VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL KOMPENSACIJŲ NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO1991 M. SAUSIO 11–13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS, BEI JŲ ŠEIMOMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2017 m. rugpjūčio 8 d. Nr. 30-1920
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies2 punktu ir Lietuvos Respublikos kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymo 4 straipsnio 1 dalimi:
1. T v i r t i n u Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms teikimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. P a v e d u Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriui kontroliuoti, kaip vykdomos šio įsakymo 1 punktu patvirtinto aprašo nuostatos.
3. L a i k a u netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2012 m. gegužės 31 d. įsakymą Nr. 30-1088 „Dėl Valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijos – kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms teikimo vykdymo tvarkos aprašo tvirtinimo“ su visais jo pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2017 m. rugpjūčio 8 d.
įsakymu Nr. 30-1920
KOMPENSACIJŲ NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJAMS, NUKENTĖJUSIEMS NUO
1991 M. SAUSIO 11–13 D. IR PO TO VYKDYTOS SSRS AGRESIJOS, BEI JŲ ŠEIMOMS
TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms teikimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato kompensacijų už vieno būsto, kuriame deklaruota asmens gyvenamoji vieta, šildymą, karštą vandenį, geriamąjį vandenį ir nuotekas, dujas, kietąjį ir skystąjį kurą, elektros energiją, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiabučiu gyvenamuoju namu, mokestį ir kitas paslaugas (toliau – kompensacijos) teikimo nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (toliau – nepriklausomybės gynėjai), bei jų šeimoms tvarką Vilniaus miesto savivaldybėje.
2. Laidojimo išlaidų kompensacijos mirus nepriklausomybės gynėjui, pripažintam nedarbingu ar iš dalies darbingu (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidu) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, skiriamos ir mokamos Laidojimo išlaidų kompensacijos nepriklausomybės gynėjams laidoti skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. A1-646, nustatyta tvarka bei laikantis laidojimo pašalpų skyrimo ir mokėjimo Vilniaus miesto savivaldybėje sąlygų, nustatytų Paramos mirties atveju skyrimo ir mokėjimo tvarkos apraše, patvirtintame Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. birželio 7 d. įsakymu Nr. 30-1395.
3. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymu (toliau – Įstatymas).
4. Tvarkos aprašu privalo vadovautis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyrius (toliau – Socialinių išmokų skyrius), Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Finansų ir strateginio planavimo departamentas (toliau – Finansų ir strateginio planavimo departamentas), ryšių, energetikos ir komunalines paslaugas teikiančios įmonės, gyvenamąsias patalpas eksploatuojančios įmonės, įstaigos, organizacijos ir bendrijos (toliau – paslaugas teikiančios įmonės).
II SKYRIUS
KOMPENSACIJŲ TEIKIMAS
5. Kompensacijos teikiamos Įstatymo 1 straipsnio 2 dalyje nurodytiems asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Vilniaus mieste (toliau – kompensacijų gavėjai).
6. Kompensacijų gavėjams kompensuojama 50 procentų išlaidų už paslaugas, nurodytas Įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje.
7. Jeigu viename būste gyvena kompensacijų gavėjai ir kiti asmenys (šeimos), neturintys teisės į Įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje nustatytas kompensacijas, tačiau už išlaidas jie atsiskaito pagal vieną sąskaitą (atsiskaitomąją knygelę), išlaidos, kurios kompensacijų gavėjams kompensuojamos, apskaičiuojamos dalijant jas lygiomis dalimis iš visų tame būste gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičiaus. Kompensacijos teikiamos apskaičiuotų išlaidų dalims, tenkančioms kompensacijų gavėjams ir jų šeimoms.
8. Išlaidos, nurodytos Įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje, jeigu jos padarytos vykdant ūkinę ar komercinę veiklą, nekompensuojamos.
