LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2017 M. GEGUŽĖS 17 D. ĮSAKYMO NR. V-373 „DĖL ASMENŲ, PAGEIDAUJANČIŲ MOKYTIS PAGAL PIRMINIO ARBA TĘSTINIO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS, BENDROJO PRIĖMIMO Į VALSTYBINĘ AR SAVIVALDYBĖS ARBA NEVALSTYBINĘ PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. sausio 30 d. Nr. V-97
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2017 m. gegužės 17 d. įsakymą Nr. V-373 „Dėl Asmenų, pageidaujančių mokytis pagal pirminio arba tęstinio profesinio mokymo programas, bendrojo priėmimo į valstybinę ar savivaldybės arba nevalstybinę profesinio mokymo įstaigą tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PRIĖMIMO MOKYTIS PAGAL FORMALIOJO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS Į PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGAS IR KITAS VALSTYBINES AR SAVIVALDYBIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnio 3, 4, 5, 6, 10 dalimis ir 19 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 12 straipsnio 3 dalimi, 29 straipsnio 81 dalimi:
1. Tvirtinu Priėmimo mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas į profesinio mokymo įstaigas ir kitas valstybines ar savivaldybių švietimo įstaigas tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo
ir sporto ministro 2017 m. gegužės 17 d.
įsakymu Nr. V-373
(Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo
ir sporto ministro 2024 m. sausio 30 d.
įsakymo Nr. V-97 redakcija)
PRIĖMIMO MOKYTIS PAGAL FORMALIOJO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS Į PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGAS IR KITAS VALSTYBINES AR SAVIVALDYBIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priėmimo mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas į profesinio mokymo įstaigas ir kitas valstybines ar savivaldybių švietimo įstaigas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato valstybės finansuojamų iš Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ir valstybės nefinansuojamų formaliojo profesinio mokymo vietų (toliau – valstybės finansuojamos ir nefinansuojamos vietos), į kurias planuojama vykdyti ateinančių metų priėmimą, skaičiaus planavimą ir nustatymą, centralizuotai vykdomame priėmime mokytis į profesinio mokymo įstaigų ir kitų valstybinių ar savivaldybių švietimo įstaigų valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas (toliau – Bendrasis priėmimas) dalyvaujančių asmenų (toliau – Stojantysis) prašymų pateikimą, Bendrojo priėmimo organizavimą, laisvų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų užpildymą prasidėjus mokymo procesui, priėmimo mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas į valstybines ir savivaldybių profesinio mokymo įstaigas ir kitas valstybines ar savivaldybių švietimo įstaigas kriterijų sąrašą, priėmimo mokytis į valstybės nefinansuojamas formaliojo profesinio mokymo vietas tvarką, priėmimo į profesinį mokymą pameistrystės forma sąlygas; konkursinės eilės sudarymą ir konkursinio balo apskaičiavimą, Stojančiųjų mokytis ir profesinio mokymo įstaigų informavimą, Stojančiųjų dokumentų pateikimą ir priėmimo įforminimą.
2. Aprašu vadovaujasi profesinio mokymo įstaigos ir kitos valstybinės ar savivaldybių švietimo įstaigos, valstybės finansuojamą formalųjį profesinį mokymą vykdančios iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų (toliau – Įstaiga). Profesinio mokymo įstaigos Apraše suprantamos kaip valstybinio ir savivaldybių profesinio mokymo įstaigos bei nevalstybinė (-ės) profesinio mokymo įstaiga (-os), atrinkta (-os) teisės aktų, reglamentuojančių viešuosius pirkimus, nustatyta tvarka ir gavusi (-ios) valstybės finansuojamų vietų.
3. Vadovaujantis Aprašu planuojamas ir vykdomas Stojančiųjų priėmimas į Įstaigas mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas ir jų modulius (toliau kartu – Programa). Aprašas netaikomas vykdant asmenų priėmimą mokytis į bausmių vykdymo sistemos profesinio mokymo ir vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigas bei vykdant priėmimą mokytis asmenų, kurių profesinis mokymas vykdomas Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo ir Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.
4. Bendrąjį priėmimą administruoja ir vykdo švietimo, mokslo ir sporto ministro įgaliota institucija (toliau – Įgaliota institucija).
5. Švietimo, mokslo ir sporto ministras valstybės finansuojamų formaliojo profesinio mokymo vietų skaičių pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje apibrėžiamas švietimo sritis ir pagal regionus kiekvienais metais nustato įvertinęs Įgaliotos institucijos informacinėje sistemoje (toliau – Sistema), Įstaigų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 4 punktu, pateiktą valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų skaičių. Nustačius, kad šis skaičius buvo nustatytas nesilaikant švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamų Valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų profesinio mokymo vietų skaičiaus nustatymo kriterijų, arba tuo atveju, jei dubliuojamos programos būtų vykdomos tame pačiame mieste ir tai sudarytų prielaidas papildomų lėšų skyrimo poreikiui, arba tuo atveju, kai išsiskaidžius stojančiųjų srautui galėtų nesusidaryti rentabilios Aprašo 22.1 papunktyje nustatyto dydžio mokinių grupės, Sistemoje iki einamųjų metų spalio 30 d. Įstaigų pateiktas skaičius atitinkamai koreguojamas. Regionų ribos Apraše suprantamos kaip apskričių ribos.
II SKYRIUS
PRAŠYMŲ PRIIMTI MOKYTIS PATEIKIMAS
6. Stojantieji registruojasi, teikia prašymus priimti mokytis pagal Programas (toliau – Prašymas) į Įstaigų valstybės finansuojamas ir / ar nefinansuojamas vietas, yra informuojami apie priėmimo veiksmus ir rezultatus Sistemoje.
