IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRITARIMO UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ 2022 METŲ VEIKLOS ATASKAITAI

 

2023 m. balandžio 14 d. Nr. T-73

Ignalina

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268 1 ir 2 straipsnių pakeitimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalimi,  Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimu Nr. T-206 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 28 d. sprendimo Nr. T-216 redakcija), 289 punktu, Ignalinos rajono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių metinių veiklos ataskaitų teikimo Ignalinos rajono savivaldybės tarybai tvarkos aprašo, patvirtinto Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-261 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių metinių veiklos ataskaitų teikimo Ignalinos rajono savivaldybės tarybai tvarkos aprašo patvirtinimo“, 12, 13 punktais, atsižvelgdama į uždarosios akcinės bendrovės Didžiasalio komunalinės paslaugos“ 2023 m. kovo 31 d. raštą Nr. R-88 Dėl 2022 metų audituotų finansinių ataskaitų rinkinio, auditoriaus išvados ir audito ataskaitos teikimo, Ignalinos rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pritarti uždarosios akcinės bendrovės „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ 2022 metų veiklos ataskaitai (pridedama).

2. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Ignalinos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt. 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Justas Rasikas


 

part_2b6201ef62b34688bfbf99b810d5118b_end

part_f241d28b23d047fb91dfc27cb6667b45_end

PRITARTA

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

2023 m. balandžio 14 d. sprendimu Nr. T-73

 

UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „DIDŽIASALIO KOMUNALINĖS PASLAUGOS“

2022 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (METINIS PRANEŠIMAS)

 

I SKYRIUS

TRUMPAS ĮMONĖS PRISTATYMAS

 

Uždaroji akcinė bendrovė „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ yra įsteigta 1993 metų gegužės mėnesį, įmonės kodas 155513971, adresas: Salos g. 23, Didžiasalio k., Didžiasalio sen., Ignalinos r. sav., tel. (8 386) 59 435, el. paštas info@dkp.lt, interneto svetainė www.dkp.lt.

Bendrovės pagrindinė veikla yra šilumos energijos gamyba ir tiekimas, karšto vandens ruošimas ir tiekimas Didžiasalio gyvenvietei. Veikla vykdoma pagal Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Šilumos tiekimo veiklos licenciją Nr. LŠT-1, išduotą 2017-07-07.

Pagal Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2003 m. vasario 11 d. sprendimą Nr. 347 bendrovė patikėjimo teise valdo Didžiasalio katilinės pastatą su jam priklausančiu ilgalaikiu turtu: katilinės įrenginiais, 39 šiluminiais mazgais ir dalimi komunikacijų, kurių bendra vertė 1068,1 tūkst. eurų. Maksimali katilinės galia – 8,4 MW (1 biokuro katilas, kurio galingumas – 3 MW, ir 2 mazuto katilai, kurių kiekvieno galingumas – 2,7 MW).

Vadovaudamasi Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 17 d. sprendimu Nr. T-133 „Dėl turto perėmimo ir perdavimo UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ pagal patikėjimo sutartį“, bendrovė patikėjimo teise valdo ir eksploatuoja Naujojo Daugėliškio katilinę su įrenginiais, kurios galingumas – 0,751 MW, ir 3 šiluminiais punktais.

Vadovaudamasi Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 1 d. sprendimu Nr. T-81 „Dėl turto perdavimo UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ pagal patikėjimo sutartį“ bendrovė patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja 3 Naujojo Daugėliškio ir 1 Tverečiaus seniūnijos katilinę su įrenginiais, kurių galingumas – 0,3 MW.

Karštas vanduo ruošiamas kiekvieno gyvenamojo namo ar organizacijos, kuri naudoja karštą vandenį, šiluminiame mazge (iš viso 40 šiluminių mazgų).