9. Kompensacijos, nurodytos Įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje, mokamos iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams, teikiamos:
9.1. už būsto šildymą, karštą vandenį, geriamąjį vandenį ir nuotekas, dujas, elektros energiją, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiabučiu gyvenamuoju namu ir priskirtos kompensacijų gavėjams, mokestį, bendrojo naudojimo objektų naudojimo išlaikymą ir naudojimąsi jais, komunalinių atliekų išvežimą – už praėjusį mėnesį;
10. Kompensacijos teikiamos nuo kompensacijos gavėjo, kuriam nustatyta teisė į kompensaciją, kreipimosi mėnesio 1 dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių.
III SKYRIUS
DOKUMENTŲ IR INFORMACIJOS, BŪTINOS KOMPENSACIJOMS SKIRTI IR MOKĖTI, PATEIKIMAS
13. Kreipdamasis dėl kompensacijų gavimo kompensacijų gavėjas Socialinių išmokų skyriui pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę) ir užpildo prašymą 50 procentų išlaidų kompensacijai už būstą gauti (Tvarkos aprašo 1 priedas) (toliau – prašymas). Su prašymu kompensacijų gavėjas pateikia šiuos dokumentus:
13.1. suaugusių šeimos narių asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
13.2. Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros išduotą pažymą, patvirtinančią nepriklausomybės gynėjo žuvimo faktą ir giminystės ryšį su žuvusiu nepriklausomybės gynėju įrodančius dokumentus;
13.3. Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros išduotą pažymą, patvirtinančią sunkaus ar apysunkio sužalojimo faktą;
13.5. nepriklausomybės gynėjo, nukentėjusio nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, pažymėjimą;
13.7. užsienio mokymo įstaigos išduotą pažymą, kad pilnametis vaikas mokosi (įskaitant akademines atostogas dėl ligos, nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros) pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinių ar ištęstinių studijų programą ir pirmą kartą įgyja bakalauro ar magistro laipsnį (toliau – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ar aukštosios mokyklos studijų programa) užsienio mokymo įstaigoje, išverstą į lietuvių kalbą ir legalizuotą arba patvirtintą pažyma (apostile), išskyrus atvejus, kai Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse arba Europos Sąjungos teisės aktuose numatyta kitaip. Kompensacijų gavėjai kiekvienų einamųjų metų rugsėjo mėnesį (iki kol pilnametis vaikas mokosi) privalo pateikti Socialinių išmokų skyriui atnaujintą užsienio mokymo įstaigos išduotą pažymą.
14. Prie prašymo taip pat turi būti pridėti duomenys apie kompensacijų gavėjo ir kitų kartu būste gyvenančių asmenų deklaruotą gyvenamąją vietą, vaikų gimimą, pilnamečio vaiko mokymąsį (įskaitant akademines atostogas dėl ligos, nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros) Lietuvos Respublikos mokymo įstaigoje pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ar aukštosios mokyklos studijų programą. Šiuos duomenis Socialinių išmokų skyrius surenka pats iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų, dėl kurių sudarytos duomenų teikimo sutartys, išspausdindamas duomenų išrašus.
15. Kompensacijų gavėjai, teikdami prašymą dėl kompensacijų už kietąjį ar skystąjį kurą, dujas ir elektros energiją gavimo, kartu su dokumentais, nurodytais Tvarkos aprašo 13.1–13.7 punktuose, papildomai pateikia:
16. Socialinių išmokų skyrius gali reikalauti ir kitų dokumentų, įrodančių kompensacijų gavėjų teisę į kompensacijas.
17. Prašymas gali būti pateiktas asmeniškai atvykus į Socialinių išmokų skyrių, per elektroninę pranešimų ir dokumentų pristatymo fiziniams ir juridiniams asmenims informacinę sistemą (E. pristatymas) arba siunčiamas paštu. Jeigu prašymas siunčiamas paštu, prie prašymo turi būti pridedamos dokumentų, nurodytų Tvarkos aprašo 13.1–13.7 punktuose, kopijos, patvirtintos Tvarkos aprašo 19 punkte nurodyta tvarka.
