PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 M. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PATVIRTINIMO
2022 m. vasario 3 d. Nr. T2-8
Palanga
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 101, 103 straipsniais, 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, Strateginio planavimo Palangos miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. lapkričio 11 d. sprendimu Nr. T2-182, ir Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 m. strateginiu plėtros planu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 17 d. sprendimu Nr. T2-118, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:
PATVIRTINTA
Palangos miesto savivaldybės tarybos
2022 m. vasario 3 d. sprendimu Nr. T2-8
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 M. STRATEGINIS VEIKLOS PLANAS
I SKYRIUS
APRAŠOMOJI DALIS
ĮVADAS
Palangos miesto savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas (toliau – SVP) – detalus institucijos veiklos planavimo dokumentas, kuriame suformuluoti institucijos misija ir vizija, strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės, aprašomos Palangos miesto savivaldybės vykdomos priemonės, planuojami pasiekimai ir numatomi finansavimo šaltiniai joms įgyvendinti.
Palangos miesto savivaldybės strateginio veiklos plano rengimo procesas susijęs su Savivaldybės biudžeto rengimu ir metiniu strateginio planavimo ciklu. Palangos miesto savivaldybės strateginis veiklos planas parengtas siekiant efektyviai panaudoti turimus bei planuojamus gauti finansinius, materialiuosius ir darbo išteklius misijai ir vizijai vykdyti, užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Strateginis veiklos planas parengtas siekiant efektyviau vykdyti viešojo administravimo ir viešųjų paslaugų teikimo funkcijas, užtikrinti bendruomenės viešųjų poreikių bei interesų tenkinimą. Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginį veiklos planą sudaro 10 įvairių Savivaldybės veiklos sektorius apimančių programų. Kiekvienoje programoje suformuluotos priemonės, išlaidų projektai pagal finansavimo šaltinius, už priemonės įgyvendinimą atsakingi vykdytojai ir konkretizuoti rezultatų pasiekimo rodikliai.
Rengiant Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginį veiklos planą, vadovautasi:
• Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 101, 103 straipsniais, 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi;
• Strateginio planavimo Palangos miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. lapkričio 11 d. sprendimu Nr. T2-182;
• Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 m. strateginiu plėtros planu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 17 d. sprendimu Nr. T2-118;
• Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, susijusiais su savivaldybės strateginiu planavimu ir biudžeto sudarymu.
Strateginį veiklos planą sudaro:
2. Programos (10 programų) ir kt. informacija: pateikiama bendroji informacija apie programą, nurodomi tikslai, uždaviniai, priemonės, finansavimo šaltiniai ir planuojami asignavimai, atsakingi vykdytojai ir kiti priemones įgyvenantys subjektai, rodikliai bei jų aprašymai ir planuojamos pasiekimo reikšmės. Taip pat informacija apie programų koordinatorius ir SVP plėtros sričių, tikslų, uždavinių ir priemonių suvestinė.
II SKYRIUS
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO RENGIMO ETAPAI
Palangos miesto savivaldybės trejų metų strateginio veiklos plano rengimas programų koordinatorių svarstomas Strateginėje plėtros taryboje ir tvirtinimas Savivaldybės taryboje.
Rengiant Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginį veiklos planą, į planavimo procesą buvo įtraukti Savivaldybės plėtros tarybos nariai, vadovai, struktūrinių padalinių specialistai, biudžetinių įstaigų darbuotojai. Prieš suformuojant ir pateikiant galutiniam svarstymui Palangos miesto savivaldybės trejų metų strateginio veiklos plano projektą, pagrindinės jo sudedamųjų dalių gairės buvo pristatytos ir aptartos su Strateginio planavimo grupe ir Strateginės plėtros taryba.
Vadovaujantis Strateginio planavimo Palangos miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašu Programų koordinatoriai rengė trejų metų strateginių veiklos programų projektus ir teikė Ekonominės plėtros skyriui. Ekonominės plėtros skyrius sujungė programų koordinatorių parengtus programų projektus ir parengė Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginio veiklos plano projektą. 2022–2024 metų strateginio veiklos plano projektą 2021 m. gruodžio mėn.–2022 m. sausio mėn. apsvarstė Strateginio planavimo grupė, o 2022 m. sausio 25 d. – Strateginės plėtros taryba.
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginis veiklos planas yra dinamiškas dokumentas, kuris turi būti reguliariai peržiūrimas ir koreguojamas atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią Palangos miesto situaciją, aplinkos pokyčius Lietuvoje ir aplinkinėse valstybėse. Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginis veiklos planas, vadovaujantis Strateginio planavimo Palangos miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašu, turėtų būti peržiūrimas kasmet. Tačiau rekomenduojama nekeisti strateginių tikslų ir laikytis jų hierarchijos artimiausius trejus metus siekiant užtikrinti SVP vientisumą ir sistemingai atlikti jo įgyvendinimo stebėseną bei rezultatų analizę.
III SKYRIUS
SSGG (STIPRYBIŲ – SILPNYBIŲ – GALIMYBIŲ – GRĖSMIŲ) ANALIZĖ
Atliekant Palangos miesto savivaldybės SSGG analizę buvo išskirtos šios silpnybės, stiprybės, grėsmės ir galimybės, į kurias svarbu atsižvelgti, vykdant veiklas 2022–2024 metais.
Remiantis Palangos miesto gyventojų ir verslininkų nuomonės tyrimu (SPP 2021–2030), Palangos miesto gyventojai ir verslo atstovai teigiamai vertina Palangos miesto aplinką bei teigiamai vertina vykstančius pokyčius Palangos mieste. Atsižvelgiant į šį vietos gyventojų ir verslininkų didelį pasitenkinimą bei statistinius duomenis, kurie rodo, kad per metus Palangos mieste apsilanko daugiau nei 1 milijonas svečių ir turistų, galima teigti, kad Palanga yra patraukli ir konkurencinga terpė tiek gyvenimui, tiek darbui, tiek poilsiui.
Palangos miestas yra viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kurioje gyventojų skaičius auga. Tai atskleidžia, kad savivaldybė yra atvira ne tik dideliam kiekiui įvairaus tipo miesto svečių ir turistų, bet ir naujakuriams. Augantis kurorto gyventojų skaičius padeda kovoti su neigiama natūralia gyventojų kaita, kuri būdinga visam išsivysčiusiam pasauliui. Palangos mieste gyvenantys asmenys gyventojų nuomonės tyrime teigia, kad jie viešojoje erdvėje jaučiasi saugiai. Palangos miesto savivaldybė taip pat išsiskiria tuo, kad gali būti pasiekiama visomis transporto priemonėmis ir yra patogiai pasiekiama. Būtent šios priežastys ir lemia tokį didelį metinį svečių ir turistų srautą bei daro įtaką augančiam gyventojų skaičiui.
Viena iš kurorto stiprybių yra sveikatingumo įstaigų ir paslaugų plati pasiūla. Tarp stiprybių galima išskirti ir kurortą garsinančius kultūros objektus, kurie yra pritaikyti lankyti. Palangos miesto gyventojai palankiai vertina ne tik esamą sveikatinimo paslaugų ir kultūros infrastruktūrą, bet ir sukurtą sporto infrastruktūrą.
