LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2004 m. lapkričio 16 d. ĮSAKYMO nr. v-810 „DĖl ANTI-D IMUNOGLOBULINO, APMOKAMO IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO, SKYRIMO INDIKACIJŲ IR ATSKAITOMYBĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. vasario 14 d. Nr. V - 237

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Valstybinio audito „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio audito rezultatų“ rekomendacijų įgyvendinimo priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. rugpjūčio 3 d. įsakymu Nr. V-750 „Dėl Valstybinio audito „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio audito rezultatų“ rekomendacijų įgyvendinimo priemonių plano patvirtinto“, 3.5 ir 3.6 rekomendacijas,

p a k e i č i u  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. lapkričio 16 d. įsakymą Nr. V-810 „Dėl Anti-D imunoglobulino, apmokamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, skyrimo indikacijų ir atskaitomybės tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS PERKAMO ANTI-D IMUNOGLOBULINO SKYRIMO INDIKACIJŲ, PASKIRSTYMO ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOMS, APSKAITOS IR ATSKAITOMYBĖS UŽ JO PANAUDOJIMĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 10 straipsnio 1 dalimi:

1. T v i r t i n u Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis perkamo anti-D imunoglobulino skyrimo indikacijų, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, apskaitos ir atskaitomybės už jo panaudojimą tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrui pagal veiklos sritį.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                               Vytenis Povilas Andriukaitis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2004 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-810

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2014 m. vasario 14 d.

įsakymo Nr. V- 237 redakcija)

 

 

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS PERKAMO ANTI-D IMUNOGLOBULINO SKYRIMO INDIKACIJŲ, PASKIRSTYMO ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOMS, APSKAITOS IR ATSKAITOMYBĖS UŽ JO PANAUDOJIMĄ TVARKOS APRAŠAS

 

I skyrius

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis perkamo anti-D imunoglobulino skyrimo indikacijų, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, apskaitos ir atskaitomybės už jo panaudojimą tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato anti-D imunoglobulino, perkamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto lėšomis, skyrimo indikacijas, anti-D imunoglobulino paskirstymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, jo atsargų kaupimo, saugojimo ir apskaitos, taip pat asmens sveikatos priežiūros įstaigų prašymų skirti anti-D imunoglobuliną ir jo panaudojimo ataskaitų pateikimo tvarką.

2. Anti-D imunoglobuliną perka Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) PSDF biudžeto lėšomis. Šis vaistinis preparatas skiriamas moterims, apdraustoms privalomuoju sveikatos draudimu.

 

II skyrius

ANTI-D IMUNOGLOBULINO SKYRIMO INDIKACIJOS

 

3. Anti-D imunoglobulinas skiriamas:

3.1. moterims, kurių kraujo grupės rezus (Rh) faktorius yra neigiamas, o būsimo vaiko tėvo kraujo grupės Rh faktorius – teigiamas:

3.1.1. nėščiosioms 28–32 nėštumo savaitę, jei iki to laiko nerandama antikūnų (po anti-D imunoglobulino suleidimo tyrimai dėl antikūnų neatliekami);

3.1.2. esant šioms būklėms:

3.1.2.1. po savaiminio persileidimo (TLK-10-AM kodas O 03);

3.1.2.2. po kitų nenormalių pastojimo darinių pašalinimo (TLK-10-AM kodas O 02);

3.1.2.3. po negimdinio nėštumo nutraukimo (TLK-10-AM kodas O 00);

3.1.2.4. po pūslinės išvisos pašalinimo (TLK-10-AM kodas O 01);

3.1.2.5. po choriono biopsijos;

3.1.2.6. po amniocentezės ir kordocentezės, jei jos atliekamos ne dėl Rh faktoriaus sensibilizacijos;

3.2. gimdyvėms, kurių kraujo grupės Rh faktorius yra neigiamas, o naujagimio kraujo grupės Rh faktorius – teigiamas.

4. Tvarkos aprašo 3.1.2 ir 3.2 papunkčiuose nurodytais atvejais moterims anti-D imunoglobulino suleidžiama ne vėliau kaip per 72 valandas.


III SKYRIUS

ANTI-D IMUNOGLOBULINO PASKIRSTYMAS IR atsargų kaupimAS

 

5. VLK paskirsto anti-D imunoglobuliną sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (toliau – TLK) sudariusioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriose teikiamos akušerijos ir ginekologijos sveikatos priežiūros paslaugos ir prižiūrimos nėščiosios. Jei nėščiajai šios paslaugos teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, nesudariusioje sutarties su TLK, anti-D imunoglobulinas skiriamas pirminėje ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, prie kurios moteris yra prisirašiusi, arba artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas ir pasirašiusios sutartį su TLK, priėmimo skyriuje.