7. Registruodamasis Sistemoje Stojantysis pateikia vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir pasirenka prisijungimo prie Sistemos slaptažodį, gauna registracijos numerį. Stojantiesiems, įskaitant asmenis, kuriems Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. kovo 16 d. nutarimu Nr. 224 „Dėl laikinosios apsaugos Lietuvos Respublikoje užsieniečiams suteikimo“ yra suteikta laikinoji apsauga Lietuvos Respublikoje (toliau – asmuo, kuriam Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga), neturintiems galimybės ir reikiamų priemonių pateikti Prašymą, sąlygas Prašymą pateikti per Sistemą sudaro ir konsultacijas teikia Įstaigos ir Įgaliota institucija.
8. Stojančiuosius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, baigusius Aprašo 35.2.2 papunktyje nurodytas programas, uždaro ir pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietose mokomus Stojančiuosius, išskyrus Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 69 straipsnyje nurodytus nuteistuosius, kuriems laisvės atėmimo vietų įstaigos direktoriaus įgaliotas pareigūnas leidžia mokytis ne bausmės atlikimo vietoje veikiančioje profesinio mokymo įstaigoje, prireikus į Sistemą įregistruoja Įstaigos vadovo įgaliotas asmuo pagal Įstaigos vadovui pateiktus prašymus dėl įregistravimo į Sistemą.
9. Duomenys apie Stojančiojo mokymosi pasiekimus, įgytas kvalifikacijas ir kiti duomenys Sistemoje gaunami iš Mokinių registro, Studentų registro, Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro, Švietimo ir mokslo institucijų registro, Licencijų registro ir Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro automatiniu būdu. Jei nustatytų pateikti duomenų registruose nėra, Stojantysis apie tai informuojamas Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka. Stojantysis Aprašo X skyriuje nustatytais atvejais privalo pateikti nurodytų dokumentų, kurių nėra registruose, kopijas. Stojantysis, kuris mokėsi valstybės nefinansuojamoje vietoje ir jo studijų kaina nebuvo kompensuota, šį faktą deklaruoja Sistemoje ir joje prideda įstaigos, kurioje mokėsi, išduotą pažymą apie mokėtas įmokas arba mokymo sutarties su ja kopiją.
10. Stojantysis, kuris išsilavinimą įgijo pagal tarptautinių organizacijų arba užsienio valstybių švietimo programas užsienyje arba Lietuvoje, mokymosi pasiekimus liudijančio dokumento kopiją Sistemoje pateikia kartu su Studijų kokybės vertinimo centro dokumento kopija dėl atlikto jo mokymosi pasiekimų įvertinimo prilyginimo Lietuvoje taikomam atitinkamų pasiekimų įvertinimui, jei išsilavinimas prilyginamas viduriniam išsilavinimui. Pagrindinio ugdymo lygmens mokymosi pasiekimų prilyginimą atlieka Stojančiojo pirmuoju pageidavimu pasirinkta bendrojo ugdymo programas vykdanti profesinio mokymo įstaiga, kurią prireikus konsultuoja Studijų kokybės vertinimo centras. Jeigu asmuo, kuriam Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga, neturi išsilavinimą įrodančių dokumentų, tokio asmens pasirengimą mokytis pagal pasirinktą profesinio mokymo programą įvertina Įstaiga ir tai nurodo Sistemoje.
11. Stojantysis, Sistemoje pateikęs užpildytą Prašymo formą, patvirtina pateiktų duomenų tikrumą. Vykstant pagrindiniam ir papildomam priėmimui, Stojantysis Prašyme įrašo iki 3 pageidavimų (toliau – Pageidavimai) į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas. Pageidavimai mokytis pagal programas pasirenkami iš Sistemoje nurodytų Įstaigų ir jų įgyvendinamų Programų sąrašo. Pageidavimu laikomas Programos pavadinimo, valstybinio kodo, Įstaigos, kuri įgyvendina Programą, mokymo formos ir finansavimo pobūdžio (valstybės finansuojama ar nefinansuojama vieta) pasirinkimas.
12. Visi Pageidavimai lygiaverčiai, kol yra nustatomas Stojančiojo tinkamumas pagal atskiras Programas. Pageidavimų, kuriems Stojantysis, vadovaujantis Aprašo 17 punktu, pripažintas tinkamu, eiliškumą prioriteto tvarka Stojantysis Sistemoje nustato iki Prašymų teikimo termino pabaigos.
13. Kartu su Prašymu Stojantysis nurodo bendrabučio poreikį, kitą papildomą Stojančiojo konkursiniam balui neturinčią įtakos informaciją. Jeigu Stojančiojo pateikti dokumentai yra kita pavarde, negu įrašyta jo tapatybę patvirtinančiame dokumente, Stojantysis privalo Sistemoje pateikti dokumento, patvirtinančio išsilavinimo dokumente nurodytos pavardės keitimą, kopiją.
III SKYRIUS
BENDROJO PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS
14. Bendrąjį priėmimą sudaro pagrindinis priėmimas (žiemos ir vasaros etapai) ir papildomas (-i) priėmimas (-i) bei priėmimas į laisvas valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas prasidėjus mokslo metams. Bendrasis priėmimas vykdomas pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro kasmet nustatomus Bendrojo priėmimo į formaliojo profesinio mokymo programas terminus (toliau – Bendrojo priėmimo terminai).