1 lentelė. SSGG analizės rezultatai
Stiprybės: |
Gyventojai ir verslininkai teigiamai vertina Palangos miesto gyvenimo ir verslo aplinką bei kurorte vykstančius pokyčius; Turistų ir lankytojų srautas nuolat didėja; Gyventojų skaičius auga ir jie kurorte jaučiasi saugiai; Kurortas yra patogiai pasiekiamas; Sveikatingumo įstaigų ir paslaugų teikiama plati pasiūla; Kurorto kultūros, sporto ir turizmo objektai yra įveiklinti aktyviai naudoti; Vykdoma nuolatinė sveikatinimo, kultūros ir sporto infrastruktūros plėtra; Asmens sveikatos priežiūros paslaugų pasiūla atitinka gyventojų poreikius; Organizuojamos ir vykdomos įvairios prevencinės sveikatos stiprinimo priemonės skirtingoms gyventojų grupėms; Gyventojai teigiamai vertina švietimo infrastruktūrą ir kokybę, nes kurorte yra itin aukšto lygio, nacionaliniu mastu vertinama švietimo sistema; Mokinių dalis, dalyvaujanti neformaliajame ugdyme, yra viena didžiausių nacionaliniu mastu; Nuosekliai didėja socialinių paslaugų pasiūla ir nuolat atnaujinama socialinių paslaugų infrastruktūra; Veikiančių ūkio subjektų skaičius auga; Tiesioginės užsienio ir materialinės investicijos auga.
|
Silpnybės: |
Senėjanti bendruomenė ir didėjanti socialiai pažeidžiamų asmenų dalis; Mažėjantis pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros specialistų skaičius; Mažėjanti potenciali darbo jėgos pasiūla; Vidutinis darbo užmokestis penktadaliu mažesnis nei šalies vidurkis.
|
Galimybės: |
Palangos miestas galėtų didinti gyventojų ir verslo atstovų įsitraukimą į sprendimų priėmimą; Turizmo plėtra strateginėse srityse: sportas ir aktyvus laisvalaikis, kultūra, gamtinės aplinkos tvarus naudojimas; Didesnis NVO ir socialinio verslo įsitraukimas teikiant socialines paslaugas; Verslo subjektų skatinimas pagal galimybes skaitmenizuoti savo veiklą; Didesnę pridėtinę vertę kuriančių ir inovatyvių verslų pritraukimas; Papildomų priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas darnaus judumo srityje; Aktyvesnis atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas energetikos plėtrai; Žaliųjų zonų ir erdvių atnaujinimas ir plėtra; Aukštos kvalifikacijos pedagogų pritraukimas ir toliau augant gyventojų skaičiui.
|
Grėsmės: |
Neigiama natūrali gyventojų kaita; Ateityje gali trūkti aukštos kvalifikacijos mokytojų, todėl gali kilti sunkumų ir toliau teikti kokybiškas švietimo paslaugas; Neigiami globalūs veiksniai (pavyzdžiui, globalinės pandemijos) neigiamai veikė turizmo sektorių. |
IV SKYRIUS
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIZIJA, PRIORITETAI, TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
Palanga yra didžiausias Lietuvos kurortas, kuriame gyvena kiek daugiau nei 16 tūkstančių gyventojų, tačiau šis kurortas sezono metu pritraukia daugiau kaip 1 milijoną lankytojų. Čia yra didžiausia apgyvendinimo įstaigų ir vietų jose pasiūla, o poilsiautojai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio praleidžia daugiausiai laiko iš visų kurortinių savivaldybių. Dėl šių ypatumų kurortas turi pagrįsto potencialo tapti ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos jūros regiono lyderiu su pagrindine stiprybe – turizmu.
Įgyvendinant suformuluotą viziją, siekiama, jog Palangos miestas iki 2030 metų:
Būtų tarptautinis kurortas, žinomas kaip Baltijos jūros regiono lyderis.
Būtų patogiai pasiekiamas tiek kelių, tiek oro, tiek jūrų transportu.
Būtų saugus ir atviras visiems naujakuriams, miesto svečiams ir turistams.
Turėtų išvystytą sveikatingumo paslaugų infrastruktūrą.
Turėtų išvystytą kultūros infrastruktūrą.
Turėtų išvystytą mėgėjiško ir profesionalaus sporto infrastruktūrą.
Būtų tvarus, modernus ir patogus miestas tiek turistui, tiek nuolatiniam miesto gyventojui.
Palangos miesto strateginiame plėtros plane iki 2030 metų yra numatytos keturios strateginės plėtros sritys arba prioritetai:
4. Atviro ir konkurencingo kurorto stiprinimas.
Pirmuoju prioritetu Palangos miesto savivaldybė skiria ypatingą dėmesį kurdama darnią gyvenimo aplinką, į kurios sąvoką įeina pažangi ir lanksti sveikatos apsaugos sistema, inovatyvi ir kokybiška švietimo sistema, visiems prieinama socialinė apsauga, mažinanti egzistuojančią atskirtį, darni ir saugi bendruomenė bei aktyvus kultūrinis gyvenimas su prieinamomis ir išvystytomis sporto paslaugomis. Šis prioritetas aprėpia ir savivaldos funkcijų tobulinimą. Prioritetas siejasi su visais aspektais, kurie aktualūs ir tiesiogiai paliečia Palangos miesto gyventojo gyvenimo kokybę savivaldybėje, ir yra skirtas užtikrini aukštą gyvenimo kokybę Palangos mieste.
2 lentelė. Palangos miesto savivaldybės I plėtros srities tikslai ir uždaviniai
I. Plėtros sritis. Sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką |
1.1. Tikslas: Savivaldos valdymo funkcijų tobulinimas |
1.1.1. Uždavinys: Užtikrinti kryptingą mokymąsi |
1.1.2. Uždavinys: Diegti modernias informacines technologijas ir sistemas |
1.1.3. Uždavinys: Efektyviai vertinti, valdyti ir optimizuoti savivaldybės valdomą, nuomojamą turtą |
1.1.4. Uždavinys: Didinti savivaldybės administracijos darbo kokybę ir valdymo efektyvumą |
1.2. Tikslas: Sprendimų ekosistemos formavimas |
1.2.1. Uždavinys: Didinti visuomenės įtrauktį į savivaldybės veiklą ir sprendimų priėmimą |
1.2.2. Uždavinys: Gerinti savivaldybės vidinę komunikaciją, organizacinę kultūrą ir bendradarbiavimą |
1.3. Tikslas: Pažangi ir lanksti sveikatos apsaugos sistema |
1.3.1. Uždavinys: Modernizuoti savivaldybės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo įstaigas |
1.3.2. Uždavinys: Plėsti medicininių paslaugų prieinamumą, įvairovę, gerinti jų kokybę orientuojant į gyventojų poreikius |
1.4. Tikslas: Inovatyvi ir kokybiška švietimo sistema |
1.4.1. Uždavinys: Užtikrinti kokybišką švietimo paslaugų teikimą |
1.4.2. Uždavinys: Modernizuoti švietimo įstaigas ir jų aplinką |
1.5. Tikslas: Socialinės apsaugos prieinamumo didinimas, mažinant atskirtį |
1.5.1. Uždavinys: Plėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir didinti paslaugų prieinamumą ir įvairovę |
1.5.2. Uždavinys: Užtikrinti krizinėse situacijose atsidūrusių šeimų vaikų socializaciją |
1.5.3. Uždavinys: Didinti socialinėje atskirtyje esančių žmonių gerovę |
1.6. Tikslas: Darni ir saugi bendruomenė bei jaunimo ir NVO įgalinimas |
1.6.1. Uždavinys: Skatinti savanorystę |
1.6.2. Uždavinys: Bendruomenės bei jaunimo iniciatyvų skatinimas |
1.6.3. Uždavinys: Darbo su jaunimu sistemos diegimas |
1.6.4. Uždavinys: Didinti saugumo lygį |
1.7. Tikslas: Siekiant stiprinti miesto kultūrinį tapatumą, remti aukštos vertės įvairių raiškos formų kultūros ir meno prieinamumą miesto bendruomenei ir svečiams |
1.7.1. Uždavinys: Ugdyti kūrybišką bei dalyvaujančią kultūros procesuose bendruomenę |
1.7.2. Uždavinys: Aukštos meninės ir kultūrinės vertės paslaugų ir produktų sukūrimas ir sklaida |
1.7.3. Uždavinys: Stiprinti kultūrinį tapatumą, aktualizuojant unikalius kultūros reiškinius |
1.7.4. Uždavinys: Atnaujinti kultūros įstaigų infrastruktūrą ir materialinę bazę |
1.8. Tikslas: Sporto paslaugų plėtra ir prieinamumo didinimas |
1.8.1. Uždavinys: Sudaryti palankias sąlygas kūno kultūros ir sporto plėtrai |
1.8.2. Uždavinys: Sporto tradicijų puoselėjimas ir naujų sporto šakų skatinimas |
Antrasis prioritetas susijęs su inovatyviu, socialiai atsakingu ir tvariu ekonomikos augimu. Šis prioritetas apima sąlygas verslo plėtrai, investicijų pritraukimui ir augimui kurorte bei naujų darbo vietų kūrimą. Antrasis prioritetas netiesiogiai aprėpia ir talentų bei žmogiškojo kapitalo pritraukimą į savivaldybę. Šis prioritetas siejasi su visomis sąlygomis ir aplinkybėmis, kurios veikia Palangoje veikiančių ūkio subjektų plėtrą ir dirbančių žmonių galimybes dirbti ir užsidirbti.
