KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS
MERAS
POTVARKIS
DĖL UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMOS PRIEMONIŲ KOORDINATORIAUS, NEDIRBANČIŲ ASMENŲ ATVEJO VADYBININKO IR ATVEJO KOMANDOS DARBO ORGANIZAVIMO PROCEDŪRŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2024 m. balandžio 29 d. Nr. M-143 (2.4 E)
Kalvarija
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 16 punktu, 25 straipsnio 5 dalimi, Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1-257 „Dėl užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 6.4.4, 6.4.5 ir 6.6.2 papunkčiais, įgyvendindamas Kalvarijos savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 26 d. sprendimu patvirtintą programą Nr. T-10 (1.5E) „Dėl Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo 2024 m. programos patvirtinimo“:
1. T v i r t i n u Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. balandžio 3 d. įsakymą Nr. D-179 (2.12E) „Dėl Užimtumo didinimo programos motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims organizavimo ir teikimo Kalvarijos savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis potvarkis per vieną mėnesį nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas pasirinktinai
Lietuvos administracinių ginčų komisijos Kauno apygardos skyriui, adresu: Laisvės al. 36, 44240
Kaunas, Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo
nustatyta tvarka arba Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams, adresu: A. Mickevičiaus g. 8 A, 44312 Kaunas, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Kalvarijos savivaldybės
mero 2024 m. balandžio 29 d.
potvarkiu Nr. M-143 (2.4 E)
UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMOS PRIEMONIŲ KOORDINATORIAUS, NEDIRBANČIŲ ASMENŲ ATVEJO VADYBININKO IR ATVEJO KOMANDOS DARBO ORGANIZAVIMO PROCEDŪRŲ TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1- 257 „Dėl užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
2. Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos apraše (toliau – Aprašas) reglamentuojamos:
2.1. asmens siuntimo pas Kalvarijos savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) Socialinių reikalų skyriaus (toliau – Skyrius) nedirbančių asmenų atvejo vadybininką (toliau – Atvejo vadybininkas) ir Administracijos valstybės tarnautoją ar darbuotoją (toliau – Priemonių koordinatorius), sąlygos ir tvarka;
2.2. asmenų, nurodytų Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje (toliau – Tikslinės grupės), siunčiamų dalyvauti Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo programoje (toliau – Programoje) poreikių ir galimybių įvertinimas, atvejo komandos, skirtos Tikslinių grupių įsidarbinimą ribojančioms aplinkybėms pašalinti (toliau – Atvejo komanda) darbo organizavimas, susitarimo su asmeniu dėl jo integracijos į darbo rinką (toliau – Susitarimas) parengimas ir pasirašymas, Susitarimo įgyvendinimo, sprendimo dėl pasirengimo darbo rinkai ir Atvejo komandos bendradarbiavimo sąlygos ir tvarka.
3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos apraše, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1-25 „Dėl užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
II SKYRIUS
TIKSLINĖS GRUPĖS ASMENŲ POREIKIŲ IR GALIMYBIŲ ĮVERTINIMAS, PROFILIAVIMAS
4. Programoje dalyvaujančios Tikslinės grupės:
4.2. nėščios moterys, vaiko (įvaikio) motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas, rūpintojas ir asmenys, faktiškai vieni auginantys vaiką (įvaikį) iki 8 metų arba vaiką su negalia (įvaikį) iki 18 metų, taip pat asmenys, prižiūrintys šeimos narius su negalia, kuriems Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros sprendimu nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis;
4.3. grįžę iš laisvės atėmimo vietų, kai laisvės atėmimo laikotarpis buvo ilgesnis kaip 6 mėnesiai, jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba);
4.5. priklausomi nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, baigę psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas, jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programos baigimo;
4.6. prekybos žmonėmis aukos, baigusios psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas, jeigu jos kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programos baigimo;
4.7. grįžę į Lietuvą nuolat gyventi politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų šeimos nariai (sutuoktinis, vaikai (įvaikiai) iki 18 metų), jeigu jie kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą nuolat gyventi dienos;
4.8. turintys pabėgėlio statusą ar kuriems yra suteikta papildoma ar laikinoji apsauga arba turintys teisę gauti laikinąją apsaugą, iki sprendimo dėl laikinosios apsaugos suteikimo (nesuteikimo) priėmimo, tačiau ne ilgiau kaip laikinosios apsaugos laikotarpiu;
5. Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytų Tikslinių grupių poreikių ir galimybių įvertinimą atlieka Programos 28 punkte nurodytų priemonių (toliau – Priemonių) koordinatorius.