6. Anti-D imunoglobulinas paskirstomas:

6.1. pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamus prašymus skirti anti-D imunoglobuliną. Prašyme skirti anti-D imunoglobuliną (toliau – prašymas) (1 priedas) nurodomas reikiamas anti-D imunoglobulino kiekis pagal nėščiųjų, kurioms jis skiriamas, ir moterų, kurių būklė atitinka Tvarkos aprašo 3.1.2 papunktyje nurodytas būkles, skaičių prašymo pateikimo dieną. Prašomas anti-D imunoglobulino kiekis negali viršyti asmens sveikatos priežiūros įstaigos 3 mėnesių anti-D imunoglobulino poreikio. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens pasirašytas prašymas pateikiamas VLK iki mėnesio 10 dienos;

6.2. pagal skubos tvarka teikiamus VLK asmens sveikatos priežiūros įstaigų prašymus skirti anti-D imunoglobuliną (prašymai turi būti pasirašyti įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens).

7. Kiekvieną mėnesį, pirmąją darbo dieną po Tvarkos aprašo 6.1 papunktyje nurodyto termino pasibaigimo dienos, VLK pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų prašymus parengia anti-D imunoglobulino užsakymus ir pateikia tiekėjams. Anti-D imunoglobulinas pristatomas į asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) dienų nuo VLK užsakymo pateikimo tiekėjui dienos.

8. Anti-D imunoglobulino likutis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje negali būti didesnis nei jos 3 mėnesių anti-D imunoglobulino poreikis.

9. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga, gavusi užsakytąjį anti-D imunoglobuliną, privalo patikrinti jo kiekį, kokybę, tinkamumo vartoti terminą, kuris negali būti trumpesnis nei 75 procentai bendrojo anti-D imunoglobulino tinkamumo vartoti termino. Jei pristatytas anti-D imunoglobulinas yra nekokybiškas ir tinkamumo vartoti terminas neatitinka nurodytojo šiame punkte, o jo kiekis neatitinka nurodytojo prašyme, asmens sveikatos priežiūros įstaiga nepriima reikalavimų neatitinkančio anti-D imunoglobulino ir apie tai raštu nedelsiant informuoja tiekėją ir VLK.

10. VLK atsakingasis skyrius, atsižvelgdamas į asmens sveikatos priežiūros įstaigų pateiktas metų ketvirčio ataskaitas, nurodytas Tvarkos aprašo 15 punkte, ir argumentuotus jų prašymus skubos tvarka skirti anti-D imunoglobuliną, gali perskirstyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų turimus anti-D imunoglobulino likučius. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos privalo vykdyti VLK nurodymą perduoti anti-D imunoglobuliną ir iki nustatyto termino tinkamai paruošti gabenimui nurodytą jo kiekį.

 

IV SKYRIUS

ANTI-D IMUNOGLOBULINO APSKAITOS TVARKYMAS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE

 

11. Už anti-D imunoglobulino skyrimą atsako gydytojas, teikiantis akušerijos ir ginekologijos paslaugas ir prižiūrintis nėščiąsias.

12. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas, atsakingas už anti-D imunoglobulino išdavimą ir (ar) suleidimą, registruoja anti-D imunoglobulino išdavimą formoje Nr. 009/a „Transfuzinių terpių perpylimo registravimo žurnalas“.

13. Suleidus anti-D imunoglobulino, daromas įrašas formoje Nr. 113/a „Nėščiosios, gimdyvės ir naujagimio kortelė“ ir pildoma viena iš šių formų (nurodomas vaistinio preparato pavadinimas, stiprumas, forma ir serija):

13.1. forma Nr. 111/a „Nėštumo eigos įrašai“;

13.2. forma Nr. 096/a „Gimdymo istorija“;

13.3. forma Nr. 003/a „Gydymo stacionare ligos istorija“;

13.4. forma Nr. 003-1/a „Nėštumo nutraukimo medicininis lapas“.

14. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga tvarko gaunamo anti-D imunoglobulino apskaitą pildydama nustatytos formos anti-D imunoglobulino apskaitos žurnalą (2 priedas).

 

V SKYRIUS

ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ ATSKAITOMYBĖ

 

15. Pasibaigus kiekvienam kalendorinių metų ketvirčiui, asmens sveikatos priežiūros įstaiga per 20 dienų privalo pateikti VLK atitinkamo metų ketvirčio anti-D imunoglobulino panaudojimo ataskaitą (3 priedas).

16. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo raštu informuoti VLK apie:

16.1. numatomus anti-D imunoglobulino likučius (perteklių) – ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki jų susidarymo;

16.2. anti-D imunoglobulino, kurio tinkamumo vartoti laikas baigiasi, kiekį – ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius iki jo tinkamumo vartoti termino pabaigos.

17. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga, pildydama formą 025/a-LK „Asmens ambulatorinio gydymo statistinė kortelė“ ir formą 066/a-LK „Stacionare gydomo asmens statistinė kortelė“, privalo nurodyti anti-D imunoglobulino pavadinimą, stiprumą ir suvartotą jo kiekį.

18. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo užtikrinti, kad gautas anti-D imunoglobulinas būtų suvartotas iki jo tinkamumo vartoti termino pabaigos.

19. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo užtikrinti, kad anti-D imunoglobulinas būtų laikomas ir saugomas teisės aktuose bei anti-D imunoglobulino ženklinime ir pakuotės lapelyje nustatytomis sąlygomis.

20. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo savo lėšomis įsigyti trūkstamą anti-D imunoglobulino kiekį, jei jo pritrūksta dėl šių priežasčių:

20.1. iš tiekėjų priimamas nekokybiškas, per trumpo tinkamumo vartoti termino ar netinkamas vartoti anti-D imunoglobulinas;

20.2. anti-D imunoglobulinas nesuvartojamas iki jo tinkamumo vartoti termino pabaigos ir nustatyta tvarka neinformuojama VLK apie susidariusį anti-D imunoglobulino likutį;

20.3. anti-D imunoglobulinas laikomas tokiu būdu, kad nukenčia jo kokybė ir (ar) jis tampa netinkamas vartoti.

21. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą dėl Tvarkos aprašo 20.1–20.3 papunkčiuose nurodytų priežasčių. Žala apskaičiuojama pagal nepanaudoto anti-D imunoglobulino įsigijimo kainą.

 

_____________

 

 

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis perkamo anti-D imunoglobulino skyrimo indikacijų, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, apskaitos ir atskaitomybės už jo panaudojimą tvarkos aprašo

3 priedas

(Anti-D imunoglobulino panaudojimo ASPĮ ketvirtinės ataskaitos forma)

 

______________________________________________________________________

(Asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) pavadinimas)

 

Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos

 

ANTI-D IMUNOGLOBULINO PANAUDOJIMO ASPĮ KETVIRTINĖ ATASKAITA

 

20__ m. _______ ____d. Nr. ______

(Dokumento sudarymo vieta)

 

Ataskaitinis laikotarpis: 20__ m. ________ ketvirtis.

1.

Eil. Nr.

Anti-D imunoglobulino pavadinimas

Mato vnt. 

Likutis ataskaitinio laikotarpio pradžioje

Gauta iš tiekėjo

Panaudota gydymo tikslams

Gauta iš ASPĮ*

Perduota kitoms ASPĮ

Grąžinta gamintojui dėl broko

Nurašyta**

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

kiekis

suma, Lt

2. 1

Rhesonativ 1250 TV

Doz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partobulin SDF 1250 TV

Doz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Nurodyti ASPĮ pavadinimą.

** Nurodyti priežastį.

 

Įstaigos vadovas                                         __________________                               ________________________

(Parašas)                                                  (Vardas, pavardė)

Įstaigos vyr. finansininkas                          __________________                               ________________________                                                

(Parašas)                                                                 (Vardas, pavardė)

 

 

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis perkamo anti-D imunoglobulino skyrimo indikacijų, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, apskaitos ir atskaitomybės už jo panaudojimą tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Anti-D imunoglobulino apskaitos žurnalo forma)

 

___________________________________________

(Asmens sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas)

 

___________________________________

(Skyriaus pavadinimas)

 

 

ANTI-D IMUNOGLOBULINO APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

Eil.Nr.

Data

Paciento vardas, pavardė

Ligos istorijos (kortelės) Nr.

Panaudoto anti-D imunoglobulino pavadinimas ir kiekis

Gydytojo vardas, pavardė

Gydytojoparašas

 

 

 

 

 

 

 

_____________

 

 

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis perkamo anti-D imunoglobulino skyrimo indikacijų, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, apskaitos ir atskaitomybės už jo panaudojimą tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Prašymo skirti anti-D imunoglobuliną forma)

 

______________________________________________________________________

(Asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) pavadinimas)

 

Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos

 

PRAŠYMAS SKIRTI ANTI-D IMUNOGLOBULINĄ

 

20__ m. _______ ____d. Nr. ______

(Dokumento sudarymo vieta)

 

Eil. Nr.

Anti-D imunoglobulino likutis prašymo pateikimo dieną

Mėnesio anti-D imunoglobulino poreikis

Laikotarpis, kuriam prašoma skirti anti-D imunoglobuliną

Prašomas

anti-D

imunoglobulino

kiekis

Perduota kitai ASPĮ

(anti-D imunoglobulino ampulių skaičius, ASPĮ pavadinimas, data⃰)

Gauta iš kitos ASPĮ

(anti-D

imunoglobulino ampulių skaičius, ASPĮ pavadinimas, data⃰)

Pastabos

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⃰ Šie duomenys renkami nuo ankstesniojo ASPĮ prašymo skirti anti-D imunoglobuliną pateikimo dienos.

 

_______________________________________                 _______________                                                         _________________________                                                   

(Atsakingojo asmens pareigos)                                      (Parašas)                                                                          (Vardas, pavardė)

 

_______________________________________  

(Rengėjo viza – vardas, pavardė, tel., el. paštas)