Herbas.wmf

Kupiškio Rajono savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO MOKYKLAS IR UGDYMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. birželio 23 d. Nr. TS-149

Kupiškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, 26 straipsnio 2 dalimi, 29 straipsnio 6 dalimi, 39 straipsnio 5 dalimi, 70 straipsnio 9 dalimi, Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. V-976 „Dėl sportinio ugdymo rekomendacijų tvirtinimo“, Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-48 „Dėl Rekomendacijų dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo patvirtinimo“, Kupiškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Mokinių priėmimo į Kupiškio rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo mokyklas ir ugdymo organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2014 metų gegužės 29 d. sprendimą Nr. TS-138 „Dėl Mokinių priėmimo į Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro tvarkos aprašas“.

3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Savivaldybės interneto svetainėje.

4. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2020 m. rugsėjo 1 d.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Panevėžio apygardos skyriui Lietuvos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka, Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmams (Respublikos g. 62, Panevėžys) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                               Dainius Bardauskas

 

PATVIRTINTA

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos

2020 m. birželio 23 d. sprendimu Nr. TS-149

 

MOKINIŲ PRIĖMIMO Į KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO MOKYKLAS IR UGDYMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių priėmimo į Kupiškio savivaldybės neformaliojo švietimo mokyklas ir ugdymo organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja vaikų, mokinių ir suaugusiųjų (toliau – mokiniai) priėmimo mokytis neformaliojo švietimo mokyklose (toliau – Mokyklos) pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas ir neformaliojo vaikų ir suaugusių švietimo programas tvarką.

2. Aprašo nuostatomis vadovaujasi Kupiškio meno mokykla (toliau – MM) ir Kupiškio r. savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras (toliau – SC).

3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMŲ PASKIRTYS, RENGIMAS

 

4. Mokyklos, rengdamos ugdymo programas, atsižvelgia į mokinių poreikius ir interesus, tėvų pageidavimus, pedagoginių darbuotojų pasirengimą, Mokyklos turimą materialinę bazę ir finansinius išteklius. Mokyklos sistemingai analizuoja, prireikus – tikslina ir atnaujina programas, planuoja jų įgyvendinimo procesą ir priemones.

5. Neformaliojo švietimo programų paskirtys:

5.1. neformaliojo vaikų švietimo programų paskirtis – tenkinti mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais;

5.2. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų paskirtis – pagal ilgalaikes programas sistemiškai plėsti tam tikros srities žinias, stiprinti gebėjimus ir įgūdžius ir suteikti asmeniui papildomas dalykines kompetencijas;

5.3. neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų paskirtis – sudaryti sąlygas asmeniui mokytis visą gyvenimą, tenkinti jo pažinimo poreikius.

6. Neformaliojo švietimo programų rengimo principai:

6.1. individualizavimo – orientuojamasi į asmenį, jo pasiekimus ir mokymosi ypatumus, individualią gabumų raidą;

6.2. šiuolaikiškumo ir dermės – derinamos tradicijos ir ugdymo naujovės;

6.3. kūrybingumo ir iniciatyvumo – ugdomas kūrybinis mąstymas, atsakomybės už mokymąsi prisiėmimas, taip pat pasiekimų pristatymo visuomenei gebėjimai.

7. Neformalusis švietimas Mokyklose organizuojamas pagal vienerių mokslo metų Mokyklos ugdymo planą, suderintą su Mokyklos taryba, Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėju, iki mokslo metų pradžios patvirtintą mokyklos direktoriaus įsakymu.

8. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas Mokyklos rengia vadovaudamosi atitinkamai Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintomis Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, arba Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintomis Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijomis (toliau – Rekomendacijos). Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos suderinamos su Mokyklos taryba, iki mokslo metų pradžios tvirtinamos mokyklos direktoriaus įsakymu ir registruojamos Neformaliojo švietimo programų registre,  patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-1217 „Dėl Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registro reorganizavimo ir Neformaliojo švietimo programų registro nuostatų patvirtinimo“.