15. Teisę Stojančiajam įgyti kvalifikaciją mokantis pagal pirminio ar tęstinio profesinio mokymo programas valstybės finansuojamoje vietoje pagal Profesinio mokymo įstatymo 37 straipsnio nuostatas ir Stojančiojo pateiktus bei iš Mokinių registro ir Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro gautus duomenis nustato Įgaliota institucija.
16. Užsieniečių teisė įgyti kvalifikaciją mokantis pagal formaliojo profesinio mokymo programas pagal Stojančiojo pateiktus dokumentus nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 24 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatomis (32 straipsnio 4 dalies 2 punktu, 71 straipsnio 2 dalimi ir 94 straipsnio 2 dalimi), vadovaujantis Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, įstatymais ir kitais teisės aktais.
17. Įstaiga įvertina ir pažymi Sistemoje Stojančiojo tinkamumą mokytis pagal pasirinktą Programą pagal Aprašo 35.1–35.5 papunkčius. Stojantysis pripažįstamas tinkamu mokytis pagal jo Pageidavimų sąraše pasirinktą Programą, jei atitinka Aprašo 35.1–35.5 papunkčiuose nustatytus priėmimo mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas į valstybines ir savivaldybių profesinio mokymo įstaigas ir kitas valstybines ar savivaldybių švietimo įstaigas kriterijus. Tais atvejais, kai pagal Aprašo 19 punktą yra nustatytas reikalavimas papildomai vertinti Stojančiojo tinkamumą atliekant testą, skirtą Stojančiojo specifiniams gebėjimams, specifinėms žinioms, bendrosioms ar profesijai reikalingoms kitoms kompetencijoms nustatyti (toliau – Testas), jį turi atlikti visi Stojantieji į tokią Programą, o jų atliko Testo rezultatą Sistemoje pažymi Įstaiga. Sistemoje pateikiama informacija apie Programose numatytus Testus, testavimo datas ir vietos pasirinkimo galimybes.
18. Nustačius Stojančiojo tinkamumą Programai pagal atlikto Testo rezultatus, jo tinkamumą pripažįsta visos atitinkamą Programą įgyvendinančios profesinio mokymo įstaigos. Rezultatai apie Stojančiojo tinkamumą paskelbiami Sistemoje ir apie juos informuojamas Stojantysis Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka.
19. Stojančiojo papildomo tinkamumo mokytis pagal tam tikrą Programą įvertinimo poreikį nustato ir Testų rengimą koordinuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Testus rengia juos naudoti numačiusios ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro pritarimą gavusios Įstaigos pagal Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro nustatytą tvarką. Testą, patikrinantį Stojančiojo gebėjimą mokytis pagal Programą, pritaikytą Stojantiesiems, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, Įstaiga privalo raštu suderinti su Lietuvos įtraukties švietime centru, jei tokiam Testui naudoti Įstaiga gavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro pritarimą.
20. Testų užduočių ir specifinių gebėjimų, specifinių žinių, bendrųjų gebėjimų ir profesijai reikalingų kompetencijų reikalavimų aprašai (toliau – Testų aprašai), raštu suderinti su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, paskelbiami profesinio mokymo įstaigų interneto tinklalapiuose ne vėliau kaip prieš mėnesį iki atitinkamo priėmimo etapo Prašymų registravimo pradžios. Nuorodas į Testų aprašus ir testavimo datas Įstaigos ne vėliau kaip prieš 14 dienų iki Prašymų registravimo pradžios pateikia Įgaliotai institucijai. Testą vykdžiusi Įstaiga Stojančiojo Testo rezultatus į Sistemą įveda ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Testo laikymo dienos.
21. Tais atvejais, kai profesiniame standarte, o jeigu jo nėra – Europos Sąjungos ar Lietuvos Respublikos teisės aktuose yra nustatyti papildomi reikalavimai asmens sveikatai dirbti pagal atitinkamą kvalifikaciją, Įstaigos, informavusios Įgaliotą instituciją, apie šiuos reikalavimus skelbia savo interneto tinklalapiuose. Sistemoje prie Programų, kurioms nustatyti papildomi reikalavimai asmens sveikatai, teikiama papildoma informacija Stojantiesiems atitiktį dėl sveikatos būklės liudijančių medicininių pažymų pateikimo. Stojantieji, teikdami Prašymą į šiame Aprašo punkte nurodytas programas, Sistemoje pažymi atitinkamų medicininių pažymų išdavimo datą ir registracijos numerį ir medicinines pažymas pateikia nuvykę į Įstaigą.
