KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2011 M. GEGUŽĖS 13 D. SPRENDIMO NR. TS-145 „DĖL KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. kovo 31 d. Nr. TS-101

Kėdainiai

 

Vadovaudamasi 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268 Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Kėdainių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2011 m. gegužės 13 d. sprendimu Nr. TS-145 „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“:

1.1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Kiekvienas savivaldybės tarybos narys atstovauja visai savivaldybės bendruomenei. Visi savivaldybės tarybos nariai yra lygūs. Tarybą sudaro 25 tarybos nariai.“

1.2. Pakeisti 4 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

„Frakcija gali būti įkurta, jeigu pareiškimą dėl jos įkūrimo pasirašo ne mažiau kaip 2 tarybos nariai ir tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu tarybos posėdžio pirmininkui, deklaruoja, kad veiklą taryboje tęsia susivieniję į frakciją.“

1.3. Pakeisti punktą ir jį išdėstyti taip:

. Frakcija turi teisę į savo posėdžius pakviesti merą, vicemerą, savivaldybės administracijos tarnautojus ir darbuotojus, savivaldybės kontrolierių, savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) bei savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovus arba atstovus iš anksto su jais suderintu laiku ir išklausyti jų informaciją.“

1.4. Pakeisti 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7. Pirmąjį naujai išrinktos tarybos posėdį šaukia savivaldybės rinkimų  komisijos pirmininkas pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo  17 straipsnio 2 dalyje nustatytus terminus ir joje nustatytą tvarką.“

1.5. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Jeigu Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas per nustatytą terminą naujai išrinktos tarybos posėdžio nesušaukia, savivaldybės tarybos posėdį ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas šaukia Vyriausioji rinkimų komisija. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja Vyriausiosios rinkimų komisijos paskirtas Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.“

1.6. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

10. Pirmajam tarybos posėdžiui ir kitiems posėdžiams, iki prisiekia išrinkti tarybos nariai ir meras, pirmininkauja šio reglamento 7 ir 8 punktuose nustatyti asmenys. Prisiekus tarybos nariams ir merui, toliau posėdžiui pirmininkauja meras.“

1.7. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:

12. Pirmajame išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdyje:

1) prisiekia tarybos nariai;

2) prisiekia meras;

3) gali būti priimami kiti sprendimai, užtikrinantys savivaldybės institucijų ir Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų, komisijų veiklą.“

1.8. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Jeigu pirmajame Savivaldybės tarybos posėdyje meras neprisiekia, Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos.“

1.9. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Pirmajame išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdyje posėdžio pirmininkui gali būti įteikiami vieši pareiškimai dėl Savivaldybės tarybos narių vienijimosi į Savivaldybės tarybos narių frakcijas ir (ar) grupes, dėl Savivaldybės tarybos daugumos ir Savivaldybės tarybos opozicijos sudarymo.“

1.10. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos turi būti sudaryti Savivaldybės tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos šiame įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai.“

1.11. Pakeisti II skirsnį ir jį išdėstyti taip:

II SKIRSNIS.

TARYBOS OPOZICIJOS LYDERIS

 

18. Tarybos opozicijos lyderis – daugiau nei pusės tarybos narių, priklausančių tarybos opozicijai, tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruotas tarybos opozicijai atstovaujantis tarybos narys. Jis atlieka Vietos savivaldos įstatymu ir šio reglamento jam pavestas funkcijas, turi nustatytas teises.

19. Opozicijos lyderio funkcijos:

19.1. atstovauti tarybos opozicijai tarybos posėdžių, komitetų ir komisijų posėdžių metu;

19.2. atstovauti tarybos opozicijai susitikimuose su nuolatiniais rajono gyventojais metu;

19.3. atstovauti tarybos opozicijai ir kitais atvejais ir tokia apimtimi, kai opozicijos lyderis yra tarybos opozicijos įgaliotas tą daryti.