3 lentelė. Palangos miesto savivaldybės II plėtros srities tikslai ir uždaviniai
II Plėtros sritis. Inovatyvus, socialiai atsakingas ir tvarus ekonomikos augimas |
2.1. Tikslas: Subalansuota verslo aplinkos plėtra |
2.1.1. Uždavinys: Skatinti verslumą ir lengvinti sąlygas verslui |
2.1.2. Uždavinys: Skatinti išnaudoti verslo finansavimo ir našumo galimybes |
2.2. Tikslas: Investicijų pritraukimas ir jų augimas kurorte |
2.2.1. Uždavinys: Ryšių plėtra ir aktyvus bendradarbiavimas su investuotojais |
2.2.2. Uždavinys: Įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės projektus |
2.2.3. Uždavinys: Vystyti konkurencingas paslaugas |
2.3. Tikslas: Augantis darbuotojų ir specialistų skaičius kurorte |
2.3.1. Uždavinys: Pritraukti žmogiškąjį kapitalą ir talentus |
Trečiasis Palangos miesto savivaldybės prioritetas siejasi su kurorto infrastruktūra, kuri kuria aukštą pridėtinę vertę verslui, miesto svečiams ir gyventojams. Šiuo prioritetu keliami uždaviniai toliai vystyti miesto teritorijas, Šventosios uostą, vystyti darnų ir subalansuotą transporto ir pėsčiųjų susisiekimą bei skatinti daugiabučių renovaciją. Į šį prioritetą įeina ir inžinerinės infrastruktūros tiekimo gyventojams užtikrinimas bei esamos laisvalaikio bei sporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra.
4 lentelė. Palangos miesto savivaldybės III plėtros srities tikslai ir uždaviniai
III Plėtros sritis. Aukštą pridėtinę vertę kurianti kurorto infrastruktūra |
3.1. Tikslas: Tolygus miesto vystymasis |
3.1.1. Uždavinys: Suplanuoti ir vystyti teritorijas |
3.1.2. Uždavinys: Šventosios jūrų uosto vystymas |
3.2. Tikslas: Inovatyvaus ir darnaus miesto vystymas |
3.2.1. Uždavinys: Vystyti darnų ir subalansuotą transporto ir pėsčiųjų susisiekimą |
3.2.2. Uždavinys: Ekologiškai pažeistų teritorijų ir ekosistemų Palangos miesto savivaldybėje tvarkymas |
3.2.3. Uždavinys: Skatinti daugiabučių renovaciją |
3.2.4. Uždavinys: Modernizuoti energetikos ir atliekų surinkimo sistemas |
3.3. Tikslas: Inžinerinės infrastruktūros tiekimo gyventojams užtikrinimas |
3.3.1. Uždavinys: Plėsti ir renovuoti nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo sistemas |
3.3.2. Uždavinys: Plėtoti miesto susisiekimo infrastruktūrą |
3.4. Tikslas: Esamos laisvalaikio ir sporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra |
3.4.1. Uždavinys: Plėtoti viešąją infrastruktūrą |
Ketvirtasis Palangos miesto prioritetas siekia, kad savivaldybė taptų dar labiau atviru ir konkurencingu kurortu. Į šį prioritetą įeina stipraus kurorto įvaizdžio formavimas bei tarptautinių ir regioninių bendradarbiavimo ryšių stiprinimas. Siekiama, kad šis prioritetas formuodamas stiprų, teigiamą ir patrauklų Palangos miesto savivaldybės įvaizdį kurtų pridėtinę vertę vietos gyventojams ir verslams.
5 lentelė. Palangos miesto savivaldybės IV plėtros srities tikslai ir uždaviniai
IV Plėtros sritis. Atviro ir konkurencingo kurorto stiprinimas |
4.1. Tikslas: Tarptautinių ir regioninių bendradarbiavimo ryšių stiprinimas |
4.1.1. Uždavinys: Kurorto bendradarbiavimo sistemos ir tinklo plėtra |
4.1.2. Uždavinys: Kurorto tarptautinio ir nacionalinio pripažinimo skatinimas |
4.2. Tikslas: Gamtinių ir kultūrinių išteklių tvari plėtra |
4.2.1. Uždavinys: Gamtos išteklių ir turizmo darni plėtra |
4.2.2. Uždavinys: Kultūrinių išteklių tvarus naudojimas |
4.3. Tikslas: Ekologiško judėjimo skatinimas kurorte |
4.2.1. Uždavinys: Tvarių keliavimo būdų skatinimas |
4.2.2. Uždavinys: Ekologiško judėjimo įgyvendinimo monitoringas |
4.4. Tikslas: Tikslinga rinkodara vietos ir užsienio rinkai |
4.2.1. Uždavinys: Kurorto rinkodaros strategijos įgyvendinimas |
4.2.2. Uždavinys: Turizmo informacinės paslaugų sistemos plėtra |
4.2.3. Uždavinys: Kurorto rinkodaros projektinė veikla |
4.2.4. Uždavinys: Kokybiškų renginių organizavimas ir vykdymas |
V SKYRIUS
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 M. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO FINANSAVIMO ŠALTINIAI
Galima teigti, kad visų keturių veiklos sričių įgyvendinimui yra numatytas 50 981 174 Eur biudžetas, kurio didžiausia finansų šaltinių dalis tenka savivaldybės biudžeto lėšoms – 26 733 593 Eur.