18. Prašymas gal būti pateiktas per įgaliotą asmenį. Įgaliotas asmuo, teikdamas prašymą įgaliotojo vardu, kartu su prašymu ir dokumentais, nurodytais Tvarkos aprašo 13.1–13.7 punktuose, turi pateikti įgaliojimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
19. Jeigu su prašymu pateikiamos tik dokumentų kopijos, jos turi būti patvirtintos dokumentą išdavusios Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucijos, notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, arba konsulinio pareigūno, arba kito kompetentingo užsienio valstybės pareigūno.
20. Socialinių išmokų skyrius patikrina kartu su prašymu pateikiamų dokumentų, nurodytų Tvarkos aprašo 13.1–13.7 punktuose, galiojimą, bei dokumento, nurodyto Tvarkos aprašo 15.3 punkte, tikrumą, padaro šių dokumentų kopijas bei patvirtina kopijų tikrumą. Dokumentų originalai grąžinami kompensacijų gavėjui.
21. Kai su prašymu pateikiami ne visi reikiami dokumentai, trūkstamus dokumentus, kuriuos būtina pateikti, Socialinių išmokų skyriaus valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, nurodo Informaciniame lapelyje (Tvarkos aprašo 2 priedas).
22. Kompensacijų gavėjas Informaciniame lapelyje nurodytus dokumentus turi pateikti Socialinių išmokų skyriui per vieną mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos. Jeigu per vieną mėnesį Informaciniame lapelyje nurodyti dokumentai nepateikiami, prašymas laikomas nepateiktu.
23. Kompensacijų gavėjai, kuriems paskirtos ir mokamos kompensacijos, privalo per vieną mėnesį Socialinių išmokų skyriui pranešti elektroniniu paštu, paštu arba atvykus į Socialinių išmokų skyrių apie šias aplinkybes, dėl kurių kompensacija turi būti nutraukta arba perskaičiuota:
24. Socialinių išmokų skyrius, gavęs kompensacijų gavėjo pranešimą apie aplinkybes, nurodytas Tvarkos aprašo 23.1–23.5 ir 23.7 punktuose, šių aplinkybių atsiradimą patvirtinančius duomenis surenka pats iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų, dėl kurių sudarytos duomenų teikimo sutartys, išspausdindamas šių duomenų išrašus.
IV SKYRIUS
KOMPENSACIJŲ SKYRIMAS IR APSKAIČIAVIMAS
26. Socialinių išmokų skyrius kompensacijų gavėjų duomenis, reikalingus teisei į kompensaciją nustatyti, kompensacijų apskaičiavimo duomenis bei duomenis apie paskirtų kompensacijų teikimo laikotarpį tvarko socialinės paramos apskaitos informacinėje sistemoje „Parama“ (toliau – sistema „Parama“) ir Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS).
27. Kompensacijos skiriamos, neskiriamos, nutraukiamos, perskaičiuojamos Socialinių išmokų skyriaus valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, kuriam suteikta sprendimų priėmimo teisė, sprendimu.
28. Sprendimas skirti arba neskirti kompensacijas priimamas per 10 darbo dienų nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos.
29. Socialinių išmokų skyrius, priėmęs prašymą ir visus dokumentus, reikalingus kompensacijai skirti:
29.1. patikrina turimuose valstybės ir žinybiniuose registruose bei valstybės informacinėse sistemose prašyme pateiktų duomenų tikrumą;
29.3. nustato asmens (-ų) teisę į kompensacijas, rengia ir tvirtina sistemoje „Parama“ sprendimą kompensacijai skirti;
30. Socialinių išmokų skyrius apie priimtą sprendimą skirti kompensaciją raštu informuoja kompensacijos gavėją per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.
31. Socialinių išmokų skyrius apie priimtą sprendimą neskirti kompensacijos raštu informuoja kompensacijos gavėją per 5 darbo dienas nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos, nurodydamas kompensacijos neskyrimo priežastis ir sprendimo apskundimo tvarką.
