ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2016 m. gruodžio 1 d. Nr. T-419
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 8 d. nutarimu Nr. 416 „Dėl Pavyzdinių savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų nuostatų patvirtinimo“ ir atsižvelgdama į Šiaulių vyskupijos „Caritas“ 2016-09-02 raštą Nr. 186-3b „Dėl dalyvavimo Narkotikų komisijos darbe“, Šiaulių miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Pripažinti netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 30 d. sprendimą Nr. T-188 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos“ su visais papildymais ir pakeitimais.
3. Nustatyti, kad šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos
2016 m. gruodžio 1 d. sprendimu Nr. T-419
ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJOS NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šiaulių miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisija (toliau – Komisija) yra nuolatinė Komisija, koordinuojanti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje (toliau – savivaldybės teritorija).
2. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) sprendimais, kitais teisės aktais ir Šiaulių miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos nuostatais (toliau – Nuostatai).
II SKYRIUS
KOMISIJOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS
4. Pagrindinis Komisijos uždavinys - koordinuoti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus savivaldybės teritorijoje.
5. Komisija atlieka šias funkcijas:
5.1. gauna informaciją iš savivaldybių ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais, ją analizuoja;
5.2. bendradarbiauja su savivaldybės ir valstybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis;
5.3. vertina, kaip vykdomos narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos savivaldybės įstaigose ir organizacijose;
5.4. teikia informaciją ir pasiūlymus narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais savivaldybės ir valstybės institucijoms, visuomenės informavimo priemonėms, nevyriausybinėms organizacijoms;
III SKYRIUS
KOMISIJOS TEISĖS
6. Komisija turi teisę:
6.1. gauti informaciją jos kompetencijai skirtais klausimais iš savivaldybių ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų;
6.2. dalyvauti Šiaulių miesto savivaldybės ir šalies renginiuose narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais;
IV SKYRIUS
KOMISIJOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
8. Komisija sudaroma iš Šiaulių miesto savivaldybės ir valstybės sveikatos, švietimo, socialinių, vaikų teisių apsaugos institucijų bei įstaigų, policijos, nevyriausybinių organizacijų pasiūlytų atstovų – ne mažiau kaip iš 10 narių.
9. Komisijos pirmininką, kuris vadovauja Komisijos veiklai, ir jo pavaduotoją, kuris, nesant Komisijos pirmininko, atlieka Komisijos pirmininko funkcijas, iš Komisijos narių skiria Savivaldybės taryba. Komisijos pirmininku ir jo pavaduotoju gali būti asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą ir administracinio darbo stažą.
10. Jei Komisijos narys atsistatydina, yra atšaukiamas, nebegali eiti Komisijos nario pareigų dėl ligos ar miršta ir Komisijos kadencija yra nepasibaigusi, iki Komisijos kadencijos pabaigos institucija ar organizacija, kurios atstovas atsistatydino, buvo atšauktas, nebegali eiti Komisijos nario pareigų dėl ligos ar mirė, deleguoja naują Komisijos narį.
12. Komisijos nariai gali dalyvauti Komisijos darbe tik pasirašę:
12.1. nešališkumo deklaraciją, kurioje pasižada objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamiesi lygiateisiškumo principu atlikti savo pareigas, vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto ir, esant jo grėsmei, nedelsdami informuoti apie tai Komisijos pirmininką bei narius ir nusišalinti nuo pareigų atlikimo;
13. Savivaldybės administracija paskiria Komisijos sekretorių, kuris nėra Komisijos narys. Komisijos sekretorius pasirašo Nuostatų 12 punkte nurodytą konfidencialumo pasižadėjimą.
14. Komisijos pirmininkas:
14.2. pirmininkauja Komisijos posėdžiuose, šaukia Komisijos posėdžius, tvirtina posėdžių darbotvarkę;
16. Komisijos posėdis šaukiamas Komisijos pirmininko iniciatyva, taip pat, jeigu to prašo ne mažiau kaip pusė Komisijos narių.
17. Komisijos nariams apie posėdį elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio praneša Komisijos sekretorius, kuris kartu su pranešimu Komisijos nariams pateikia posėdžio darbotvarkės projektą ir medžiagą numatomais svarstyti klausimais.
18. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Komisijos narių.
19. Visi sprendimai Komisijos posėdyje priimami atviru balsavimu. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 2/3 dalyvavusių Komisijos narių. Balsuojant Komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas. Nusišalinusių Komisijos narių balsai neįskaitomi į posėdžio kvorumą ar balsavimo rezultatus.
20. Komisijos posėdžių sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos sekretorius ir Komisijos pirmininkas. Nesutikdamas su Komisijos sprendimu, Komisijos narys turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę. Apie atskirosios nuomonės pareiškimą pažymima posėdžio protokole. Komisijos nariui pageidaujant, jis gali atskirąją nuomonę išdėstyti raštu ir ją pateikti per vieną dieną po posėdžio. Raštu išdėstyta atskiroji nuomonė pridedama prie posėdžio protokolo.
21. Komisijos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki Komisijos posėdžio turi pranešti Komisijos sekretoriui arba Komisijos pirmininkui elektroniniu paštu arba raštu. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę, susipažinęs su pateikta medžiaga, iš anksto raštu balsuoti dėl kiekvieno posėdžio darbotvarkės klausimo. Komisijos nario balsavimas iš anksto raštu įskaitomas į posėdžio kvorumą ir balsavimo rezultatus. Komisijos posėdžiuose balsavimui pateikiami tik tie klausimai, kurie iš anksto buvo pateikti Komisijos nariams posėdžio darbotvarkėje.
22. Komisijos narys, per kalendorinius metus nedalyvavęs daugiau kaip pusėje posėdžių, Komisijos pirmininko iniciatyva siūlomas būti nušalintas nuo pareigų atlikimo.