6 lentelė. Strateginio veiklos plano lėšų poreikis ir numatomi finansavimo šaltiniai
Finansavimo šaltinis |
Pavadinimas |
2022 m. išlaidų projektas |
2023 m. išlaidų projektas |
2024 m. išlaidų projektas |
E(LL) |
Europos Sąjungos lėšų likutis |
424 800,0 |
0,0 |
0,0 |
ES |
ES lėšos |
5 220 160,0 |
0,0 |
0,0 |
KPP |
Kelių priežiūros ir plėtros programa |
3 937 831,0 |
1 151 029,0 |
1 068 361,0 |
KT(P) |
Investicijų projektams finansuoti paskolų lėšomis |
1 385 000,0 |
0,0 |
0,0 |
SB |
Savivaldybės biudžetas |
26 733 593,0 |
26 239 212,0 |
25 007 381,0 |
SB(AA) |
Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa |
56 000,0 |
99 200,0 |
99 200,0 |
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
511 430,0 |
182 004,0 |
182 000,0 |
SB(MK) |
VB tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti |
6 302 153,0 |
6 299 290,0 |
6 299 290,0 |
SB(NBL) |
Savivaldybės nepanaudotų biudžeto lėšų likutis |
1 992 950,0 |
|
|
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
457 088,0 |
118 334,0 |
118 467,0 |
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
1 703 992,0 |
1 712 549,0 |
1 719 754,0 |
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
1 517 510,0 |
1 560 885,0 |
1 544 916,0 |
SB(Ž) |
VB lėšos iš valstybinės žemės pardavimo pajamų |
100 000,0 |
|
|
VB |
Valstybės biudžetas |
120 331,0 |
106 000,0 |
121 000,0 |
VB (L) |
VB lėšų likutis, gautas už parduotą valstybinę žemę |
303 851,0 |
166 000,0 |
0,0 |
VB(SB) |
Valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija |
211 000,0 |
100 000,0 |
100 000,0 |
IŠ VISO: |
50 981 174,0 |
37 734 503,0 |
36 260 369,0 |
VI SKYRIUS
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 M. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROGRAMOS
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų veiklos plano strateginių tikslų priemonės yra atitinkamos programos sudedamosios dalys. Programa – atitinkamų Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginio veiklos plano priemonių rinkinys.
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginį veiklos planą sudaro 10 programų – Bendroji, Ūkio ir turto, Šventosios seniūnijos, Ekonominės plėtros, Aplinkos apsaugos, Sveikatinimo, Kultūros, Švietimo, Socialinės apsaugos, Architektūros ir teritorijų planavimo (žr. 1–10 priedus).
7 lentelė. Strateginio veiklos plano programų finansavimui planuojamų lėšų poreikis ir numatomi finansavimo šaltiniai
Finansavimo šaltinio trumpinys |
Finansavimo šaltinio pavadinimas |
Projektas 2022 m. |
Projektas 2023 m. |
Projektas 2024 m. |
|||||||
PROGRAMA (Nr. 01) |
|||||||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
3 606 059,0 |
4 878 563,0 |
5 170 124,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
87 334,0 |
32 000,0 |
32 000,0 |
|||||||
SB(NBL) |
Savivaldybės nepanaudotų biudžeto lėšų likutis |
945 000,0 |
|
|
|||||||
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
2 700,0 |
2 700,0 |
2 700,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
70 000,0 |
70 000,0 |
70 000,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
105 310,0 |
105 310,0 |
84 340,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
4 816 403,0 |
5 088 573,0 |
5 359 164,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 02) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
569 943,0 |
|
|
|||||||
KPP |
Kelių priežiūros ir plėtros programa |
762 673,0 |
|
|
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
5 764 091,0 |
3 518 100,0 |
3 420 800,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
183 687,0 |
78 000,0 |
78 000,0 |
|||||||
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
381 374,0 |
41 500,0 |
41 500,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
936 600,0 |
936 600,0 |
936 600,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
43 300,0 |
113 745,0 |
113 745,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
8 641 668,0 |
4 687 945,0 |
4 590 645,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 03) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
354 083,0 |
|
|
|||||||
KPP |
Kelių priežiūros ir plėtros programa |
254 601,0 |
40 000,0 |
40 001,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
742 963,0 |
103 000,0 |
103 000,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
94 000,0 |
94 000,0 |
94 001,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
1 445 647,0 |
237 000,0 |
237 002,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 04) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
668 052,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
1 497 503,0 |
381 960,0 |
294 760,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
5 898,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
3 369,0 |
3 369,0 |
3 369,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
9 500,0 |
9 500,0 |
9 500,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
2 184 322,0 |
394 829,0 |
307 629,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 05) |
|||||||||||
E(LL) |
Europos Sąjungos lėšų likutis |
424 800,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
ES |
ES lėšos |
1 070 233,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
L(U) |
Valstybės biudžeto lėšų likutis |
3 485,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
106 305,0 |
62 000,0 |
82 000,0 |
|||||||
SB(AA) |
Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa |
44 800,0 |
88 000,0 |
88 000,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
199 443,0 |
72 004,0 |
72 000,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
1 849 066,0 |
222 004,0 |
242 000,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 06) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
64 200,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
339 300,0 |
664 300,0 |
413 000,0 |
|||||||
SB(AA) |
Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa |
11 200,0 |
11 200,0 |
11 200,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
400,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
158 800,0 |
130 000,0 |
135 000,0 |
|||||||
|
IŠ VISO: |
573 900,0 |
805 500,0 |
559 200,0 |
|||||||
PROGRAMA (Nr. 07) |
|||||||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
2 193 307,0 |
2 902 111,0 |
3 371 321,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
15 742,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
29 200,0 |
29 700,0 |
29 700,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
28 800,0 |
28 900,0 |
29 000,0 |
|||||||
VB(SB) |
Valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija |
12 000,0 |
12 000,0 |
12 000,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
2 279 049,0 |
2 972 711,0 |
3 442 021,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 08) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
139 471,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
7 314 801,0 |
8 603 616,0 |
7 846 264,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
18 303,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(MK) |
VB tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti |
6 302 153,0 |
6 299 290,0 |
6 299 290,0 |
|||||||
SB(PN) |
Pajamos už patalpų nuomą |
40 445,0 |
41 065,0 |
41 198,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
460 492,0 |
468 949,0 |
475 154,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
167 300,0 |
186 730,0 |
186 730,0 |
|||||||
VB(SB) |
Valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija |
99 700,0 |
100 000,0 |
100 000,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
14 542 665,0 |
15 699 650,0 |
14 948 636,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 09) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
162 331,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
2 090 658,0 |
2 372 912,0 |
2 218 912,0 |
|||||||
SB(LL) |
Nepanaudotų gautų pajamų lėšų likutis |
623,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(SP) |
Pajamos už teikiamas paslaugas |
198 600,0 |
198 600,0 |
199 500,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
904 700,0 |
904 800,0 |
904 800,0 |
|||||||
VB |
Valstybės biudžetas |
108 331,0 |
94 000,0 |
109 000,0 |
|||||||
VB(SB) |
Valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija |
111 300,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
3 576 543,0 |
3 570 312,0 |
3 432 212,0 |
||||||||
PROGRAMA (Nr. 10) |
|||||||||||
ES |
ES lėšos |
2 034 847,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
KPP |
Kelių priežiūros ir plėtros programa |
2 920 557,0 |
1 111 029,0 |
1 028 360,0 |
|||||||
KT(P) |
Investicijų projektams finansuoti paskolų lėšomis |
1 385 000,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB |
Savivaldybės biudžetas |
3 078 606,0 |
2 752 650,0 |
2 087 200,0 |
|||||||
SB(NBL) |
Savivaldybės nepanaudotų biudžeto lėšų likutis |
1 047 950,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
SB(VB) |
VB dotacija savivaldybės deleguotoms funkcijoms |
44 100,0 |
26 300,0 |
26 300,0 |
|||||||
SB(Ž) |
VB lėšos iš valstybinės žemės pardavimo pajamų |
100 000,0 |
0,0 |
0,0 |
|||||||
VB (L) |
VB lėšų likutis, gautas už parduotą valstybinę žemę |
303 851,0 |
166 000,0 |
0,0 |
|||||||
IŠ VISO: |
10 914 911,0 |
4 055 979,0 |
3 141 860,0 |
||||||||
Kiekviena programa turi už programos įgyvendinimą atsakingą(-us) struktūrinį(-ius) padalinį(-ius) ir programos koordinatorių (žr. 11 priedą).