32. Socialinių išmokų skyrius apie priimtą sprendimą nutraukti arba perskaičiuoti kompensaciją raštu informuoja kompensacijos gavėją ir paslaugas teikiančias įmones per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, nurodydamas kompensacijos nutraukimo arba perskaičiavimo priežastis ir sprendimo apskundimo tvarką.
33. Socialinių išmokų skyrius kompensacijas už kietąjį ar skystąjį kurą, naudojamą būstui šildyti ir karštam vandeniui ruošti, apskaičiuoja pagal kompensacijų gavėjų pateiktus kuro įsigijimo dokumentus. Kietąjį ir skystąjį kurą kompensacijų gavėjai įsigyja sumokėdami visą jo kainą.
34. Socialinių išmokų skyrius kompensacijas už praėjusį mėnesį suvartotas dujas ir elektros energiją apskaičiuoja pagal paslaugų teikėjų pateiktus duomenis, nurodytus Tvarkos aprašo 36 punkte, bei parengia mokėjimų į kompensacijų gavėjų nurodytas sąskaitas, esančias Lietuvos Respublikos bankuose ar bankų skyriuose arba užsienio valstybėse įregistruotose mokėjimo ar kredito įstaigose, arba į mokėjimo ar kredito įstaigų, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka parinktų Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, kurios išmokės kompensacijas, sąskaitas dokumentus iki mėnesio, kurį buvo gauti paslaugų teikėjų duomenys, 25 dienos.
35. Socialinių išmokų skyrius perduoda Finansų ir stateginio planavimo departamento Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriui apmokėti Tvarkos aprašo 34 punkte nurodytus dokumentus bei šių dokumentų elektronines versijas.
36. Paslaugas teikiančios įmonės duomenis apie kompensacijų gavėjų atsiskaitymus už suvartotas dujas ir elektros energiją teikia Socialinių išmokų skyriui kas mėnesį iki 10 kalendorinės dienos. Kompensacijų gavėjai už suvartotas dujas ir elektros energiją atsiskaito su paslaugas teikiančiomis įmonėmis pagal jų nustatytus tarifus visa kaina.
37. Kompensacijas už būsto šildymą, karštą vandenį, geriamąjį vandenį ir nuotekas, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiabučiu gyvenamuoju namu ir priskirtos kompensacijų gavėjams, mokestį, bendrojo naudojimo objektų naudojimo išlaikymą ir naudojimąsi jais, komunalinių atliekų išvežimą skaičiuoja paslaugas teikiančios įmonės ir iki kiekvieno mėnesio 10 dienos pateikia Socialinių išmokų skyriui sąskaitas faktūras ir šias užpildytas paraiškas:
37.1. paraišką kompensacijoms už būsto šildymą ir karštą vandenį asmenims, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (Tvarkos aprašo 3 priedas);
37.2. paraišką kompensacijoms už geriamąjį vandenį asmenims, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (Tvarkos aprašo 4 priedas);
37.3. paraišką kompensacijoms už kitas paslaugas asmenims, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos (Tvarkos aprašo 5 priedas);
38. Socialinių išmokų skyrius paslaugas teikiančių įmonių pateiktas sąskaitas faktūras bei paraiškas, nurodytas Tvarkos aprašo 37.1–37.4 punktuose, sutikrina ir vizuoja per 5 darbo dienas nuo jų gavimo bei perduoda jas Finansų ir stateginio planavimo departamento Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriui apmokėti iki kiekvieno mėnesio 15 dienos.
V SKYRIUS
KOMPENSACIJŲ MOKĖJIMAS
40. Finansų ir strateginio planavimo departamento Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyrius perveda apskaičiuotų kompensacijų sumas į kompensacijų gavėjų nurodytas asmenines banko sąskaitas:
40.1. pagal Tvarkos aprašo 34 punkte nurodytus dokumentus per 10 darbo dienų nuo šių dokumentų gavimo Finansų ir strateginio planavimo departamento Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriuje dienos;
41. Mirus kompensacijos gavėjui, nurodytam Įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 2 punkte, jo šeimai išmokama iki kompensacijos gavėjo mirties mėnesio neišmokėta kompensacijos suma ir kompensacijos suma už mirties mėnesį, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 3 mėnesius po kompensacijos gavėjo mirties dienos. Kompensacijos suma išmokama mirusįjį laidojusiam šeimos nariui, pateikusiam Socialinių išmokų skyriui laisvos formos prašymą ir mirties liudijimo originalą (jeigu mirtis neužregistruota Lietuvos Respublikos gyventojų registre).