6. Atvejo vadybininkas atsakingas už Programos 54 punkte numatytų paslaugų (toliau – Paslaugų) teikimą, Susitarimų rengimą ir pasirašymo vykdymą bei Susitarimų įgyvendinimo koordinavimą. Susitarimai pasirašomi ir Paslaugos teikiamos, o išimtinais atvejais ir Priemonės vykdomos su Apraše nurodyta 4.11 punkte Tiksline grupe.
7. Administracijos ir (ar) NVO darbuotojai, seniūnijos, kurioje gyvena asmuo, seniūnas, šeimos atvejo vadybininkai, socialiniai darbuotojai, nustatę, kad asmeniui tikslinga dalyvauti Programoje, nukreipia jį į Užimtumo tarnybą, arba Užimtumo tarnyba pati nustačiusi, kad asmeniui tikslinga dalyvauti Programoje, su asmeniu sudaro individualaus užimtumo veiklos planą, kaip numatyta Darbo rinkos paslaugų teikimo sąlygų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. A1-394 „Dėl Darbo rinkos paslaugų teikimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, 34 punkte, kuriame numato dalyvavimą Programoje ir siunčia Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytus asmenis pas Priemonių koordinatorių, o darbo rinkai besirengiančius asmenis – pas Atvejo vadybininką.
8. Skyriaus specialistas ir Užimtumo tarnybos specialistai (toliau – Specialistai) prieš pradėdami pirminį asmens vertinimą, informuoja asmenį, kad siekiant nustatyti jo tinkamumą dalyvauti Užimtumo didinimo programoje, apie jį bus renkami duomenys iš valstybės registrų (kadastrų), žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų ir kitų informacinių sistemų bei kitų šiems subjektams prieinamų oficialių informacijos šaltinių, nurodo šių duomenų saugojimo terminus, duomenų tvarkytoją, duomenų gavėjus ir duomenų subjekto teises, jų įgyvendinimo tvarką.
III SKYRIUS
PASLAUGŲ IR PRIEMONIŲ TEIKIMO ORGANIZAVIMAS
10. Specialistas, siųsdamas asmenį, atitinkantį Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytai Tikslinei grupei, pas Priemonių koordinatorių, per Užimtumo tarnybos valdomą informacinę sistemą suformuoja siūlymą asmeniui dalyvauti Programoje.
11. Priemonių koordinatorius, gavęs siūlymą įtraukti į Programą asmenį, kuriam siūloma taikyti Priemonę, susisiekia su juo siūlyme pateiktais kontaktiniais duomenimis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo tokio siūlymo gavimo dienos ir susitaria dėl susitikimo.
12. Pirmo susitikimo metu Priemonių koordinatorius atlieka asmens vertinimą (žodžiu), kuriuo siekiama įvertinti asmens gebėjimą ir galėjimą dalyvauti Priemonėje. Atvejo vadybininkas per 3 darbo dienas pateikia informaciją Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje apie sutikimą (1 priedas) dalyvauti Programoje. Jei asmuo atsisako dalyvauti, Priemonių koordinatorius informacinėje sistemoje tai pažymi įrašydamas žodžius „Dalyvauti atsisakė“, nurodo savo vardą, pavardę ir pareigas.
13. Priemonių koordinatorius vertinimą atlieka pagal paties asmens ir (ar) Užimtumo tarnybos pateiktą informaciją apie asmens sveikatą, apribojimus dirbti siūlomą darbą, darbo patirtį, taikytas ir taikomas priemones ir (ar) paslaugas bei kitą informaciją, nurodytą Darbo ieškančio asmens kortelėje, kurios forma patvirtinta Užimtumo tarnybos direktoriaus 2022 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-196 „Dėl darbo rinkos paslaugų teikimo darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams tvarkos aprašo patvirtinimo” (toliau – Darbo ieškančio asmens kortelė).
14. Priemonių koordinatorius parenka Priemonę Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytiems asmenims, jeigu nustatoma, kad jie yra pasirengę ir gali dalyvauti Priemonėse, bei darbo rinkai besirengiantiems asmenims, jeigu Atvejo komanda po Paslaugų teikimo nustato poreikį dalyvauti Priemonėse.
15. Pasirengusius ir galinčius dalyvauti Priemonėse Priemonių koordinatorius siunčia pas darbdavį bei darbdavį informuoja el. paštu.
16. Priemonių koordinatorius Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytus asmenis siunčia pas Atvejo vadybininką, jeigu nustatoma, kad jie nėra pasirengę dalyvauti Priemonėse ir būtų tikslinga šiems asmenims teikti Paslaugas.