20. Opozicijos lyderio teisės:

20.1. Pateikti tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui reglamento nustatyta tvarka.

20.2. Siūlyti tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę tarybos sprendimu papildyti ar pakeisti parengtą tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis.

20.3. Tarybos posėdžio metu pirmam užduoti klausimus pranešėjams ir pirmam pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu.

20.4. Tarybos mažumos valandos metu pirmam užduoti iki dviejų klausimų.

20.5. Siūlyti savivaldybės tarybos kolegijai svarstyti tarybos mažumos valandos ir tarybos mažumos darbotvarkės svarstymo datas.

20.6. Teikti siūlymus tarybai ir merui įtraukti tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį.

20.7. Teikti siūlymus tarybai išklausyti savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų atstovus.

20.8. Teikti merui pastabas ir pasiūlymus dėl savivaldybės biudžeto projekto.

21. Opozicijos lyderis privalo būti Savivaldybės kolegijos narys.

22. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Savivaldybės tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Savivaldybės tarybos mažumos valanda. Jos metu Savivaldybės tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui, administracijos direktoriui, komitetų, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti Savivaldybės tarybos mažumos atstovai.“

1.12. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:

23. Eiliniai tarybos posėdžiai paprastai šaukiami kartą per mėnesį (bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesius) paskutinį mėnesio penktadienį 9 val. Prireikus gali būti kviečiami ir neeiliniai tarybos posėdžiai. Posėdžius šaukia meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys.“

1.13. Pakeisti 24 punktą ir jį išdėstyti taip:

24. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys privalo sušaukti tarybos posėdį, jeigu ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių to reikalauja raštu, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo tarybos narių reikalavimo gavimo. Raštišką reikalavimą pasirašo visi tarybos nariai, inicijuojantys tarybos posėdžio sušaukimą.“

1.14. Pakeisti 25 punktą ir jį išdėstyti taip:

25. Jeigu per nustatytą laiką meras ar laikinai savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali sušaukti ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių.“

1.15. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:

26. Ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki tarybos posėdžio dienos meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys visiems tarybos nariams, gyventojams ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) reglamento 27 punkte nustatyta tvarka praneša apie šaukiamo tarybos posėdžio tikslų laiką (mėnuo, diena bei tarybos posėdžio pradžios valanda), svarstyti parengtus ir reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka įregistruotus tarybos posėdžio darbotvarkės klausimus kartu su tarybos sprendimų projektais.“

1.16. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys turi užtikrinti, kad Savivaldybės administracija apie tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka įregistruotus tarybos posėdžio klausimus kartu su tarybos sprendimų projektais ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki tarybos posėdžio dienos paskelbs Kėdainių savivaldybės interneto svetainėje ir vietinėje spaudoje. Tarybos nariams apie tarybos posėdžio laiką papildomai pranešama elektroniniu paštu arba nusiuntus trumpąją žinutę į mobilųjį telefoną, kurio adresą arba numerį tarybos narys yra raštu nurodęs merui arba tarybos sekretoriui.“

1.17. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:

29. Jeigu tarybos narys negali atvykti į tarybos posėdį, apie tai jis raštu arba kitais būdais praneša merui ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki tarybos posėdžio dienos, nurodydamas priežastį. Jeigu likus 2 darbo dienoms iki tarybos posėdžio dienos iš tarybos narių raštiškų ar kitais būdais gautų pranešimų merui, paaiškėja, kad tarybos posėdyje nedalyvaus tarybos narių dauguma, meras, paskiria kitą tarybos posėdžio datą ir apie tai reglamento 27 punkte nustatyta tvarka praneša tarybos nariams bei paskelbia per vietinius transliuotojus ir Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainėje.“

1.18. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys.“

1.19. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:

40. Savivaldybės tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę parengtas savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas tarybos sprendimu, komiteto, komisijos, frakcijos, grupės, mišrios grupės, Savivaldybės kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių siūlymu, jei dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų tarybos sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki tarybos posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams,  susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės  administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras teikia tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka.“