VII SKYRIUS
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PRIEMONIŲ MATAVIMO RODIKLIAI
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų strateginio veiklos plano priemonių įgyvendinimas vertinamas matavimo rodikliais.
Nustatyti rodikliai:
• paprasti, pamatuojami, ambicingi, pasiekiami, orientuoti į tikslą;
• yra balansas tarp valdymo ir rezultatų rodiklių;
• matuoja veiklą, kuriai galima daryti įtaką.
Rekomenduojama rodiklius nustatyti atsižvelgiant į kriterijus:
• prasmingi – susiję su Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strategija;
• vertingi – matuoja tai, kas svarbiausia;
• įvairiapusiški – matuoja kokybę ir efektyvumą;
• susieti su atsakingu Palangos miesto savivaldybės struktūriniu padaliniu;
• palyginami – įmanomas duomenų lyginimas;
• patikimi – paremti tiksliais ir patikimais duomenimis;
• paprasti.
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų
strateginio veiklos plano
11 priedas
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROGRAMOS IR PROGRAMŲ KOORDINATORIAI
Nr. |
Skyrius |
Programa |
Programos koordinatorius |
I. |
Bendrasis skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Bendroji programa (Nr. 01) (1 priedas) |
Administracijos direktoriaus pavaduotojas |
Centralizuotas vidaus audito skyrius |
|||
Juridinis ir personalo skyrius |
|||
Komunikacijos ir e. paslaugų skyrius |
|||
Buhalterija |
|||
Biudžeto skyrius |
|||
Viešosios tvarkos skyrius |
|||
Rinkliavų skyrius |
|||
Civilinės metrikacijos skyrius |
|||
Kontrolės ir audito tarnyba |
|||
II. |
Ūkio ir turto skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Ūkio ir turto programa (Nr. 02) (2 priedas) |
Ūkio ir turto skyriaus vedėjas |
III. |
Šventosios seniūnija |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Šventosios seniūnijos programa (Nr. 03) (3 priedas) |
Šventosios seniūnas |
IV. |
Ekonominės plėtros skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Ekonominės plėtros programa (Nr. 04) (4 priedas) |
Ekonominės plėtros skyriaus vedėjas |
V. |
Ūkio ir turto skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Aplinkos apsaugos programa (Nr. 05) (5 priedas) |
Ūkio ir turto skyriaus vedėjas |
VI. |
Savivaldybės gydytojas |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Sveikatinimo veiklos programa (Nr. 06) (6 priedas) |
Savivaldybės gydytojas |
Sanitarijos inspektorius |
|||
VII. |
Kultūros skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Kultūros programa (Nr. 07) (7 priedas) |
Kultūros skyriaus vedėjas |
VIII. |
Švietimo skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Švietimo programa (Nr. 08) (8 priedas) |
Švietimo skyriaus vedėjas |
IX. |
Socialinės rūpybos skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano Socialinės apsaugos programa (Nr. 09) (9 priedas) |
Socialinės rūpybos skyriaus vedėjas |
X. |
Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius |
2022–2024 metų Palangos miesto savivaldybės administracijos strateginio veiklos plano architektūros ir teritorijų planavimo programa (Nr. 10) (10 priedas) |
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas |
Palangos miesto savivaldybės 2022–2024 metų
strateginio veiklos plano
12 priedas
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO
PLĖTROS SRITYS, TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR PRIEMONĖS
Eil. Nr. |
Rodiklio pavadinimas |
1. |
Plėtros sritis: Sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką |
1.1. |
Tikslas: Savivaldos valdymo funkcijų tobulinimas |
1.1.1. |
Uždavinys: Užtikrinti kryptingą mokymąsi |
1.1.1.1. |
Administracijos darbuotojų, Tarybos narių ir seniūnaičių mokymas |
1.1.1.2. |
Biudžetinių įstaigų darbuotojų mokymas |
1.1.2. |
Uždavinys: Diegti modernias informacines technologijas ir sistemas |
1.1.2.1. |
Kompiuterizuotų darbo vietų atnaujinimas ir plėtojimas |
1.1.2.2. |
Elektroninių paslaugų, teikiamų savivaldybėje, plėtra |
1.1.2.3. |
Skaitmeninių informacinių sistemų diegimas |
1.1.3. |
Uždavinys: Efektyviai vertinti, valdyti ir optimizuoti savivaldybės valdomą, nuomojamą turtą |
1.1.3.1. |
Efektyvus valdomo turto vertinimas, valdymas ir optimizavimas |
1.1.3.2. |
Elektrinio transporto naudojimas savivaldybės įmonėse |
1.1.3.3. |
Pritaikyti prieigas į savivaldybės įstaigas neįgaliesiems |
1.1.4. |
Uždavinys: Didinti savivaldybės administracijos darbo kokybę ir valdymo efektyvumą |
1.1.4.1. |
Strateginių planų monitoringas ir atnaujinimas |
1.1.4.2. |
Veiklos efektyvumą didinančių sistemų diegimas ir tobulinimas |
1.1.4.3. |
Kovos su korupcija programos įgyvendinimo organizavimas |
1.1.4.4. |
Efektyvus ir optimizuotas finansų valdymas |
1.1.4.5. |
Paraiškų rengimas Europos Sąjungos ir kitoms institucijoms, finansiškai skatinančioms projektines veiklas, ir patvirtintų projektų administravimas |
1.1.4.6. |
Projektų kofinansavimas |
1.1.4.7. |
Skyrių kuruojamų biudžetinių įstaigų darbo organizavimas |
1.1.4.8. |
Administracijos darbo organizavimas |
1.1.4.9. |
Tarybos darbo organizavimas |
1.1.4.10. |
A. Mončio namų-muziejaus veiklos organizavimas |
1.1.4.11. |
VšĮ „Palangos orkestras“ veiklos organizavimas |
1.1.4.12. |
Atstovavimas savivaldybei teismuose, teismo sprendimų įgyvendinimas |
1.1.4.13. |
Mero fondas |
1.1.4.14. |
Galimybių vykdyti nenumatytas priemones užtikrinimas |
1.1.4.15. |
Projektų vykdymo užtikrinimas |
1.1.4.16. |
Valstybės funkcijų (perduotų savivaldybėms) vykdymas |
1.2. |
Tikslas: Sprendimų ekosistemos formavimas |
1.2.1. |
Uždavinys: Didinti visuomenės įtrauktį į savivaldybės veiklą ir sprendimų priėmimą |
1.2.1.1. |
Skirtingų gyventojų grupių įsitraukimo į sprendimų priėmimą užtikrinimas |
1.2.1.2. |
Sprendimų idėjų generavimo renginių ir konsultacijų su gyventojais organizavimas |