9. Neformaliojo vaikų švietimo programos, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos rengiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Bendrųjų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašu, iki mokslo metų pradžios tvirtinamos mokyklos direktoriaus įsakymu ir registruojamos Neformaliojo švietimo programų registre patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-1217 „Dėl Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registro reorganizavimo ir Neformaliojo švietimo programų registro nuostatų patvirtinimo“.

 

III SKYRIUS

MOKSLO METŲ PRADŽIA IR TRUKMĖ, GRUPIŲ / KLASIŲ FORMAVIMAS

 

10. Mokyklos mokslo metų (ugdymo proceso) pradžia – rugsėjo 15 d. Jei pirmoji mokslo metų diena sutampa su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną po poilsio dienos.

11. Ugdymas pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas MM vykdomas 9 mėn., SC – 10 mėn. Mokinių atostogos MM ir SC derinamos su bendrojo ugdymo mokyklų atostogų datomis.

12. Esant poreikiui, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu MM ir SC įpareigojamos organizuoti Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų sportinį ir meninį užimtumą jų vasaros atostogų metu.  

13. Asmeniui, baigusiam neformaliojo švietimo programą, gali būti išduodamas pažymėjimas. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą baigusiam asmeniui išduodamas pažymėjimas.

14. Minimalus mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio (sportinio) ugdymo atskirų sporto šakų klasėse / grupėse nustatytas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintose Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijose.

15. Minimalus mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio (meninio) ugdymo programos klasėje (išskyrus MM skyrius) – 8 mokiniai.

16. Minimalus mokinių skaičius MM Antašavos ir Subačiaus skyriuose – 6 mokiniai.

17. Minimalus mokinių skaičius MM vykdomose neformaliojo vaikų švietimo, išskyrus kryptingo meninio ugdymo (kolektyvų, studijų) ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo, programose – 8 mokiniai.

18. Per mokslo metus mokinių skaičiui sumažėjus, SC grupės jungiamos arba išformuojamos SC nustatyta tvarka, jų mokinius nukreipiant ugdytis į kitą grupę pagal ugdymo kryptį ir amžių atitinkančią programą arba ugdymas grupėje nutraukiamas.

19. Mokyklų vadovai, priimdami vaikus mokytis, organizuodami grupių / klasių formavimą, objektyviai įvertina Mokyklos turimus išteklius, sudaro ugdymo kokybei būtinas sąlygas, racionaliai naudoja Mokyklos finansus ir priima į mokyklos vykdomas ugdymo programas tiek mokinių, kiek leidžia Mokyklai skirtas biudžetas.

 

IV SKYRIUS

PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

20. Priėmimas į Mokyklas vykdomas kasmet nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d. pagal Mokyklų vadovų patvirtintus ir Mokyklos interneto svetainėje skelbiamus grafikus.

21. Jei norinčiųjų mokytis yra daugiau, nei Mokykla gali priimti, mokiniai priimami pagal gebėjimų patikrinimo įvertinimo rezultatus. Esant laisvų vietų priėmimas vykdomas ir per mokslo metus.

22. Į Mokyklas priimami Kupiškio rajono savivaldybės teritorijoje gyvenantys ir / arba Savivaldybės mokyklose besimokantys mokiniai. Mokiniai iš kitų savivaldybių priimami tik esant laisvų vietų.

23. Į MM formalųjį švietimą papildančio ugdymo muzikos programą priimami ne jaunesni kaip 7 metų ir ne vyresni kaip 11 m. vaikai. Ugdymas trunka 8 metus.

24. Į MM formalųjį švietimą papildančio ugdymo dailės pradinio ugdymo programą priimami ne jaunesni kaip 7 metų ir ne vyresni kaip 12 m. vaikai. Ugdymas trunka 7 metus.