1.20. Pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:

42. Vėliau pranešėjas atsako į tarybos narių klausimus. Vienas tarybos narys dėl vieno svarstomo tarybos posėdžio darbotvarkės klausimo gali paklausti pranešėjo ne daugiau kaip 2 kartus. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti tarybos posėdyje svarstomais klausimais.“

1.21. Pakeisti 61 punktą ir jį išdėstyti taip:

61. Tarybos sprendimai priimami tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.“

1.22. Pakeisti IV skyrių ir jį išdėstyti taip:

IV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KOLEGIJA

 

63. Tarybos įgaliojimų laikui iš mero, vicemerų, Savivaldybės administracijos direktoriaus, tarybos komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir opozicijos lyderio tarybos sprendimu sudaroma Savivaldybės kolegija (toliau – Kolegija).

64. Kolegija yra tarybos patariamasis organas, kurio posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jo nėra, – vicemeras ar Vietos savivaldos įstatymo 30 straipsnio 3 dalyje nurodytais atvejais laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys. Kolegijos posėdžiai yra protokoluojami. Kolegijos posėdį protokoluoja tarybos posėdžių sekretorius. Kolegijos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas, Kolegijos posėdžiai transliuojami tiesioginiu laiku internetiniu ryšiu, internetinis transliavimo adresas nurodomas savivaldybės interneto svetainėje. Kolegijos posėdžiai gali būti organizuojami nuotoliniu ar mišriu būdu.

65. Kolegija paprastai, be Vietos savivaldos įstatyme išvardytų veiklos sričių, svarsto ir teikia pasiūlymus tarybai:

65.1. dėl to, kuriame tarybos posėdyje bus organizuojama tarybos mažumos valanda;

65.2. dėl to, kuriame tarybos posėdyje bus svarstoma tarybos mažumos darbotvarkė.

66. Kolegijos posėdžius šaukia meras. Jis sudaro Kolegijos posėdžio darbotvarkę ir projektą ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki posėdžio dienos  tarybos posėdžio sekretorius elektroniniu paštu siunčia Kolegijos nariams, kviestiesiems asmenims ir paskelbia Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainėje.

67. Kolegijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau nei pusė Kolegijos narių. Kolegijos svarstomais klausimais sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Kolegijos narių balsų dauguma.

68. Kolegijos posėdyje dalyvauti ir informaciją Kolegijos svarstomais klausimais Kolegijos nariams gali teikti Savivaldybės administracijos, savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai ar kiti darbuotojai; Savivaldybės valdomų įmonių vadovai ar kiti darbuotojai; savivaldybės teritorijoje veikiančių valstybės įstaigų, įmonių ar organizacijų ar jų padalinių vadovai ar kiti darbuotojai; savivaldybės teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų vadovai ar jų atstovai; tarybos nariai; seniūnaičiai; kiti asmenys – jų sutikimu.

69. Kiekvieno Kolegijos posėdžio pradžioje tarybos posėdžių sekretorius registruoja posėdyje dalyvaujančius Kolegijos narius ir kviestinius asmenis. Jeigu Kolegijos narys negali atvykti į Kolegijos posėdį, apie tai jis turi pranešti tarybos posėdžio sekretoriui iki Kolegijos posėdžio dienos, nurodydamas pateisinamą priežastį.

70. Kolegijos posėdžio pirmininkas:

70.1. skelbia Kolegijos posėdžio pradžią, teikia tvirtinti darbotvarkę;

70.2. vadovauja klausimų svarstymo eigai;

70.3. suteikia žodį darbotvarkės klausimus Kolegijai svarstyti pristatantiems asmenims ir, jeigu Kolegija neprieštarauja, kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims;

70.4. remdamasis svarstymų ir pasisakymų rezultatais, formuluoja klausimus balsavimui, Kolegijos posėdžio metu Kolegijos nario išreikštą nusišalinimą nuo svarstomo klausimo teikia svarstyti ir priimti Kolegijai;

70.5. pareiškia Kolegijos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko tvarkos, triukšmauja ar kitaip trukdo Kolegijos darbui, gali teikti pasiūlymus dėl įspėjimo Kolegijos nariui įrašymo į Kolegijos posėdžio protokolą ar Kolegijos nario elgesio apsvarstymo Etikos komisijoje;

70.6. pareiškia pastabas asmenims (ne Kolegijos nariams), dalyvaujantiems Kolegijos posėdyje, jeigu jie trukdo Kolegijos darbui, priima sprendimą pašalinti iš Kolegijos posėdžio.

71. Į patvirtintą Kolegijos posėdžio darbotvarkę įrašytus klausimus Kolegijos posėdyje pristato klausimo rengėjas arba kitas Kolegijos darbotvarkėje numatytas asmuo. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimus pranešėjui ir pasisakyti kiekvienu Kolegijos posėdžio darbotvarkės klausimu.

72. Baigus pasisakymus dėl kiekvieno svarstomo Kolegijos posėdžio darbotvarkės klausimo, Kolegijos nariai balsavimu priima Kolegijos sprendimą. Balsavimo metu Kolegijos nariams neleidžiama replikuoti ir pasisakyti dėl savo ar kitų Kolegijos narių balsavimo motyvų.

73. Kolegijos sprendimai gali būti tokie:

73.1. pritarti Kolegijos sprendimo projektui;

73.2. nepritarti Kolegijos sprendimo projektui.

74. Balsavimo rezultatai, kiekvieno balsavusio ir nebalsavusio Kolegijos nario pavardė fiksuojami Kolegijos posėdžio protokole.

75. Kolegijos posėdyje gali būti pateikiama informacija. Informacijos pateikimo klausimai fiksuojami posėdžio darbotvarkės pabaigoje. Informaciją pateikia informacijos ruošėjas ar kitas darbotvarkėje nurodytas asmuo. Vėliau informacijos pateikėjas atsako į Kolegijos narių klausimus. Kolegijai baigus nagrinėti visus posėdžio darbotvarkėje numatytus klausimus, posėdžio pirmininkas skelbia Kolegijos posėdžio pabaigą.“

1.23. Pakeisti 77 punktą ir jį išdėstyti taip:

77. Tarybos įgaliojimai nustatyti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnyje. Mero, komiteto arba Kolegijos siūlymu taryba, priimdama sprendimą tarybos posėdyje, gali pavesti paprastosios Savivaldybės tarybos kompetencijos konkrečius įgaliojimus vykdyti merui.“

1.24. Pakeisti 79 punktą ir jį išdėstyti taip:

79. Savivaldybės taryba tvirtina savivaldybės kontrolieriaus pareigybių aprašymą Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka.  Pareigybių aprašymai rengiami Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje pagal pareigybių aprašymų ruošinius.“

1.25. Pakeisti VI skyrių ir jį išdėstyti taip:

VI SKYRIUS

MERO VEIKLA, MERO PAVADAVIMAS, LAIKINAS MERO PAREIGŲ ĖJIMAS, VICEMERŲ SKYRIMO TVARKA

 

80. Meras yra Savivaldybės vadovas, turintis Konstitucijoje, Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytas teises ir pareigas. Vykdydamas įgaliojimus, meras leidžia potvarkius, kuriuos rengia Savivaldybės administracijos padaliniai ir mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Potvarkių projektus, išskyrus tuos kuriuos rengia mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, turi vizuoti Savivaldybės administracijos padalinių, su kuriais susijęs klausimas, vedėjai, teisininkas, Administracijos direktorius.

81. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti meras gali naudoti Mero fondo lėšas. Tarybos sprendimu sudaromas Mero fondas ir merui kas mėnesį skiriama vieno VMDU dydžio suma atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti.

