DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS 2015 METŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO
2015 m. rugpjūčio 31 d. Nr. T1-87
Druskininkai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. V-883 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo 2015 metams tvarkos aprašo patvirtinimo“, Druskininkų savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
Patvirtinti Druskininkų savivaldybės 2015 metų neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Druskininkų savivaldybės tarybos
2015 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T1-87
DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS 2015 METŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Druskininkų savivaldybės 2015 metų neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – apibrėžti valstybės lėšų, skiriamų savivaldybėms mokinių ugdymui pagal neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo) (toliau – NVŠ) programas, skyrimo principus, lėšų naudojimą, reikalavimus švietimo teikėjui ir NVŠ programoms, NVŠ programų vertinimo, kokybės užtikrinimo ir atsiskaitymo už NVŠ lėšas tvarką.
2. NVŠ lėšomis NVŠ programas įgyvendinti gali visi neformaliojo vaikų švietimo teikėjai (išskyrus bendrojo ugdymo mokyklas) (toliau – Tiekėjai) ir Laisvieji mokytojai.
II SKYRIUS
REIKALAVIMAI ŠVIETIMO TEIKĖJUI
4. Teikėjai - juridiniai asmenys, kurie:
4.5. asmenys, pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą galintys dirbti neformaliojo vaikų švietimo mokytojais: pedagogai; asmenys, įgiję aukštąjį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) ir per vienerius metus nuo darbo mokytoju pradžios švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą; asmenys, baigę profesinio mokymo programą, įgiję vidurinį išsilavinimą ir kvalifikaciją, turintys 3 metų darbo stažą ir švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą; asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą ir švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą.
5. Laisvieji mokytojai - fiziniai asmenys, siekiantys įgyvendinti NVŠ programas ir atitinkantys reikalavimus, nustatytus Aprašo 4.5 papunktyje, arba įgiję vidurinį išsilavinimą ir einamuoju laikotarpiu klausantys pedagoginių ir psichologinių žinių kursą:
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI NVŠ PROGRAMOMS
6. NVŠ programos turi atitikti Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme apibrėžto kito neformaliojo vaikų švietimo paskirtį ir Neformaliojo vaikų švietimo koncepcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-2695 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo koncepcijos patvirtinimo“, nuostatas.
7. Vienai NVŠ programai įgyvendinti turi būti skiriama ne mažiau kaip po 2 pedagogines valandas per savaitę arba ne mažiau kaip 8 pedagogines valandas per mėnesį.
IV SKYRIUS
NVŠ PROGRAMŲ VERTINIMAS IR KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS
9. Teikėjai ir Laisvieji mokytojai, pateikia Savivaldybei paraiškas NVŠ lėšoms gauti, NVŠ Teikėjo ir programos atitikties reikalavimams nustatyti ir programoje dalyvaujančių mokinių skaičių, vardus ir pavardes, bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose mokiniai mokosi, pavadinimus ir klases.
10. Teikėjai ir Laisvieji mokytojai gali teikti kelias programas. Vienai programai pildoma viena paraiškos forma.
11. Savivaldybės administracijos direktorius sudaro komisiją (toliau – Komisija) pateiktų programų, Teikėjų ir Laisvųjų mokytojų atitikties vertinimui. Komisija sudaroma iš įvairių institucijų atstovų, nepriklausomų vertintojų, turinčių patirties NVŠ srityje.
12. Komisija nustato Teikėjų ir Laisvųjų mokytojų pateiktų programų atitiktį nustatytiems reikalavimams. NVŠ programų vertinimo kriterijai nustatyti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. rugpjūčio 10 d. įsakyme Nr. V-883.
13. Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą, priima sprendimą dėl programų finansavimo.
V SKYRIUS
NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO PRINCIPAI
16. Teikėjai ir Laisvieji mokytojai per Savivaldybės nurodytą terminą sudaro dalyvavimo NVŠ programoje finansavimo sutartis su Druskininkų švietimo centru.
17. Teikėjai ir laisvieji mokytojai naudoja NVŠ lėšas teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų panaudojimą pagal paskirtį. Užtikrina NVŠ programų vykdymo kokybę.
21. Bendra programoms skirta NVŠ lėšų suma apskaičiuojama pagal Savivaldybės mokinių, pasirinkusių NVŠ programas ir sudariusių su Teikėjais ir Laisvaisiais mokytojais sutartis, skaičių 2015 m. spalio 1 d. duomenimis ir programos vykdymo trukmę.
VI SKYRIUS
NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ NAUDOJIMAS
23. NVŠ lėšomis gali būti finansuojama:
24. Lėšų negalima naudoti:
VII SKYRIUS
NVŠ LĖŠŲ PERVEDIMAS IR ATSISKAITYMAS UŽ JŲ PANAUDOJIMĄ
25. Druskininkų švietimo centras:
25.1. perveda Tiekėjams ir Laisviesiems mokytojams NVŠ lėšas programoms vykdyti pagal vaikų, sudariusių sutartis dėl dalyvavimo NVŠ programose, skaičių, Savivaldybės administracijos direktoriui priėmus sprendimą dėl programų finansavimo;
26. Teikėjai ir Laisvieji mokytojai, pasibaigus kalendoriniams metams, per 20 darbo dienų, Švietimo valdymo informacinėje sistemoje, Savivaldybei ir Druskininkų švietimo centrui pateikia Švietimo teikėjo neformaliojo vaikų švietimo lėšų panaudojimo ataskaitą.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
28. NVŠ programoms finansuoti gali būti naudojamos rėmėjų, tėvų ir kitos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka.