VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS (VALSTYBĖS PERDUOTOS SAVIVALDYBĖMS) FUNKCIJOS – VIENKARTINIŲ PAŠALPŲ ŽUVUSIŲ PASIPRIEŠINIMO 1940−1990 METŲ OKUPACIJOMS DALYVIŲ ŠEIMOMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2017 m. gegužės 25 d. Nr. 30-1247

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės paramos žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms įstatymu, Vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo ir išmokėjimo bei šių pašalpų indeksavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 20 d. nutarimu Nr. 269 ir atsižvelgdama į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. gruodžio 7 d. įsakymą Nr. 40-733 „Dėl Lėšų valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms vykdyti planavimo ir naudojimo kontrolės tvarkos aprašo tvirtinimo“:

1. T v i r t i n u Valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijos – vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. L a i k a u netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2012 m. lapkričio 27 d. įsakymą Nr. 30-2366 „Dėl valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijos – vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 19401990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                   Alma Vaitkunskienė

 

 

PATVIRTINTA

Vilniaus miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2017 m. gegužės 25 d.

įsakymu Nr. 30-1247

 

VALSTYBINĖS (VALSTYBĖS PERDUOTOS SAVIVALDYBĖMS) FUNKCIJOS ‒ VIENKARTINIŲ PAŠALPŲ ŽUVUSIŲ PASIPRIEŠINIMO 19401990 METŲ OKUPACIJOMS DALYVIŲ ŠEIMOMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1 Valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijos ‒ vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės paramos žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms įstatymu (toliau – Įstatymas) ir Vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo ir išmokėjimo bei šių pašalpų indeksavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 20 d. nutarimu Nr. 269 (toliau – Nutarimas).

2 Tvarkos aprašas reglamentuoja vienkartinių pašalpų žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms (toliau – vienkartinė pašalpa) skyrimo ir mokėjimo procedūras Vilniaus miesto savivaldybėje.

3 Klausimais, nereglamentuojamais Tvarkos apraše, būtina vadovautis Įstatymu ir Nutarimu.

4 Tvarkos aprašu privalo vadovautis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Finansų ir strateginio planavimo departamentas, Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas ir šio departamento Socialinių išmokų skyrius (toliau – Socialinių išmokų skyrius).

5.  Tvarkos aprašo vykdymo kontrolę, tikrindamas kas ketvirtį Socialinių išmokų skyriaus pateiktą ataskaitą, kurioje pateikiami duomenys apie priimtus prašymus vienkartinei pašalpai gauti ir sprendimus šiai išmokai skirti, neskirti, sustabdyti ar nutraukti, atlieka Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas.

 

II SKYRIUS

 

DOKUMENTAI, BŪTINI VIENKARTINEI PAŠALPAI SKIRTI

 

 

6 Dėl vienkartinės pašalpos už žuvusius ar mirusius tardymo, įkalinimo ar tremties pasibaigus įkalinimui metu 1940‒1990 metų ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvius – karius savanorius ir neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvius – laisvės kovų dalyvius jų šeimos nariai (tėvai ar įtėviai), kitos santuokos iki kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio žūties nesudarę sutuoktiniai, vaikai (įvaikiai), broliai, seserys, jeigu jie pasipriešinimo okupacijoms dalyvio žuvimo metu buvo jaunesni nei 18 metų ir neturėjo abiejų tėvų (abu tėvai arba turėtas vienintelis iš tėvų buvo mirę), įgaliotas asmuo arba globėjas, jeigu šeimos narys pripažintas neveiksniu šioje srityje, kreipiasi į Socialinių išmokų skyrių ir užpildo nustatytos formos  prašymą (1 priedas) vienkartinei pašalpai gauti (toliau – prašymas). Prašymą teikia kiekvienas šeimos narys ir jame nurodo visus jam žinomus šeimos narius, turinčius teisę į vienkartinę pašalpą (jų vardus, pavardes, nuolatinę gyvenamąją vietą) arba pažymi, kad tokių asmenų, jo žiniomis, nėra.