Antra pagrindinė veikla – geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas Didžiasalio gyvenvietės gyventojams, įmonėms ir organizacijoms; geriamojo vandens tiekimas Tverečiaus, Dietkaučiznos, Erzvėto, Žvyrių, Kriaučiškės, Dvaryščių, Laumakės, Navikų, Dysnos ir Vosiūnų kaimų gyventojams bei organizacijoms. Veikla vykdoma pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2015-06-30 išduotą Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos licenciją Nr. L7-GVTNT-38 ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos leidimą naudoti žemės gelmių išteklius (išskyrus angliavandenilius) ir ertmes Nr. PV-16-29, išduotą 2016-12-02.

Vadovaudamasi Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. T-93 „Dėl turto perdavimo pagal patikėjimo sutartis“, įmonė disponuoja geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ilgalaikiu ir trumpalaikiu materialiuoju turtu.

Dar viena įmonės veikla – daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administravimas.

2022 m. gruodžio 31 d. bendrovės įstatinis kapitalas sudarė 2 082 310,20 eurų (du milijonai aštuoniasdešimt du tūkstančiai trys šimtai dešimt eurų 20 centų). Įstatinis kapitalas suskirstytas į 718 038 (septynis šimtus aštuoniolika tūkstančių trisdešimt aštuonias) paprastąsias vardines 2,90 eurų nominalios vertės akcijas, kurias Ignalinos rajono savivaldybė valdo nuosavybės teise.

Vadovaujantis Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. VT-489 patvirtintus bendrovės įstatus, bendrovės vadovas pavaldus savivaldybės administracijos direktoriui.

Bendrovės vadovas – direktoriaus pavaduotojas techniniams reikalams, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas, Antanas Pauliukėnas, paskirtas Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. P3-241.

Bendrovės vyriausioji finansininkė Vera Kibickaja.

Bendrovėje 2022 m. gruodžio 31 d. dirbo 28 žmonės.

 

II SKYRIUS

ĮMONĖS VEIKLOS PRISTATYMAS

 

Pagrindinė bendrovės veikla yra šilumos energijos gamyba, karšto ir šalto vandens ruošimas bei tiekimas. Šilumos energija ir karštas vanduo tiekiamas penkiasdešimt aštuoniems objektams, iš kurių 33 daugiabučiai 2–5 aukštų gyvenamieji namai, 2 individualūs namai ir 23 įmonės ir organizacijos. Iš viso šildoma 60,7 tūkst. m² ploto.

2022 m. bendrovės finansinis nuostolis yra 12898 Eur.

Bendrovė eksploatuoja 8 vandentiekio tinklus, kurių vamzdynų ilgis yra 32,8 km, ir 6,5 km nuotekų tinklų, įvadų skaičius – 395 vnt.

Per 2022 metus pakelta 54,4 tūkst. m³ vandens, iš kurių 7,1 tūkst. m³ panaudota savo reikmėms (geležies pašalinimo iš vandens filtrų plovimui), vartotojams ir abonentams pateikta 47,3 tūkst. m³, parduota 35,5 tūkst. m3 vandens Didžiasalio gyvenvietėje, Tverečiaus, Dietkaučiznos, Dvaryščių, Erzvėto, Žvyrių, Navikų ir Dysnos kaimuose. Vandens kokybė atitinka visus sanitarinius, higieninius reikalavimus.

Bendrovė vykdo 33 daugiabučių gyvenamųjų namų bendro naudojimo objektų administravimą, šildymo ir karšto vandens sistemų bei apskaitos prietaisų aptarnavimo darbus. Daugiabučių namų bendrijų Didžiasalyje nėra ir jos nesteigiamos dėl neaukšto gyventojų pajamų lygio, jų aktyvumo stokos, didelio negyvenamų butų skaičiaus.

Pagrindiniai ataskaitinio laikotarpio veiklos rezultatai vykdant įmonės strateginį veiklos planą atsispindi ataskaitoje.