17. Specialistas, siųsdamas asmenį, atitinkantį Aprašo 4.11 punkte nurodytai Tikslinei grupei, o esant poreikiui kituose Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytus asmenis pas Atvejo vadybininką, per Užimtumo tarnybos valdomą informacinę sistemą suformuoja siūlymą asmeniui dalyvauti Programos Paslaugų teikime.
18. Atvejo vadybininkas, gavęs siūlymą įtraukti į Programą asmenį, kuriam siūloma teikti Paslaugas, susisiekia su juo siūlyme pateiktais kontaktiniais duomenimis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo tokio siūlymo gavimo dienos ir susitaria dėl susitikimo.
19. Pirmo susitikimo metu Atvejo vadybininkas teikia asmeniui pasirašyti sutikimą dalyvauti Programoje (1 priedas). Pasirašius sutikimą, Atvejo vadybininkas per 3 darbo dienas pateikia informaciją Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje apie sutikimą dalyvauti Programoje ir pateikia užklausą dėl informacijos, reikiamos asmens poreikių ir galimybių įvertinimui. Jei asmuo atsisako pasirašyti Sutikimą, Atvejo vadybininkas tai pažymi įrašydamas žodžius „Pasirašyti atsisakė“, nurodo savo vardą, pavardę ir pareigas.
20. Atvejo vadybininkas atlieka darbo rinkai besirengiančių asmenų, o esant poreikiui, kitų Aprašo 4.1–4.10 punktuose nurodytų asmenų poreikių ir galimybių įvertinimus, pagal:
20.1. Užimtumo tarnybos pateiktą informaciją apie asmens įsidarbinimą ribojančias aplinkybes, darbo paiešką, teiktas ir teikiamas paslaugas, taikytas ir taikomas priemones bei kitą Darbo ieškančio asmens kortelėje esančią informaciją;
20.2. Administracijos informaciją apie asmeniui teiktą piniginę socialinę paramą ir socialines paslaugas;
20.3. informaciją apie asmens dalyvavimą NVO vykdytuose ir kituose projektuose, skirtuose socialinę atskirtį patiriantiems nedirbantiems asmenims;
21. Surinkęs 20 punkte nurodytą informaciją, Atvejo vadybininkas užpildo Asmens poreikių ir galimybių vertinimo anketą (2 priedas).
22. Išanalizavęs surinktą informaciją, Atvejo vadybininkas apibūdina asmenį pagal jo socialinei integracijai ir perėjimui nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje reikalingas paslaugas.
IV SKYRIUS
ATVEJO KOMANDOS DARBO ORGANIZAVIMAS
24. Atvejo komanda sudaroma Kalvarijos savivaldybės mero potvarkiu iš Administracijos, Kalvarijos savivaldybės įstaigų, Užimtumo tarnybos darbuotojų. Komanda sudaroma iš ne mažiau kaip penkių asmenų. Atvejo komandos vadovu skiriamas Administracijos atstovas. Atvejo komandos darbą organizuoja ir jai vadovauja Atvejo komandos vadovas. Atvejo vadybininkas nėra Atvejo komandos narys ir neturi balsavimo teisės. Sprendimai priimami balsuojant. Atvejo komandos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių. Atvejo komandos posėdžius protokoluoja Atvejo komandos sekretorius. Atvejo komandos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo komandos vadovas ir sekretorius. Nesant Atvejo komandos vadovo, funkcijas vykdo Atvejo komandos vadovo pavaduotojas.
25. Atvejo komandos funkcijos:
25.1. analizuoja asmens situaciją ir teikia Atvejo vadybininkui pasiūlymus dėl paslaugų asmeniui parinkimo, jų teikimo apimties, eiliškumo;
26. Atvejo komanda, vykdydama savo funkcijas, turi teisę gauti su nagrinėjamu atveju susijusią informaciją iš Administracijos, Užimtumo tarnybos, nevyriausybinių organizacijų ir kt.
27. Susirinkę į pirmą posėdį, Atvejo komandos vadovas, vadovo pavaduotojas, nariai ir sekretorius užpildo konfidencialumo pasižadėjimą (3 priedas).
28. Į Atvejo komandos posėdį gali būti kviečiami seniūnai, seniūnijų specialistai, Užimtumo tarnybos atstovai, aptarnaujantys asmenį, vietos bendruomenės nariai, paslaugų teikėjo atstovai, kiti asmenys, susiję su konkrečiu nagrinėjimo atveju.