7 Kreipiantis dėl vienkartinės pašalpos, prie prašymo, atsižvelgiant į aplinkybes, būtina pateikti šiuos dokumentus:

7.1. šeimos nario asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę) arba jo kopiją;

 

7.2. jeigu prašymą dėl vienkartinės pašalpos teikia įgaliotas asmuo – įgaliojimas ir įgalioto asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas arba šių dokumentų kopijos;

 

7.3. jeigu prašymą dėl vienkartinės pašalpos teikia globėjas – dokumentai apie globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju, globėjo tapatybę patvirtinantis asmens dokumentas arba šių dokumentų kopijos;

 

7.4. jeigu prašymą dėl vienkartinės pašalpos teikia šeimos narys, pripažintas ribotai veiksniu šioje srityje, ‒ jo rūpintojo rašytinį sutikimą dėl kreipimosi skirti vienkartinę pašalpą, dokumentą, patvirtinantį rūpybos nustatymą ir asmens paskyrimą rūpintoju, ir rūpintojo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba šių dokumentų kopijas;

 

7.5. giminystės ryšį su žuvusiuoju (mirusiuoju) patvirtinančius dokumentus – santuokos, gimimo liudijimą, kitus giminystės ryšį įrodančius dokumentus ar jų kopijas, jeigu duomenų apie giminystės ryšius nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre. Jeigu šių dokumentų nėra – pateikiamas teismo sprendimas dėl giminystės santykių nustatymo;

 

7.6. žuvusio (mirusio) pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvio broliai ir seserys, jeigu jie pasipriešinimo okupacijoms dalyvio žuvimo metu buvo jaunesni kaip 18 metų ir neturėjo abiejų tėvų (abu tėvai arba turėtas vienintelis iš tėvų buvo mirę), pateikia dokumentus, patvirtinančius tėvų mirties faktą arba šių dokumentų kopijas;

 

7.7. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (toliau – Centras) išduotą pažymą arba pažymėjimą, patvirtinantį žuvusiajam (mirusiajam) pripažintą ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – kario savanorio ar neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – laisvės kovų dalyvio statusą, arba šio dokumento kopiją;

 

7.8. Centro Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos sprendimą dėl ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – kario savanorio ar neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – laisvės kovų dalyvio žūties ar mirties aplinkybių arba teismo sprendimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo arba šio dokumento kopiją;

 

7.9. asmens nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje patvirtinančius dokumentus, jeigu reikiamų duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kituose valstybės, žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose.

8Socialinių išmokų skyrius gautą prašymą ir prie jo pridėtus reikiamus dokumentus tą pačią dieną registruoja Socialinės paramos apskaitos sistemoje „Parama“ (toliau – sistema „Parama“) ir prašymą pateikusiam asmeniui išduoda (išsiunčia) informacinį lapelį (1 priedas).

9Asmenų pateiktos dokumentų kopijos turi būti patvirtintos dokumentą išdavusios Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucijos, notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, arba konsulinio pareigūno, arba kito kompetentingo užsienio valstybės pareigūno.

10Jei asmuo pateikia 7 punkte nurodytų dokumentų originalus, Socialinių išmokų skyriaus valstybės tarnautojai ar darbuotojai padaro dokumentų kopijas ir patvirtina dokumentų kopijų tikrumą. Dokumentų originalai grąžinami juos pateikusiam asmeniui.

11Užsienio valstybių institucijų išduoti asmens dokumentai ir giminystės ryšį patvirtinantys dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti arba patvirtinti pažyma (Apostille), išskyrus atvejus, kai Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse arba Europos Sąjungos teisės aktuose numatyta kitaip.

12Socialinių išmokų skyrius šeimos nario arba teisėto jo atstovo pageidavimu (pažymima prašyme vienkartinei pašalpai gauti) dėl 7.7 ‒ 7.8 punktuose nurodytų dokumentų išdavimo gali kreiptis į Centrą per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos.

13Asmenys prašymą ir dokumentus, reikalingus vienkartinei pašalpai skirti ir išmokėti, gali pateikti tiesiogiai atvykę į Socialinių išmokų skyrių, atsiųsti registruotu paštu arba elektroninių ryšių priemonėmis, pasirašę saugiu elektroniniu parašu.

 

 

III SKYRIUS

 

VIENKARTINĖS PAŠALPOS SKYRIMAS

 

 

14 Socialinių išmokų skyrius, priėmęs prašymą ir visus reikalingus dokumentus vienkartinei pašalpai skirti, per 10 darbo dienų:

14.1patikrina pateiktų duomenų tikrumą;

14.2prašyme (-uose) pateiktą informaciją suveda į sistemą „Parama“, patikrina duomenis SPIS įdiegtose duomenų bazėse;

14.3 nustato pretendentų į vienkartinę pašalpą skaičių;

14.4.    rengia Socialinių išmokų skyriaus vedėjo įsakymo projektą dėl vienkartinės pašalpos skyrimo arba neskyrimo ir teikia jį Socialinių išmokų skyriaus vedėjui;