82. Savo darbo laiką meras tvarko pats, nepažeisdamas darbo teisės normų nustatytų maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko trukmės reikalavimų. Meras išeina atostogų išleisdamas potvarkį. Potvarkyje nurodomas vicemeras (-ai), pavaduosiantis merą jo atostogų metu.  Mero vykimas į tarnybinę komandiruotę įforminamas mero potvarkiu. Vicemero ar direktoriaus siuntimas į tarnybinę komandiruotę įforminamas mero potvarkiu, išskyrus 1 darbo dienos komandiruotes Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurios įforminamos mero rezoliucija, patvirtinančia, kad tarnybinis pranešimas ar prašymas išvykti iš nuolatinės darbo vietos suderintas.

83. Meras atstovauja savivaldybės institucijoms pats arba raštu įgalioja atstovauti kitus asmenis savivaldybei teisme, taip pat bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ir užsienio šalių institucijomis, juridiniais ir fiziniais asmenimis.

84. Meras gali siūlyti tarybai pavesti Kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą savivaldybės administravimo subjektų ar savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą. Dėl tokio siūlymo yra parengiamas tarybos sprendimo projektas, kuris teikiamas ir svarstomas tarybos posėdyje bendra reglamento nustatyta tvarka.

Meras priima Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą tarybos komitetų ir tarybos posėdžiuose. Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas meras priima įrašydamas rezoliuciją.

85. Meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas motyvuotai grąžinti tarybos priimtus teisės aktus tarybai pakartotinai svarstyti:

85.1. Meras raštu išdėsto priimto, bet mero nepasirašyto teisės akto grąžinimo motyvus ir sprendimą su pataisomis teikia tarybai pakartotinai svarstyti.

85.2. Meras, motyvuotai grąžinęs tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia tarybos posėdį.

85.3. Grąžinamam tarybos priimtam teisės akto svarstymui, tarybos posėdžio sušaukimui taikomos visos šio reglamento nuostatos.

86. Savivaldybės administracijos skyrius, organizuojantis dokumentų tvarkymą, priima, registruoja, paskirsto įmonių, įstaigų, organizacijų ir gyventojų raštus ir tą pačią dieną, vėliausiai kitą darbo dieną, perduoda merui, pagal mero rezoliucijas paskirsto vykdytojams. Mero potvarkių ir pavedimų vykdymą kontroliuoja, apibendrintą informaciją merui pateikia Administracijos direktorius.

87. Mero atostogų, laikino nedarbingumo, kitais atvejais, kai meras dėl kitų pateisinamų priežasčių negali vykdyti savo pareigų ar mero įgaliojimai sustabdyti teismo nutartimi, mero įgaliojimus ir funkcijas, kaip nustatyta Vietos savivaldos įstatyme, vykdo merą pavaduojantis vicemeras, laikinai tarybos paskirtas tarybos narys ar taryba. Vicemeras (-ai) atlieka Vietos savivaldos įstatyme, pareigybės aprašymuose ir kituose teisės aktuose jiems nustatytas funkcijas.

88. Meras teikia tarybai vicemero (-ų) kandidatūrą tokia tvarka:

88.1. Meras tarybai teikia kandidatūrą į vicemero pareigas.

88.2. Teikimas įforminamas mero potvarkiu, kuris pridedamas prie atitinkamo tarybos sprendimo projekto ir nurodomas šio projekto preambulėje.

88.3. Tarybos posėdžio metu, svarstant kandidatą į vicemero poziciją, jį pristato meras, vėliau atsako į tarybos narių klausimus.

88.4. Vėliau tarybos nariams prisistato kandidatas į vicemero poziciją ir atsako į tarybos narių klausimus.

88.5. Jeigu taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru.

88.6. Jeigu meras, tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.“

1.26. Pakeisti 92 punktą ir jį išdėstyti taip:

92. Komitetų darbe patariamojo balso teise reglamento nustatyta tvarka gali dalyvauti jiems nepriklausantys tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas jį nagrinėja uždarame posėdyje. Savivaldybės tarybos komitetai sprendimų projektus, kuriems pagal Vietos savivaldos įstatymą būtina pateikti Savivaldybės administracijos išvadas, svarsto tik gavę šias išvadas.“

1.27. Pakeisti 96 punktą ir jį išdėstyti taip:

96. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš Kontrolės komiteto narių (savivaldybės tarybos daugumos) skiria taryba.