29. Atvejo nagrinėjimo posėdyje dalyvaujantys asmenys privalo užtikrinti informacijos apie asmenį konfidencialumą – posėdžio metu jie pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus (3 priedas).
30. Atvejo komandos posėdžius organizuoja Atvejo vadybininkas, posėdžiai gali būti organizuojami gyvai arba elektroninėmis ryšio priemonėmis. Apie Atvejo komandos posėdžio datą ir laiką visiems posėdžio dalyviams raštu ar elektroninėmis ryšio priemonėmis turi būti pranešta likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki posėdžio. Atvejo vadybininkas informuoja asmenį, kad jis turi teisę atvykti ir dalyvauti Atvejo komandos posėdyje. Taip pat asmuo turi teisę atsisakyti dalyvauti Atvejo komandos posėdyje. Atvejo komanda gali nagrinėti atvejį asmeniui nedalyvaujant.
31. Pirmajame Atvejo komandos posėdyje sutariama dėl kito atvejo nagrinėjimo posėdžio laiko, taip pat sutariama dėl keitimosi informacija, susijusia su atvejo vadybos procesu, tvarkos.
32. Jei asmuo nedalyvauja atvejo nagrinėjimo posėdyje, tai pažymima Atvejo komandos posėdžio protokole. Atvejo vadybininkas raštu, elektroninėmis ryšio priemonėmis ar telefono ryšiu informuoja asmenį apie įvykusį posėdį bei priimtus sprendimus.
V SKYRIUS
SUSITARIMO PARENGIMAS, PASIRAŠYMAS IR ĮGYVENDINIMAS
34. Atsižvelgdamas į Atvejo komandos pasiūlymus dėl asmenims teikiamų paslaugų parinkimo, jų apimties, teikimo eiliškumo, Atvejo vadybininkas organizuoja Paslaugų teikėjų atrankas ir paslaugų pirkimus.
35. Atvejo komandos priimto sprendimo pagrindu, Atvejo vadybininkas, bendradarbiaudamas su asmeniu, parengia ir organizuoja Susitarimo (4 priedas) pasirašymą. Susitarime nurodomos šalių teisės bei pareigos, numatomos teikti paslaugos ir (ar) numatomos įgyvendinti priemonės, jų apimtis, teikėjai, teikimo eiliškumas, tvarka. Susitarimą su asmeniu pasirašo Atvejo vadybininkas.
36. Susitarime gali būti numatomos Paslaugos, skirtos:
36.1. palydėti ir padėti Tikslinėms grupėms gauti socialines paslaugas (nurodytas Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“), sveikatos, švietimo ir kitas paslaugas;
36.3. padėti įgyvendinti darbo pareigas ir šeimos nario ar kartu gyvenančio asmens priežiūrą ar slaugą arba padėti pašalinti kitas darbo ir šeimos gyvenimo derinimo kliūtis;
36.4. paskatinti grįžti į darbo rinką įsiskolinimų turinčius asmenis, kuriems apribotas disponavimas piniginėmis lėšomis ir (ar) antstolio, kitų institucijų ar pareigūnų nurodymu priverstinai nurašomos piniginės lėšos skolai apmokėti;
36.6. gydyti priklausomybes nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, azartinių žaidimų;
36.8. padėti asmeniui susisiekti su Atvejo vadybininku ir Paslaugų teikėjais Paslaugų teikimo laikotarpiu;
37. Pasirašius susitarimą, nedirbančių asmenų Atvejo vadybininkas, iki pradedant teikti paslaugas, surengia asmens susitikimą (-us) su vykdant susitarimą numatytų teikti paslaugų teikėjais.
38. Susitarimo įgyvendinimą koordinuoja, su jo įgyvendinimu, asmens pasiektais rezultatais dalyvaujant Užimtumo didinimo programoje susijusią informaciją renka ir Atvejo komandai teikia, Susitarimo pakeitimo ir nutraukimo projektus rengia Atvejo vadybininkas.
39. Atvejo vadybininkas, nustatęs ir (ar) gavęs informaciją, kad Susitarimas nevykdomas jame nustatyta tvarka ir (ar) kad asmuo yra nepasirengęs darbo rinkai, teikia siūlymą Atvejo komandai dėl Susitarimo pakeitimo ar nutraukimo. Atvejo komandai nusprendus, kad susitarimas turi būti nutraukiamas, Atvejo vadybininkas su asmeniu pasirašo Susitarimo nutraukimo aktą (5 priedas) ir informaciją perduoda Užimtumo tarnybos specialistams.