14.5rengia ir tvirtina sistemoje „Parama“ sprendimą (-us) vienkartinei pašalpai skirti arba neskirti;

14.6gavėjo (-ų) pasirinktu būdu (raštu, telefonu, elektroniniu paštu) informuoja apie vienkartinės pašalpos skyrimą;

14.7formuoja vienkartinės pašalpos gavėjo asmens bylą, į kurią įsega prašymą, įstatymų nustatyta tvarka patvirtintas dokumentų kopijas ir kitus su vienkartinės pašalpos skyrimu, neskyrimu ir mokėjimu susijusius dokumentus;

14.8raštu informuoja Finansų ir strateginio planavimo departamentą, pateikdamas asmenų, turinčių teisę gauti vienkartinę pašalpą, sąrašą (2 priedas).

15Apie priimtą sprendimą neskirti vienkartinės pašalpos, nurodant vienkartinės pašalpos neskyrimo priežastį, pareiškėjas (-ai) informuojamas (-i) raštu, išsiunčiant (įteikiant) ir sprendimo neskirti vienkartinės pašalpos nuorašą, per 5 darbo dienas nuo sprendimo neskirti vienkartinės pašalpos priėmimo dienos.

 

IV SKYRIUS

 

VIENKARTINĖS PAŠALPOS MOKĖJIMAS

 

 

16 Finansų ir strateginio planavimo departamentas, gavęs Socialinių išmokų skyriaus rašytinę informaciją vienkartinei pašalpai išmokėti:

16.1.    per 3 darbo dienas teikia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ar jos įgaliotai įstaigai paraišką Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšoms vienkartinei pašalpai mokėti;

16.2.    gavęs paraiškoje nurodytas lėšas vienkartinei pašalpai išmokėti, apie tai nedelsdamas elektroniniu paštu sis@vilnius.lt  informuoja Socialinių išmokų skyrių;

16.3 per 5 darbo dienas gautas lėšas perveda į gavėjo (-ų) atsiskaitomąją (-ąsias) sąskaitą (-as) per Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje įregistruotą kredito įstaigą ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją. Jeigu vienkartinių pašalpų gavėjai tokių sąskaitų neturi, vienkartinė pašalpa išmokama Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka parinktose mokėjimo įstaigose ar jų padaliniuose (toliau – mokėjimo įstaiga).

17Socialinių išmokų skyrius, gavęs Tvarkos aprašo 16.2 punkte nurodytą informaciją, per 3 darbo dienas parengia pažymą – pranešimą dėl biudžeto asignavimų pakeitimų ir teikia ją Finansų ir strateginio planavimo departamentui.

18Finansų ir strateginio planavimo departamentas kontroliuoja mokėjimų įvykdymą ir, gavęs informaciją apie neįskaitytas vienkartinių pašalpų lėšas į išmokų gavėjų sąskaitas arba neišmokėtas per mokėjimo įstaigą, nedelsdamas elektroniniu paštu sis@vilnius.lt informuoja Socialinių išmokų skyrių.

19Socialinių išmokų skyrius, gavęs Tvarkos aprašo 18 punkte nurodytą informaciją, aiškinasi neįskaitymo priežastis. Jei per 1 darbo dieną nėra galimybės nustatyti vienkartinės pašalpos neįskaitymo į sąskaitą ar neišmokėjimo per mokėjimo įstaigą priežasties (pvz., nepavyko su pareiškėju susisiekti telefonu ar elektroniniu paštu ir pan.), Socialinių išmokų skyrius per 3 darbo dienas raštu apie neįskaitytą į jo sąskaitą vienkartinę pašalpą, nurodydamas neįskaitymo priežastį, informuoja vienkartinės pašalpos gavėją (-us).

 

V SKYRIUS

 

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

20.     Vienkartinės pašalpos indeksuojamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

21Valstybės tarnautojai ir darbuotojai už šio Tvarkos aprašo nuostatų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

22Socialinių išmokų skyrius vienkartinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo apskaitą tvarko sistemoje „Parama“ ir SPIS.

23Finansų ir strateginio planavimo departamentas vykdo lėšų vienkartinėms pašalpoms mokėti apskaitą Finansų valdymo ir apskaitos sistemoje.

24.  Finansų ir strateginio planavimo departamentas vykdo lėšų, skirtų vienkartinėms pašalpoms mokėti, panaudojimo kontrolę ir kas mėnesį ir kas ketvirtį pateikia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai lėšų vienkartinėms pašalpoms mokėti panaudojimo ataskaitas.