22. Pasibaigus Prašymų mokytis teikimo terminui:
22.1. vykdomas konkursas, kurio metu nustatomos Programos, į kurias gali būti kviečiami Stojantieji. Stojantieji kviečiami į Programas, kurios konkurso metu sulaukia tokio tinkamų kviesti asmenų skaičiaus:
22.1.1. 12 ir daugiau – į tos pačios kvalifikacijos ir to paties Lietuvos kvalifikacijų lygio pirminio ir tęstinio mokymo programas, išskyrus Aprašo 22.1.2–22.1.4 papunkčiuose nurodytas programas;
22.1.3. 4 ir daugiau – į Programas, pritaikytas specialiųjų ugdymosi poreikių dėl nežymaus, atskirais atvejais – vidutinio intelekto sutrikimo turintiems asmenims, bei į Programas, pagal kurias mokysis silpnaregių ar neprigirdinčiųjų ir (arba) kochlearinių implantų naudotojai;
22.2. jei į Programą yra priimta Stojančiųjų, priėmimas tęsiamas kituose etapuose neviršijant bendro mokymosi vietų skaičiaus, atitinkančio Įstaigos pajėgumą užtikrinti profesinio mokymo kokybę, nustatyto Įstaigai vadovaujantis Profesinio mokymo įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 5 punktu;
22.3. Stojančiųjų skaičių į tos pačios kvalifikacijos ir to paties Lietuvos kvalifikacijų lygio pirminio ir tęstinio mokymo programų modulius nusistato Įstaiga;
22.4. Įstaiga, surinkusi mažesnį nei Aprašo 22.1.1–22.1.4 papunkčiuose numatytą tinkamų kviesti į Programas asmenų skaičių, tais atvejais, kai turi konkretų užsakymą parengti nustatytą skaičių kvalifikuotų darbuotojų pagal Programą, į kurią vykdomas priėmimas, kai Programa yra priskiriama prie paklausių regiono programų, tačiau nepopuliari tarp Stojančiųjų, kai reikia užtikrinti profesinio mokymo prieinamumą asmenims su negalia ar mokiniams, kurie kartu mokosi ir pagal bendrojo ugdymo programas, gali motyvuotu prašymu kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl Programos vykdymo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įvertinusi įstaigos pateiktus motyvus, Įstaigos veiklos išorinio vertinimo rodiklius, priėmimo situaciją ir finansines galimybes, ne vėliau kaip 2 darbo dienos iki Prašymų mokytis teikimo termino pabaigos gali tenkinti Įstaigos prašymą. Prašymas netenkinamas, jei nėra likusių laisvų valstybės finansuojamų vietų regione ar vietų, kurias būtų galima perkelti iš kitų regionų, jei prašyme pateikti argumentai neatitinka šiame Aprašo punkte nustatytų sąlygų, ar programa nepopuliari tik toje regiono Įstaigoje.
23. Valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų pagal konkrečias Programas skaičius Įstaiga Sistemoje įrašo, neviršydama jai nustatyto bendro vietų skaičiaus, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki pagrindinio priėmimo pradžios ir gali juos patikslinti prieš vasaros etapą. Įstaiga prieš 3 dienas iki Prašymų priėmimo termino pabaigos gali nutraukti priėmimą į Programas, kurias yra pasirinkęs mažesnis negu nustatytas minimalus pirmojo prioriteto Pageidavimų skaičius. Stojantysis šiuo atveju informuojamas Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka, nurodant jam galimybę pasirinkti kitą Programą.
24. Papildomo priėmimo metu:
24.1. Prašymus dėl valstybės finansuojamų vietų gali teikti Stojantieji, dalyvavę pagrindiniame priėmime, bet neturintys pasirašytų profesinio mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamos vietos, taip pat Stojantieji, kurie nebuvo užsiregistravę Sistemoje pagrindinio priėmimo metu. Pagrindinio priėmimo metu pateikti Prašymai į papildomą priėmimą automatiškai neperkeliami;
24.2. gali būti kartojamas priėmimas į Programą, pagrindinio priėmimo vasaros etape nesulaukusią nustatyto minimalaus Stojančiųjų skaičiaus. Stojantieji apie galimybę papildomo priėmimo metu rinktis Programą, pagrindinio priėmimo metu nesurinkusią minimalaus Stojančiųjų Pageidavimų skaičiaus, informuojami Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka.
25. Stojančiųjų į profesinio mokymo valstybės finansuojamas vietas konkursinė eilė sudaroma Aprašo VIII skyriuje nustatyta tvarka.
26. Per 5 dienas nuo Prašymų teikimo termino pabaigos Įgaliota institucija, vadovaudamasi regionui švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytu valstybės finansuojamų formaliojo profesinio mokymo vietų skaičiumi, pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje apibrėžiamas švietimo sritis ir Sistemoje Įstaigų nurodytu bendru vietų skaičiumi, atitinkančiu Įstaigos pajėgumą užtikrinti profesinio mokymo kokybę ir nustatytu Įstaigai vadovaujantis Profesinio mokymo įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 5 punktu, įvykdo konkursą ir Stojančiajam pateikia kvietimą mokytis pagal vieną iš Pageidavimų (tenkinamas aukščiausias Stojančiojo prioritetas) bei Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka apie tai informuoja Stojantįjį arba praneša jam apie neigiamą sprendimą.
27. Jei Stojantysis negali būti pakviestas mokytis dėl to, kad jo pagal pirmąjį Pageidavimą pasirinkta Programa nesurinko Aprašo 22 punkte nustatyto Stojančiųjų skaičiaus, arba dėl to, kad į nustatytą vietų skaičių buvo atrinkti geresnius konkursinius balus, apskaičiuojamus pagal Aprašo 46–49 punktus, surinkę Stojantieji, jis kviečiamas mokytis pagal antrąjį ar trečiąjį Pageidavimą. Tais atvejais, kai pasibaigus papildomam priėmimui Stojančiojo Pageidavimai jo regione negali būti tenkinami, Įgaliota institucija per Sistemą informuoja Stojantįjį apie galimybę rinktis kito regiono Įstaigą ir Programą, kuri įgyvendina Stojančiojo Pageidavimą arba kitą to paties švietimo posričio Programą.