Jeigu savivaldybės tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko arba deleguoja savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta savivaldybės tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria savivaldybės taryba iš komiteto narių. Jeigu paskyrus Kontrolės komiteto pirmininką paaiškėja, kad jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komiteto narių siūlymu savivaldybės tarybos sprendimu, o jeigu toks Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas savivaldybės tarybos opozicijos, – jį opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje savivaldybės tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nedeleguoja kito savivaldybės tarybos nario arba deleguoja savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo priima savivaldybės taryba.“

1.28. Pakeisti 102 punktą ir jį išdėstyti taip:

102. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus iš komiteto narių komiteto siūlymu skiria Savivaldybės taryba.  Komiteto pirmininkas ir jo pavaduotojas skiriami iš skirtingų frakcijų, tarybos narių grupių atstovų.

Tarybos narys, pretenduojantis tapti Komiteto pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama merui ir priėmus sprendimą dėl Komiteto pirmininko skyrimo ne vėliau kaip per 1 darbo dieną paskelbiama viešai savivaldybės interneto svetainėje ir skelbiama viešai tol, kol tarybos narys eina Komiteto pirmininko pareigas.

Komiteto pirmininkas Komiteto narių siūlymu Komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų.“

1.29. Pakeisti 130 punktą ir jį išdėstyti taip:

130. Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininką iš šių komisijų narių – savivaldybės tarybos narių – deleguoja savivaldybės tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui. Šių komisijų pirmininkų pavaduotojus komisijos narių iš šių komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių – skiria Savivaldybės taryba. Jeigu Savivaldybės tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos nedeleguoja Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų arba deleguoja Savivaldybės tarybos narius, neatitinkančius šio įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Savivaldybės tarybos opozicija, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkus Savivaldybės taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šių komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių mažumos.

Savivaldybės tarybos sudaromos komisijos pirmininku gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje, Savivaldybės tarybos narys. Komisijos pirmininkas (išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką) Komisijos narių siūlymu Komisijos sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo  11 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Etikos komisijos pirmininkas ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas šiame punkte nustatytu pagrindu netenka įgaliojimų nesuėjus terminui Komisijos narių siūlymu Savivaldybės tarybos sprendimu, o jeigu Etikos komisijos pirmininkas ar Antikorupcijos komisijos pirmininkas buvo deleguotas savivaldybės tarybos opozicijos, – jį Savivaldybės tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Etikos komisijos pirmininko ar Antikorupcijos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Savivaldybės tarybos nario  ar deleguoja Savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį šio įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Etikos komisijos pirmininko ar Antikorupcijos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo atitinkamos Komisijos pirmininko skyrimo Komisijos narių siūlymu priima Savivaldybės taryba.

Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka Savivaldybės mero paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymą.“

1.30. Pakeisti 131 punktą ir jį išdėstyti taip:

131. Etikos ir Antikorupcijos komisijų įgaliojimai nustatyti Vietos savivaldos įstatymo 23 ir 24 straipsniuose ir šių komisijų nuostatuose.“

1.31. Pakeisti 135 punktą ir jį išdėstyti taip:

135. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui (-iams) reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka pateikia meras, komitetai, komisijos, tarybos nariai, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės kolegija, opozicijos lyderis, savivaldybės kontrolierius. 