Nemažą finansinį nuostolį bendrovei sukuria apie 15 % negyvenamų butų, kurių savininkai už teikiamas paslaugas nemoka. Telkiamos visos įmanomos priemonės darbui su skolininkais, nors būna, kad ir atgavus skolą dėl jos administravimo išlaidų ir vis didėjančios infliacijos, įmonės pajamos nepadengia patirtų išlaidų. Daug problemų kyla dėl butų, kurių savininkai yra išvykę gyventi į kaimyninę Baltarusiją ir savo nekilnojamąjį turtą palikę likimo valiai. Įmonė turi šildyti šiuos butus, vykdyti bendro naudojimo objektų priežiūrą, tačiau už tai pajamų negauna. Kadangi teigiamų rezultatų įmonei galima pasiekti tik teisinėmis priemonėmis, buvo pradėtas darbas, kurį nutraukė Lietuvos ir Baltarusijos politinių santykių pablogėjimas.

Kita problema – vandentiekio tinklai (renovuota tik apie 26% naudojamų tinklų). Siekiant pelningumo šioje srityje, būtina renovuoti likusius tinklus. Tam reikia ne mažiau kaip 790,0 tūkst. eurų. Skirtumą tarp pakelto ir realizuoto vandens kiekio didina nemažas kiekis vandentiekio avarijų (15 per metus). Didžiausia vandens nuostolių dalis tenka kaimams, kuriuose vandentiekio tinklai nebuvo atnaujinti keturiasdešimt ir daugiau metų. Kaimuose mažai vartotojų, iš kurių didelė dalis dar ir sezoniniai. Mažas vartotojų skaičius turi įtakos avarijų nustatymo ir likvidavimo operatyvumui, nes užtrunka, kol informacija apie problemas pasiekia bendrovę, o tai didina nuostolius. 2022 m. savivaldybės taryba patvirtino naują perskaičiuotą vandens tiekimo kainą, kurią iš dallies subsidijuoja. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamentas suderino su bendrove vandentiekio skirstomaisiais tinklais vartotojams viešai tiekiamo geriamojo vandens programinės priežiūros planą 2022 m. Vadovaujantis planu, pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, tiekiamo vandens cheminius ir mikrobiologinius tyrimus, į kuriuos įeina visi A ir B grupės rodikliai, būtina atlikti visose 8 vandenvietėse. Ši procedūra per metus įmonei kainavo 4961 eurą. Iki 2022 metų reikėjo atlikti tyrimus tik 3-jose vandenvietėse, tiekiančiose daugiau kaip 10 m³ vandens per parą. Pavyzdžiui, metinės pajamos iš Vosiūnų vandenvietės sudaro 48 eurus, o išlaidos tyrimams – 620 eurų.

Ilgai užtrunka procesas perduodant VĮ Turto bankui nepaveldėtus mirusių gyventojų butus. Turto bankas ieško įvairiausių priežasčių, kad turtas kiek įmanoma vėliau patektų į įmonės  balansą.

Bene didžiausias iššūkis įmonei 2022 m. buvo energetinių išteklių kainos didėjimas (medienos skiedrų +82 %, medienos granulių +135 %, elektros energijos +56 %), palyginti su 2021 m. laikotarpiu.

Investicija į Didžiasalio katilinės katilo automatikos modernizavimą per mažiau kaip tris paskutinius 2022 m. šildymo sezono mėnesius leido bendrovei sutaupyti 36,2 tūkst. kWh elektros energijos, t. y. apie 5000 eurų. 

 

III SKYRIUS

FINANSINĖ VEIKLOS ANALIZĖ

 

P A J A M O S

 

2022 metų bendrovės pajamos už atliktus darbus ir suteiktas paslaugas sudarė 1041,4 tūkst. eurų (256,7 tūkst. eurų daugiau negu 2021 metais).

1. Pajamos už parduotą šilumą, karštą vandenį ir karšto vandens atsiskaitomųjų prietaisų aptarnavimą sudarė 779,97 tūkst. eurų. Iš jų kompensacija mažas pajamas turintiems gyventojams už šildymą ir karštą vandenį sudarė 172,4 tūkst. eurų (28,7 tūkst. eurų daugiau negu 2021 metais).