VI SKYRIUS
SPRENDIMO DĖL ASMENS PASIRENGIMO DARBO RINKAI PRIĖMIMAS
40. Sprendimą dėl asmens pasirengimo darbo rinkai priima Atvejo komanda šia tvarka:
40.1. Atvejo vadybininkas pateikia Atvejo komandai informaciją apie Susitarimo įgyvendinimą ir asmens pasiektus rezultatus;
41. Susitarimo šalims pasirašius Susitarimo nutraukimą (5 priedas), Užimtumo tarnyba asmeniui teikia pasiūlymą dirbti ar pradėti savarankišką veiklą.
42. Atvejo komandai nusprendus, kad asmuo yra nepasirengęs darbo rinkai, įvertinamos Susitarimo nevykdymo priežastys, poreikis ir galimybė keisti pagal Susitarimą teikiamas paslaugas, jų apimtį, teikimo eiliškumą, galimos neigiamos pasekmės nutraukus Susitarimą ir priimamas sprendimas dėl Susitarimo pakeitimo ar nutraukimo.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
43. Asmuo laikomas nedalyvavusiu Programoje, jei:
44. Atvejo vadybininkas ar Priemonių koordinatorius apie asmenį, atitinkantį Aprašo 43 punktą, per 5 darbo dienas informuoja atsakingus specialistus dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo.
45. Užimtumo didinimo programos Paslaugų ir Priemonių, kurias įgyvendina Atvejo vadybininkas, Priemonių koordinatorius ir Atvejo komanda, įgyvendinimo dokumentai (įskaitant dokumentus, kuriuose yra asmens duomenų) saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais bei Administracijos teisės aktų nustatyta tvarka.
46. Ginčai dėl Atvejo vadybininko, Priemonių koordinatoriaus ar Atvejo komandos sprendimų nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašo 1 priedas
(Sutikimo forma)
FIZINIO ASMENS |
Vardas (-ai) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė (-s) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|||||||||||||||
Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas arba gyvenamosios vietos adresas, kai asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių (nedeklaravusių) asmenų apskaitą _______________________________________________
|
Telefono ryšio Nr. ir (ar) El. pašto adresas ___________________________
|
||||||||||||||||
Faktinės gyvenamosios vietos adresas |
|||||||||||||||||
_________________________________________________
|
|||||||||||||||||
Kalvarijos savivaldybės administracijos
Socialinių reikalų skyriui
SUTIKIMAS DALYVAUTI UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMOJE
20__m. ______d. Nr.
Kalvarija
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 25 straipsnio 7 punktu (tinkamą pažymėti),
c sutinku dalyvauti Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo programos įgyvendinime.
c nesutinku dalyvauti Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo programos įgyvendinime.
Esu informuotas, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 23 straipsnio 2 dalies 6 punktu, atsisakius dalyvauti Užimtumo didinimo programos įgyvendinime, Socialinių reikalų skyrius turi teisę svarstyti dėl socialinio pobūdžio išmokų, kompensacijų sustabdymo.
Esu informuotas, kad šiame sutikime nurodyti mano asmens duomenys (įskaitant ir ypatingus asmens duomenis) bus tvarkomi šio sutikimo nagrinėjimo tikslais. Patvirtinu, kad visa mano pateikta informacija yra tiksli ir teisinga.
Duomenys tvarkomi Užimtumo didinimo programos vykdymo tikslu bei siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (Valstybės žinios, 2003, Nr. 73-3352 (su pakeitimais ir papildymais)) 25 str. 7 p., reikalavimus. Jūsų duomenys bus saugomi Lietuvos Respublikos bei Kalvarijos savivaldybės administracijos teisės aktų nustatyta tvarka
______________________ ______________________________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašo 2 priedas
ASMENS POREIKIŲ IR GALIMYBIŲ VERTINIMO ANKETA
Asmens, dalyvaujančio Užimtumo didinimo programoje:
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amžius |
|
|||||||||||||||||
Gyvenamosios vietos adresas |
|
|||||||||||||||||
Kontaktiniai duomenys |
|
1. Asmens šeimyninė padėtis
2. Ar šeimoje yra vaikų, senyvo amžiaus asmenų, asmenų su negalia, sergančių asmenų, kuriuos reikia nuolatos prižiūrėti?
3. Asmens išsilavinimas
□ Pradinis |
□ Profesinis |
□Pagrindinis |
□ Aukštasis neuniversitetinis |
□ Vidurinis |
□ Aukštasis universitetinis |
4. Bendrieji ir specifiniai darbiniai gebėjimai
o Užsienio kalbos
o Kompiuterinis raštingumas
o Vairuotojo pažymėjimas, kategorija
o Neformalioje veikloje įgyti gebėjimai
o Pomėgiai, laisvalaikio leidimo būdai, kuriuos būtų galima panaudoti darbinėje veikloje
o Kita ________________________________________________________________________
5. Turima kvalifikacija, darbo patirtis.
6. Koks dirbtas darbas labiausiai patiko, sekėsi?
7. Koks darbas nepatiko, nesisekė?
8. Kuo asmuo užsiima šiuo metu?
_______________________________________________________________________________________
Kiek laiko asmuo neturi darbo?