25. Į MM formalųjį švietimą papildančio ugdymo dailės pagrindinio ugdymo programą priimami ne vyresni kaip 16 m. vaikai, besimokantys bendrojo ugdymo mokyklos 9 klasėje. Ugdymas trunka 4 metus.

26. Neformaliojo vaikų švietimo, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos maksimali trukmė MM – 9 mėn.

27. SC vykdomose formalųjį švietimą papildančiose sporto šakose programų trukmė:

27.1. Futbolas:

27.1.1. futbolo (pradinio rengimo etapas) – 2 metai;

27.1.2. futbolo (meistriškumo ugdymo etapas) – 5 metai;

27.1.3. futbolo (meistriškumo tobulinimo etapas) –3 metai.

27.2. Irklavimas:

27.2.1. irklavimo (pradinio rengimo etapas) – 2 metai;

27.2.2. irklavimo (meistriškumo ugdymo etapas) – 4 metai;

27.2.3. irklavimo (meistriškumo tobulinimo etapas) –2 metai.

27.3. Imtynės:

27.3.1. imtynių (pradinio rengimo etapas) – 3 metai;

27.3.2. imtynių (meistriškumo ugdymo etapas) – 4 metai;

27.3.3. imtynių (meistriškumo tobulinimo etapas) –2 metai.

27.4. Krepšinis:

27.4.1. krepšinio (pradinio rengimo etapas) – 2 metai;

27.4.2. krepšinio (meistriškumo ugdymo etapas) – 5 metai;

27.4.3. krepšinio (meistriškumo tobulinimo etapas) –5 metai.

27.5. Lengvoji atletika:

27.5.1. lengvoji atletika (pradinio rengimo etapas) – 4 metai;

27.5.2. lengvoji atletika (meistriškumo ugdymo etapas) – 3 metai;

27.5.3. lengvoji atletika (meistriškumo tobulinimo etapas) –2 metai.

27.6. Stalo tenisas:

27.6.1. Stalo tenisas (pradinio rengimo etapas) – 2 metai;

27.6.2. Stalo tenisas (meistriškumo ugdymo etapas) – 4 metai;

27.6.3. Stalo tenisas (meistriškumo tobulinimo etapas) –4 metai.

28. Į SC vykdomas sporto šakų formalųjį švietimą papildančias programas priimami šio amžiaus vaikai:

28.1. į futbolo grupę – nuo 6 metų;

28.2. į imtynių grupę – nuo 8 metų;

28.3. į irklavimo grupę – nuo 11 metų;

28.4. į krepšinio grupę – nuo 6 metų;

28.5. į lengvosios atletikos grupę – nuo 6 metų;

28.6. į stalo teniso grupę – nuo 6 metų.

29. Į MM neformaliojo vaikų švietimo programas priimami vaikai nuo 4 iki 18 metų (pagal bendrojo ugdymo programas besimokantys mokiniai), į neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas – 19 m. ir vyresni asmenys.

30. Vaikų atranką ir priėmimą į MM, SC formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas vykdo Mokyklos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija pagal Mokyklos direktoriaus patvirtintą vaikų gebėjimų (sportinių ar meninių) vertinimo tvarką. Vertinant vaiko gebėjimus turi dalyvauti vienas iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų. SC organizuojamoje atrankoje dalyvaujantys vaikai turi pateikti sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie sveikatos būklę.

31. Į MM neformaliojo vaikų švietimo programas, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas atranka nėra vykdoma. Priėmimas, esant laisvoms vietoms, vykdomas visus metus.

32. Į Mokyklą priimama pateikus šiuos dokumentus:

32.1. vaikų, tėvų (kitų teisėtų atstovų) prašymą arba paties asmens, jei jis yra pilnametis, prašymą, kuriame nurodoma: prašymą pateikusios asmens vardas ir  pavardė, tel. Nr., mokinio vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, programos(-ų), kurią(-ias) mokinys nori lankyti, pavadinimas(-ai) ir kita svarbi informacija;

32.2. gimimo liudijimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

32.3. jeigu vaikas atvyko iš kitos mokyklos, kur mokėsi pagal formalųjį švietimo papildančio ugdymo programą, prie prašymo prideda pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.

