LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2000 M. SAUSIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 49 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ SĄRAŠŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. gegužės 14 d. Nr. V- 616

Vilnius

 

Vadovaudamasi Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 159 „Dėl Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 67 punktu ir atsižvelgdama į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2015 m. kovo 3 d. nutarimą Nr. DT-2/5,  2015 m. balandžio 20 d. nutarimą Nr. DT-3/1   ir nutarimą Nr. DT-3/2 ,

p a k e i č i u Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 „Dėl kompensuojamųjų vaistų sąrašų patvirtinimo“:

1. Pakeičiu  II  skyriaus „NAVIKAI“ 1 skirsnio „Onkologinės ir onkohematologinės ligos (100 %) 1.63 papunktį ir jį išdėstau taip:

„1.

63

Nilotinibum

C92.1

1) Skiriamas Ph (bcr-abl) teigiamai lėtinei mieloleukemijai gydyti pacientams, kuriems tirozino kinazės inhibitoriai netaikyti, kai gydymas Imatinibum yra neoptimalus ar kontraindikuotinas. Gydymas Imatinibum yra neoptimalus, kai: prieš paskiriant vaistinį preparatą nustatyta lėtinės mieloleukemijos didelės EUTOS rizikos lėtinė fazė ar akceleracijos fazė ar ekstramedulinė liga; prieš paskiriant vaistinį preparatą nustatyta atsparumą šiam vaistiniam preparatui rodanti bcr-abl geno mutacija. Prieš skiriant vaistinį preparatą Nilotinibum, nustatomos bcr-abl geno mutacijos. Gydant vaistiniu preparatu Nilotinibum, bcr-abl geno molekulinis tyrimas atliekamas ne rečiau kaip kas 3 mėnesius, kol bcr-abl tampa <0,1 %, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, kai bcr-abl < 0,1 %.;

2) Skiriamas Ph (bcr-abl) teigiamai lėtinei mieloleukemijai gydyti pacientams, kuriems vaistinis preparatas Imatinibum yra neveiksmingas arba pacientams, kurie jo netoleruoja, ar kuriems jis yra kontraindikuotinas. Vaistinio preparato neveiksmingumu laikoma: nepakankamas bcr-abl geno atsakas į vaistinį preparatą; prieš paskiriant vaistinį preparatą ar gydymo vaistiniu preparatu metu nustatytą atsparumą šiam vaistiniam preparatui rodanti bcr-abl geno mutacija; gydymo metu atsiradusi ekstramedulinė liga; prieš paskiriant vaistinį preparatą ar gydymo metu nustatyta blastinė krizė. Prieš skiriant vaistinį preparatą Nilotinibum, nustatomos bcr-abl geno mutacijos. Gydant vaistiniu preparatu Nilotinibum, bcr-abl geno molekulinis tyrimas atliekamas ne rečiau kaip kas 3 mėnesius, kol bcr-abl tampa <0,1 %, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, kai bcr-abl < 0,1 %.

Bcr-abl molekulinio tyrimo atsakymas registruojamas stebėsenos sistemoje http://www.hematologija.lt/.“

2. Papildau  II skyriaus „NAVIKAI“ 1 skirsnį „Onkologinės ir onkohematologinės ligos (100 %) 1.77 papunkčiu:

„1.

77

Vismodegibum

C44

Skiriamas  suaugusiems pacientams, sergantiems simptomine metastazavusia bazalinių ląstelių karcinoma arba lokaliai pažengusia bazalinių ląstelių karcinoma, kai negalimas chirurginis ar spindulinis gydymas.“

3. Papildau II skyriaus „NAVIKAI“ 1 skirsnį „Onkologinės ir onkohematologinės ligos (100 %) 1.78 papunkčiu:

„1.

78.

Vemurafenibum

C43

Skiriamas pirmos eilės suaugusių pacientų, kuriems yra diagnozuota neoperuotina ar metastazavusi melonoma su BRAF V600 mutacija, monoterapijai.“

4. Papildau II skyriaus „NAVIKAI“ 1 skirsnį „Onkologinės ir onkohematologinės ligos (100 %) 1.79 papunkčiu:

„1.

79.

