Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. VASARIO 6 D. NUTARIMO NR. 152 „DĖL PRIVATIZAVIMO FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMO IR APSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. vasario 18 d. Nr. 174
Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. vasario 6 d. nutarimą Nr. 152 „Dėl Privatizavimo fondo lėšų naudojimo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL PRIVATIZAVIMO FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo 7 straipsnio 5 dalimi ir Rezervinio (stabilizavimo) fondo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. IX-912 „Dėl Rezervinio (stabilizavimo) fondo nuostatų patvirtinimo“, 7 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Privatizavimo fondo lėšų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavesti:

2.1. Lietuvos Respublikos finansų ministerijai – parengti Duomenų, reikalingų Privatizavimo fondo apskaitai tvarkyti ir ataskaitoms parengti, pateikimo tvarkos aprašą;

2.2. centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojui – teikti Lietuvos Respublikos finansų ministerijai duomenis, reikalingus Privatizavimo fondo apskaitai tvarkyti ir ataskaitoms parengti.“

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

Ūkio ministras, pavaduojantis

finansų ministrą                                                                               Evaldas Gustas


 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1998 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 152
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2015 m. vasario 18 d. nutarimo Nr. 174
redakcija)

 

 

 

PRIVATIZAVIMO FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Privatizavimo fondo lėšų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Privatizavimo fondo lėšų, iš jų ir užsienio valiuta, pervestų į Lietuvos Respublikos finansų ministerijai (toliau – Finansų ministerija) atidarytą Privatizavimo fondo sąskaitą (toliau – Privatizavimo fondas), naudojimo tvarką.

2.  Privatizavimo fondo lėšomis disponuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė (toliau – Vyriausybė) pagal Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintą Privatizavimo fondo lėšų sąmatą. Šios lėšos kaupiamos Privatizavimo fonde, Lietuvos banke.

3.  Gautos į Privatizavimo fondą lėšos (iš jų ir lėšos, gautos užsienio valiuta) naudojamos Privatizavimo fondo lėšų sąmatoje patvirtintoms išlaidoms finansuoti. Lėšos, gautos užsienio valiuta, gali būti keičiamos į eurus.

4.  Privatizavimo fondo lėšų sąmatos projektą, kuriame numatomos Privatizavimo fondo įplaukos ir išlaidos, rengia Finansų ministerija. Privatizavimo fondo lėšų sąmatos projektas teikiamas Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos Seimui kartu su Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu.

5.  Duomenis apie planuojamais metais į Privatizavimo fondą numatomas pervesti lėšas, numatomą gauti atlygį už valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimą, numatomą gauti atlygį už valstybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų pardavimą ir kitas su tuo pardavimu susijusias išlaidas centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas Finansų ministerijai pateikia per Vyriausybės patvirtintame Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto rengimo plane nustatytus terminus.

6.  Duomenis apie lėšų ekspertų (patarėjų) paslaugoms apmokėti, privatizavimo objektams parengti privatizuoti ir įsiteisėjusiems teismo sprendimams, kuriais centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas įpareigotas grąžinti į Privatizavimo fondą pervestas lėšas, vykdyti poreikį ir jo pagrindimą Finansų ministerijai pateikia Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų valdytojai (toliau – asignavimų valdytojai) ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas.

7.  Asignavimų valdytojams, naudojantiems Privatizavimo fondo lėšas, mutatis mutandis taikoma Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 5 straipsnio 1 dalis ir 7 straipsnis. Centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas atsako už gautų Privatizavimo fondo lėšų paskirstymą ir naudojimą.

 

II SKYRIUS

PRIVATIZAVIMO FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

8. Privatizavimo fondo lėšų dalis, pervedama Rezerviniam (stabilizavimo) fondui sudaryti:

8.1. iki kiekvieno mėnesio 10 dienos, – 2/3 praėjusį mėnesį gautų privatizavimo lėšų dalies;

8.2. iki einamųjų metų gruodžio 31 dienos, – likusi nepervesta gautų privatizavimo lėšų dalis; į Rezervinio (stabilizavimo) fondo ataskaitinių metų lėšų sumą įskaitomos tos Privatizavimo fondo lėšos, kurių mokėjimo pavedimų vykdymo pradžia – iki ataskaitinių metų gruodžio 31 dienos įskaitytinai.