□12–24 mėn. □ daugiau 3 m.
□ 24 mėn.
9. Ar asmuo vykdo savarankišką darbo paiešką?
□ Taip ____________________________________________________________________________________
□ Ne ______________________________________________________________________________________
10. Pagrindinės neįsidarbinimo priežastys
□ Neturi darbinės patirties |
□ Netenkina siūlomas atlyginimas |
□ Neturi reikiamos kvalifikacijos Kokią kvalifikaciją norėtų įgyti? |
□ Pageidauja dirbti pagal savo specialybę? Motyvai?____________________________ ____________________________________
|
□ Neturi reikiamo išsilavinimo Kokio išsilavinimo, jo nuomone, reikėtų norint įsidarbinti? Ar sutiktų tęsti mokslus ir įgyti reikiamą išsilavinimą?_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
□ Mažamečių vaikų priežiūra Vaikų amžius___________________________ Ar yra šeimos narių ar kitų asmenų, kurie galėtų padėti prižiūrėti vaikus, jei pavyktų įsidarbinti?_____________________________________________________________
|
□ Sunkus susisiekimas Atstumas iki viešojo transporto sustojimo stotelės__________________________________ Galimybė keliauti viešuoju transportu____________________________________ |
□ Ar asmuo pageidautų nuvykti pas psichologą?____ Ar norėtų dalyvauti karjeros konsultanto organizuojamuose mokymuose? Kokių paslaugų jo nuomone jam reikėtų , kad savivertė padidėtų?_______________________
|
□ Sveikata, ribotas darbingumas __________________________________________________________________________________________ □ Darbas, kurio negali dirbti dėl sveikatos problemų _________________________________________
|
□ Priklausomybės (alkoholis, narkotikai) Kokias medžiagas vartojo (-a), kokį laikotarpį, ar siūlomą pagalbą priima? ____________________________________________________________________________________________________________ |
□ Prižiūri sergantį ar neįgalų šeimos asmenį Nustatytas specialus nuolatinis slaugos poreikis _________________________________________________________________________________________ |
□ Kitos priežastys __________________________________________ __________________________________________ __________________________________________
|
11. Asmens finansinė padėtis
□ Finansinė padėtis labai sudėtinga, nes gaunamos piniginės socialinės paramos ar darbo paieškos išmokos nepakanka asmens poreikiams patenkinti
□ Gauna piniginę socialinę paramą ar darbo paieškos išmoką, bet papildomai yra išlaikomas giminių, kitų asmenų
□ Piniginės socialinės paramos ar darbo paieškos išmokos pilnai pakanka asmens poreikiams patenkinti
□ Gauna piniginę socialinę paramą ar darbo paieškos išmoką ir dirba sezoninius,
nepastovius, vienadienius darbus
□ Kita (įrašykite) _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
12. Kokias paslaugas asmuo pageidauja gauti?
□ Tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos |
□ Lydimoji pagalba |
□ Konsultavimo paslaugos |
□ Transporto paslaugos |
□ Informavimo paslaugos |
□ Kitos paslaugos
|
□ Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos |
13.
14. Asmens socialinis savarankiškumas (įgūdžiai, gebėjimai, bendravimas):
Eil. Nr. |
Ar asmuo: |
Taip |
Iš dalies |
Ne |
1. |
geba atlikti asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime reikalingas funkcijas |
|
|
|
2. |
aktyviai dalyvauja visuomeninėje, savanoriškoje veikloje |
|
|
|
3. |
neturi nuolatinės gyvenamos vietos |
|
|
|
4. |
patiria smurtą ar prievartą šeimoje |
|
|
|
5. |
vartoja alkoholį ar psichotropines medžiagas |
|
|
|
6. |
turi finansinių sunkumų (įsiskolinimai ir pan.) |
|
|
|
7. |
turi sveikatos sutrikimų |
|
|
|
8. |
turi kitų socialinių problemų ________________________________________________________________________________________________
|
|
|
|
15. Motyvacija.
15.1. Ar asmuo motyvuotas spręsti savo problemas?
□ Taip □ Ne
15.2. Ar asmuo geba aiškiai įvardinti savo turimas problemas, ar jas tinkamai suvokia? Ar jas pripažįsta? Ar turi nusistatęs aiškius veiksmus, kurių turi imtis, norėdamas šias problemos išspręsti?
