Pagėgių savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL  PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIO VAIKO (-Ų) SOCIALINĖS GLOBOS (RŪPYBOS)  ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. balandžio 27 d. Nr. T-55

Pagėgiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi, Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-83 „Dėl Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, Pagėgių  savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Pagėgių savivaldybėje tėvų globos netekusio vaiko (-ų) socialinės globos (rūpybos) šeimoje organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Apie sprendimo priėmimą paskelbti laikraštyje „Šilokarčema“, o visą sprendimą − Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt  ir Teisės aktų registre.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Virginijus Komskis

 


 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2017 m. balandžio 27 d.

sprendimu Nr. T-55

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I Skyrius

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Pagėgių savivaldybėje tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos (rūpybos) šeimoje organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas)  nustato tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo principus, išmokos už socialinę globą šeimoje skyrimą bei naudojimą, globėjų pareigas ir atsakomybę.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, siekiant sukurti institucinei globai alternatyvias bendruomenines paslaugas.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Socialinės rizikos šeima – šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja smurtą prieš vaikus, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta globa (rūpyba) arba (ir) apribota tėvų (tėvo ar motinos) valdžia“.

Vaiko (-ų) globa (rūpyba) šeimoje – sutuoktiniai, bendrai gyvenantys asmenys (ar vienas gyvenantis asmuo) įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka globojantys (besirūpinantys) likusius be tėvų globos vaikus, išskyrus, kai globa (rūpyba) nustatoma tėvų prašymu. Vaiko (-ų) globos (rūpybos) šeimoje tikslas – grąžinti vaiką į šeimą.

Išmoka už socialinę globą (rūpybą) šeimoje (toliau pagalbos pinigai) – tai mėnesinė piniginė išmoka socialiniam globėjui, kurio deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta kartu su globotiniais yra Pagėgių  savivaldybėje  mokama iš Pagėgių savivaldybės (toliau – Savivaldybė) biudžeto lėšų. Ši išmoka socialiniam globėjui mokama nuo vaiko apgyvendinimo dienos iki dienos kol vaikas gyvens socialinio globėjo šeimoje. Pagalbos pinigų dydis − 150,00 Eur per mėnesį  už kiekvieną vaiką. Pagalbos pinigai mokami  vadovaujantis šiuo aprašu  ir Pagalbos pinigų šeimoms, globojančioms be tėvų globos likusiems vaikams, skyrimo ir panaudojimo kontrolės tvarkos Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašu, patvirtintu Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu.

Vienkartinė išmoka už socialinę globą (rūpybą) šeimoje – tai vienkartinė piniginė išmoka socialiniam globėjui, kuri mokama vaiko globos šeimoje teikimo pradžioje globojamo vaiko būtiniausiems poreikiams tenkinti.

Socialinis, budintis globėjas (rūpintojas) (toliau – socialinis globėjas) –  fizinis asmuo, nuolat gyvenantis Lietuvos Respublikoje, atitinkantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, globojantis laikinai be tėvų globos likusius vaikus, kurių amžius nuo gimimo iki 18 metų, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais ir kuriuos globoja ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Išimtinais atvejais dėl trumpalaikės paslaugos pratęsimo ilgiau nei 12 mėnesių ir, kad  socialiniu globėju gali tapti ir giminystės ryšiais susietas asmuo (Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistas teikia dokumentus,  Socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisija dėl paslaugos pratęsimo ir socialinio globėjo paskyrimo. Komisijos siūlymu, Administracijos direktoriaus (ar jo įgalioto asmens) įsakymu paslauga yra pratęsiama. Globėjas vienu metu gali globoti ne daugiau kaip tris laikinai be tėvų globos likusius vaikus (išimties tvarka, neišskiriant brolių (seserų), gali globoti ir didesnį skaičių laikinai be tėvų globos likusių vaikų, bet ne daugiau kaip penkis. Vaiko socialiniu globėju asmuo skiriamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, VTAS teikimu. Dirba pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą. Sudaro finansavimo sutartį su Savivaldybės administracija (1 priedas, pridedama)  ir tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį  su Paslaugų centru sutartį. Sutarties  formą tvirtina socialinių paslaugų įstaigos direktorius savo įsakymu.

Atokvėpio globėjas (rūpintojas) (toliau – atokvėpio globėjas) – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymo kursus pagal su Centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, dirba tada, kai dėl objektyvių priežasčių vaiko negali globoti vaiko budintis arba nuolatinis globėjas (rūpintojas), prižiūrintis be tėvų globos likusius vaikus, kurių amžius nuo gimimo iki 18 metų, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais ir kuriuos prižiūri ne ilgiau kaip 1 mėnesį (išimties atveju – iki 3 mėnesių). Dirba pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą, sudarydamas finansavimo sutartį su Savivaldybės administracija. Pareigos, teisės ir atsakomybės yra analogiškos kaip socialiniam globėjui. Vaiko atokvėpio globėju asmuo skiriamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, VTAS teikimu.