9. Pradėti naudoti Privatizavimo fondo lėšas (įskaitant prisiimamus sutartinius įsipareigojimus) galima tada, kai įsigalioja Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymas ir:

9.1. pagal Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo 7 straipsnio 4 dalies 4 ir 5 punktuose nurodytą paskirtį, – kai asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kurie Vyriausybės sprendimu gali pasitelkti ekspertus (patarėjus), ir centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kuris gauna atlygį už valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimą, pateikia Finansų ministerijai savo patvirtintas atitinkamai ekspertų (patarėjų) paslaugų, atlygio už valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimą programų sąmatas, sudarytas pagal finansų ministro patvirtintą formą (toliau – programų sąmatos);

9.2. pagal Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo 7 straipsnio 4 dalies 2 ir 3 punktuose nurodytą paskirtį, – kai Vyriausybė patvirtina iš Privatizavimo fondo lėšų įgyvendinamas programas, kurias įgyvendina asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, ir kai asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas pateikia Finansų ministerijai savo patvirtintas kiekvienos programos programų sąmatas; privatizavimo fondo lėšos Garantiniam fondui sudaryti naudojamos ir pervedamos pagal Vyriausybės tvirtinamą atskirą programą;

9.3. pagal Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo 7 straipsnio 4 dalies 6 punkte nurodytą paskirtį, – kai centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kuris privatizavimo objektą parengia privatizuoti, pateikia Finansų ministerijai savo patvirtintas privatizavimo objekto parengimo privatizuoti programų sąmatas;

9.4. pagal Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo 7 straipsnio 4 dalies 7 punkte nurodytą paskirtį, – kai centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas įsiteisėjusiems teismo sprendimams, kuriais jis įpareigotas grąžinti į Privatizavimo fondą pervestas lėšas, vykdyti pateikia Finansų ministerijai savo patvirtintas programų sąmatas.

10. Išlaidos, nurodytos tam tikrų metų Privatizavimo fondo lėšų sąmatoje, išskyrus išlaidas Rezerviniam (stabilizavimo) fondui sudaryti, Privatizavimo fondo lėšų gavėjams finansų ministro nustatyta šių išlaidų finansavimo (pervedimo) tvarka finansuojamos atlikus darbus, suteikus paslaugas, įsigijus prekes ir įsiteisėjus teismo sprendimams, kuriais centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas įpareigotas grąžinti į Privatizavimo fondą pervestas lėšas, atsižvelgiant į gaunamas Privatizavimo fondo pajamas.

11. Asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kurie iš Privatizavimo fondo lėšų įgyvendina Vyriausybės patvirtintas programas, ir asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kurie Vyriausybės sprendimu gali pasitelkti ekspertus (patarėjus), turi atidaryti banke atskiras sąskaitas, kuriose laikomos iš Privatizavimo fondo gaunamos lėšos, ir sudarydami su bankais sutartis privalo numatyti, kad apskaičiuotas palūkanas už lėšas, laikomas šiose sąskaitose, bankai perveda į Privatizavimo fondą.

12. Atlygis už valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimą pervedamas centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojui, gavus į Privatizavimo fondą lėšas už šių akcijų privatizavimą, pagal kiekvieną mėnesį (iki kito mėnesio 5 dienos) Finansų ministerijai centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo pateiktas PVM sąskaitas faktūras.

13. Metams pasibaigus, Aprašo 9.1–9.4 papunkčiuose nurodyti asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas gautas ir likusias nepanaudotas Privatizavimo fondo lėšas ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 10 d. grąžina į Privatizavimo fondą.

14. Ataskaitiniam laikotarpiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 20 d., asignavimų valdytojai ir (ar) centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas, kuriems tais metais buvo numatytos Privatizavimo fondo lėšos ir kurie Finansų ministerijai pateikė savo patvirtintas programų sąmatas, pateikia Finansų ministerijai to ataskaitinio laikotarpio (pirmojo ketvirčio, pirmojo pusmečio, devynių mėnesių ir metų) išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą pagal finansų ministro patvirtintą formą.

15. Privatizavimo fondo lėšos grąžinamos:

15.1. į jas įmokėjusių asmenų sąskaitas – pagal pateiktus prašymus ir įmokų patvirtinimo dokumentus, jeigu jos įmokėtos be teisinio pagrindo;

15.2. įsiteisėjusiems teismo sprendimams, kuriais centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojas įpareigotas grąžinti į Privatizavimo fondą pervestas lėšas, vykdyti – pagal centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo pateiktas Finansų ministerijai įsiteisėjusių teismo sprendimų, nutarčių, vykdomųjų ir kitų dokumentų kopijas ir prašymus, kuriuose nurodoma Privatizavimo fondo lėšų gavėjo sąskaita.

 

 

 

––––––––––––––––––––