Kartą per pusę metų į vieną Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus turi teisę Savivaldybės tarybos mažuma. Į darbotvarkę privalomai įtraukiami ir svarstomi visi Savivaldybės tarybos mažumos siūlomi klausimai, atitinkantys šiame reglamente nustatytus reikalavimus. Jeigu Savivaldybės tarybos posėdis baigiasi anksčiau, negu apsvarstomi visi Savivaldybės tarybos mažumos pateikti sprendimų projektai, neapsvarstyti Savivaldybės tarybos mažumos projektai turi būti įtraukiami į kito artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę.

Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Savivaldybės tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Savivaldybės tarybos mažumos valanda. Jos metu Savivaldybės tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui (-ams), administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie Savivaldybės tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus. Savivaldybės tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti Savivaldybės tarybos mažumos atstovai. Savivaldybės tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu Savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė Savivaldybės tarybos daugumos atstovams užduoti klausimų.“

1.32. Pakeisti 143 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

143. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą sudaro meras. Jeigu sprendimo projektas yra užregistruotas ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio, tokius svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą.“

1.33. Pakeisti 150 punktą ir jį išdėstyti taip:

150. Tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Savivaldybės tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys. Savivaldybės tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.“

1.34. Pakeisti 166 punktą ir jį išdėstyti taip:

166. Savivaldybės meras  iki kiekvienų einamųjų metų birželio 15 dienos Savivaldybės tarybai raštu atsiskaito, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės tarybos sprendimai, kaip vykdomas savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai."

1.35. Pakeisti 191 punktą ir jį išdėstyti taip:

191. Tarybos nariams už darbo laiką atliekant Savivaldybės tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Savivaldybės tarybos nariams atlyginimas apskaičiuojamas atsižvelgiant į jų faktiškai dirbtą laiką, atliekant tarybos nario pareigas. Kiekvienam tarybos nariui į faktinį darbo laiko įskaičiuojamas jo, kaip tarybos nario, praleistas laikas:

191.1. tarybos posėdžiuose;

191.2. komitetų, ir komisijų, kurių tarybos sprendimu nariu jis yra paskirtas, posėdžiuose bei laikinų komisijų, kurių nariu jis yra, posėdžiuose;

191.3. tarybos narių frakcijos, grupės, ar mišriosios grupės, kurios jis yra nariu, posėdžiuose;

191.4. tarybos nariui priimant savivaldybės nuolatinius gyventojus pagal tarybos patvirtintus grafikus;

191.5. Kolegijos posėdžiuose."

1.36. Pakeisti 195¹ punktą ir jį išdėstyti taip:

195¹. Tarybos nariams atlyginimas apskaičiuojamas pagal Statistikos departamento skelbiamą paskutinio Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Tarybos narių atlyginimas apskaičiuojamas 1 VMDU dydžiu;   Savivaldybės tarybos opozicijos lyderio ir nuolatinių Savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų – 0,2 VMDU didesnio dydžio; nuolatinių Savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojų – 0,1 VMDU didesnio dydžio."

1.37. Pakeisti 195³ punktą ir jį išdėstyti taip:

195³. Tarybos nariui su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų, tarybos nario ataskaitų gamybos ir platinimo, biuro patalpų nuomos išlaidos, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, kas mėnesį mokama iki 115,85 Eur išmoka atsiskaitytinai. Tarybos nariui apmokama pagal faktines išlaidas pateikus pateisinamus dokumentus, atitinkančius apskaitos dokumentams pagal Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimus, bet neviršijant telefono, interneto ryšio išlaidas tarybos nariui – 14,48 Eur. Tarybos narys Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui pateikia užpildytą išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, ataskaitą (priedas), kurioje nurodo, kokias prekes įsigijo ir paslaugas apmokėjo vykdydamas tarybos nario funkcijas. Tarybos narys asmeniškai atsako už išlaidų ataskaitoje pateiktų duomenų tikslumą ir pagrįstumą.“

2. Nustatyti, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos reglamento pakeitimo nuostatos pradedamos taikyti, kai naujai išrinkta Savivaldybės taryba susirinks į pirmąjį posėdį.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Valentinas Tamulis