VALSTYBĖS ĮMONĖS REGISTRŲ CENTRO
GENERALINIS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBĖS ĮMONĖS REGISTRŲ CENTRO GENERALINIO DIREKTORIAUS 2022 M. VASARIO 8 D. ĮSAKYMO NR. VE-92 (1.3 E) „DĖL TURTO AREŠTO AKTŲ REGISTRO OBJEKTŲ REGISTRAVIMO IR DUOMENŲ TEIKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. liepos 25 d. Nr. VE-452 (1.3 E)
Vilnius
P a k e i č i u Turto arešto aktų registro objektų registravimo ir duomenų teikimo taisykles, patvirtintas valstybės įmonės Registrų centro generalinio direktoriaus 2022 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. VE-92 (1.3 E) „Dėl Turto arešto aktų registro objektų registravimo ir duomenų teikimo taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Jei Nuostatų 43 punkte nurodytų aplinkybių nenustatoma, pateiktas dokumentas ar duomenys priimami registruoti. Patikrinus, ar nėra Nuostatų 362.4 papunktyje ar 40 punkte nurodytų aplinkybių, Registro tvarkytojas įregistruoja turto arešto aktą, jį išregistruoja arba įrašo ir pakeičia duomenis Registre.“
2. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Registro tvarkytojas, gavęs dokumentą, kuriuo areštuojamas identifikuotas turtas ir turtas, kurio identifikuojantys duomenys turto arešto akto surašymo metu nėra žinomi, nenustatęs Nuostatų 362.4 papunktyje, 40 ir 43 punktuose nurodytų aplinkybių, Registre įregistruoja du turto arešto aktus: vieną turto arešto aktą identifikuotam turtui, kitą – turtui, kurio identifikuojantys duomenys turto arešto akto surašymo metu nėra žinomi, ir apie tai pažymi kiekviename turto arešto akte.“
3. Papildau 121 punktu:
„121. Registro tvarkytojas, gavęs dokumentą, kuriame nurodyta, kad lėšų ir (ar) kito turto areštas taikomas siekiant užtikrinti tiek galimą turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ar civilinį turto konfiskavimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso ar Lietuvos Respublikos civilinio turto konfiskavimo įstatymo nustatyta tvarka (toliau kartu – galimas turto konfiskavimas), tiek civilinį ieškinį, kuriuo Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka siekiama užtikrinti nusikalstamu būdu užvaldyto turto išsaugojimą ir grąžinimą savininkui ar teisėtam valdytojui (toliau – turto grąžinimas), Registre įregistruoja du turto arešto aktus: viename turto arešto akte nurodomi duomenys, susiję su lėšų ir (ar) kito turto areštu turto konfiskavimui ir (ar) turto grąžinimui užtikrinti, kitame – duomenys, susiję su lėšų ir (ar) kito turto areštu civiliniam ieškiniui užtikrinti, ir apie tai pažymi kiekviename turto arešto akte.“
4. Papildau 131 punktu:
„131. Jei yra aplinkybių, nurodytų Nuostatų 362.4 papunktyje, Registro tvarkytojas atsisako į Registrą įrašyti duomenis apie lėšų ir (ar) kito turto areštą, išskyrus atvejus, kai lėšos ir (ar) kitas turtas areštuojami taikant laikinąsias apsaugos priemones (Civilinio proceso kodekso 147 straipsnio 6 dalis).“
5. Pakeičiu 39.1.16 papunktį ir jį išdėstau taip:
„39.1.16. reikalavimų patenkinimo eilė (duomuo Registre tvarkomas nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d.) ar specialusis požymis, jeigu taikomas, kai antstolis turi išsiaiškinti, ar į kredito, mokėjimo ir (ar) elektroninių pinigų įstaigų atidarytą asmens sąskaitą gali būti pervedamos lėšos, į kurias negalima nukreipti išieškojimo, arba duomenys, kad turto areštas taikomas siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą ir (ar) civilinį ieškinį, kuriuo Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka siekiama užtikrinti nusikalstamu būdu užvaldyto turto grąžinimą;“.
6. Pakeičiu 39.2.20 papunktį ir jį išdėstau taip:
„39.2.20. reikalavimų patenkinimo eilė (duomuo Registre tvarkomas nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d.) ar specialusis požymis, jeigu taikomas, kai antstolis turi išsiaiškinti, ar į kredito, mokėjimo ir (ar) elektroninių pinigų įstaigų atidarytą asmens sąskaitą gali būti pervedamos lėšos, į kurias negalima nukreipti išieškojimo, arba duomenys, kad turto areštas taikomas siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą ir (ar) civilinį ieškinį, kuriuo Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka siekiama užtikrinti nusikalstamu būdu užvaldyto turto grąžinimą;“.
7. Pakeičiu 39.3.19 papunktį ir jį išdėstau taip:
„39.3.19. reikalavimų patenkinimo eilė (duomuo Registre tvarkomas nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d.) ar specialusis požymis, jeigu taikomas, kai antstolis turi išsiaiškinti, ar į kredito, mokėjimo ir (ar) elektroninių pinigų įstaigų atidarytą asmens sąskaitą gali būti pervedamos lėšos, į kurias negalima nukreipti išieškojimo, arba duomenys, kad turto areštas taikomas siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą ir (ar) civilinį ieškinį, kuriuo Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka siekiama užtikrinti nusikalstamu būdu užvaldyto turto grąžinimą;“.