Vaiko artimi giminaičiai – seneliai, broliai, seserys.

Socialinių paslaugų centras (toliau – įstaiga)  – Pagėgių savivaldybės įsteigta biudžetinė įstaiga, turinti teisę teikti globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo paslaugas (toliau – GIMK paslaugos), kurioje dirba atestuoti socialiniai darbuotojai (toliau – darbuotojai). Sudaro tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui ir socialiniam globotojui, taip pat kitokią pagalbą vaiko  tėvams, siekiant kad vaikas grįžtų į biologinę šeimą. Sutartis tvirtinama Socialinių paslaugų centro direktoriaus įsakymu.

Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

SOCIALINIŲ GLOBĖJŲ PAREIGOS IR TEISĖS, SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO IR SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SKYRIAUS FUNKCIJOS

 

4. Socialinio globėjo pareigos:

4.1. priimti laikinai globojamą vaiką savo gyvenamajame būste ir užtikrinti emocinį ir fizinį jo saugumą, visavertį, laikinai globojamo vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdieninę priežiūrą, gauti iš valstybės, Savivaldybės ir kitų asmenų finansinę ir materialinę pagalbą;   

4.2. dalyvauti rengiant individualų laikinai globojamo vaiko laikinosios globos planą; 

4.3. užtikrinti galimybę laikinai globojamam vaikui bendrauti su biologine šeima pagal individualiame vaiko laikinosios globos plane nustatytą tvarką; 

4.4. bendradarbiauti su  įstaiga ir jos darbuotojais;

4.5. nedelsiant informuoti įstaigą ir Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių (toliau – Vaiko teisių apsaugos skyrius) apie laikinai globojamam vaikui kylančius emocinius ir fiziologinius sunkumus, siekiant užtikrinti laikinai globojamam vaikui reikiamų specialistų pagalbą;

4.6. atsakingai pagal paskirtį naudoti laikinai globojamo vaiko išlaikymui skiriamas pinigines lėšas;

4.7. nedelsiant informuoti Socialinių paslaugų centrą (toliau – įstaigą) apie atvejus, kai laikinai dėl objektyvių priežasčių negali vykdyti globėjui numatytų įsipareigojimų; 

4.8. sudaryti sąlygas Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams, Socialinės paramos skyriaus ir  įstaigos darbuotojams lankytis šeimoje ir teikti jiems informaciją, susijusią su laikinai globojamo vaiko išlaikymui skirtų lėšų panaudojimu;

4.9. pranešti Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau – Socialinės paramos skyrius) apie aplinkybes, turinčias įtakos už laikinai globojamą vaiką gaunamų išmokų dydžiui ar mokėjimui, per mėnesį nuo aplinkybių atsiradimo dienos.

5. Socialinio globėjo teisės:

5.1. ginti laikinai globojamo vaiko teises ir teisėtus interesus;

5.2. gauti iš valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų dokumentus ir informaciją,  tiesiogiai susijusią su laikinai globojamu vaiku;  

5.3. įgyvendinti kitas teisės aktuose numatytas socialinio globėjo teises, susijusias su laikinai globojamu vaiku.

6. Socialinis globėjas įstatymų nustatyta tvarka atsako už:

6.1. laikinai globojamo vaiko saugumą;

6.2. laikinai globojamo vaiko padarytą žalą;

6.3. savo pareigų nevykdymą ar netinkamą jų atlikimą;

6.4. tinkamą gaunamų laikinai globojamo vaiko poreikiams tenkinti išmokų panaudojimą;

6.5. naudotis prižiūrimam vaikui teikiama trumpalaike socialine globa (laikino atokvėpio paslauga);

6.6. kitus prisiimtus įsipareigojimus, susijusius su laikinai globojamu vaiku.

7. Įstaigos funkcijos:

7.1. dalyvauja planuojant vaiko laikinąją globą, sudarant laikinai globojamo vaiko planą. Sudaro individualų socialinės globos planą ir užtikrina jo įgyvendinimą;

7.2. teikia pagalbą socialiniams globėjams, organizuojant laikinai globojamam vaikui švietimo, sveikatos, socialines ir kt. paslaugas; 

7.3. organizuoja psichologinę pagalbą ir socialines paslaugas socialiniams globėjams.