42. Mirus kompensacijos gavėjui, nurodytam Įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 3 punkte, kurio vardu šeimai paskirta kompensacija, kompensacijos toliau mokamos šeimai. Šeimos nariai dėl tolesnio kompensacijų gavimo turi pateikti Socialinių išmokų skyriui prašymą Tvarkos aprašo III skyriuje nustatyta tvarka.
43. Mirus vienam gyvenančiam kompensacijos gavėjui, kompensacijos teikimas nutraukiamas nuo jo mirties mėnesio pirmos dienos, o už praėjusį laikotarpį paskirta ir neatsiimta kompensacijos suma neišmokama.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
45. Socialinių išmokų skyrius kompensacijų skyrimo ir mokėjimo apskaitą vykdo sistemoje „Parama“ ir SPIS.
47. Finansų ir strateginio planavimo departamentas vykdo lėšų kompensacijoms mokėti apskaitą Finansų valdymo ir apskaitos sistemoje.
48. Finansų ir strateginio planavimo departamentas vykdo lėšų, skirtų kompensacijoms mokėti, panaudojimo kontrolę ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka bei terminais rengia ir teikia ataskaitas apie lėšų panaudojimą.
49. Socialinių išmokų skyriaus priimti sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
50. Socialinių išmokų skyriaus valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, Tvarkos aprašo nustatyta tvarka priimtų prašymų ir sprendimų pagrįstumas ir teisėtumas kontroliuojamas atliekant tikrinimus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyriaus išmokų kontrolės vykdymo procedūrų tvarkos aprašo, patvirtinto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 30-966 „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyriaus išmokų kontrolės vykdymo procedūrų tvarkos aprašo tvirtinimo“, nustatyta tvarka.
Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams,
nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d.
ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms
teikimo tvarkos aprašo
1 priedas
(Prašymo forma)
Dokumento gavimo registracijos žyma[ ]
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deklaruota (įregistruota) gyvenamoji vieta |
Telefonas |
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SOCIALINIŲ REIKALŲ IR SVEIKATOS DEPARTAMENTO
SOCIALINIŲ IŠMOKŲ SKYRIUS
PRAŠYMAS
50 PROCENTŲ IŠLAIDŲ KOMPENSACIJAI GAUTI
_______________ Nr. ________
(data)
Prašau skirti 50 procentų išlaidų kompensaciją mano šeimai (man):
būsto šildymo išlaidų kompensaciją nuo _______________mėn.;
išlaidų karštam vandeniui kompensaciją nuo ________________mėn.;
išlaidų geriamajam vandeniui ir nuotekoms kompensaciją nuo ________________mėn.;
išlaidų už dujas kompensaciją nuo ________________mėn.;
išlaidų už kietąjį ir skystąjį kurą kompensaciją nuo ________________mėn.;
išlaidų už elektros energiją kompensaciją nuo __________________mėn.;
išlaidų už laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį kompensaciją nuo ____________mėn.;
išlaidų už kitas paslaugas (už žemės, esančios po daugiabučiu gyvenamuoju namu ir priskirtos kompensacijų gavėjui, mokestį, bendrojo naudojimo objektų naudojimo išlaikymą ir naudojimąsi jais, komunalinių atliekų išvežimą) kompensaciją nuo __________________mėn.