IV SKYRIUS
LAISVŲ VALSTYBĖS FINANSUOJAMŲ AR NEFINANSUOJAMŲ VIETŲ UŽPILDYMAS PRASIDĖJUS MOKYMO PROCESUI
29. Į einamųjų metų pagrindinio ar papildomo priėmimo metu priimtų, bet mokymąsi nutraukusių mokinių vietas, taip pat į laisvas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas regionuose tų švietimo sričių, kuriose pagrindinio priėmimo vasaros etapo ir papildomo priėmimo metu sudarytų profesinio mokymo sutarčių skaičius yra mažesnis negu vietų skaičius, nustatytas Aprašo 5 punkte nurodytuose teisės aktuose, į Įstaigas gali būti per Sistemą priimami nauji mokiniai arba mokiniai, besimokantys valstybės nefinansuojamose vietose, bet turintys teisę mokytis valstybės finansuojamose vietose, asmenys, kuriems Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga, priimti tęsti mokymąsi pagal konkrečią profesinio mokymo programą, ir mokiniai, pageidaujantys keisti profesinio mokymo programą, kuriems Sistemoje sudaroma galimybė nenutraukus jų turimos profesinio mokymo sutarties dalyvauti priėmime. Pakviesti mokytis valstybės finansuojamoje vietoje besimokantys, bet pageidaujantys keisti profesinio mokymo programą mokiniai iki naujos sutarties pasirašymo turi nutraukti galiojančią sutartį. Naujos grupės šiais atvejais nėra sudaromos. Asmuo, kuriam Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga, mokymosi proceso metu gali būti priimamas tęsti mokymąsi pagal konkrečią profesinio mokymo programą Įstaigos vadovo įsakymu, sudarius profesinio mokymo sutartį, mokinys registruojamas Mokinių registre.
30. Įstaiga naujų mokinių į laisvas vietas, neviršydama jai nustatyto bendro vietų skaičiaus, gali priimti tuo atveju, jei yra įgyvendinusi ne daugiau kaip 20 proc. valandų, nustatytų bendruosiuose profesinio mokymo planuose atitinkamo kreditų skaičiaus apimties Programai įgyvendinti.
31. Įstaiga, priimdama naujus mokinius mokymo procesui prasidėjus, susitaria su mokiniu dėl sąlygų, kokiomis mokinys sieks profesinio mokymo programoje nustatytų mokymosi rezultatų tos programos dalies, kuri buvo įgyvendinta iki priimant mokinį.
32. Priėmimas į laisvas vietas vykdomas ir įforminamas vadovaujantis Aprašo 6–13, 14–17, 25–27, 30–31, 36, 37, 39, 42, 50-60, 43–53, 56, 57 punktais.
33. Įstaiga gali priimti mokinį, norintį pakeisti profesinio mokymo įstaigą, tačiau tęsti mokymąsi pagal tą pačią profesinio mokymo programą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo išsiregistravimo iš profesinio mokymo įstaigos dienos, jei gali jam sudaryti sąlygas mokytis neviršydama jai leistino mokymosi vietų skaičiaus ir nedidindama mokinių grupių skaičiaus. Įstaiga su mokiniu sudaro profesinio mokymo sutartį ir ją registruoja Mokinių registre.
34. Laisva valstybės finansuojama vieta, įgyvendinus daugiau nei 20 proc. Programai įgyvendinti skirto laiko, užpildoma perkeliant į ją mokinį, kuris turi geriausius mokymosi pasiekimų Įstaigoje įvertinimus tarp mokinių, turinčių teisę mokytis valstybės finansuojamose vietose, bet besimokančių valstybės nefinansuojamose vietose. Jei į vieną vietą pretenduoja keli mokiniai, turintys vienodus vidurkius, pirmumas teikiamas mokiniui, turinčiam aukštesnius privalomųjų modulių ar profesijos teorinio, ar praktinio mokymo dalykų įvertinimus. Tais atvejais, kai privalomųjų modulių ar profesijos teorinio ar praktinio mokymo dalykų įvertinimai vienodi, pirmumą lemia aukštesni modulių, kurie turi daugiau kreditų ar didesnės apimties profesijos teorinio ar praktinio mokymo dalykų, įvertinimai. Tais atvejais, kai vienodi daugiau kreditų turinčių modulių arba didesnės apimties dalykų įvertinimai, pirmenybė teikiama mokiniui, turinčiam daugiau aukštesnių įvertinimų (daugiau modulių, dalykų, įvertintų puikiai (10), labai gerai (9). Įstaiga pakeičia su mokiniu sudarytą profesinio mokymo sutartį ir Mokinių registre pažymi, kad mokinys mokosi valstybės finansuojamoje vietoje.