7.4 . sudaro tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį.

8. Vaiko teisių apsaugos skyrius: 

8.1. atlieka pirminį įvertinimą, ar fizinis asmuo, siekiantis tapti  socialiniu  globėju, atitinka globėjui taikomus reikalavimus pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas, norinčio tapti  socialiniu  globėju, dokumentus persiunčia Socialinių paslaugų centrui; 

8.2. atlieka visus veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarime Nr.405 „Dėl Vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo”;

8.3. gavęs teigiamą išvadą iš Socialinių paslaugų centro apie budinčio globėjo pasirengimą, priima sprendimą dėl teikimo skirti fizinį asmenį vaiko globėju ir rengia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl socialinio globėjo paskyrimo.

8.4. informuoja Socialinį paramos skyrių ir Socialinių paslaugų įstaigą  apie priimtą sprendimą  persiunčiant direktoriaus įsakymą dėl fizinio arba juridinio asmens tinkamumo  tapti  vaiko socialiniu globėju (rūpintoju).

 

III skyrius

socialinIO globĖJO SKYRIMAS IR SOCIALINĖS GLOBOS

APMOKĖJIMAS

 

9.  Socialinė globa organizuojama šeimoje, kai socialinis globėjas pradeda globoti vaiką ne giminaitį ir su juo pasirašyta finansavimo sutartis. Bendras be tėvų globos likusių vaikų skaičius šeimoje negali būti didesnis kaip trys vaikai. Bendras be tėvų globos likusių vaikų skaičius gali būti didesnis tais atvejais, kai broliai ir seserys neišskiriami, bet ne daugiau kaip penki vaikai.

10. Vaikui išlaikyti skiriama vaiko globos (rūpybos) išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą. Ši išmoka vaikui išlaikyti yra mokama tik tą laikotarpį, kol vaikas gyvena pas socialinį globėją.

11. Vaiko socialinis globėjas prašymą skirti pagalbos pinigus ir vienkartinę išmoką už socialinę globą šeimoje pateikia Socialinės paramos skyriui. Kartu su prašymu socialinis globėjas pateikia šiuos dokumentus:

11.1. asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus;

11.2. dokumentus, patvirtinančius laikinosios ar nuolatinės globos nustatymą.

12. Pagalbos pinigai ir vienkartinė išmoka už socialinę globą šeimoje skiriami Savivaldybės administracijos direktoriaus (ar jo įgalioto asmens) įsakymu.

13. Socialinio globėjo vardu skirtos socialinės išmokos naudojamos globėjo asmeninėms reikmėms ir,  ar  šeimos poreikiams tenkinti.

14. Sumažėjus ar padidėjus šeimoje globojamų vaikų skaičiui, nuo ateinančios dienos mažinami ar didinami pagalbos pinigai, lėšos.

15. Socialinio globėjo statusas gali būti nutrauktas asmens prašymu arba dėl netinkamo teisės aktuose numatytų globėjo pareigų vykdymo.

16. Socialiniam globėjui, nuo vaiko apgyvendinimo teikiant socialinės globos paslaugą šeimoje, išmokama vienkartinė įsikūrimo pašalpa (išskyrus atvejį, kai socialinis globėjas teikia atokvėpio paslaugą), skirta vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti, siekiant tinkamai organizuoti socialinę globą šeimoje, už kiekvieną kuriamą globos vietą. Už pirmą kuriamą laikino apgyvendinimo globos vietą, socialiniam globėjui mokama vienkartinė 500,00 Eur dydžio įsikūrimo pašalpa ir  paslaugą socialinis globėjas įsipareigotų  teikti ne mažiau  dviejų metų (globojami vaikai gali keistis). Paslaugos teikimą nutraukus be pateisinamos priežasties vienkartinę išmoką privaloma grąžinti. Išmoka mokama iš savivaldybės biudžeto lėšų.

17. Socialiniu globėju asmuo skiriamas, kai tokia teisė suteikta vadovaujantis globėjų (rūpintojų) veiklą reglamentuojančiais teisės aktais ir atitinka visus Civiliniame kodekse vaiko fiziniam globėjui taikomus reikalavimus.

18. Socialinio globėjo statusas gali būti nutrauktas asmens prašymu arba dėl netinkamo teisės aktuose numatytų globėjo pareigų vykdymo.

 

IV SKYRIUS

IŠMOKŲ UŽ SOCIALINĘ GLOBĄ NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

19. Išmokų už socialinę globą naudojimą pagal paskirtį socialinio globėjo šeimoje prižiūri ir kontroliuoja VTAS Vaiko globos organizavimo nuostatuose nustatyta tvarka.

20. VTAS darbuotojas, gavęs informacijos ar kilus abejonėms, kad išmokų už socialinę globą pinigai naudojami ne vaiko poreikiams tenkinti, aplanko socialinio globėjo šeimą, patikrina, ar užtikrinama vaiko gerovė, ir surašo globojamo (rūpinamo) ar prižiūrimo vaiko aplankymo aktą.

21. VTAS darbuotojas nustatęs, kad išmokos už socialinę globą yra naudojamos ne pagal paskirtį ir yra neužtikrinama vaiko gerovė, patikrinimo išvadas teikia svarstyti Socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijai.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Socialinis globėjas sudaro su Savivaldybės administracija  ir Socialinių paslaugų centru trišalę sutartį (priedas) dėl socialinės globos šeimoje. Sutartį privalo pasirašyti ir globėjo sutuoktinis (bendrai gyvenantis asmuo). Sutartyje aptariamos išmokos už socialinę globą šeimoje mokėjimo  sąlygos, Savivaldybės, įstaigos  ir globėjo įsipareigojimai ir teisės.

23. Išmoka už socialinę globą šeimoje mokama iš savivaldybės biudžeto lėšų. Lėšos planuojamos kiekvienų metų biudžete.

24. Šeimoje globojamų vaikų turtas, nuosavybės teise priklausantis ar įgytas gyvenant šeimoje, yra šių vaikų nuosavybė. Šeimoje globojamų vaikų turtas turi būti atskirtas nuo šeimos turto ir administruojamas nemokamai. Šeimoje globojamų vaikų turto administratoriumi Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ar teismo nutartimi gali būti paskirtas ir kitas asmuo. Globojamų vaikų turto klausimai sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Socialinę globą šeimoje prižiūri VTAS teisės aktų nustatyta tvarka.

 

________________________________

 


 

1 priedas

(Sutarties formos pavyzdys)

 

SOCIALINĖS GLOBOS ŠEIMOJE FINANSAVIMO SUTARTIS

20_ m. _____________ d. Nr.___

Pagėgiai

Pagėgių savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė), atstovaujama Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus (vardas, pavardė),____________________________---veikiančio pagal ______________________________ ir Socialinis globėjas  (toliau – Globėjas), a.k.______________, gyvenamoji vieta ______________, deklaracijos adresas ____________, sudarė šią tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje sutartį (toliau – Sutartis) :

I. SUTARTIES DALYKAS

1. Socialinės globos teikimas šeimoje šiems be tėvų globos likusiems vaikams:

1.1. ____________________ (vaiko vardas, pavardė, a.k.); globa (rūpyba) nustatyta _______________________ (sprendimas);

1.2. ______________________(vaiko vardas, pavardė, a.k.); globa (rūpyba) nustatyta ______________________ (sprendimas);

1.3. ______________________(vaiko vardas, pavardė, a.k.); globa (rūpyba) nustatyta ______________________(sprendimas);

1.4. ______________________(vaiko vardas, pavardė, a.k.); globa (rūpyba) nustatyta ______________________(sprendimas);

1.5. ______________________(vaiko vardas, pavardė, a.k.); globa (rūpyba) nustatyta ______________________(sprendimas).

2. Teisinis pagrindas: __________________________________________________________.

II. SOCIALINĖS GLOBOS ŠEIMOJE FINANSAVIMAS

3. Už socialinę globą šeimoje į Globėjo sąskaitą Nr. ____________________ iki kiekvieno mėnesio 20 d. pervedama už kiekvieną globojamą vaiką 150 Eur  dydžio išmoka ________ € (_______________eurai).

(suma žodžiais)

Vienkartinę išmoką  ________ € (_______________eurai) mokama vieną kartą.

(suma žodžiais)

III. SUTARTIES ŠALIŲ PAREIGOS

4. Savivaldybė įsipareigoja:

4.1. užtikrinti teisės aktų nustatyta tvarka finansavimą už socialinės globos teikimą šeimoje iš valstybės ir savivaldybės biudžetų;

4.2. teisės aktų nustatyta tvarka teikti iš savivaldybės institucijų ir įstaigų dokumentus ir informaciją, tiesiogiai susijusius su šeimoje globojamais vaikais;

4.3. teikti neatlygintinai savivaldybės vaiko teisių apsaugos institucijų metodinę pagalbą vaiko globos, socialinę globą organizuojančių institucijų – socialinės globos klausimais;

4.4. organizuoti socialines paslaugas teisės aktų nustatyta tvarka nustačius socialinių paslaugų poreikį (psichologo konsultacijas, „atokvėpio“ paslaugos ir kt.).

