LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTras

 

įsakymas

DĖL ĮVYKIO TYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. birželio 21 d. Nr. 1V-447

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Kenksmingųjų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. vasario 10 d. nutarimu Nr. 129 „Dėl Kenksmingųjų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo“, 31 punktu,

t v i r t i n u  Įvykio tyrimo tvarkos aprašą (pridedama). 

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                           Tomas Žilinskas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų

ministro 2016 m. birželio 21  d.

įsakymu Nr. 1V-447

 

 

ĮVYKIO TYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Įvykio tyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vidaus tarnybos sistemos pareigūnams ar kursantams ( toliau – vidaus tarnybos sistemos pareigūnai ir kursantai, kartu vadinami pareigūnais) jų tarnybos ar mokymo aplinkoje, jiems vykdant specifinę (susijusią su didesniu pavojumi ar didesne rizika gyvybei ar sveikatai) veiklą įvykusių incidentų, nelaimingų atsitikimų tarnyboje, nelaimingų atsitikimų pakeliui į tarnybą ar iš tarnybos (toliau – nelaimingi atsitikimai) aplinkybių ir priežasčių tyrimo organizavimo ir atlikimo tvarką vidaus reikalų centrinėse įstaigose, kitose vidaus reikalų įstaigose ir vidaus reikalų profesinėse mokymo įstaigose (toliau – įstaigos).

2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statute, Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ir Kenksmingųjų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. vasario 10 d. nutarimu Nr. 129 „Dėl Kenksmingųjų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Įstaigos vadovas, gavęs informaciją apie incidentą ar nelaimingą atsitikimą (toliau įvykis), susipažinęs su jo aplinkybėmis ir atsižvelgdamas į įstaigoje įvykusių įvykių skaičių, jų pasikartojimo dažnumą, sukeltas pasekmes, panašių įvykių pasikartojimo ateityje riziką, priima sprendimą dėl įvykio tyrimo.

4.  Nusprendęs atlikti įvykio tyrimą, įstaigos vadovas nedelsdamas sudaro įvykio tyrimo komisiją ir paveda jai atlikti įvykio tyrimą. Jei įvykis susijęs su keliomis įstaigomis ir (ar) jų veikla, įvykio tyrimą gali inicijuoti vidaus reikalų ministras, pavesdamas įstaigos vadovui ar keliems įstaigų vadovams nedelsiant sudaryti įvykio tyrimo komisiją ir pavesti jai atlikti įvykio tyrimą. Įvykio tyrimo komisija gali būti sudaroma vienam ar keliems įvykiams tirti.

5. Įvykio tyrimo komisija sudaroma įstaigos vadovo (vadovų) įsakymu iš įstaigos vadovo (vadovų) paskirtų asmenų, įstaigoje veikiančių profesinių sąjungų atstovų. Prireikus gali būti pasitelkti kitų valstybės institucijų ar įstaigų atstovai ar specialistai (suderinus su šių valstybės institucijų ir įstaigų vadovais), kurie gali padėti atlikti įvykio tyrimą.

6. Įstaigos vadovas (vadovai) sudaro sąlygas įvykio tyrimo komisijai gauti visą reikalingą informaciją apie įstaigoje tarnaujančių pareigūnų pareigybių aprašymuose nustatytas funkcijas, įvykusius įvykius, profesines ligas ir kitą medžiagą, reikalingą įvykio tyrimo komisijos veiklai.

7. Įvykio tyrimo komisija įvykį turi ištirti per 30 darbo dienų nuo įvykio tyrimo komisijos sudarymo dienos.

8. Įvykio tyrimo komisiją sudaręs įstaigos vadovas (vadovai), atsižvelgdamas (atsižvelgdami) į vykdomo įvykio tyrimo sudėtingumą ir įvykio tyrimo komisijos motyvuotą prašymą, gali ne ilgiau kaip 3 mėnesiams pratęsti įvykio tyrimo terminą.

9. Atliekant įvykio tyrimą siekiama ištirti įvykio aplinkybes ir priežastis ir nustatyti priemones panašių įvykių, kurie gali pasikartoti ateityje, priežastims pašalinti.

10. Įvykio tyrimo ataskaitos, kuriose išdėstomos įvykio tyrimo išvados, pateikiamos rekomendacijos ir siūlomos prevencinės priemonės dėl pareigūnų saugos ir sveikatos užtikrinimo, įforminamos komisijos protokolais, kuriuos pasirašo įvykio tyrimą atlikę asmenys.

11. Įstaigos vadovas (vadovai), gavęs (gavę) Aprašo 10 punkte nurodytą protokolą, per 10 darbo dienų turi su juo susipažinti. Susipažinęs (susipažinę) su protokolu įstaigos vadovas (vadovai) jį patvirtina ir nedelsdamas (nedelsdami) organizuoja joje pateiktų prevencinių priemonių dėl saugos ir sveikatos užtikrinimo įgyvendinimą.

 

______________________