1.2.2. |
Uždavinys: Gerinti savivaldybės vidinę komunikaciją, organizacinę kultūrą ir bendradarbiavimą |
1.2.2.1. |
Bendrų tikslų tarp skirtingų savivaldybės skyrių išsikėlimas |
1.2.2.2. |
Vieningos, komandinės kultūros skatinimas savivaldybėje |
1.3. |
Tikslas: Pažangi ir lanksti sveikatos apsaugos sistema |
1.3.1. |
Uždavinys: Modernizuoti savivaldybės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo įstaigas |
1.3.1.1. |
Asmens sveikatos priežiūros centro bei visuomenės sveikatos biuro pastatų rekonstravimas ir modernizavimas |
1.3.1.2. |
Stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų pastatų modernizavimas |
1.3.1.3. |
Sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir materialinės bazės modernizavimas |
1.3.2. |
Uždavinys: Plėsti medicininių paslaugų prieinamumą, įvairovę, gerinti jų kokybę orientuojant į gyventojų poreikius |
1.3.2.1. |
Tikslinių visuomenės sveikatos programų įgyvendinimas |
1.3.2.2. |
Sveikatinimo paslaugų plėtros įgyvendinimas formuojant sveiką gyvenseną ir kultūrą |
1.3.2.3. |
Informacinių technologijų modernizavimas ir plėtra tobulinant sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų viešinimą |
1.4. |
Tikslas: Inovatyvi ir kokybiška švietimo sistema |
1.4.1. |
Uždavinys: Užtikrinti kokybišką švietimo paslaugų teikimą |
1.4.1.1. |
Mokinių įtraukiojo ugdymo užtikrinimas |
1.4.1.2. |
Mokinių saviraiškos, socializacijos, pilietiškumo, prevencinių ir kitų programų, olimpiadų, varžybų, konkursų ir kitų renginių organizavimas |
1.4.1.3. |
Švietimo įstaigų vadovų, pedagogų ir kitų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas ir iniciatyvų skatinimas |
1.4.1.4. |
Mokinių saugumo užtikrinimas |
1.4.1.5. |
Nemokamo mokinių pavėžėjimo visame Palangos mieste užtikrinimas |
1.4.1.6. |
Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) ir kitų programų įgyvendinimas |
1.4.1.7. |
Mokymo įstaigų bendradarbiavimas su užsienio ugdymo įstaigomis, siekiant perimti gerąją praktiką |
1.4.1.8. |
Maitinimo organizavimas ugdymo įstaigose |
1.4.2. |
Uždavinys: Modernizuoti švietimo įstaigas ir jų aplinką |
1.4.2.1. |
Švietimo įstaigų materialinės bazės turtinimas, ugdymo aplinkų kūrimas, atnaujinimas bei priežiūra |
1.4.2.2. |
Laisvalaikio, pramogų ir kitų lauko erdvių prie švietimo įstaigų įrengimas |
1.4.2.3. |
IT sistemų diegimas ir atnaujinimas švietimo įstaigose |
1.5. |
Tikslas: Socialinės apsaugos prieinamumo didinimas, mažinant atskirtį |
1.5.1. |
Uždavinys: Plėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir didinti paslaugų prieinamumą ir įvairovę |
1.5.1.1. |
Socialinių paslaugų teikimo užtikrinimas |
1.5.1.2. |
Stacionarių socialinių paslaugų įstaigų infrastruktūros ir teikiamų paslaugų plėtra |
1.5.1.3. |
Nestacionarių socialinių paslaugų įstaigų infrastruktūros ir teikiamų paslaugų plėtra |
1.5.1.4. |
Užtikrinti pagalbą patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje |
1.5.1.5. |
Bendradarbiavimas su NVO, vykdant socialinius projektus |
1.5.2. |
Uždavinys: Užtikrinti krizinėse situacijose atsidūrusių šeimų vaikų socializaciją |
1.5.2.1. |
Vaikų užimtumo, švietėjiškų, mentorystės ir vasaros poilsio, programų vaikams iš šeimų, patiriančių sunkumus, skatinimas |
1.5.2.2. |
Vaikų dienos centro steigimas ir veiklos užtikrinimas |
1.5.3. |
Uždavinys: Didinti socialinėje atskirtyje esančių asmenų gerovę |
1.5.3.1. |
Socialinio būsto įsigijimas ir tinkamas eksploatavimas |
1.5.3.2. |
Užtikrinti piniginės socialinės paramos teikimą |
1.5.3.3. |
Skurdo mažinimas vykdant pagalbos neturintiems darbo ir integracijos programas |
1.6. |
Tikslas: Darni ir saugi bendruomenė bei jaunimo ir NVO įgalinimas |
1.6.1. |
Uždavinys: Skatinti savanorystę |
1.6.1.1. |
Jaunimo savanoriškos tarnybos modelio įdiegimas ir savanorystės programų skatinimas |
1.6.2. |
Uždavinys: Bendruomenės ir jaunimo iniciatyvų skatinimas |
1.6.2.1. |
Bendruomenės, NVO ir jaunimo iniciatyvų ir projektų skatinimas |
1.6.3. |
Uždavinys: Darbo su jaunimu sistemos diegimas |
1.6.3.1. |
Jaunimo organizacijų veiklos skatinimas |
1.6.3.2. |
Jaunimo mokymų, seminarų, konferencijų skatinimas |
1.6.3.3. |
Darbo su jaunimu formų plėtra ir infrastruktūros užtikrinimas |
1.6.3.4. |
Gelbėjimo paslaugų teikimas |
1.6.3.5. |
Aplinkos kokybės gerinimas |
1.6.4. |
Uždavinys: Didinti saugumo lygį |
1.6.4.1. |
Techninių pažeidimų fiksavimo priemonių plėtra |
1.6.4.2. |
Viešosios tvarkos laikymosi užtikrinimas |
1.6.4.3. |
Saugumą užtikrinančių programų vykdymas |
1.6.4.4. |
Žmonių saugumo vandenyje užtikrinimas |
1.6.4.5. |
Aplinkos kokybės gerinimas |
1.6.4.6. |
Priemonių, numatytų LR medžioklės įstatyme, rėmimas |
1.6.4.7. |
Asmens duomenų apsaugos užtikrinimas Palangos miesto biudžetinėse įstaigose |
1.7. |
Tikslas: Siekiant stiprinti miesto kultūrinį tapatumą, remti aukštos vertės įvairių raiškos formų kultūros ir meno prieinamumą miesto bendruomenei ir svečiams |
1.7.1. |
Uždavinys: Ugdyti kūrybišką bei dalyvaujančią kultūros procesuose bendruomenę |
1.7.1.1. |
Užtikrinti kultūros paslaugų prieinamumą ir bendruomenės įtraukimą į kultūrines veiklas arčiau gyvenamosios vietos |
1.7.1.2. |
Ugdyti kultūrines kompetencijas per edukacines programas, aktyvų dalyvavimą kultūros programose, savanorystės tradicijų puoselėjimą |
1.7.1.3. |
Siekiant užtikrinti įvairių socialinių grupių ir nevalstybinio kultūros sektoriaus partnerystę, padėti spręsti socialinės atskirties problemas |
1.7.1.4. |
Kultūrinių ir kūrybinių kompetencijų ugdymas bei taikymas formaliajame ir neformaliajame švietime |
1.7.2. |
Uždavinys: Aukštos meninės ir kultūrinės vertės paslaugų ir produktų sukūrimas ir sklaida |
1.7.2.1. |