5. Globėjas įsipareigoja:

5.1. naudoti gautas socialines išmokas už socialinę globą šeimoje pagal paskirtį;

5.2. teisės aktų nustatyta tvarka rūpintis, auklėti, atstovauti šeimoje globojamiems vaikams ir ginti jų teises ir įstatymų saugomus interesus;

5.3. užtikrinti šeimoje vaikų globos tinkamą įgyvendinimą;

5.4. teikti globojamiems vaikams socialinę globą, atitinkančią teisės aktų nustatytus reikalavimus;

5.5. teisės aktų nustatyta tvarka administruoti šeimoje globojamų (rūpinamų) vaikų pajamas;

5.6. sudaryti šeimoje globojamiems vaikams sąlygas bendrauti su savo tėvais, jei tai nekenkia

vaikų interesams;

5.7. bendrauti su šeimoje globojamų vaikų tėvais ar artimaisiais giminaičiais;

5.8. supažindinti šeimoje globojamus vaikus su jų teisėmis ir pareigomis, informuoti juos apie nuosavybės teise priklausantį turtą ir teikti vaikams kitą jų teisėtus interesus atitinkančią informaciją;

5.9. informuoti raštu Savivaldybę dėl socialinės globos šeimoje sutarties pakeitimų ar nutraukimo ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius iki sutarties pakeitimo;

5.10. teikti informaciją atitinkamoms valstybės ir savivaldybės institucijoms apie socialinę globą šeimoje teisės aktų nustatyta tvarka.

IV. SUTARTIES ŠALIŲ TEISĖS

6. Savivaldybė turi teisę:

6.1. gauti informaciją iš Globėjo apie socialinę globą šeimoje ir globojamus vaikus;

6.2. gauti informaciją iš Globėjo apie lėšų, skirtų vaiko socialinei globai, panaudojimą.

7. Globėjas turi teisę:

7.1. gauti iš Savivaldybės visą vaiko socialinės globos teikimui reikalingą informaciją;

7.2. teikti siūlymus savivaldybei dėl socialinės globos šeimoje organizavimo ir finansavimo;

7.3. teikti siūlymus Savivaldybei dėl sutarties peržiūrėjimo.

V. SUTARTIES ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ IR GINČIŲ SPRENDIMO TVARKA

8. Už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą arba netinkamą vykdymą šios sutarties šalys atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

9. Ginčai ir nesutarimai, kurie gali kilti vykdant šią sutartį, sprendžiami šalių derybose, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

10. Globėjas teisės aktų nustatyta tvarka atsako už:

10.1. globojamų vaikų padarytą žalą;

10.2. savo pareigų nevykdymą ar netinkamą jų atlikimą;

10.3. kitus teisėtai prisiimtus įsipareigojimus.

VI. KITOS SUTARTIES SĄLYGOS

11. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja tol, kol Globėjas atitinka visas Apraše nustatytas sąlygas.

12. Sutarties sąlygos privalomos abiem šios Sutarties šalims.

13. Sutartis ne rečiau kaip kartą per metus peržiūrima, taip pat pagal poreikį gali būti keičiama arba pildoma šalių raštišku susitarimu. Visi Sutarties pakeitimai ir papildymai yra neatskiriamos šios Sutarties dalys.

14. Sutartis gali būti nutraukta:

14.1. vienos iš šalių iniciatyva ne vėliau kaip prieš 1 (vieną) mėnesį raštu apie tai pranešus kitai Sutarties šaliai, nurodant sutarties nutraukimo priežastis;

14.2. kai nustatoma, kad viena iš šios Sutarties šalių be svarbių priežasčių nevykdo sutartyje nustatytų sąlygų.

15. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai

šaliai.

VII. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI:

Pagėgių  savivaldybės administracija

Įmonės kodas 188746659

Adresas: Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai

Tel. 8 (441) 57 482, Faksas 8 (441) 57 874

El. p. info@pagegiai.lt

A/s LT487300010137874119

AB bankas „Swedbank“, banko kodas 73000

 

Globėjas ……………………

a. k. (vardas, pavardė, a.k.)

adresas:

Globėjo sutuoktinis (bendrai gyvenantis asmuo) ……………………

a. k. (vardas, pavardė, a.k.)

adresas:

Globėjo sąskaitos rekvizitai:

A/s. Nr.

Tel., Faks.

Pagėgių  savivaldybės administracijos

direktorius ______________________________

(vardas, pavardė, parašas)

A.V.

Globėjas

__________________________

(parašas)

Globėjo sutuoktinis (bendrai gyvenantis asmuo)

__________________________

(parašas

_________________