herbas

KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMOS PAGALBOS KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE GYVENANTIEMS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS IR JŲ TĖVAMS (GLOBĖJAMS) TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. rugsėjo 29 d. Nr. T-160

Kalvarija

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 str. 4 p., 18 str. 1 d., Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 7 str. 5 d., 8 str. 4 d., Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1509 patvirtinto Vaikų nuo gimimo iki privalomojo mokymo pradžios gyvenimo ir ugdymo sąlygų gerinimo modelio aprašo 15.11-12 p., Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos ministro 2011 m. lapkričio 4 d. įsakymu Nr. V-2068/A1-467/V-946 patvirtinto Kompleksiškai teikiamos švietimo pagalbos, socialinės paramos, sveikatos priežiūros paslaugų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) tvarkos aprašo 5 p., Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. V-735/A1-208 „Dėl privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Kalvarijos savivaldybės taryba   n u s p r e n d ž i a:

 

1. Patvirtinti Kompleksiškai teikiamos pagalbos Kalvarijos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kalvarijos savivaldybės tarybos 2012 m. spalio 18 d. sprendimą Nr. T-22-1 „Dėl kompleksiškai teikiamos pagalbos Kalvarijos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                                           Vincas Plikaitis


 

PATVIRTINTA

Kalvarijos savivaldybės tarybos

2016 m. rugsėjo 29 d. sprendimu Nr. T-160

 

 

KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMOS PAGALBOS KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE GYVENANTIEMS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS IR JŲ TĖVAMS (GLOBĖJAMS) TVARKOS APRAŠAS

 

I.          BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kompleksiškai teikiamos pagalbos Kalvarijos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja kompleksiškai teikiamos švietimo pagalbos, socialinės paramos, sveikatos priežiūros paslaugų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) teikimo tikslą, principus, teikėjus, nustatymo ir skyrimo procedūras, organizavimą ir finansavimą.

2. Kompleksiškai teikiama pagalba – koordinuotas švietimo pagalbos, socialinės paramos, sveikatos priežiūros paslaugų teikimas vaikams ir jų tėvams (globėjams), gyvenantiems savivaldybės teritorijoje.

3. Kompleksiškai teikiamos pagalbos tikslas - užtikrinti veiksmingą vaikų ugdymąsi pagal ikimokyklinio ir/ar priešmokyklinio ugdymo programas ir padėti tėvams (globėjams) stiprinti tėvystės įgūdžius.

4. Kompleksiškai teikiamos pagalbos gavėjai – ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai ir jų tėvai (globėjai), gyvenantys savivaldybės teritorijoje.

5. Privalomas ikimokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vaikui nuo gimimo iki 6 metų (kol bus pradėtas teikti priešmokyklinis ugdymas).

6. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokos.

 

II. KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMOS PAGALBOS TEIKĖJAI

 

7. Pagalbos teikėjai savivaldybėje:

7.1. Kalvarijos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos, Švietimo ir ugdymo, Socialinių reikalų skyriai;

7.2. Kalvarijos savivaldybės seniūnijos;

7.3. Kalvarijos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“, bendrojo ugdymo mokyklos, vykdančios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas;

7.4. Kalvarijos globos ir užimtumo centras;

7.5. Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centras;

7.6. Kalvarijos socialinių paslaugų centras.

 

III. KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMOS PAGALBOS ORGANIZAVIMAS

 

8. Kompleksiškai teikiamos pagalbos teikimą Kalvarijos savivaldybėje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams) koordinuoja ir apie jos teikimą savivaldybėje vietos bendruomenę informuoja savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius (toliau – koordinatorius).

9. Tėvai (globėjai) pageidaujantys gauti kompleksiškai teikiamą pagalbą sau ir savo vaikams, teikia prašymą savivaldybės administracijos direktoriui. Prie prašymo pridedama vaiko(ų) gimimo liudijimo kopija, Vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/A), jei nustatyti specialieji vaiko ugdymosi poreikiai, - pedagoginės psichologinės tarnybos išvada apie vaiko specialiuosius ugdymosi poreikius ir rekomendacija dėl tolesnio vaiko ugdymosi ir švietimo pagalbos teikimo, pažymos apie šeimos sudėtį, pajamas, iš darbo biržos, jei tėvas, motina (globėjai) nedirba, neįgalumą patvirtinantis dokumentas.

10. Savivaldybės administracijos direktorius, gavęs vaiko tėvų (globėjų) prašymą dėl kompleksiškai teikiamos pagalbos skyrimo, jį perduoda koordinatoriui.

11. Koordinatorius informuoja seniūnijos seniūną, socialinį darbuotoją dėl socialinių paslaugų poreikio nustatymo. Jei poreikis nenustatytas, socialinis darbuotojas kreipiasi į Socialinių reikalų skyrių.

12. Socialinis darbuotojas įvertina esamą situaciją ir socialinių paslaugų šeimai poreikį ir ne vėliau kaip per tris darbo dienas informuoja koordinatorių ir Vaiko teisių apsaugos skyrių.

13. Vaiko teisių apsaugos skyrius turi teisę pateikti informaciją apie vaiko galimai pažeistas teises koordinatoriui tiesiogiai, t. y. be socialinio darbuotojo pranešimo.

14. Koordinatorius, surinkęs reikiamus dokumentus, kartu su prašymu juos teikia Kalvarijos savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijai.

15. Vaiko gerovės komisija, išnagrinėjusi gautus prašymus, kompleksiškai teikiamos pagalbos poreikį įrodančius dokumentus, teikia savivaldybės administracijos direktoriui išvadą dėl privalomo ikimokyklinio ugdymo, kompleksiškai teikiamos pagalbos skyrimo šeimai pagal nustatytą formą (priedas).

