo Pirmininkas arba jo pavedimu Seimo Pirmininko pavaduotojas ir teikia jį svarstyti Seimo valdybai.

 

 

1866 straipsnis. Seimo posėdžiai ir Seimo posėdžių darbotvarkės mobilizacijos ar karo padėties metu

1. Seimo sesijos metu paskelbus mobilizaciją ar įvedus karo padėtį, Seimo posėdžiai rengiami tik Seimo valdybos sprendimu, tačiau ne rečiau kaip kartą per savaitę. Seimo sesijos posėdžių grafikas mobilizacijos ar karo padėties metu nesudaromas ir netvirtinamas.

2. Seimo posėdžių darbotvarkių projektus rengia Seimo Pirmininkas arba jo pavedimu Seimo Pirmininko pavaduotojas ir teikia juos svarstyti Seimo valdybai.

 

1867 straipsnis. Seimo narių informavimas apie neeilinės Seimo sesijos ar neeilinio Seimo posėdžio sušaukimą mobilizacijos ar karo padėties metu

Seimo nariams apie šaukiamą neeilinę Seimo sesiją ar neeilinį Seimo posėdį pranešama Seimo valdybos nustatyta tvarka ne vėliau kaip likus 4 valandoms iki neeilinės Seimo sesijos ar neeilinio Seimo posėdžio pradžios.

 

1868 straipsnis. Seimo posėdžių vieta mobilizacijos ar karo padėties metu

1. Kai Seimas negali susirinkti Seimo rūmuose, Seimo valdyba laikinai paskiria kitą posėdžių vietą. Neatidėliotinais atvejais tokį sprendimą priima Seimo Pirmininkas.

2. Seimo nariai apie paskirtą kitą posėdžių vietą informuojami Seimo valdybos nustatyta tvarka.“

 

 

 

Seimo Pirmininkė                                                                                                 Loreta Graužinienė