 

 

Eil. Nr.

Rodikliai

Mato vnt.

2022 metų faktas

2022 metų planas

2021metų faktas

Skirtumas su planu

1.

Pagaminta šilumos energijos iš viso

tūkst. MWh

9,58

9,8

9,9

-0,22

2.

Parduota šilumos energijos iš viso

tūkst. MWh

8,29

8,7

9,1

-0,41

3.

Vidutinė šilumos pardavimo kaina

ct / kWh

9,00

5,74

6,27

+3,26

4.

Vidutinė karšto vandens pardavimo kaina

Eur / m3

8,73

5,60

6,44

+3,13

 

2. Pajamos už geriamojo vandens tiekimą, nuotekų tvarkymą ir geriamojo vandens atsiskaitomųjų prietaisų aptarnavimą sudarė 72,4 tūkst. eurų (2021 metais – 62,3 tūkst. eurų).

 

Eil. Nr.

Rodikliai

Mato

vnt.

2022 metų faktas

2022 metų planas

2021 metų faktas

Skirtumas su planu

1.

Išgauta požeminio vandens iš viso

tūkst. m3

54,4

60

60,3

-5,6

2.

Realizuota geriamojo vandens iš viso

tūkst. m3

35,5

50

36,6

-14,45

3.

Realizuota nuotekų tvarkymo paslaugų iš viso

tūkst. m3

27,0

32

26,5

-5

4.

Vidutinė geriamojo vandens tiekimo pardavimo kaina

Eur / m3

1,06

0,75

0,92

+0,31

5.

Vidutinė nuotekų tvarkymo pardavimo kaina

Eur / m3

1,22

0,73

0,99

+0,49

 

2022 metais buvo taikoma Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 3 d. sprendimu Nr. T-252 patvirtinta perskaičiuota geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazinė kaina. Pagal šį sprendimą valstybės lygio ekstremaliosios situacijos laikotarpiu ir 6 (šešis) mėnesius jam pasibaigus bendrovės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų gavėjams taikyta 0,35 Eur dydžio kainos subsidija. 

 

3. Daugiabučių namų administravimo ir techninės priežiūros pajamos sudarė 68,4 tūkst. eurų.

4. Pajamos už šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą sudarė 34,1 tūkst. eurų.         

5. Kitos veiklos pajamos sudarė 86,5 tūkst. eurų.

 

S Ą N A U D O S

 

2022 metų bendrovės sąnaudos sudarė 1023,9 tūkst. eurų (276,0 tūkst. daugiau negu 2021 metais).

Sąnaudos šilumos energijos gamybai ir karšto vandens ruošimui buvo 609,6 tūkst. eurų.

Per 2022 m. šildymo sezoną sunaudota 1138,9 tne medžio skiedrų, 38,2 tne medienos granulių ir 4,3 tne mazuto. Iš viso buvo sunaudota 1181,4 tne sąlyginio kuro (2021 metų šildymo sezoną – 1358,2 tne). Kuro sąnaudos sudarė 399 tūkst. eurų (2021 metais – 218 tūkst. eurų). Smulkintos medienos 1 tonos naftos ekvivalentas vidutiniškai kainavo 325,52 eurų (2021 metais – 155,32 eurų).

 

Šilumos energijos tiekimo ir karšto vandens ruošimo sąnaudų struktūra

 

Eil. Nr.

Rodikliai

Mato vnt.

2022 metų faktas

2022 metų planas

2021 metų faktas

Skirtumas su planu

1.

Kuras technologijai, elektros energija, remonto darbai

tūkst. eurų

451,8

210,2

218,0

+241,6

2.

Darbo užmokestis su soc. draudimu

tūkst. eurų

108,9

107,2

104,5

+1,7

3.

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas

tūkst. eurų

21,1

18,7

19,7

+2,4

4.

Kitos sąnaudos

tūkst. eurų

27,8

27,3

63,8

+0,5

5.