I. DUOMENYS APIE PAREIŠKĖJĄ
Pateiktas asmens dokumentas:
Lietuvos Respublikos piliečio pasas □ Lietuvos Respublikos pasas □ Asmens tapatybės kortelė □ Leidimas nuolat gyventi Lietuvoje □ Laikinas piliečio pažymėjimas
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Socialinė padėtis:
□ žuvusiojo šeimos narys □ sunkiai sužalotas
□ nedarbingas ar iš dalies darbingas □ apysunkiai sužalotas
Kita _____________________
(nurodyti)
II. DUOMENYS APIE ŠEIMOS NARIUS
Pareiškėjo gyvenamojoje vietoje gyvenamąją vietą deklaravusių šeimos narių vardai ir pavardės |
Asmens kodas |
Giminystės ryšys (vyras, žmona, bendrai gyvenantis asmuo, vaikas) |
Socialinė padėtis (nurodyti pilnamečių vaikų, kurie mokosi, mokymo įstaigos pavadinimą, klasę (grupę, kursą) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jūsų gyvenamojoje vietoje gyvenamąją vietą deklaravusių kitų šeimos narių (kitos šeimos) vardai ir pavardės |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PASTABA. Ar Jūsų šeimos (Jūsų) išlaidos už kompensacijas padarytos vykdant ūkinę ar komercinę
veiklą ? Taip □ Ne □
III. KOMPENSACIJOS TEIKIMAS
Prašau man skirtas kompensacijas už kietąjį ir skystąjį kurą □ dujas □
elektros energiją □ pervesti į banko sąskaitą
|
Banko pavadinimas
|
Asmeninės sąskaitos Nr.
IV. ATSAKOMYBĖ
TVIRTINU, kad pateikta informacija teisinga.
ĮSIPAREIGOJU per mėnesį pranešti:
· atsiradus aplinkybėms (išlaidos, padarytos vykdant ūkinę ar komercinę veiklą, pasikeitus gyvenamajai vietai, gimus arba mirus šeimos nariui, susituokus arba nutraukus santuoką, pasikeitus darbingumo lygiui, vaikui iki 18 metų arba pilnamečiui vaikui, kuris mokėsi pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ar aukštosios mokyklos studijų programą, nustojus mokytis arba išvykus mokytis į kitą valstybę), dėl kurių kompensacija turi būti nutraukta arba perskaičiuota;
· apie išvykimą nuolat ar laikinai gyventi į užsienį.
SUTINKU:
· kad 50 procentų išlaidų kompensacijos teikimo tikslais apie mane ir mano šeimos narius bus renkami duomenys iš kitų institucijų, valstybės ir žinybinių registrų ar informacinių sistemų bei duomenys apie skirtą kompensaciją man (mano šeimai) gali būti teikiami kitoms institucijoms jų funkcijoms vykdyti.
INFORMACINĮ LAPELĮ GAVAU: Taip c Ne c
PATEIKIU IR PRIDEDU:
□ suaugusių šeimos narių pasus, piliečio pasus, asmens tapatybės korteles, leidimus nuolat gyventi Lietuvoje, laikinus piliečio pažymėjimus (pabraukti);
□ Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros išduotą pažymą, patvirtinančią žuvimo faktą ir giminystės ryšį su žuvusiu nepriklausomybės gynėju įrodančius dokumentus (kopija pridedama,________lapas);
□ Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros išduotą pažymą, patvirtinančią sužalojimo (sunkaus, apysunkio) faktą (kopija pridedama,______ lapas);
□ darbingumo lygio pažymą (kopija pridedama,_______ lapas);
□ nepriklausomybės gynėjo, nukentėjusio nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, pažymėjimą;
□ nukentėjusio nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos asmens pažymėjimą;
□ pažymas iš mokymo įstaigų, kai šeimoje yra pilnamečių vaikų, kurie mokosi (pridedama,________ lapas);
□ vaiko (-ų) gimimo liudijimą (-us) (kopija (-os) pridedama (-os),________ lapas (-ai);
□ kuro įsigijimo dokumentus (originalai pridedami,________lapai);
□ mirties liudijimą (kopija pridedama,________ lapas);
□ banko atsiskaitomąją sąskaitą;
□ atsiskaitymo už paslaugas knygelę;
□ kitus dokumentus_________________________(pridedama_________ lapai).