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
16. Asmens pageidavimai darbui
Kokį darbą norėtų / galėtų dirbti |
|
Kokio darbo nenorėtų / negalėtų dirbti |
- |
Pageidaujamas darbo užmokestis |
- |
Kiek laiko sutiktų važiuoti iki darbo vietos |
□ Darbas namuose □ Netoli namų (kelionei iki 10 min) □ 10–40 min. □ 40–60 min. □ Daugiau nei valandą |
Darbo laikas |
□ Visa darbo diena (8 val.) □ Nepilna darbo diena □ Darbas vakarais □ Darbas rytais □ Darbas savaitgaliais |
Darbo grafikas |
□ Įprasta darbo savaitė □ Darbas pamainomis □ Kintamas darbo grafikas
|
Darbo aplinka |
□ Sėdimas darbas □ Stovimas darbas □ Darbas aukštyje □ Sunkus fizinis darbas □ Triukšmas □ Kita |
17. Turima informacija apie asmenį
Užimtumo tarnybos informacija apie: |
Informacija |
asmens darbo paiešką |
|
teiktas paslaugas |
|
teikiamas paslaugas |
|
taikytas priemones
|
|
taikomas priemones |
|
kita informacija |
|
Kalvarijos savivaldybės administracijos informacija apie: |
Informacija |
asmeniui teiktą piniginę socialinę paramą ir socialines paslaugas |
|
kita informacija |
|
NVO informacija apie: |
Informacija |
asmens dalyvavimas NVO vykdytuose projektuose, skirtuose socialinę atskirtį patiriantiems nedirbantiems asmenims |
|
kita informacija |
|
18.
Užimtumo didinimo priemonių koordinatorius ir
atvejo vadybininkas __________ __________ ______________
(Parašas) (Vardas ir pavardė)
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašo 3 priedas
(Pasižadėjimo forma)
___________________________________________________________________
(asmens vardas ir pavardė, pareigos)
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
20___ m. ___________________ d.
Kalvarija
Aš, ______________________________________, būdamas (-a) Užimtumo didinimo
(Vardas ir pavardė)
programos Kalvarijos savivaldybėje įgyvendinimo Atvejo komandos nariu:
1. Pasižadu:
1.1. saugoti ir tik įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti visą su asmeniu susijusią informaciją, kuri man taps žinoma dalyvaujant Atvejo komandos darbe;
1.2. man patikėtus dokumentus saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti;
1.3. nepasilikti jokių man pateiktų dokumentų ir dokumentų kopijų.
2. Pareiškiu, kad man yra išaiškinta, jog konfidencialią informaciją sudaro visa su asmeniu susijusi informacija ir dokumentai, kuriuos reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai.
3. Patvirtinu, kad informuosiu posėdžio dalyvius ir nusišalinsiu nuo klausimo svarstymo, jeigu negalėsiu suderinti viešųjų ir privačių interesų ir galėsiu būti šališkas (-a).
4. Esu perspėtas (-a), kad pažeidęs (-usi) šį pasižadėjimą, turėsiu atsakyti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
______________ __________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
______________
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašo 4 priedas
SUSITARIMAS DĖL INTEGRACIJOS Į DARBO RINKĄ
20 m. mėn. d. Nr.
Kalvarija
Kalvarijos savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatorius ir atvejo vadybininkas ________ ____________
(Vardas, pavardė)
(toliau – vadybininkas) ir Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo programoje, skirtoje kompleksiškai spręsti Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo (toliau – įstatymas) 48 str. 2 d. nurodytų asmenų užimtumo problemas (toliau - Užimtumo didinimo programa), dalyvaujantis (-i)
________________________________________________________________________________
(Asmens vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, kontaktiniai duomenys)
(toliau – Asmuo), sudarė šį Susitarimą dėl integracijos į darbo rinką (toliau – Susitarimas).