V SKYRIUS
PRIĖMIMO MOKYTIS PAGAL FORMALIOJO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS Į VALSTYBINES IR SAVIVALDYBIŲ PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGAS IR KITAS VALSTYBINES AR SAVIVALDYBIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGAS KRITERIJŲ SĄRAŠAS
35. Stojantiesiems į Įstaigas mokytis pagal profesinio mokymo programas taikomi šie kriterijai:
35.1. Stojančiojo amžius. Mokytis pagal Programas priimami asmenys, ne jaunesni kaip 14 metų. Asmenys iki 16 metų priimami mokytis į Programas, įgyvendinamas kartu su pagrindinio ugdymo programos dalimi;
35.2. Stojančiojo išsilavinimas:
35.2.1. Stojantysis turi būti įgijęs Programoje nustatytą išsilavinimą. Kai formaliojo profesinio mokymo programa įgyvendinama kartu su bendrojo ugdymo programa, kartu vadovaujamasi švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamu Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu;
35.2.2. jei Programoje išsilavinimas nereglamentuojamas, Stojantieji, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, turi būti baigę (ar mokęsi iki 16 metų pagal) pagrindinio ugdymo individualizuotą programą, socialinių įgūdžių programą, adaptuotą pagrindinio ugdymo programą, specialiąją pagrindinio ugdymo programą;
35.3. Testo teigiamas rezultatas, jei į formaliojo profesinio mokymo programas nustatytas reikalavimas papildomai vertinti Stojančiojo mokytis tinkamumą;
35.4. kiti Programoje nustatyti privalomi reikalavimai, pavyzdžiui, sveikatos būklė, kai profesiniame standarte, o jeigu jo nėra – Europos Sąjungos ar Lietuvos Respublikos teisės aktuose yra nustatyti papildomi reikalavimai asmens sveikatai dirbti pagal atitinkamą kvalifikaciją; įgytos kompetencijos; profesinė patirtis; įgyta kvalifikacija, jei stojama į tęstinio profesinio mokymo programą;
35.5. rekomendacija, išduota pedagoginės psichologinės tarnybos, Aprašo 35.2.2 papunktyje nurodytas programas baigusiems asmenims šiais atvejais:
35.5.1. rekomendaciją dėl mokymosi įtraukties būdu, jei Aprašo 35.2.2 papunktyje nurodytas programas baigę asmenys renkasi mokytis pagal II Lietuvos kvalifikacijų lygio profesinio mokymo programas, kurios nėra pritaikomos asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių;
35.5.2. rekomendaciją dėl asmens gebėjimų, įgūdžių ir galių atitikties mokytis pagal atitinkamą pritaikytą Programą, jei Aprašo 35.2.2 papunktyje nurodytas programas baigę asmenys renkasi mokytis pagal II Lietuvos kvalifikacijų lygio profesinio mokymo programas, pritaikytas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims, turi vidutinį intelekto sutrikimą;
35.7. valstybės finansuojamos vietos Stojantiesiems į formaliojo profesinio mokymo programas paskirstomos pagal šiuos pirmumo kriterijus mažėjančio prioriteto tvarka:
35.7.1. asmenims, stojantiems į Programas, pritaikytas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims;
35.7.2. asmenims, kurie Įstaigoje tais pačiais metais baigė pagrindinio ugdymo programą ir siekia kvalifikacijos kartu su vidurinio ugdymo lygmens programa;
VI SKYRIUS
PRIĖMIMAS MOKYTIS Į VALSTYBĖS NEFINANSUOJAMAS FORMALIOJO PROFESINIO MOKYMO VIETAS
36. Stojančiųjų mokytis į valstybės nefinansuojamas formaliojo profesinio mokymo vietas teisės ir pareigos bei jiems keliami reikalavimai, išskyrus mokestį už mokslą, yra tokie patys kaip Stojančiųjų į valstybės finansuojamas vietas. Konkursinė eilė į Programų valstybės nefinansuojamas vietas sudaroma ir konkursinis balas skaičiuojamas vadovaujantis Aprašo 45–49 punktais.
37. Į valstybės nefinansuojamas formaliojo profesinio mokymo vietas per Bendrąjį priėmimą gali būti priimami teisės į valstybės finansuojamą profesinio mokymo vietą pagal Profesinio mokymo įstatymo 37 straipsnio nuostatas neturintys asmenys ir asmenys, turintys šią teisę, bet pildydami Prašymą pasirinkę nefinansuojamą vietą.
38. Tuo laiku, kai Bendrasis priėmimas nevykdomas, Įstaigos į valstybės nefinansuojamas formaliojo profesinio mokymo vietas gali priimti asmenis mokytis įmonės, įstaigos, organizacijos, ūkininko ūkio besimokančiųjų lėšomis, jei jos pajėgios užtikrinti profesinio mokymo kokybę. Tuo atveju asmuo Prašymą pateikia Įstaigai, nurodydamas vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, taip pat pateikia Aprašo X skyriuje nurodytus dokumentus. Įstaiga pagal Aprašo 35.1–35.5 papunkčius nustačiusi šiame punkte nurodyto Prašymą pateikusio asmens tinkamumą, su juo sudaro profesinio mokymo sutartį ir asmenį įregistruoja į Mokinių registrą.
VII SKYRIUS
PRIĖMIMO Į PAMEISTRYSTĖS FORMA ORGANIZUOJAMĄ PROFESINĮ
MOKYMĄ SĄLYGOS
40. Mokytis pameistrystės forma Stojantieji priimami pagal tuos pačius šiame Apraše nustatytus reikalavimus ir tvarką, kaip ir Stojantieji, pasirinkę mokyklinę profesinio mokymo organizavimo formą.
41. Įstaiga viena arba kartu su pameistrį mokytis priimančia ir su juo pameistrystės darbo sutartį pasirašančia įmone, įstaiga, organizacija, kuriai profesinis mokymas nėra pagrindinė veikla, ūkininku, laisvuoju mokytoju (toliau – darbdavys) gali pagal iš anksto savo interneto tinklalapyje paskelbtas sąlygas organizuoti pameistrių atranką, kurioje darbdavys (-iai) iš pageidaujančių atrankoje dalyvauti mokinių, jei jie priimti mokytis mokykline forma, atsirenka pameistrius. Tokią atranką rekomenduojama organizuoti ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių nuo mokymo proceso pradžios. Su atrinktu mokytis pameistrystės profesinio mokymo forma mokiniu anksčiau sudaryta profesinio mokymo sutartis pakeičiama.
42. Priėmimas mokytis pameistrystės forma įteisinamas trišale Įstaigos, Stojančiojo ir įmonės, įstaigos, organizacijos, kuriai profesinis mokymas nėra pagrindinė veikla, ūkininko, laisvojo mokytojo profesinio mokymo sutartimi. Pameistrystės darbo sutarties, pasirašytos pameistrio ir jo darbdavio, sudarymo datą ir numerį profesinio mokymą vykdanti įstaiga įrašo į Mokinių registrą.
