VALSTYBINĖS TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJOS
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBINĖS TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJOS PRIE APLINKOS MINISTERIJOS PETICIJŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR PETICIJŲ NAGRINĖJIMO ORGANIZAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2023 m. birželio 21 d. Nr. 1V-84
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos peticijų konstitucinio įstatymo 21 straipsnio 2 dalimi, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. 349 „Dėl Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 19.1 ir 19.15 papunkčiais:
1. T v i r t i n u Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos peticijų komisijos sudarymo ir peticijų nagrinėjimo organizavimo nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos
inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko
2023 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. 1V-84
VALSTYBINĖS TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJOS PRIE APLINKOS MINISTERIJOS PETICIJŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR PETICIJŲ NAGRINĖJIMO ORGANIZAVIMO NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos peticijų komisijos sudarymo ir peticijų nagrinėjimo organizavimo nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) peticijų komisijos (toliau – peticijų komisija) sudarymo tvarką, kompetenciją, teises ir pareigas, darbo organizavimo, kreipimosi bei peticijų nagrinėjimo tvarką.
2. Peticijų komisija yra Inspekcijos sudaryta nenuolatinė komisija, kuri sprendžia kreipimosi į Inspekciją pripažinimo peticija bei peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, jas nagrinėja ir pateikia išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų Lietuvos Respublikos peticijų konstitucinio įstatymo nustatyta tvarka.
3. Peticijų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Peticijų konstituciniu įstatymu, kitais galiojančiais Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais bei šiais nuostatais. Jei nuostatai neatitinka teisės aktų, taikomos aktualios teisės aktų nuostatos.
4. Peticijų komisija nenagrinėja skundų, pareiškimų ir pasiūlymų, kurių nagrinėjimo tvarką nustato kiti įstatymai ir teisės aktai.
II SKYRIUS
PETICIJŲ KOMISIJOS SUDARYMAS, DARBO ORGANIZAVIMAS
6. Inspekcijoje gautas kreipimasis, kuris teikiamas pagal Peticijų konstitucinį įstatymą, registruojamas Inspekcijos dokumentų valdymo informacinėje sistemoje (toliau – DVIS). Registruoto kreipimosi pagrindu Inspekcijos viršininko įsakymu kiekvienam konkrečiam atvejui sudaroma peticijų komisija.
7. Peticijų komisiją sudaro 3 nariai, iš kurių skiriamas ir sekretorius. Peticijų komisijai vadovauja pirmininkas, skiriamas viršininko. Peticijų komisijos pirmininkas šaukia posėdžius, rūpinasi, kad būtų parengti jiems reikalingi dokumentai, kita medžiaga, vadovauja posėdžiams.
8. Peticijų komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du peticijų komisijos nariai. Peticijų komisija priima sprendimus, išvadas, kurie įforminami protokolu. Protokolą pasirašo visi komisijos nariai. Protokolo kopijos siunčiamos pareiškėjams ar jų atstovams, suinteresuotiems asmenims Peticijų konstitucinio įstatymo nustatytais atvejais, tvarka ir terminais.
III SKYRIUS
KREIPIMOSI NAGRINĖJIMAS
9. Kreipimasis Inspekcijai gali būti pateikiamas raštu tiesiogiai, paštu arba elektroninių ryšių priemonėmis laikantis Peticijų konstitucinio įstatymo 8 straipsnyje nustatytų reikalavimų.
10. Kreipimasis registruojamas DVIS ir perduodamas Inspekcijos viršininkui įrašyti rezoliuciją dėl peticijų komisijos sudarymo. Apie kreipimosi užregistravimą DVIS pareiškėjui ar jo atstovui pranešama Peticijų konstitucinio įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.
11. Peticijų komisija, susipažinusi su kreipimusi, nustato, ar jame išdėstytų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Inspekcijos kompetencijai. Jeigu kreipimąsi turi nagrinėti kita institucija, atliekami Peticijų konstitucinio įstatymo 11 straipsnyje nustatyti veiksmai dėl kreipimosi persiuntimo atitinkamai institucijai.
12. Peticijų komisija, išsiaiškinusi, kad kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Inspekcijos kompetencijai, sprendžia klausimą dėl kreipimosi pripažinimo peticija.
13. Kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimą peticijų komisija sprendžia Peticijų konstitucinio įstatymo nustatyta tvarka ir terminais. Pripažinusi kreipimąsi peticija, peticijų komisija kartu sprendžia klausimą, ar galima priimti peticiją nagrinėti. Peticijų komisija, priėmusi sprendimą peticiją nagrinėti, paskiria peticijos nagrinėjimo būdą, vietą ir laiką ir apie tai paskelbia Inspekcijos interneto svetainėje. Nepripažinus kreipimosi peticija, atliekami Peticijų konstitucinio įstatyme nurodyti veiksmai.
IV SKYRIUS
PETICIJŲ NAGRINĖJIMAS
14. Peticijų komisija nagrinėdama peticiją vadovaujasi Peticijų konstitucinio įstatymo 17 straipsnyje nustatytais principais bei šio įstatymo 18 straipsnyje nustatyta tvarka ir terminais.
15. Peticijų komisijos posėdžiuose turi teisę dalyvauti pareiškėjas ar jo atstovas. Jie gali išdėstyti savo reikalavimus, atsakyti į komisijos narių klausimus ir pan.
16. Peticijų komisijos išvada ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo išvados priėmimo dienos pateikiama pareiškėjui ar jo atstovui ir apie tai paskelbiama Inspekcijos interneto svetainėje.
17. Peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, teikia Inspekcijos viršininkui išvadą dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo.
18. Galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl peticijoje pateikto prašymo ar siūlymo tenkinimo priima Inspekcijos viršininkas. Inspekcijos viršininkas priimdamas šį sprendimą atsižvelgia į peticijų komisijos išvadą, tačiau ja vadovautis neprivalo.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
20. Peticijų nagrinėjimo metu priimti sprendimai gali būti skundžiami Peticijų konstitucinio įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.
21. Nuostatai gali būti keičiami, pildomi ar pripažįstami netekusiais galios Inspekcijos viršininko įsakymu.