I SKYRIUS
SUSITARIMO OBJEKTAS
II SKYRIUS
SUSITARIMO TIKSLAS
III SKYRIUS
SUSITARIMO ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS
3. Atvejo vadybininkas įsipareigoja:
3.1. koordinuoti Susitarimo įgyvendinimą ir jame numatytų paslaugų organizavimą ir teikimą Asmeniui tol, kol jis dalyvaus Užimtumo didinimo programoje;
4. Atvejo vadybininkas turi teisę iš Asmens gauti tikslius ir teisingus duomenis, kurie būtų naudojami susisiekimui, reikalingos informacijos, susijusios su Paslaugų Asmeniui organizavimu ir teikimu, siuntimui.
5. Asmuo įsipareigoja:
5.2. bendradarbiauti su Atvejo vadybininku, teikti informaciją ir (ar) dokumentus, būtinus Susitarimui vykdyti apie Asmens šeimos būklę, sveikatos būklę ir pan.;
5.3. esant poreikiui, dalyvauti Atvejo komandos susitikimuose, kuriuose nagrinėjama Asmens padėtis, priimami sprendimai dėl Paslaugų parinkimo, jų apimties, trukmės, dažnumo ir pan.;
6. Asmuo turi teisę iš Atvejo vadybininko gauti išsamią, aiškią ir lengvai prieinamą informaciją apie Paslaugas: jų teikimo laiką, vietą, trukmę, teikimo sąlygas ir pan.
IV SKYRIUS
PASLAUGŲ ASMENIUI PARINKIMAS
8. Atsižvelgiant į Atvejo komandos pateiktus pasiūlymus dėl paslaugų Asmeniui parinkimo, jų apimties, eiliškumo, priimamas sprendimas Asmeniui teikti šias paslaugas:
Integracijos į darbo rinką planas |
||||
Eil. Nr. |
Paslaugų pavadinimas |
Paslaugų teikimo laikotarpis |
Paslaugų teikėjai |
Paslaugų teikimo tvarka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
V SKYRIUS
ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ IR SUSITARIMO NUTRAUKIMAS
10. Susitarimas įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja tol, kol Asmuo dalyvauja Užimtumo didinimo programoje.
11. Susitarimas gali būti pakeistas, papildytas arba nutrauktas šalių raštišku susitarimu šiais atvejais:
11.2. Atvejo vadybininko iniciatyva, jam nustačius ir (ar) gavus informaciją, kad Susitarimas nevykdomas jame nustatyta tvarka ir (ar) kad Asmuo yra nepasirengęs darbo rinkai;
13. Šalys už Susitarime nurodytų įsipareigojimų nevykdymą atsako įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
14. Susitarimas sudarytas dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną egzempliorių kiekvienai šio Susitarimo šaliai.
Priemonių koordinatorius ir ____________________________
Atvejo vadybininkas (parašas, vardas, pavardė)
Asmuo _____________________________
(parašas, vardas, pavardė)
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatoriaus, nedirbančių asmenų atvejo vadybininko ir atvejo komandos darbo organizavimo procedūrų tvarkos aprašo 5 priedas
KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SOLIALINIŲ REIKALŲ SKYRIUS
SUSITARIMAS
DĖL INTEGRACIJOS Į DARBO RINKĄ NUTRAUKIMO
202_ m. d. Nr.
Kalvarija
Kalvarijos savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatorius ir atvejo vadybininkas ___________________________________ (toliau – vadybininkas) ir Kalvarijos savivaldybės užimtumo didinimo programoje, skirtoje kompleksiškai spręsti Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo (toliau – įstatymas) 48 str. 2 d. nurodytų asmenų užimtumo problemas (toliau – Užimtumo didinimo programa), dalyvaujantis (-i)
_____________________________________________________________________________
(Asmens vardas, pavardė, gim. metai)
toliau – Paslaugų gavėjas), toliau bendrai vadinamos Šalimis, atsižvelgdamos į 202__ m. d. įvykusį Atvejo komandos posėdį ir jame priimtą sprendimą, sudarė šį susitarimą dėl 202__ m. d. Susitarimo Nr. _______ „Dėl integracijos į darbo rinką“ nutraukimo (toliau – Susitarimas) ir susitarė dėl šių sąlygų:
1. Kalvarijos savivaldybės administracija vienašališkai nutraukia 20__m. d. Susitarimą Nr. ________ „Dėl integracijos į darbo rinką“.
2. Šis Susitarimas sudarytas dviem egzemplioriais – po vieną kiekvienai šaliai.
3. Susitarimas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos ir yra neatskiriama Susitarimo dalis.
Šalių adresai ir rekvizitai
Užimtumo didinimo programos priemonių koordinatorius ir atvejo vadybininkas
|
|
Paslaugų gavėjas
|
(vadovo ar jo įgalioto asmens vardas, pavardė, parašas) |
|
(vardas, pavardė, parašas) |