16. Kompleksiškai teikiamą pagalbą šeimai organizuoja koordinatorius, sutelkia pagalbos teikėjus – reikalingus specialistus.

17. Savivaldybės administracijos direktorius, įvertinęs Vaiko gerovės komisijos siūlymą, įsakymu skiria teikėjus teikti pagalbą šeimai, nurodo iš savivaldybės biudžete skiriamų lėšų numatytam laikotarpiui apmokėti už vaiko išlaikymą Kalvarijos vaikų lopšeliui-darželiui „Žilvitis“ bei suteiktas specialiąsias pedagogines, psichologines paslaugas pedagoginei psichologinei tarnybai.

18. Kompleksiškai teikiama pagalba, privalomas ikimokyklinis ugdymas pradedamas teikti per penkias darbo dienas nuo savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimo priėmimo dienos.

19. Savivaldybės tarpinstitucinės komandos sudėtį ir jos veiklos reglamentą tvirtina savivaldybės administracijos direktorius.

20. Tarpinstitucinė komanda sudaroma iš savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos, Švietimo ir ugdymo, Socialinių reikalų skyrių specialistų, seniūnijų seniūnų, Kalvarijos globos ir užimtumo centro, Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro, Kalvarijos socialinių paslaugų centro darbuotojų.

21. Koordinatorius atlieka šias funkcijas:

21.1. renka informaciją iš socialinio darbuotojo ar Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų apie savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų galimai pažeistas teises;

21.2. renka pagalbos vaikui ir/ar jo tėvams (globėjams) poreikį patvirtinančius dokumentus ir juos teikia savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijai;

21.3. rengia administracijos direktoriaus įsakymą dėl kompleksiškai teikiamos pagalbos šeimai skyrimo;

21.4. koordinuoja pagalbos teikimą savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams ir jų tėvams (globėjams), organizuoja pasitarimus ir analizuoja kompleksiškai teikiamos pagalbos šeimai veiksmingumą;

21.5. teikia siūlymus administracijos direktoriui dėl pagalbos vaikui ir šeimai tobulinimo.

22. Kompleksiškai teikiama pagalba teikiama, laikantis šių principų:

22.1. bendradarbiavimo – vaikui ir jo tėvams (globėjams) kompleksiškai teikiama pagalba grindžiama visų šiame procese dalyvaujančių juridinių ir fizinių asmenų bendradarbiavimu, tarpusavio supratimu ir pagalba;

22.2. individualizavimo – priimant su vaikais ir jų tėvais (globėjais) susijusius sprendimus, atsižvelgiama į vaikų brandą, jų psichikos ir fizines savybes, šeimos poreikius;

22.3. vaiko interesų ir gerovės pirmumo – imantis bet kokių veiksmų, svarbiausia – vaikų interesai;

22.4. lygybės ir nediskriminavimo – visiems vaikams garantuojamos Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje įtvirtintos teisės;

22.5. konfidencialumo, skaidrumo, nešališkumo priimant sprendimus ir organizuojant kompleksiškai teikiamą pagalbą;

22.6. kompleksiškai teikiamos pagalbos prieinamumo – ji teikiama vaikui ir jo tėvams (globėjams) kuo arčiau jų gyvenamosios vietos.

23. Kompleksiškai teikiamos pagalbos teikėjai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija, Lietuvos Respublikos nutarimais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktais, kitais teisės aktais ir Aprašu.

 

IV. KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMOS PAGALBOS FINANSAVIMAS

 

24. Kompleksiškai teikiama pagalba šeimai finansuojama iš valstybės, Kalvarijos savivaldybės biudžeto, rėmėjų ir kitų lėšų.

 

___________________________


 

Kompleksiškai teikiamos pagalbos Kalvarijos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems

ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus

vaikams ir jų tėvams (globėjams) tvarkos aprašo priedas

 

INFORMACIJA APIE VAIKĄ IR JO TĖVUS (GLOBĖJUS), KOMPLEKSINĖS PAGALBOS POREIKIO IR KOMPLEKSINĖS PAGALBOS SKYRIMAS

 

1.   Kreipimosi priežastys:

Besikreipiantis asmuo

 

Kreipimosi priežastys ir lūkesčiai

 

 

2. Informacija apie vaiką ir jo ugdymosi poreikius:

Vardas pavardė

 

Gimimo data, adresas

 

Nustatyti vaiko ugdymosi poreikiai/sutrikimai

 

Kokia buvo teikta pagalba

 

Kokia reikalinga pagalba

 

Kita informacija apie vaiką

 

Pridedami dokumentai

 

 

3. Informacija apie šeimą ir jos poreikius:

Vaiko tėvų (globėjų) duomenys

 

Gyvenamosios vietos adresas

 

Šeiminė padėtis

 

Išsilavinimas

 

Informacija apie užimtumą

 

Informacija apie šeimos priklausymą socialinės rizikos grupei

 

Kita informacija apie šeimą

 

 

4. Paslaugų vaikui ir šeimai poreikis:

Paslaugų poreikis

Kas teiks paslaugą/pagalbą

Pastabos

 

 

 

 

5. Išvada dėl kompleksinės pagalbos vaikui ir šeimai skyrimo:

_______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

Tėvai (globėjai)                                   ___________                                     _____________

(parašas)                                              (vardas pavardė)

 

Tarpinstitucinės komandos

Koordinatorius                                    ____________                                   _____________

(parašas)                                              (vardas pavardė)

 

Savivaldybės administracijosVGK pirmininkas         __________               ________

(parašas)                      (vardas pavardė)