Bendrosios (administracinės) sąnaudos

tūkst. eurų

60,3

48,0

55,9

+12,3

 

Iš viso

tūkst. eurų

669,9

411,4

461,9

+258,5

 

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sąnaudos buvo 124,8 tūkst. eurų.

 

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sąnaudų struktūra

 

Eil. Nr.

Rodikliai

Mato vnt.

2022 metų faktas

2021 metų planas

2021 metų faktas

Skirtumas su planu

1.

Elektros energija, technologinės medžiagos

tūkst. eurų

37,0

15,4

21,09

+21,6

2.

Darbo užmokestis su soc. draudimu

tūkst. eurų

62,3

41,0

54,60

+21,3

3.

Kitos sąnaudos

tūkst. eurų

25,5

5,2

21,53

20,3

4.

Bendrosios (administracinės) sąnaudos

tūkst. eurų

25,4

15,0

18,08

+10,4

 

Iš viso

tūkst. eurų

150,2

76,6

115,30

73,6

 

- daugiabučių namų administravimui ir techninės priežiūros veiklai – 109,3 tūkst. eurų;

- šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrai – 12,6 tūkst. eurų;

- kitai veiklai – 47,2 tūkst. eurų.

 

Veiklos sąnaudos per 2022 metus sudarė 120,4 tūkst. eurų, (2021 metais jų buvo 117 tūkst. eurų), iš jų:

·     administracijos darbo užmokestis su jo susijusios sąnaudos sudarė 108,4 tūkst. eurų;

·     darbo saugos sąnaudos – 0,1 tūkst. eurų;

·     elektros energijos sąnaudos – 1,3 tūkst. eurų;

·     ryšių, pašto sąnaudos – 0,6 tūkst. eurų;

·     kuro sąnaudos – 0,9 tūkst. eurų;

·     kanceliarinės prekės – 0,6 tūkst. eurų;

·     programos atnaujinimas – 0,4 tūkst. eurų;

·     personalo mokymo sąnaudos – 1,7 tūkst. eurų;

·     komunalinių paslaugų sąnaudos – 3,1 tūkst. eurų;

·     ilgalaikio turto vertės nusidėvėjimo sąnaudos – 0,1 tūkst. eurų;

·     Registrų centro paslaugų sąnaudos – 0,3 tūkst. eurų;

·     kita – 2,9 tūkst. eurų.

 

2022 metus bendrovė baigė turėdama 17,5 tūkst. eurų pelno iš veiklos.

 

Pajamos iš investicinės veiklos sudarė 11,0 tūkst. eurų, iš jų:

- delspinigiai už laiku nesumokėtus mokesčius už komunalines paslaugas – 8,2 tūkst. eurų;

- administravimas – 2,8 tūkst. eurų.

Sąnaudos iš investicinės veiklos sudarė 41,4 tūkst. eurų, iš jų:

- procentai sumokami už banko paslaugas – 1,6 tūkst. eurų; 

- nurašyta beviltiškų skolų – 37,5 tūkst. eurų;

- sumokėta palūkanų bankui – 0,9 tūkst. eurų;

- sumokėta palūkanų tiekėjams – 0,2 tūkst. eurų;

- kita – 1,2 tūkst. eurų.

Iš investicinės veiklos patirtas nuostolis sudarė 30,4 tūkst. eurų, todėl 2022 metų nuostolis – 12,898 tūkst. eurų. Pridėjus praeitų metų nepaskirstytąjį nuostolį – 965,397 tūkst. eurų – susidaro 978,295 tūkst. eurų nepaskirstyto nuostolio.

Nematerialaus turto likutinė vertė – 1 euras (2016 m. įsigyta buhalterinė programa „Rivilė“).

Ilgalaikio turto būklė.

Pradinė ilgalaikio turto vertė metų pradžioje buvo 1313,2 tūkst. eurų.