VIII SKYRIUS
KONKURSINĖS EILĖS SUDARYMAS IR KONKURSINIO BALO
APSKAIČIAVIMAS
43. Konkurso rezultatai grupuojami į 3 grupes: Stojančiųjų į pirminio profesinio mokymo programas, vykdomas su bendrojo ugdymo programomis, Stojančiųjų į pirminio profesinio mokymo programas ir Stojančiųjų į tęstinio profesinio mokymo programas.
44. Stojančiųjų konkursinė eilė Sistemoje sudaroma konkursinio balo mažėjimo tvarka pagal Aprašo 35.7 papunktyje nustatytus pirmumo kriterijus ir Aprašo 35.6 papunktyje nustatytą Stojančiųjų konkursinį balą, išskyrus Aprašo 35.7.1 papunktį, kurį taikant konkursinis balas neskaičiuojamas.
45. Valstybės finansuojamos vietos kiekviename regione paskirstomos šiuo eiliškumu: pakviesti Stojantieji į pirminio profesinio mokymo programas, vykdomas su bendrojo ugdymo programa, pakviesti Stojantieji į pirminio profesinio mokymo programas, pakviesti Stojantieji į tęstinio profesinio mokymo programas.
46. Stojančiojo konkursinį balą sudaro mokymosi pasiekimus, kurie nustatyti atitinkamoje Programoje, įteisinančiame dokumente įrašytų visų dalykų įvertinimų (penkių balų sistemos pažymiai dvigubinami), o stojant į Programas, kuriose nustatytas reikalavimas turėti vidurinį išsilavinimą, – ir Aprašo 48 punkte nustatyta tvarka perskaičiuotų brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis.
47. Programose, kuriose reikšmingos Stojančiųjų tam tikrų dalykų žinios, profesinio mokymo įstaigoms, gavus raštišką Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro pritarimą ir apie tai informavus Įgaliotą instituciją, vietoje visų dalykų įvertinimų naudojamas tam tikrų dalykų metinių įvertinimų ir perskaičiuotų brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis. Tais atvejais, kai Stojantysis – asmuo, kuriam Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga, neturi išsilavinimą įrodančių dokumentų ar iš jo pateiktų dokumentų negalima apskaičiuoti konkursinio balo, Įstaiga įvertina asmens turimas kompetencijas ir / ar mokymosi pasiekimus ir rezultatą įrašo Sistemoje.
48. Apskaičiuojant konkursinį balą mokykliniam brandos egzaminui įvertinti taikomas koeficientas 1,2, valstybiniam brandos egzaminui įvertinti – koeficientas 2. Valstybinių brandos egzaminų įvertinimai, gauti naudojant skalę 1–100, tiesiškai perskaičiuojami į skalę 16–100. Valstybinių brandos egzaminų vertinimo skalės 16–100 balų įvertinimai vieno ženklo po kablelio tikslumu perskaičiuojami į skalės 4–10 įvertinimus pagal formulę:
Y4,0–10,0 = 4,0 + (XVBE (16–100) – 16) × 0,07143,
čia X VBE (16–100) yra VBE įvertinimas 16–100 balų skalėje, Y 4,0–10,0 – VBE įvertinimas 4–10 skalėje.
49.Tais atvejais, kai Stojančiųjų konkursinis balas yra vienodas šimtųjų tikslumu, aukštesnius Stojančiųjų eilės rezultatus turinčiu laikomas tas Stojantysis, kuris turi daugiau aukštesnių atskirų dalykų įvertinimų.
50. Stojantieji, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, baigę Aprašo 35.2.2 papunktyje nustatytas programas, konkursinėje eilėje turi pirmenybę į valstybės finansuojamą vietą ir jiems konkursinis balas neskaičiuojamas. Tais atvejais, kai bendras Įstaigos vietų skaičius, atitinkantis Įstaigos pajėgumą užtikrinti profesinio mokymo kokybę, yra mažesnis nei Stojančiųjų skaičius, prioritetas teikiamas eiliškumo tvarka asmenims, kurių ankstesnis Prašymo pateikimo laikas.
IX SKYRIUS
STOJANČIŲJŲ IR PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGŲ INFORMAVIMAS
52. Informaciją Stojantiesiems apie Bendrąjį priėmimą Sistemoje ar elektroniniu paštu arba tiesiogiai teikia ir konsultuoja Įgaliota institucija, konsultacijas taip pat teikia Įstaigos.
53. Kiekvienam Prašymą pateikusiam Stojančiajam jo nurodytu elektroninio pašto adresu Sistema praneša apie užregistruotą Prašymą – ne vėliau kaip per 1 darbo dieną po Prašymo pateikimo dienos; apie privalomų pateikti duomenų pakankamumą, jei Stojantysis nepateikė jų visų, – ne vėliau kaip per 3 darbo dienas arba kartu su informacija apie priėmimo rezultatus, jei duomenys buvo pateikti paskutinę Prašymų priėmimo dieną, apie Stojančiojo tinkamumą pasirinktoms Programoms ir apie siūlymą mokytis – pagal Bendrojo priėmimo terminus. Ši informacija prisijungusiam prie Sistemos Stojančiajam teikiama viso Bendrojo priėmimo metu.
54. Informacija profesinio mokymo įstaigoms apie Programų pasirinkimą, pasirinkimo prioritetus, kvietimus, pasirašytas profesinio mokymo sutartis, bendrą Stojančiųjų skaičių pagal Programas ir pirmosios kvalifikacijos siekiančių Stojančiųjų skaičių pagal Programas teikiama Sistemoje, Įgaliota institucija Įstaigas pagal savo kompetenciją konsultuoja telefonu ar el. paštu.