25Sprendimai dėl asmens (-ų) teisės gauti vienkartinę pašalpą skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

__________________________

 

Prašymo forma patvirtinta Vilniaus miesto

savivaldybės administracijos direktoriaus

2017 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 30-1247

1 priedas

 

 

________________________________________________________

(Vardas ir pavardė)

________________________________________________________

(Asmens kodas, adresas)

_________________________________

(Telefonas., el. pašto adresas)

 

 

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos                                           [registracijos Nr.               ]

Socialinių reikalų ir sveikatos departamento

Socialinių išmokų skyriui

 

 

 

PRAŠYMAS

DĖL VIENKARTINĖS PAŠALPOS ŽUVUSIŲ PASIPRIEŠINIMO 1940−1990 METŲ OKUPACIJOMS DALYVIŲ ŠEIMOMS SKYRIMO

 

20 m. ______________d.

 

 

Prašau skirti vienkartinę pašalpą žuvusių pasipriešinimo 1940‒1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms (toliau – vienkartinė pašalpa).

Šeimos nariai, turintys teisę gauti vienkartinę pašalpą yra:

Eil. nr.

Vardas, pavardė

Nuolatinė gyvenamoji vieta

Giminystės ryšys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pageidauju, kad Socialinių išmokų skyrius kreiptųsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą dėl nurodytų dokumentų išdavimo (reikalingą pažymėti X):

□ pažymos arba pažymėjimo, patvirtinančio žuvusiajam (mirusiajam) pripažintą ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – kario savanorio ar neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio – laisvės kovų dalyvio statusą, arba šio dokumento kopijos;

□ Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos sprendimo dėl pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio žūties arba mirties aplinkybių arba teismo sprendimo dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo arba šio dokumento kopijos.

Vienkartinę pašalpą prašau išmokėti pervedant į sąskaitą:

 

_______________________________________________________

(Banko pavadinimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Asmens sąskaitos Nr.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Mokėjimo kortelės pavadinimas ir Nr.)

 

Apie paskirtą vienkartinę pašalpą informuoti (pažymėti X):

raštu

telefonu (nurodyti telefoną.) ………………………………

el. paštu (nurodyti adresą) ……………………………….

 

PRIDEDAMA (nurodyti pridedamus dokumentus):

1.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

2.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

3.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

4.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

5.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

6.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

7.   _____________________________________________________________, ____ lapas (-ai);

 

Garantuoju pateiktos informacijos teisingumą

_________________________________________

(parašas, vardas ir pavardė)

_______________________________________________________________________________________________

 

Prašymas skirti vienkartinę pašalpą Nr. _________________ gautas ________________________

(gavimo data)

 

□ Pateikti visi reikalingi dokumentai

□ Nepateikti dokumentai:

 

Eil.

nr.

Nepateikti dokumentai

Pateikti

iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prašymą ir dokumentus priėmė:

 

_________________________

(pareigų pavadinimas)

___________________ ____________________________

(parašas)                                              (vardas ir pavardė)

 


Informacinis lapelis, kuris įteikiamas užregistravus

prašymą vienkartinei pašalpai žuvusių pasipriešinimo

1940-1990 metų okupacijoms dalyvių šeimoms skyrimo

 

 

INFORMACINIS LAPELIS

 

____________________________________________________________________________

(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas ir pavardė)

 

 

Prašymas skirti vienkartinę pašalpą Nr. _____________ gautas ___________________________

(gavimo data)

 

Pateikti visi reikalingi dokumentai

Nepateikti dokumentai:

Eil.

nr.

Nepateikti dokumentai

Pateikti

iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prašymą ir dokumentus priėmė:

 

_________________________

(pareigų pavadinimas)

___________________ ____________________________

(parašas)                                              (vardas ir pavardė)

 

 

 

Paraiškos forma patvirtinta Vilniaus miesto

savivaldybės administracijos direktoriaus

2017 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 30-1247

2 priedas

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos

Finansų ir strateginio planavimo departamentui

 

 

 

 

ASMENŲ, TURINČIŲ TEISĘ GAUTI VIENKARTINĘ PAŠALPĄ, SĄRAŠAS

 

 

 

 

 

Eil. nr.

 

 

Asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pažymėjimo Nr., data

 

 

Vienkartinės pašalpos skyrimo priežastis

 

 

Gavėjo asmeninės sąskaitos banke Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinių išmokų skyriaus Išmokų skyrimo poskyrio vedėjas                     _______________________                              ________________________                                                                                                                                    (parašas)                                                          (vardas, pavardė)

 

 

__________________________________________________

(Rengėjo vardas ir pavardė, tel., el. paštas)