Per 2022 metus įsigyto turto pradinę vertę sudarė 40,9 tūkst. eurų, nurašyta turto už 0,4 tūkst. Eurų. Pradinė turto vertė 2022 m. pabaigoje buvo 1352,8 tūkst. eurų.

Pradinės turto vertės nusidėvėjimas metų pradžioje buvo 1178,7 tūkst. eurų. Iš viso nusidėvėjimas metų pabaigoje sudarė 1198,6 tūkst. eurų.

Ilgalaikio turto likutinę vertę 2022 m. pabaigoje sudarė 113,7 tūkst. eurų, tai atitinka standarto „Balansas“ A punkto papunktį „Materialus turtas“.

Trumpalaikio turto vertė buvo 1365,0 tūkst. eurų.

Trumpalaikį turtą sudaro:

- atsargos: žaliavos, medžiagos, medžio skiedra, mazutas, automobilinis kuras ir kt. – 142,7 tūkst. eurų;

- pirkėjų įsiskolinimas – įsiskolinimas už komunalines paslaugas – 1101,6 tūkst. eurų.

- kitos gautinos sumos – 42,1 tūkst. eurų.

- grynieji pinigai bendrovės kasoje ir banke – 78,6 tūkst. eurų.

 

Bendrovės trumpalaikiai įsipareigojimai 2022 m. gruodžio 31 d. buvo 382,1 tūkst. eurų.

Pagrindinę įsiskolinimo dalį sudaro įsiskolinimas kuro (medžių skiedros ir medienos granulės) tiekėjams – 210,1 tūkst. eurų (2021 metais įsiskolinimas sudarė 195,4 tūkst. eurų), iš jų:

- UAB „Andeta“ – 10,8 tūkst. eurų;

- UAB „Biofuelz“ – 148,0 tūkst. eurų;

- D. Kindurio įmonei – 46,4 tūkst. eurų;

- UAB „Biogra“ – 4,8 tūkst. eurų. 

 

Bendrovės ilgalaikiai įsipareigojimai 2022 m. gruodžio 31 d. buvo 11,238 tūkst. eurų, iš jų:

- AB Šiaulių bankas – 11,238 tūkst. eurų.

 

IV SKYRIUS

SU PERSONALO KLAUSIMAIS SUSIJUSI INFORMACIJA

 

2022 metų gruodžio 31 d. bendrovėje dirbo 28 darbuotojai, iš jų:

- šilumos energijos gamybos ir tiekimo sektoriuje – 10;

- gyvenvietės aptarnavimo padalinyje – 7;

- šildymo ir karšto vandens sistemų aptarnavimo padalinyje – 1;

- vandentiekio aptarnavimo bei nuotekų valymo padalinyje – 4;

- administracijoje – 6.

Metinis vidutinis darbuotojų skaičius – 28 darbuotojai.

Per 2022 metus 14 bendrovės darbuotojų kėlė profesinę kvalifikaciją:

- šilumos sektoriaus – 7 darbuotojai;

- geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo padalinio – 3 darbuotojai;

- daugiabučių namų administravimo padalinio – 2 darbuotojai;

- administracijos – 2 darbuotojai.

 


Per 2022 metus priskaičiuotas darbo užmokestis buvo 363,3 tūkst. eurų, iš jų:

- darbuotojams priskaičiuota 255,8 tūkst. eurų.

- administracijai – 107,5 tūkst. eurų.

Kompensacijos už nepanaudotas atostogas nutraukus darbo sutartį sudarė 7,8 tūkst. eurų.

 

V SKYRIUS

VIDUTINIS MĖNESINIS DARBO UŽMOKESTIS

 

Darbuotojų kategorijos

2022 metai

2021 metai

2020 metai

Vadovai

1849,78

1827,00

1512,88

Specialistai

1289,50

1239,68

1045,94

Darbininkai

1002,54

869,71

756,76

Visi darbuotojai

1178,35

1078,92

897,84

 

 


 

VI SKYRIUS

SVARBŪS ĮVYKIAI, ĮVYKĘ NUO PRAĖJUSIŲ FINANSINIŲ METŲ PABAIGOS

 

Per 2022 metus gyventojams suteikta paslaugų už 899,4 tūkst. eurų (su PVM), apmokėta 844,2 tūkst. eurų, iš jų kompensacija mažas pajamas turintiems gyventojams sudarė 172,4 tūkst. eurų, buvo nurašyta 37,5 tūkst. eurų beviltiškų skolų.