Ruxolitinibum

D45, D47.1, D47.3

Skiriamas ligos sukeltai splenomegalijai ir kitiems simptomams suaugusiems, kuriems nustatyta pirminė mielofibrozė (dar vadinama lėtine idiopatine mielofibroze), mielofibrozė sergant tikrąja policitemija arba mielofibrozė sergant pirmine trombocitemija, gydyti.“

5. Papildau V skyrių „PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI8 skirsniu:

„8. Hiperkineziniai sutrikimai (100 %)

Skiriama sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka

„8.

1.

Atomoxetinum

F90.0,

F90.1

 

8.

2.

Metilfenidado hidrochloridas

F90.0,

F90.1“

 

6. Papildau VII skyriaus „AKIES IR JOS PRIEDINIŲ ORGANŲ LIGOS“ 2 skirsnį „Glaukoma (80 %)“ 2.14 papunkčiu:

„2.

14.

Brinzolamidum et Brimonidini tartras

H40-H42

Skiriamas padidėjusiam akispūdžiui mažinti suaugusiems atviro kampo glaukoma ar akių hipertenzija sergantiems pacientams, kuriems taikant monoterapiją akispūdis sumažėja nepakankamai.“

7. Pakeičiu IX skyriaus „KRAUJOTAKOS SISTEMOS LIGOS“ 5 skirsnio „III ir IV  funkcinės klasės krūtinės angina (80 %)“ 5.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

„5.

10.

Ivabradinum

I20.8

Skiriamas suaugusiems pacientams, kurių sinusinis ritmas yra normalus ir širdies susitraukimų dažnis yra ≥ 70 susitraukimų per minutę. Ivabradinum šiuo atveju skiriamas: 1. suaugusiems pacientams, kurie netoleruoja beta adrenoblokatorių arba kuriems juos vartoti draudžiama; 2. kartu su beta adrenoblokatoriais tiems pacientams, kuriems vieni beta adrenoblokatoriai optimaliomis dozėmis nepakankamai veiksmingi. Vaistinį preparatą Ivabradinum 3 pirmus mėnesius skiria ir išrašo gydytojas kardiologas, vėliau – gydytojas kardiologas, šeimos arba vidaus ligų gydytojas. Jeigu krūtinės anginos simptomai nesusilpnėja* per 3 mėnesius nuo gydymo pradžios, gydymą vaistiniu preparatu Ivabradinum būtina nutraukti.

*krūtinės anginos simptomai nesusilpnėja, jeigu: nesuretėja krūtinės anginos priepuolių dažnis ir / arba nesumažėja nitratų tablečių skaičius, ir / arba krūtinės anginos ar jos ekvivalento simptomai nesumažėja nors viena klase, ir / arba objektyvaus ištyrimo metu (VEM, SPECT, krūvio mėginiai su vaistiniais preparatais) nesumažėja išemija“.

 

8. Papildau IX skyriaus „KRAUJOTAKOS SISTEMOS LIGOS“ 6 skirsnį „III ir IV  funkcinės klasės širdies veiklos (kraujotakos) nepakankamumas arba kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija < 40 % (80 %)“ 6.15 papunkčiu:

„6.

15.

Ivabradinum

I50

Skiriamas, kai yra III ir IV funkcinės klasės širdies veiklos (kraujotakos) nepakankamumas arba kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija < 35 %, ligos sunkumas yra apibrėžiamas kaip NYHA III ir IV klasės su sistoline disfunkcija, kai yra sinusinis ritmas ir širdies susitraukimų dažnis yra >75 susitraukimai per minutę. Skiria ir išrašo gydytojas kardiologas, vėliau iki 1 metų gali išrašyti vidaus ligų ar šeimos gydytojas. Tęsiant gydymą, po metų privaloma gydytojo kardiologo konsultacija.“

9. Papildau IX skyriaus „KRAUJOTAKOS SISTEMOS LIGOS“ 10 skirsnį  „Nestabili krūtinės angina (80 %)“ 10.9 papunkčiu:

„10.

9.

Ranolazinum

I20

Skiriamas III–IV funkcinės klasės krūtinės anginai gydyti, kai skiriant betablokatorius arba kalcio antagonistus, išlieka krūtinės anginos simptomai arba netoleruojant betablokatorių arba kalcio antagonistų. Skiria ir išrašo gydytojas kardiologas, vėliau iki 1 metų gali išrašyti vidaus ligų ar šeimos gydytojas. Tęsiant gydymą, po metų privaloma gydytojo kardiologo konsultacija.“

 

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                                                Rimantė Šalaševičiūtė