pakruojis_herbas

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL 2018 M. RUGPJŪČIO 8 D. PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS ĮSAKYMO NR. 538 „DĖL ATVIRŲJŲ JAUNIMO CENTRŲ IR ATVIRŲJŲ JAUNIMO ERDVIŲ VEIKLOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2019 m. liepos 10 d. Nr. AV-482

Pakruojis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 22 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2019 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. 2V-85 (1.4) „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 2V-77 (1.4) „Dėl Rekomendacijų atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui patvirtinimo“ pakeitimo“,

pakeičiu Atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. AV-538 „Dėl Atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas):

1.  Pakeičiu Aprašo 6.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.4. pirmiausia atliekamas Centro / Erdvės esamos situacijos vertinimas – savianalizė ir išorinis vertinimas. Savianalizės metu nustatoma organizacijos esama padėtis ir padarytas progresas, analizuojami pagrindiniai Centro / Erdvės veiklos rodikliai (pateikti 7—8 ir (arba) 9—10 Aprašo punktuose), lankytojų bei jų tėvų atsiliepimai (Centro / Erdvės darbuotojai atlieka apklausą) ir nustatomi veiklos tikslai bei aspektai, kuriuos reikia tobulinti. Išorinio vertinimo metu aptariama atlikta savianalizė bei su Pakruojo rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi derinami numatyti uždaviniai bei tikslas;“.

2.  Pakeičiu Aprašo 7.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.3. iš unikalių lankytojų skaičiaus, mažiau galimybių turinčio jaunimo skaičius.“

3.  Pakeičiu Aprašo 8.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

8.6. vykdomų neformaliojo jaunimo ugdymo programų skaičius;“.

4.  Pakeičiu Aprašo 9.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.3. iš unikalių lankytojų skaičiaus, mažiau galimybių turinčio jaunimo skaičius.“

5.  Pakeičiu Aprašo 11.3 papunktį iš jį išdėstau taip:

11.3. Centre dirba ne mažiau nei du jaunimo darbuotojai, dirbantys po pilną darbo laiką, skirtą vykdyti darbą su jaunimu ir atvirąjį darbą su jaunimu. Erdvėje dirba bent vienas jaunimo darbuotojas, dirbantis ne mažiau kaip pusę pilno darbo laiko, skirto vykdyti darbą su jaunimu.“

6.  Pakeičiu Aprašo 18.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

18.6. jaunimo pritraukimas vykdomas viešinant Centro / Erdvės veiklas įvairiomis priemonėmis (socialiniai tinklai, tinklaraščiai, straipsniai spaudoje, reklama viešose erdvėse, renginiai, susitikimai mokyklose, per kitas darbo su jaunimu formas ir kt.);“.

7.  Pakeičiu Aprašo 19.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

19.2. siekdamas geriau pažinti esamą jaunimo situaciją bei ieškoti problemų sprendimo būdų Centras / Erdvė bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis, savivaldybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis (pavyzdžiui, mokyklomis, policija, parapija, jaunimo organizacijomis, bendruomene, savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriumi, seniūnijomis, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Jaunimo užimtumo skyriumi, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriumi Pakruojo rajone ir kt.);“.

8.  Pakeičiu Aprašo 19.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

19.3. bent kartą per metus Centro / Erdvės darbuotojas (-ai) dalyvauja tarpžinybiniuose susitikimuose;“.

9.  Pakeičiu Aprašo 19.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

19.6. siekdamas pritraukti jaunimą į Centrą / Erdvę ir gauti informacijos apie mažiau galimybių turintį jaunimą, Centras / Erdvė bendradarbiauja su formaliojo švietimo įstaigomis;“.

10.  Pakeičiu Aprašo 1 priedo lentelę „Veiklos rodikliai“ ir ją išdėstau taip:

Eil. Nr.

Veiklos rodiklis

Veiklos rodiklių reikšmės metų pabaigoje

I metai

II metai

III metai

1.  

Bendras lankytojų skaičius

 

 

 

2.  

Unikalių lankytojų skaičius

 

 

 

3.  

Iš unikalių lankytojų skaičiaus, mažiau galimybių turinčio jaunimo skaičius

 

 

 

4.  

Individualių lankytojų konsultacijų skaičius

 

 

 

5.  

Lankytojų skaičius pagal amžių (amžiaus grupes) ir lytį

 

 

 

6.  

Susitikimų su tėvais skaičius

 

 

 

7.  

Jaunimo inicijuotų / suorganizuotų veiklų skaičius

 

 

 

8.  

Bendras įvykdytų ugdomųjų veiklų skaičius

 

 

 

9.  

Vykdomų neformaliojo jaunimo ugdymo programų skaičius

 

 

 

10.

Suorganizuotų viešinimo veiklų (publikacijų, akcijų, straipsnių) skaičius

 

 

 

11.

Su jaunimu įgyvendintų projektų skaičius

 

 

 

12.

Įvykdytų projektų skaičius

 

 

 

13.

Taikomi darbo su jaunimu metodai

 

 

 

14.

Pritraukiamų lėšų kiekis ir šaltiniai

 

 

 

15.

Su Centro pagalba įdarbintų jaunuolių skaičius

 

 

 

16.

Individualiai konsultuojamų lankytojų skaičius

 

 

 

 

11.  Pakeičiu Aprašo 1 priedo Atviro jaunimo centro ar erdvės veiklos plano pildymo instrukcijos Bendradarbiavimo ir atstovavimo srities aprašymą ir jį išdėstau taip:

„Prie šios Centro / Erdvės veiklos srities turėtų būti pateikiami siekiami rezultatai, susiję su bendradarbiavimu su kitomis institucijomis. Bendradarbiavimas apima, bet neapsiriboja tokiomis Centro / Erdvės veiklomis, kaip: Centro / Erdvės bendradarbiavimas su kitomis valstybinėmis, savivaldybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis, dalyvavimas tarpžinybiniuose susitikimuose, bendradarbiavimas su kitomis su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, bendradarbiavimas su formaliojo švietimo įstaigomis, dalyvavimas asociacijų ir tinklų veikloje, gerosios patirties dalinimasis su kitais Centrais / Erdvėmis, bendradarbiavimas su privačiu sektoriumi bei su užsienio organizacijomis.“

Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                               Ilona Gelažnikienė