33. Prašymas ir kiti pateikiami dokumentai registruojami Mokykloje vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis.

34. Mokykla privalo užtikrinti vaiko, suaugusiojo duomenų apsaugą ir gali reikalauti tik tų dokumentų, kurie reikalingi vaikui įregistruoti į Mokinių registrą.

35. Vaiko, suaugusiojo priėmimas mokytis pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą, neformaliojo vaikų švietimo programą, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą įforminamas Mokymo sutartimi iki pirmos mokymosi dienos. Mokymo sutartyje aptariami Mokyklos ir asmens įsipareigojimai, atsakomybė, jų nevykdymo pasekmės, mokesčio už mokslą ypatumai, sutarties nutraukimas.

36. Abu Mokymo sutarties egzempliorius pasirašo Mokyklos direktorius ir vaiko vienas iš tėvų (kitų teisėtų jų atstovų). Pilnametis asmuo sutartį pasirašo pats.

37. Vienas Mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pasirašiusiam asmeniui, kitas lieka Mokykloje.

38. Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos žurnale.

39. Mokinių skyrimas į klases / grupes įforminamas Mokyklos direktoriaus įsakymu.

40. Mokinys registruojamas Mokinių registre.

41. Mokyklos priima mokinių tiek, kiek leidžia Mokyklai skirtas biudžetas bei kiti Mokyklos ištekliai.

 

V SKYRIUS

MOKESTIS UŽ NEFORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ

 

42. Mokesčio už neformalųjį švietimą Mokyklose dydį ir lengvatas nustato Kupiškio rajono savivaldybės taryba.

43. Sprendimai dėl mokesčio už neformalųjį švietimą lengvatų taikymo įforminami savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

44. Priimamų į mokyklą mokinių tėvai, kiti teisėti jų atstovai supažindinami su mokesčio už neformalųjį vaikų švietimą dydžiais ir tvarka.

45. Įsiskolinimas išieškomas teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

MOKYMO SUTARTIES NUTRAUKIMAS

 

46. Mokinys išbraukiamas iš Mokyklos mokinių sąrašo:

46.1. mokinių tėvams, kitiems teisėtiems jų atstovams pateikus prašymą nutraukti Mokymo sutartį, nurodant priežastį;

46.2. daugiau kaip mėnesį be pateisinamos priežasties nelankius užsiėmimų;

46.3. nesumokėjus mokesčio už neformalųjį švietimą ir (ar) instrumentų nuomą per Savivaldybės tarybos nustatytą laikotarpį.

47. Dėl priežasties, nurodytos Aprašo 46.2 papunktyje, mokinys išbraukiamas iš mokinių sąrašo tik išanalizavus nelankymo priežastis ir esant mokyklos mokytojų tarybos pritarimui.

48. Asmenys, norintys nutraukti Mokymo pagal suaugusiųjų neformaliojo švietimo programą sutartį, pateikia prašymą mokyklos direktoriui.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

49. Už šio Aprašo įgyvendinimą mokykloje atsako jos direktorius.

50. Mokyklų vadovai inicijuoja mokinių, jų tėvų, kitų teisėtų atstovų, mokytojų supažindinimą su Aprašu.

51. Mokykla informaciją apie mokykloje vykdomas neformaliojo švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokamas paslaugas, mokytojų kvalifikaciją, svarbiausius mokyklos išorinio vertinimo rezultatus, mokyklos bendruomenės tradicijas ir pasiekimus skelbia viešai.

52. Aprašas gali būti keičiamas, papildomas Savivaldybės tarybos sprendimu.

 

___________________________________