Per 2022 metus gyventojai įsiskolino bendrovei 55,2 tūkst. eurų (2021 metais šis rodiklis buvo 39,0 tūkst. eurų). Gyventojų įsiskolinimo likutis 2022 metų gruodžio 31 dieną sudarė 1699,3 tūkst. Eurų.

Iš jų:

nesuėjęs mokėjimo terminas – 170,4 tūkst. eurų, 

pradelsti mokėjimai – 170,9 tūkst. eurų,

abejotinos skolos 691,7 tūkst. eurų,

beviltiškos skolos – 721,5 tūkst. eurų.

2022 m. gruodžio 31 d. duomenimis, iš 759 šildomų butų, 59 butai priklausė:

- 12 butų Ignalinos r. savivaldybės administracijai,

- 8 butai bendrovėms,

- 29 butai valstybei (1 Valstybinei mokesčių inspekcijai ir 28 VĮ Turto bankui),

- 2 butai Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrui,

- 8 butai UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“.

Likusieji 700 butų priklauso gyventojams, iš kurių:

- 301 savininkas visiškai atsiskaito už komunalines paslaugas (2021 metais – 318);

- 98 butai, turintys šeimininkus, kurie už jiems teikiamas paslaugas visiškai nemoka;

- 18 butų yra perduodami VĮ Turto bankui;

- 283 butų savininkai už paslaugas turi įsiskolinimų.

Išieškant skolas vadovaujamasi bendrovėje patvirtinta skolų išieškojimo tvarka, pagal kurią iš viso šiuo metu skolų išieškojimo bendrovės ir pačios įmonės jėgomis išieškoma suma nuo bendrovės veiklos pradžios yra 1399,2 tūkst.eEurų. Nuo 1998 m. iki 2022 m. gruodžio 31 d. išieškota 511,8 tūkst. eurų skolų.

Per 2022 metus:

- išieškoma suma per teismą sudarė 60 tūkst. eurų, visa suma priteista;

- išieškota suma – 48,3 tūkst. eurų;

- skolininkams išsiųsti 53 raginimai ir priminimai;

- sudarytos 22 ikiteisminės skolos grąžinimo sutartys, kurių suma yra 79,6 tūkst. eurų;   

- dėl didelių įsiskolinimų dujų tiekimas ir karštas vanduo atjungtas 2 vartotojams.

 

VII SKYRIUS

NUMATOMI PLANAI IR PROGNOZĖS

 

Pasibaigus šildymo sezonui, katilinių personalas atliks katilų ir įrangos remontą, profilaktinius darbus, ruošiant katilines kitam šildymo sezonui. Bus remontuojama 3 MW katilo pakura, keičiamas nauju susidėvėjęs Didžiasalio katilinės termofikacinio vandens cirkuliacinis siurblys.

Numatoma remontuoti gyvenamųjų namų stogus, laiptines, daugiabučių namų sienų siūles, įėjimo stogelius. Jei atsiras finansinė galimybė, bus remontuojami vandentiekio ir kanalizacijos tinklai.

Siekiant didinti įmonės pelningumą, toliau bus ieškoma galimybių ateityje panaudoti saulės energiją.

Vietoje seno ir visiškai susidėvėjusio krautuvo, aptarnaujančio Didžiasalio katilinę, planuojama įsigyti kitą, naujesnį, nes turimo remontui ir aptarnavimui reikėtų didelių investicijų, be to, jau ir daugelio reikalingų detalių rinkoje nėra. 

 

____________