Kokybiškų nevyriausybinio sektoriaus kultūros ir meno iniciatyvų ir inovacijų rėmimas ir sklaida |
1.7.2.2. |
Gerinti kultūros ir meno turinio kokybę, pasitelkiant kultūros srities profesionalus |
1.7.2.3. |
Siekiant mažinti sezoniškumą kurti bendradarbystės erdves inovatyvioms meno idėjoms bei IT produktams kurti, taikant principą – kurti ir ilsėtis |
1.7.2.4. |
Kultūros tyrimų ir stebėsenos nuolatinis vykdymas |
1.7.2.5. |
Tarptautinių kultūrinių mainų ir kūrėjų judumo skatinimas |
1.7.2.6. |
Valstybinių kalendorinių švenčių, minėtinų datų organizavimas |
1.7.3. |
Uždavinys: Stiprinti kultūrinį tapatumą, aktualizuojant unikalius kultūros reiškinius |
1.7.3.1. |
Unikalių tradicinių kultūros ir meno reiškinių bei etninės kultūros išsaugojimas, puoselėjimas, leidyba ir sklaida |
1.7.3.2. |
Istorijos, archeologijos ir kultūros paveldo apsauga ir aktualizavimas |
1.7.3.3. |
Sudaryti sąlygas lankyti kultūros objektus |
1.7.4. |
Uždavinys: Atnaujinti kultūros įstaigų infrastruktūrą ir materialinę bazę |
1.7.4.1. |
Kultūros įstaigų pastatų rekonstravimas ir modernizavimas |
1.7.4.2. |
Muzikos ir meno namų įsteigimas |
1.7.4.3. |
Nekilnojamojo kultūros paveldo restauravimas bei priežiūra ir naujų kultūros erdvių jose įsteigimas |
1.7.4.4. |
Kultūros materialinės bazės atnaujinimas |
1.8. |
Tikslas: Sporto paslaugų plėtra ir prieinamumo didinimas |
1.8.1. |
Uždavinys: Sudaryti palankias sąlygas kūno kultūros ir sporto plėtrai |
1.8.1.1. |
Su sportine veikla susijusių iniciatyvų skatinimas ir sporto renginių organizavimas |
1.8.1.2. |
Viešo naudojimo sporto infrastruktūra: statyba, renovacija, atnaujinimas bei priežiūra |
1.8.1.3. |
Aukšto sportinio meistriškumo komandų rėmimas |
1.8.1.4. |
Aukšto sportinio meistriškumo komandų sportinių ir treniruočių bazių plėtra |
1.8.2. |
Uždavinys: Sporto tradicijų puoselėjimas ir naujų sporto šakų skatinimas |
1.8.2.1. |
Tradicinių sporto renginių puoselėjimas ir skatinimas |
1.8.2.2. |
Miesto bendruomenės įsitraukimo į naujas sporto šakas skatinimas |
2. |
Plėtros sritis: Inovatyvus, socialiai atsakingas ir tvarus ekonomikos augimas |
2.1. |
Tikslas: Subalansuota verslo aplinkos plėtra |
2.1.1. |
Uždavinys: Skatinti verslumą ir lengvinti sąlygas verslui |
2.1.1.1. |
Mokestinių lengvatų (savivaldybės taikomų mokesčių – žemės mokestis, NT) verslui taikymas, jei mokami atlyginimai viršija savivaldybės vidutinį DU bent 25 proc. |
2.1.1.2. |
Skatinti Palangiškio kortelės integraciją į teikiamas verslo paslaugas mieste |
2.1.1.3. |
Verslo ir miesto prioritetinių paslaugų eksporto rinkų sąrašo sudarymas |
2.1.1.4. |
Verslo įmonių mokymų organizavimas |
2.1.1.5. |
Jaunimo verslumo programų skatinimas |
2.1.2. |
Uždavinys: Skatinti išnaudoti verslo finansavimo ir našumo galimybes |
2.1.2.1. |
Verslo įmonių (asocijuotų verslo struktūrų narių) informavimas apie šiuolaikiškus vadybos metodus |
2.1.2.2. |
Vietos verslo įmonių informavimas apie galimybes teikti paraiškas įvairių ES ir kitų fondų finansavimui gauti |
2.2 |
Tikslas: Investicijų pritraukimas ir jų augimas kurorte |
2.2.1. |
Uždavinys: Ryšių plėtra ir aktyvus bendradarbiavimas su investuotojais |
2.2.1.1. |
Ryšių plėtojimas ir aktyvus bendradarbiavimas su valstybiniais ir privačiais investuotojais, investicijų koordinavimas |
2.2.2. |
Uždavinys: Įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės projektus |
2.2.2.1. |
Balneologinių sveikatingumo gydyklų, sveikatinimo centrų, SPA vystymas |
2.2.2.2. |
Sporto, pramogų objektų ir poilsio erdvių vystymas |
2.2.2.3. |
Daugiafunkcių kultūros ir konferencinių centrų vystymas |
2.2.2.4. |
Viešbučių tinklo pritraukimas |
2.2.3. |
Uždavinys: Vystyti konkurencingas paslaugas |
2.2.3.1. |
Vystyti unikalias ir konkurencingas sveikatingumo ir socialines paslaugas pritraukiant investuotojus |
2.2.3.2. |
Kurti bendradarbystės erdves, skatinti įmonių darbines išvykas (angl. workation) ir vystyti konferencijų turizmą |
2.2.3.3. |
Sporto komandų rekreacijos ir sportinio turizmo vystymas bei regioninių ir tarptautinių sporto renginių skatinimas |
2.2.3.4. |
Pritraukti ir organizuoti strateginius tarptautinius ir nacionalinius renginius |
2.3. |
Tikslas: Augantis darbuotojų ir specialistų skaičius kurorte |
2.3.1. |
Uždavinys: Pritraukti žmogiškąjį kapitalą ir talentus |
2.3.1.1. |
Funkcijų, kurios apimtų paklausių specialistų pritraukimą, informuojant, bendraujant ir kuriant paskatas, užtikrinimas |
2.3.1.2. |
Funkcijų, kurios apimtų ryšių su išvykusiais gyventi į užsienį palaikymą, grįžtančių gyventojų ir užsieniečių aptarnavimą, užtikrinimas |
3. |
Plėtros sritis: Aukštą pridėtinę vertę kurianti kurorto infrastruktūra |
3.1. |
Tikslas: Tolygus miesto vystymasis |
3.1.1. |
Uždavinys: Suplanuoti ir vystyti teritorijas |
3.1.1.1. |
Įveiklinti Rąžės ir Šventosios upes ir jų pakrantes |
3.1.1.2. |
Teritorijų planavimo dokumentų rengimas, monitoringas ir atnaujinimas |
3.1.1.3. |
Geografinės informacinės sistemos modernizavimas ir atnaujinimas |
3.1.1.4. |
Želdynų inventorizavimas, atnaujinimas ir plėtra |
3.1.1.5. |
Naujai urbanizuojamų teritorijų infrastruktūros vystymas |
3.1.1.6. |
Teritorijų plėtra |
3.1.2. |
Uždavinys: Šventosios jūros uosto vystymas |
3.1.2.1. |
Žvejybos infrastruktūros plėtra |
3.1.2.2. |
Šventosios jūrų uosto plėtra |
3.2. |
Tikslas: Inovatyvaus ir darnaus miesto vystymas |
3.2.1. |
Uždavinys: Vystyti darnų ir subalansuotą transporto ir pėsčiųjų susisiekimą |
3.2.1.1. |
Darnaus judumo priemonių plano įgyvendinimas |
3.2.1.2. |
Ekologiškų transporto priemonių skatinimas viešojo transporto sistemoje |
3.2.2. |
Uždavinys: Ekologiškai pažeistų teritorijų ir ekosistemų Palangos miesto savivaldybėje tvarkymas |
3.2.2.1. |
Savivaldybės ekologiškai pažeistų teritorijų monitoringo įgyvendinimas |