X SKYRIUS
DOKUMENTŲ PATEIKIMAS IR PRIĖMIMO ĮFORMINIMAS
56. Stojantysis, atvykęs į Įstaigą pasirašyti mokymo sutarties, jai privalo pateikti asmens tapatybės dokumentą ir tuos dokumentus, prie kurių Įstaiga neturi prieigos per informacines sistemas ir registrus. Stojantysis Įstaigai pateikia šiuos dokumentus šiame punkte nustatytais atvejais:
56.1. „Stojančio į mokymo įstaigą ir įdarbinamo nepilnamečio medicininę pažymą“ (086/a), išduotą vadovaujantis Stojančiųjų į profesinio mokymo mokyklas ir įdarbinamų nepilnamečių sveikatos tikrinimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, iki mokymo proceso pradžios arba pirmą mokymosi dieną (taikoma visiems);
56.2. medicininę pažymą apie sveikatos būklės atitiktį Programos reikalavimams, jei, vadovaujantis Aprašo 35.4 papunkčiu, Sistemoje prie Programos yra pateikta informacija apie nustatytus papildomus reikalavimus asmens sveikatai dirbti pagal atitinkamą kvalifikaciją, – iki mokymo proceso pradžios arba pirmą mokymosi dieną;
56.3. pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą su rekomendacija Stojančiajam, baigusiam Aprašo 35.2.2 papunktyje nurodytas programas iki mokslo metų, kuriais jam sueina 21 metai, pabaigos, o tam, kuris dėl ligos mokėsi su pertraukomis ir pateikė tokių pertraukų priežastį pagrindžiančius dokumentus, – iki mokslo metų, kuriais jam sueina 23 metai, pabaigos ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą dokumentą, pagal kuriuos Įstaiga galėtų pritaikyti Programą ar koordinuotai teikti švietimo pagalbą, socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugas;
56.4. teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ar teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje suteikiantį ar patvirtinantį dokumentą ar skaitmeninį pažymėjimą ar jų kopijas ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo profesinio mokymo sutarties pasirašymo su profesinio mokymo įstaiga dienos, jei Stojantysis yra užsienio valstybės pilietis;
56.5. kalėjimo viršininko leidimą – jei Stojantysis atlieka laisvės atėmimo bausmę pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietose ir pageidauja mokytis ne bausmės atlikimo vietose veikiančioje profesinio mokymo įstaigoje;
56.6. mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų kopijas, jei duomenų apie Stojančiojo mokymosi pasiekimus nėra Mokinių registre, Studentų registre ir Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre;
56.7. pameistrystės darbo sutartis, jei Stojančiojo profesinis mokymas bus organizuojamas pameistrystės mokymo forma;
56.8. dokumento, patvirtinančio išsilavinimo dokumente nurodytos pavardės keitimą, kopiją, jeigu Stojančiojo pateikti dokumentai yra kita pavarde, negu įrašyta jo tapatybę patvirtinančiame dokumente;
56.9. užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo pažymas kartu su Stojančiojo užsienyje gautais mokymosi pasiekimų dokumentais ar jų kopijomis;
56.10. jaunesnis nei 18 metų Stojantysis turi būti pasitikrinęs arba iki rugsėjo 15 d. pasitikrina sveikatą tam, kad būtų parengta elektroninės statistinės apskaitos forma Nr. E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-951 „Dėl elektroninės statistinės apskaitos formos Nr. E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ (toliau – forma E027-1), kurioje įrašomi reikiami duomenys, išvados ir rekomendacijos švietimo ar kitai ugdymo įstaigai.
57. Stojantieji, gavę siūlymus mokytis, ne vėliau kaip iki švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytos Bendrojo priėmimo terminų datos turi sudaryti profesinio mokymo sutartį su atitinkama Įstaiga, atvykdami į ją pasirašyti profesinio mokymo sutarties arba ją pasirašydami kvalifikuotu elektroniniu parašu ar asmens tapatybę patvirtindami kitais saugiais būdais (per elektroninės bankininkystės sistemas ar kitaip). Apie sudarytą profesinio mokymo sutartį Įstaiga pažymi Sistemoje ir Stojantįjį registruoja Mokinių registre, kuris suteikia profesinio mokymo sutarties numerį. Stojančiajam nutraukus profesinio mokymo sutartį su profesinio mokymo įstaiga iki rugsėjo 1 d. ar kito mokymo proceso pradžios termino, jis yra pašalinamas iš Mokinių registro (profesinio mokymo sutarties numeris perkeliamas kitai profesinio mokymo sutarčiai). Profesinio mokymo įstaiga sutarties nutraukimo faktą fiksuoja Sistemoje.
XI SKYRIUS
BAGIAMOSIOS NUOSTATOS
58. Priėmimo procese dalyvaujančių asmenų asmens duomenys tvarkomi priėmimo į profesinį mokymą, specialiųjų ugdymosi poreikių asmenims pritaikytų profesinio mokymo programų įgyvendinimo, pagalbos šiems asmenims skyrimo ir profesinio mokymo lėšų vienam mokiniui, kai jis turi specialiųjų ugdymosi poreikių, apskaičiavimo, duomenų įregistravimo Sistemoje ir Apraše nurodytuose registruose tikslais, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, Apraše nurodytų registrų ir informacinių sistemų veiklą reglamentuojančiais, duomenų valdytojų patvirtintais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.