Pareiškėjas ____________ __________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams,
nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d.
ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms
teikimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Informacinio lapelio forma)
INFORMACINIS LAPELIS
__________________________________________________________________________
(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas ir pavardė)
Prašymas 50 procentų išlaidų kompensacijai gauti (toliau – prašymas) Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyriuje gautas ________________________Nr. ____________
(gavimo data)
c Pateikti visi būtini dokumentai
c Nepateikti kompensacijai skirti būtini dokumentai:
Nepateikti dokumentai |
Pateikimo data |
Dokumentus priėmusio darbuotojo vardas, pavardė ir parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prašymą ir dokumentus priėmė
________________________ (pareigų pavadinimas) |
___________________ ________________________ (parašas) (vardas ir pavardė) |
BŪTINA ŽINOTI
Kompensacijos teikiamos ir mokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymu. Kreipimosi dėl kompensacijos diena laikoma diena, kurią priimtas prašymas su visais reikiamais dokumentais. Kai kreipiantis dėl kompensacijos su prašymu pateikiami ne visi būtini kompensacijai skirti dokumentai, juos reikia pateikti per mėnesį nuo prašymo priėmimo dienos. Jeigu per mėnesį reikiami dokumentai nepateikiami, prašymas laikomas nepateiktu.
Kompensacijos teikiamos nuo kompensacijos gavėjo, kuriam nustatyta teisė į kompensaciją, kreipimosi mėnesio 1 dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo atsiradusių aplinkybių, turinčių įtakos kompensacijos dydžio pasikeitimui (išlaidos, padarytos vykdant ūkinę ar komercinę veiklą, pasikeitus gyvenamajai vietai, išvykus nuolat ar laikinai gyventi į užsienį, gimus ar mirus šeimos nariui, susituokus arba nutraukus santuoką, pasikeitus darbingumo lygiui, vaikui iki 18 metų arba pilnamečiui vaikui, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pirmą kartą įgyja pirmąją kvalifikaciją pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinių ar ištęstinių studijų programą ir pirmą kartą įgyja bakalauro ar magistro laipsnį, nustojus mokytis arba išvykus mokytis į kitą valstybę). Žuvusių Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimoms ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais), šeimoms, kuriose yra pilnamečių vaikų, kurie mokosi, kompensacijos skiriamos iki kiekvienų metų rugsėjo 1 d., bet ne ilgiau kaip iki pilnamečiams vaikams sukanka 24 metai. Kiekvienais naujais mokslo metais pareiškėjas ne vėliau kaip per mėnesį nuo mokslo metų pradžios turi pateikti pažymą iš mokymo įstaigų.
Kompensacijos už būsto šildymą, karštą vandenį, geriamąjį vandenį ir nuotekas, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiabučiu gyvenamuoju namu ir priskirtos kompensacijų gavėjams, mokestį, bendrojo naudojimo objektų naudojimo išlaikymą ir naudojimąsi jais, komunalinių atliekų išvežimą teikiamos už praėjusį mėnesį, už suvartotas dujas ir elektros energiją teikiamos už praėjusį kiekvieną metų ketvirtį, už kietąjį ir skystąjį kurą teikiamos už šešis vieno šildymo sezono mėnesius.
APLINKYBĖS, APIE KURIAS BŪTINA PRANEŠTI Per mėnesį nuo jų atsiradimo dienos
1) Apie išlaidas, padarytas vykdant ūkinę ar komercinę veiklą.
2) Pasikeitus gyvenamajai vietai.
3) Išvykus nuolat ar laikinai gyventi į užsienį.
4) Gimus ar mirus šeimos nariui.
5) Susituokus arba nutraukus santuoką.
6) Pasikeitus darbingumo lygiui.
7) Vaikui iki 18 metų arba pilnamečiui vaikui, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pirmą kartą įgyja pirmąją kvalifikaciją pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinių ar ištęstinių studijų programą ir pirmą kartą įgyja bakalauro ar magistro laipsnį, nustojus mokytis arba išvykus mokytis į kitą valstybę.