3.2.2.2. |
Ekologiškai pažeistų teritorijų valymas |
3.2.2.3. |
Bešeimininkių atliekų surinkimas ir pašalinimas |
3.2.2.4. |
Melioracijos sistemų įrenginių atnaujinimas |
3.2.2.5. |
Aplinkos tvarkymas |
3.2.3. |
Uždavinys: Skatinti daugiabučių renovaciją |
3.2.3.1. |
Daugiabučių kiemų infrastruktūros sutvarkymas |
3.2.4. |
Uždavinys: Modernizuoti energetikos ir atliekų surinkimo sistemas |
3.2.4.1. |
Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas |
3.2.4.2. |
Esamų energijos šaltinių efektyvesnis panaudojimas |
3.2.4.3. |
Formuoti „aplinkai draugišką“ atliekų tvarkymo ir antrinio panaudojimo sistemą |
3.2.4.4. |
Viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimas |
3.3. |
Tikslas: Inžinerinės infrastruktūros tiekimo gyventojams užtikrinimas |
3.3.1. |
Uždavinys: Plėsti ir renovuoti nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo sistemas |
3.3.1.1. |
Šilumos tiekimo sistemų atnaujinimas |
3.3.1.2. |
Nuotekų šalinimo, vandens tiekimo, paviršinių ir lietaus nuotekų sistemų plėtra ir renovavimas |
3.3.2. |
Uždavinys: Plėtoti miesto susisiekimo infrastruktūrą |
3.3.2.1. |
Esamos susisiekimo sistemos modernizavimas ir plėtra |
3.3.2.2. |
Saugaus eismo priemonių diegimas |
3.3.2.3. |
Dviračių ir pėsčiųjų takų tinklo plėtojimas |
3.3.2.4. |
Įrengti miesto gyventojų ir poilsiautojų poreikius atliepiančias automobilių stovėjimo aikšteles |
3.3.2.5. |
Apšvietimo plėtra |
3.3.2.6. |
Keleivių vežimo vietiniais reguliaraus susisiekimo maršrutais užtikrinimas ir kompensacijų (už lengvatinį keleivių vežimą) mokėjimas |
3.3.2.7. |
Palangos miesto savivaldybės administracijos įrengtų elektromobilių įkrovimo stotelių aptarnavimas |
3.3.2.8. |
Šaligatvių remontas ir kelių priežiūros darbų atlikimas |
3.4. |
Tikslas: Esamos laisvalaikio ir sporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra |
3.4.1. |
Uždavinys: Plėtoti viešąją infrastruktūrą |
3.4.1.1. |
Prieigų prie jūros ir paplūdimių infrastruktūros plėtra |
3.4.1.2. |
Prieplaukų ir vidaus vandenų infrastruktūros plėtra |
3.4.1.3. |
Laisvalaikio ir pramogų erdvių vystymas ir plėtra |
3.4.1.4. |
Palangos botanikos parko materialinės bazės atnaujinimas |
3.4.1.5. |
Gyvūnų vedžiojimo aikštelių plėtra ir gyvūnų kapinių įrengimas |
3.4.1.6. |
Pritaikyti kultūros–istorijos objektus ir informacinę infrastruktūrą visuomenės poreikiams |
3.4.1.7. |
Viešosios infrastruktūros pritaikymas žmonėms su specialiaisiais poreikiais |
3.4.1.8. |
Šventinis miesto papuošimas |
4. |
Plėtros sritis: Atviro ir konkurencingo kurorto stiprinimas |
4.1. |
Tikslas: Tarptautinių ir regioninių bendradarbiavimo ryšių stiprinimas |
4.1.1. |
Uždavinys: Kurorto bendradarbiavimo sistemos ir tinklo plėtra |
4.1.1.1. |
Dalyvavimas tarptautinių ir nacionalinių organizacijų veikloje |
4.1.1.2. |
Dalyvavimas tarptautiniuose ir nacionaliniuose renginiuose |
4.1.1.3. |
Miestų – partnerių bendradarbiavimo tinklo stiprinimas |
4.1.1.4. |
Bendradarbiavimo vizitai į užsienio ir Lietuvos miestus ir susijusios veiklos vykdymas |
4.1.1.5. |
Miesto kultūros įstaigų dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose reprezentuojant Palangą |
4.1.1.6. |
Oficialių Lietuvos ir užsienio svečių priėmimas |
4.1.1.7. |
Svarbių istorinių ir tarptautinio bendradarbiavimo datų minėjimas |
4.1.2. |
Uždavinys: Kurorto bendradarbiavimo sistemos ir tinklo plėtra |
4.1.2.1. |
Paraiškų rengimas tarptautiniams ir nacionaliniams apdovanojimams, sertifikatams gauti |
4.2. |
Tikslas: Gamtinių ir kultūrinių išteklių tvari plėtra |
4.2.1. |
Uždavinys: Gamtos išteklių ir turizmo darni plėtra |
4.2.1.1. |
Rekreacinių išteklių tyrimų ir galimybių studijų inicijavimas ir atlikimas |
4.2.1.2. |
Sveikatingumo paslaugų plėtros ir kokybės ekspertinių tyrimų skatinimas |
4.2.1.3. |
Gamtos išteklių tvaraus naudojimo koncepcijos rengimas ir įgyvendinimas |
4.2.2. |
Uždavinys: Kultūrinių išteklių tvarus naudojimas |
4.2.2.1. |
Etnoturizmo plėtra |
4.2.2.2. |
Kulinarinio turizmo vystymas |
4.2.2.3. |
Alternatyvių kultūrinio turizmo formų vystymas |
4.3. |
Tikslas: Ekologiško judėjimo skatinimas kurorte |
4.3.1. |
Uždavinys: Tvarių keliavimo būdų skatinimas |
4.3.1.1. |
Turistinių maršrutų sukūrimas ir įgyvendinimas |
4.3.1.2. |
Pažintinių leidinių, skatinančių tvarų turizmą, vystymas |
4.3.1.3. |
Tvaraus keliavimo būdų renginių organizavimas ir vykdymas |
4.3.2. |
Uždavinys: Ekologiško judėjimo skatinimas kurorte |
4.3.2.1. |
Darnaus judumo plano įgyvendinimo priemonių analizės, ekspertinis vertinimas ir tyrimas |
4.3.2.2. |
Darnaus judumo plano įgyvendinimo plėtra |
4.4. |
Tikslas: Tikslinga rinkodara vietos ir užsienio rinkai |
4.4.1. |
Uždavinys: Kurorto rinkodaros strategijos įgyvendinimas |
4.4.1.1. |
Kurorto įvaizdžio formavimas rinkodaros ir komunikacinėmis priemonėmis |
4.4.1.2. |
Kurorto reklamos ir viešųjų ryšių priemonių įgyvendinimas |
4.4.1.3. |
Skaitmeninių rinkodaros priemonių atnaujinimas ir naujų įdiegimas |
4.4.1.4. |
Reprezentacinių priemonių įsigijimas |
4.4.1.5. |
Vidinės komunikacijos priemonių įgyvendinimas |
4.4.2. |
Uždavinys: Turizmo informacinės paslaugų sistemos plėtra |
4.4.2.1. |
Turizmo informacijos teikimo tobulinimas |
4.4.2.2. |
Turizmo išteklių viešinimas ir pristatymas |
4.4.2.3. |
Turizmo išteklių informacinių tyrimų atlikimas ir informacijos sisteminimas |
4.4.3. |
Uždavinys: Kurorto rinkodaros projektinė veikla |
4.4.3.1. |
Turizmo rinkodaros plėtros projektinės veiklos skatinimas |
4.4.3.2. |
Kultūrinių išteklių projektinis įveiklinimas |
4.4.3.3. |
Kitų projektinių veiklų skatinimas |
4.4.4. |
Uždavinys: Kokybiškų renginių organizavimas ir vykdymas |
4.4.4.1. |
Kurorto reprezentacinio renginio konkurso organizavimas ir vykdymas |