KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL KAUNO MIESTO SUSISIEKIMO KOMUNIKACIJŲ IR KITŲ STATINIŲ IŠPLĖTIMO IR (AR) ĮRENGIMO, KAI ŠIUOS DARBUS SAVO LĖŠOMIS ATLIEKA FIZINIAI IR JURIDINIAI ASMENYS, TVARKOS APRAŠO PAKEITIMO
2016 m. lapkričio 29 d. Nr. T-618
Kaunas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio
2 dalies 26 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 3 straipsniu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. D1-826 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ patvirtinimo“, Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Kauno miesto susisiekimo komunikacijų ir kitų statinių išplėtimo ir (ar) įrengimo, kai šiuos darbus savo lėšomis atlieka fiziniai ir juridiniai asmenys, tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Kauno miesto savivaldybės tarybos 2008 m. gruodžio 5 d. sprendimą Nr. T-594 „Dėl Kauno miesto susisiekimo komunikacijų išplėtimo ir įrengimo, kai šiuos darbus savo lėšomis atlieka fiziniai ir juridiniai asmenys, tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Kauno miesto savivaldybės tarybos
2016 m. lapkričio 29 d.
sprendimu Nr. T-618
KAUNO MIESTO SUSISIEKIMO KOMUNIKACIJŲ IR KITŲ STATINIŲ IŠPLĖTIMO IR (AR) ĮRENGIMO, KAI ŠIUOS DARBUS SAVO LĖŠOMIS ATLIEKA FIZINIAI AR JURIDINIAI ASMENYS, TVARKOS APRAŠAS
1. Šis aprašas reglamentuoja valstybinėje ar Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) žemėje esančių susisiekimo komunikacijų ir kitų statinių išplėtimo ir (ar) naujų įrengimo darbų (toliau – Įrengimo darbai), kai šiuos darbus fiziniai ir juridiniai asmenys atlieka savo lėšomis, organizavimo ir jų atlikimo, taip pat minėtų statinių perdavimo Savivaldybės nuosavybėn tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, statybos techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.
3. Jei fizinis ar juridinis asmuo (toliau – Statytojas) ketina atlikti Įrengimo darbus, sudaroma statinių savininko (Savivaldybės) ir Statytojo sutartis (toliau – Sutartis). Sutartyje nurodoma Įrengimo darbų finansavimo ir naudojimo tvarka ir nuosavybės teisės užbaigus statybą. Sutartis privalo būti pridėta prie statinio projekto, pateikiamo su kitais dokumentais statybą leidžiantiems dokumentams gauti.
5. Fiziniai ar juridiniai asmenys, norintys savo lėšomis atlikti Įrengimo darbus, pateikia Savivaldybei prašymą sudaryti Sutartį. Prašyme turi būti nurodyta, kuo Įrengimo darbai prisidės prie miesto įvaizdžio gerinimo ir miestiečių gerovės kūrimo.
6. Prie prašymo pateikiama:
6.1. dokumentas, patvirtinantis daiktinių teisių į žemės sklypą, kuriame suprojektuotas statinys, dėl kurio yra būtina išplėsti esamus ar įrengti naujus statinius, įregistravimą (jei toks yra);
6.4. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos rašytinis sutikimas, jei Įrengimo darbai bus atliekami valstybinėje žemėje, kurioje nėra suformuoti žemės sklypai, išskyrus atvejus, kai pagal teisės aktus toks sutikimas neprivalomas. Jei Įrengimo darbai atliekami esamų gatvių, turinčių pavadinimą, raudonųjų linijų ribose, Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas neprivalomas.
7. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo išnagrinėja prašymą kartu su juo pateikta medžiaga ir, atsižvelgdamas į eismo saugumą, įvertinęs Įrengimo darbų naudą miesto įvaizdžiui, miestiečių gerovei, viešajam interesui ir kitas reikšmingas aplinkybes, priima sprendimą dėl Sutarties sudarymo ir informuoja pareiškėją apie Sutarties pasirašymo vietą ir laiką. Jei prašymas netenkinamas, pareiškėjui pateikiamas motyvuotas atsisakymas sudaryti Sutartį.
8. Sudarius Sutartį Statytojas Įrengimo darbus privalo atlikti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais ir laikydamasis Sutarties įsipareigojimų.
9. Užbaigus Įrengimo darbus, Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka pripažinus statinį tinkamu naudoti ir atlikus jo kadastrinius matavimus, Statytojas perduoda Savivaldybei Įrengimo darbų projektinę dokumentaciją, kadastrinius matavimus, statybos užbaigimo dokumentus ir kitą su statiniu susijusią dokumentaciją, reikalingą daikto teisinei registracijai atlikti ir toliau jam naudoti.
10. Priėmus Įrengimo darbus, Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už Savivaldybės valdomų statinių kadastrinių matavimų atlikimą, naujų kadastro objektų šiuose statiniuose formavimą, statinių teisinį registravimą Savivaldybės vardu, organizuoja jo įregistravimą Nekilnojamojo turto registre Savivaldybės nuosavybės teise.